NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Cítov, Mělník, Baraba

Vložil Anonymní, 11. Červen 2007 - 11:06
Aktualita: 

VÍTEJTE na BARABĚ. Cítov, Mělník.

Aktuálně 2020: Výskyt naturistů rozmanitě po všech možných březích těchto písníků, sledujte komentáře dole.


Mapa, plánek, souřadnice: 

(GPS: 50.37172, 14.43170).

Skeň a jeď přímo na FKK Cítov :-)Skeň a jeď přímo na FKK Cítov :-)

In-počasí

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 
ZAUJALA VÁS LOKALITA? Více fotografií
Zákaz vstupuZákaz vstupu Zákaz vjezduZákaz vjezdu Stany záp. břehStany záp. břeh Nové jezero VlíněvesNové jezero Vlíněves Nové jezero VlíněvesNové jezero Vlíněves Nové jezero VlíněvesNové jezero Vlíněves Loňská kukuřiceLoňská kukuřice Jediné jezero z předloňskaJediné jezero z předloňska Bývalá nuda plážBývalá nuda pláž Cítov MělníkCítov Mělník Cítov od JZCítov od JZ Cítov - nové možnostiCítov – nové možnosti 

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

# Baraba, několik písáků, osazenstvo smíšené
# Cítov 2 km, Mělník 4 km
# Není zde žádné vybavení
Vstupné je bezplatné. Písáky jsou přístupné po celý rok, 24 hodin denně.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Neoficiální smíšená pláž.

Zázemí na pláži: 
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Parkoviště neplacené.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.

Parkoviště: 


Kdekoliv, kam se dostanete. Pozor, neparkovat příliš blízko u svahů, už se tahalo pár aut z vody. [Úsměv]


Sport - zábava: 
Plavání, opalování, šnorchlování, rybaření, cyklistika.

Ubytování: 
Volné kempování ve stanech a karavanech (na divoko) přímo u vody nebo v remízcích kolem. [Tmavé brýle] Regulérní textilní kemp je na začátku Mělníka. Ubytování v hotelech a penzionech v Mělníku.

Velikost pláže: 
Kolem celých písáků.

Komplikace: 
Motorová vozidla v terénu.
Procházející textiláci.

Terén pláže: 
Písek.
Tráva.
Kamení.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Pole, louka.
Měsíční krajina.
Ticho.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 


Kvalita vody:

viditelnost do hloubky cca 2m, teplota přijatelná až mírně přehřátá. Kvalitě vody značně prospěla probíhající těžba a propojení všech jezer. Celou lokalitou totiž protéká poměrně silný potok, který, díky propojení všech jezer, je schopen udržovat slušnou kvalitu i při náročných podmínkách, aniž by vytvářel znatelný proud. Bývalé pískovny zatopené. Voda čistá.


Vodní plocha: 
Písák.
Dno písčité.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Vstup do vody prudký - hloubka.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 
Cítov 2003Cítov 2003 Cítov 2006Cítov 2006Železniční stanice Cítov. Jízdní řády

Autobusy ze směrů Roudnice nad Labem – Mělník. Zastávka Cítov.

Další info: 

Informace od naturistů

Občerstvení:

zatím žádné, ale dá se předpokládat, že přes prázdniny budou v areálu opět dva karavany, kde je možné dostat vše důležité pro přežití. (od slušně chlazeného pivka, přes nějaké ty opečené klobásky, buřty atd. až po zmrzlinu) Navíc obsluha je ochotná a lze u ní objednat i věci nad rámec běžného sortimentu (doveze klidně i plynovou bombu na vaření). Jeden karavan stává obvykle hned u silnice, druhý bývá na cestě, která dělí dvě nejstarší jezera.


Nejbližší obce: 

Cítov, Vliněves, Mělník.


Turistické cíle: 

Mělník (doporučuji skvělou čajovnu v Pražské věži, kde veškerá obsluha je realizována ručním výtahem uprostřed stolu a celá čajovna je současně i obrazovou galérií), což spíš lehká procházka, se dají podnikat i větší výlety, nejlépe na kole. Ideálním cílem je Říp, k němuž se dá dojet různě náročnými trasami (čím náročnější trasa, tím hezčí krajina). Pro příjemnou podvečerní procházku je dobrým cílem i Hořínská obora. Pro zdatnější cyklisty (cca 30km) nebo motorizované návštěvníky může být dobrým cílem hrad Kokořín a celé údolí s leknínovými rybníky, případně na opačnou stranu zámek Veltrusy s oborou a letním kinem.
KokořínKokořínMělníkMělníkVeltrusyVeltrusy
Hrad Kokořín.
Zámek Veltrusy

Aktualizováno: 
11.8.2020 Ivo Žurek

4.5
 
-

Baraba, Cítov aktuálně z 9.6.2007

Vložil Garrett (bez ověření), 15. Červen 2007 - 15:06

Přístup: loňské výhružné tabulky se zákazem vstupu opět, jako již mnohokrát, zmizeli v propadlišti dějin (nebo možná na dně některého z jezer). Zůstal pouze poměrně zánovní zákaz vjezdu u hlavní příjezdové cesty, která je stejně používána minimálně.

