NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Co je to NATURISMUS (FKK)

Vložil Anonymní, 18. Listopad 2007 - 16:49

Naturismus je životní styl. Na rozdíl od nudismu se zabývá nejen slovem „nahý“, ale obsahuje celou řadu důležitých aspektů. Prakticky jde o návrat k přirozeným lidským vlastnostem, kterých nás zbavuje civilizace. Všeobecně zažitá zkratka FKK znamená německy Freie KörperKultur, což je doslovně svobodná kultura těla.

Naturismus a lidi.
Tolerantnost k jiným nahým lidem je jednou ze základních vlastností naturistů. Nehodnotíme, jak má kdo dokonale naoperované poprsí, zajímají nás spíše povahové vlastnosti jiných naturistů.

Naturismus a příroda.
V ČR je na 100 naturistických lokalit, z nichž většina jsou tzv. divoké pláže. Ty vlastními silami udržujeme a upravujeme. S přírodou žijeme v souladu, protože nám dává sílu v boji s civilizací. Proto ji také chráníme.

Naturismus a rodina.
Rodiny jsou v naturistickém společenství nejpočetněji zastoupeny a dělají naturismus životaschopným zdravým životním stylem. Děti naturistických rodičů procházejí obdobím dospívání méně komplikovaně. Jsou více zvyklé před rodiči neskrývat nejen svoje tělo, ale i svoje problémy v životě nebo ve škole. Naturistické rodiny jsou více otevřené názorům jiných lidí. Naturismus pomáhá stmelovat rodinu.

Naturismus a zdraví.
Naturismus vyhání lidi od televizí do přírody. S tím je spojeno otužování, plavání, pobyt na čerstvém vzduchu. Spolu s duševní relaxací utužuje zdraví.

Naturismus a erotika. Jeden názor k tématu
Naturismus je tím nejpřirozenějším projevem erotiky. Někdy bývá označovaný jako „předpředehra k milostné předehře“. Naturismus se záměrně neprojevuje erotickým chováním.

Naturismus a sex.
Naturismus je svým chováním veřejná záležitost, přístupná dětem i dospělým. Sex považují naturisté za ryze soukromou věc, která patří do soukromí. Sexuální chování nepatří na naturistické pláže ani do naturistického dění.

Naturismus a umění.
I v umění se naturismus odvrací od civilizačních „výdobytků“ a vrací se k lidským kořenům. Upřednostňuje umělecké projevy samotných naturistů před pouhou konzumací umění. V hudbě jde hlavně o hru na přírodní nástroje – bubny, nástroje přírodních národů Afriky, Austrálie. Ve výtvarném umění je u naturistů ve velké oblibě malování na tělo.

Naturismus a ti ostatní.
Naturisté jsou si vědomi své menšiny, která čítá cca. 5% populace. Vhodným chováním a soustavnou propagací se podařilo dlouhodobě zavést např. společné sauny, celou řadu n-pláží a v poslední době také nezanedbatelné množství FKK hodin v aquaparcích.

Pokud vás tento zdravý životní styl zaujal a chtěli byste ho podporovat, tak s vámi budeme rádi spolupracovat. Nejjednodušší způsob je informovat o naturistickém dění, lokalitách, plážích, bazénech, saunách prostřednictvím EMAILu.
Osvěta si však vyžaduje mnohdy dosti intenzivní práci. Proto vám budeme vděčni za sponzorství, které vaše firma naturismu poskytne. Máme zkušenosti s médii, pořádáním akcí pro naturisty pro stovky lidí, NATURISTA.CZ je zdaleka nejnavštěvovanějším serverem tohoto charakteru. To všechno si vyžaduje soustavnou práci.
Pokud budete chtít podpořit konkrétní naturistický počin u nás, tak nás prosím kontaktujte na tento EMAIL, příp. mobil: 777 236 452. Podporu naturistického dění u nás organizuje naše nezisková organizace NATURISTA.CZ – SK Oplatil. Prostřednictvím ní můžete komplexně podpořit naturistické projekty u nás.

3