Místa pro n-koupání: letos by se dalo lapidárně charakterizovat výrazem „tam, kde ze mne spadnou trenky“. Oproti loňsku se naturistů objevuje více, byla spatřena dokonce i jedna celá rodina. Rozhodně pohyb naháčů v lokalitě není nic, co by vzbuzovalo sebemenší pozornost. Nicméně, textil v převaze.

Pláže: Při výběru místa na koupání je možno si vybrat mezi různými v bujné vegetaci skrytými mikroplážičkami (sotva jedna rodina), menšími plážemi tak pro 20 – 30 lidí až po „Zlaté písky“. Pláže jsou buď písčité s kameny (místy balvany) nebo travnaté. Letos zatím kupodivu ani v bujné vegetaci neotravuje hmyz.

Souřadnice pro GPS: 50°21'47.51"N; 14°26'10.86"E

Pro další informace mě klidně kontaktujte kdykoli. Připravuji novou fotodokumentaci.

Poděkování

Ivo, děkuji za zpřístupnění [Úsměv]

 
-

Baraba vs. Vlkov

Vložil pat66 (bez ověření), 20. Červen 2007 - 21:24

Letos jsem byl hned dva dni po sobě na pískovnách v Barabě a na Vlkově a tak si dovolím malé srovnání. Obě lokality si jsou v pár bodech podobné. Skládají se z několika velkých bazénů (písáků), mají pláže pro individualisty i skupiny. Na Vlkově čistější voda a spousta naturistů, na Barabě teplejší voda a jen pár naturistů, ale zato namíchaných i mezi textiláky na velkých plážích. Zdá se, že naturismus se na Barabu začíná vracet i když na Vlkov zdaleka nemá a jen tak hned mít nebude.

 
-

Baraba v srpnu 2007

Vložil JirkaRybka, 19. Srpen 2007 - 1:37
Obrázek uživatele JirkaRybka

Navštívil jsem krátce tuto lokalitu, jejíž velikost a spletitost na mě docela zapůsobila – stav s srpnu 2007 lze charakterizovat především jako „rybaří se, parkuje a stanuje úplně všude“, na cestách a březích v délce kilometrů, motokros v místě bývalé pláže jsem našel v plné aktivitě, burácení motorů se rozléhalo nad všemi jezery… Zákazy vstupu stále připomínají jen prázdné zánovní sloupky na severních březích (až na nekompromisní ceduli u příjezdu od železniční stanice), oproti plánku z r.2006 jsem shledal překopy hrází na východní straně starých jezer pohodlně schůdné (jeden zasypaný, druhý mělký s řadou cihel na šlapání). Naturisty jsem sice nikde nenašel, ale celý prostor je natolik velký a pokrytý vegetací, že bezpochyby každý svoji malou n-plážičku kdekoliv najde – a nikdo ho tam nenajde, jako jsem nenašel ani já [Ďáblík]

 
-

Baraba - průvodce lokalitou

Vložil Garrett (bez ověření), 4. Říjen 2007 - 10:50

Zdravím Jirku. Škoda, že jsme se nedomluvili. Rádi bychom se přítelkyní ujali role průvodců [Úsměv] Intimních zákoutí nabízí Baraba skutečně nepřeberné množství a mnohá jsou velmi romantická [Spiklenec] Stanovat se dá opravdu kdekoliv, kde se stan podaří postavit a možnosti kulturního i sportovního vyžití jsou též nepřeberné. Vyjma milovníků vodních sportů si na své příjdou hlavně cyklisté.

Pokud bude zájem příští rok, rádi se s přítelkyní ujmem role průvodců po této nádherné lokalitě pro každého zájemce z řad naturistů, který nás osloví.

 
-

Utvoření nové lokality - Baraba

Vložil pat66 (bez ověření), 10. Červen 2008 - 18:52

Možná by stálo za to zabrat tam nějakou novou lokalitu než jí obsadí textiláci. Ty starý lokality bych nechal textilákům, stejně ta voda v nich tam za moc nestojí. V některých nových písákách je i teplejší a čistější voda, akorát ten přístup je horší.

 
-

Cítov - Mělník 2008

Vložil Tom_Melnik (bez ověření), 11. Leden 2009 - 18:56

Vloni byla ve starých pískovnách voda dost špinavá a zarostlá, nové pískovny nic moc, ale pár nauristů začalo chodit na plácek u trubek, kterými vytéká voda z jezera do Labe. Je to kousek od silnice Brozánky  – Vlíněves. Písčitý plácek a docela fajn koupání. Je to vpodstatě jiho-východní roh pískoven, od silnice asi 200 metrů pěšinou přes pole.

http://www.mapy.cz/#…

 
-

Baraba

Vložil pat66 (bez ověření), 9. Srpen 2009 - 19:14

Nevíte někdo, jaká je situace na Barabě letos?

 
-

Na Barabě u Mělníka (Cítov)

Vložil jandagpus (bez ověření), 12. Červenec 2011 - 17:21

Dnes jsme tam jeli kolem a v rychlosti se stavili. První naháči už na cestě hned vedle silnice. Tak jsme se tam vykoupali též. Voda na české poměry velmi únosná, místo má určitě velký potenciál (je to velký prostor, hodně vody a břehů).

 
-

Pondělní návštěva Baraby

Vložil pat66 (bez ověření), 19. Červen 2012 - 19:59

Tak jsem po několika letech znovu navštívil Barabu a vše je tam od mé poslední návštěvy jinak. Už při příjezdu mě překvapilo, že parkování u silnice zeje prázdnotou, při pohledu na bývalou pláž (textilní) jsem pochopil proč, vše je zarostlé rákosem. Lidé se přesunuli na nové písáky. Ten větší, nový byl vzadu liduprázdný, tak jsem měl luxusní pláž jen pro sebe, voda byla docela super (co se teplota i čistoty týče). Nevíte někdo, jak to tam jinak n-žije, písak uváděný, že se tam občas vyskytují naháči zel prázdnotou (včetně textiláků).

BarabaBaraba Bod A – místo, kde jsem se koupal, liduprázdno

Bod B – textilní pláž menšího písáku

Bod C – textilní pláž , většího písáku, částečně byla využita dlouhá pláž sousedící s tím menším písákem
 
-

Koupání tedy v pohodě?

Vložil somolka (bez ověření), 4. Červenec 2012 - 20:42

Zdravím, na poslední chvílyj sem se rozhodla že bych zítra vyrazila na výlet se psem právě na Barabu. Vůbec to tam neznám, jezdívala jsem jen na Cítov, ale ten je teď většinou úplně narvanej lidma a se psem je to tam trochu náročný. Jak to prosím vypadá na Barabě – není problém se tam jít koupat se psem? Moc díky za radu a mějte se fajn, Alice.

 
-

Čistota vody?

Vložil Slowfellow (bez ověření), 2. Srpen 2013 - 22:50

Můžete prosím někdo podat informaci o aktuálním stavu cítovských pískoven? Byly nějak zasaženy/znečištěny červnovými povodněmi? A jak to vypadá s naturistickým provozem, je nějaké místo „zavedené“?

 
-

Poprvé na Barabě

Vložil Rix, 1. Květen 2014 - 22:29

Dnes jsem poprvé navštívil tuto lokalitu a jsem docela zklamaný. Ne, že by to nebylo pěkný místo, je tam vážně nádherně, ale vypadá to tam spíš jako ráj rybářů než místo kam se chodí lidi koupat a opalovat. Pečlivě jsem prošel dá se říct všechna ta jezera a lidí a aut tam bylo opravdu hodně, ale 99 procent rybáři. Zkrátka rybář vedle rybáře a za celou dobu co jsem tam byl jsem nikde nezahlédl ani jednoho opalujícího se či koupajícího se člověka ať už v plávkách nebo bez. Přitom většinu dne bylo opravdu hezky a teplota mohla být kolem 21 stupňů ve stínu. Místo, které je zde na mapce označeno jako místo zavedené pro nudisty bylo z obou stran odříznuté vodou, takže se tam nedalo ani dostat, resp. ne suchou nohou a i kdybych si dal batoh nad hlavu a nějak to přebrodil silně pochybuji, že bych tam narazil na kohokoliv, protože to opravdu nevypadalo jako místo, které by nudisti nebo kdokoliv navštěvoval. Nakonec jsem objevil takovou nádhernou pláž u jednoho z těch nově vytvořených jezer a překvapilo mě, že tam za celou dobu kromě mě nikdo nepřišel, přitom to bylo snad nejhezčí místo, které jsem tam našel. Ne, že bych tak nutně potřeboval mít vždy někoho vedle sebe, ale přišel jsem si tam chvílemi až trochu divně, protože mi přišlo, že jsem tam snad v tu chvíli jediný opalující se člověk, ostatní zřejmě jen chytali ryby. Nechápu to, lokalita s takovým potenciálem pro koupání a opalování ať už v plavkách či bez a přitom téměř nevyužívaná, tedy až na ty rybáře, těch tam bylo opravdu plno. Přesto bych rád tuto lokalitu ještě někdy navštívil a proto bych se chtěl zepat jestli by mi někdo ze stálých návštěvníků této lokality neporadil na jaké místo mám příště zamířit, či jaké místo je tu pro nudisty tak nějak zavedené ?

 
-

Re: Baraba

Vložil pat66 (bez ověření), 2. Květen 2014 - 7:51

Ono na nějaké větší sejšny u vody v této době je trochu ještě brzy i když někde je docela už teplá voda (alespoň u břehu). Jinak Baraba je už v poslední době naturisticky využívána asi minimálně. O změnách jsem psal o pár příspěvků výše. Taky si myslím, že je to škoda, že tam naturismus chcípnul. Hold lidi (včetně mě) objevili kouzlo pláží se zázemím. Jinak ty mapky nahoře už dávno neodpovídají realitě.

 
-

Baraba

Vložil Rix, 2. Květen 2014 - 18:50

To máte sice pravdu, ale mám třeba info z Vojkovic, které jsou nedaleko odtud a tam prý bylo ten den několik nudistů (plus textiláci) a přitom je to nesrovnatelně menší lokalita a také úplně bez zázemí. Co se týká teploty vody tak mě docela překvapilo, že nebyla tak studená jak jsem čekal, docela to ušlo a to rozhodně nejsem nějaký otužilec. Jinak já naopak patřím spíš asi mezi ty vyjímky lidí co mají radši spíše takové ,,divoké,, lokality bez jakéhokoliv zázemí, takže mě osobně se ta lokalita líbí, jen mě prostě zarazilo jak málo ( tedy defakto vůbec) byla ten den využívána lidmi k opalování či koupání. Myslím, že je to opravdu velká škoda vzhledem k rozlehlosti těch jezer, ale jak už jsem psal, asi Barabu navštívím ještě, alespoň jednou třeba v létě, abych se přesvědčil jestli ta nulová návštěvnost nebyla opravdu způsobená pouze tím, že bylo teprve 1. května.

 
-

Je nějaká změna na Barabě?

Vložil pat66 (bez ověření), 22. Červenec 2014 - 20:00

V neděli, cestou na Lhotu, jsem se jen tak na rychlo byl kouknout na Barabě. Voda vypadala dobře, lidí tak akorát, jen to parkování na slunci není nic moc. Je škoda, že tahle lokalita zanikla. Byla škoda, že nebyl čas si to tam projít, ale to nové jezero vypadá zajímavě a je i dost velké. Nevíte někdo, jak to tam je s nudou, jestli přeci jen tam někde se netvoří? Přeci jen tam byla kdysi nějaká stálá klientela (v závěru tam fungovala skoro jako na Sadské – textiláci vedle s nudisty ) a ta, že by začla chodit jinam.

 
-

Baraba-Mělník Aktuální stav ?

Vložil coonan, 18. Březen 2018 - 14:22

Prosím, má někdo přehled o aktuálním stavu této lokality ??? Nejlépe z roku 2017 ? Nikdy jsme tam nebyli a tak oceníme jakoukoliv informaci včetně příjezdových směrů a možnosti víkendového kempování. Děkujeme moc ! Jana + Jirka

 
-

Baraba Mělník 2018

Vložil sema, 18. Prosinec 2018 - 15:55

Jediné pozitivum byla čistá voda ještě v srpnu. Zázemí žádné, kromě jednoho stánku v podobě karavanu. Hlavní pláž (textilní) je u silnice na Vliněves. Naturisty jsme potkali pouze na konci ostrohu mezi jezery (pěšinou kolmou k silnici na Vliněves), ale i tady bylo hodně rybářů. U „starých“ jezer se dá najít hodně opuštěných míst, kde můžete být bez plavek. Pokud se pustíte kolem starých jezer, tak to chce spíš terénní vozidlo. Bohužel, na březích je čistota dost neznámý pojem.

 
-

Baraba Mělník První koupání a slunění 2020

Vložil Petr Hybner, 26. Duben 2020 - 8:05
Obrázek uživatele Petr Hybner

12.dubna jsem navštívil Barabu u Mělníka , voda čistá , hodně rybářů a slunce dostatek

 
-

Slunění Baraba

Vložil Rostislav, 27. Červenec 2020 - 9:28
Obrázek uživatele Rostislav
Letos poprvéBaraba u CitovaBaraba u Citova