NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistická dovolená - Liberecko

Vložil Anonymní, 23. Květen 2007 - 4:07

Bedřichovská přehradaBedřichovská přehrada Při nadnesení tohoto regionu „typickému“ naturistovi, se nám možná dostane odmítavé odpovědi. Jsme zvyklí na vyhřáté pláže, pokud možno u moře… Dnes vám ale ukážu, že n-návštěvou Liberecka vůbec nic nezkazíte. Najdete tady totiž velmi různorodou směsici možností, jak se vyžít – od 2 skvostných přehrad v Jizerských horách, přes 3 místní lokality přímo v Liberci, nejlepší aquapark v ČR, nekonečné výlety po horách a zakončit můžeme dokonce i „typicky“ ;-) naturisticky u vyhřátých pláží Máchova jezera. Tak vzhůru do hor! 

BabylonBabylon LIBEREC INFORMACE PRO NATURISTY-BABYLON
Na Liberecku by se asi slušelo začít putování v Liberci ;-). Půjdeme si tedy nakoupit, trochu pobrouzdat po městě, necháme se inspirovat pro dny nadcházející. K tomuto nám poslouží naše babylonská stránka, kde máme kompletní nabídku možností turistického vyžití na Liberecku a okolí. V Babylonu neopomeneme, že bez plavek můžeme v pondělky 20–22 hod, každý poslední pátek v měs. 22–23 hod. a každou poslední sobotu sudého měsíce můžeme od 20–24 hod. navštívit Naturistickou párty.
Až se nabažíme Babylonu, tak porozhlédneme trochu po Liberci. Nezapomeneme v ZOO pohladit bílého tygra, v botanické zahradě poškádlit nějakou tu masožravku a to už budeme asi tak ucaprtaní, že se poohlédneme po nějakém rybníku, kde bysme učinili našim znaveným údům zadost. Jestli nechceme opustit Liberec a spokojíme se pouze s n-sluněním, tak můžeme buď zůstat na vrchní terase v Babylonu, nebo vyrazit trochu do přírody a pokusit na jižním konci Liberce.


Vesecký rybníkVesecký rybník Jizerské horyJizerské hory VESECKÝ RYBNÍK, Tajch INFORMACE PRO NATURISTY
Zde, jak řečeno máme možnost pouze se opalovat, takže se asi jen trochu rozkoukáme, poležíme a zvědavost nám nedá, abysme se nerozjeli více do hor. Tam nás čekají hned 2 nádherná místa přímo v lůně Jizerských hor. Jedním z nich je:


Bedřichovská přehradaBedřichovská přehrada BEDŘICHOVSKÁ PŘEHRADA INFORMACE PRO NATURISTY
Sem můžeme zavítat při některé z našich jizerskohorských výprav. Tipy k nim najdeme třeba TADY, nebo přímo v Bedřichově. Na procházce kolem Bedřichovské přehrady si můžete udělat třeba takovéhle album. Jestli máme ještě síly a chutě, tak můžeme navštívit pouze 5km vzdálenou sousední n-lokalitu, která se honosí přídomkem „nejnavštěvovanější“. Tou není žádná jiná než:


Mníšek, FojtkaMníšek, Fojtka MNÍŠEK, Fojtka INFORMACE PRO NATURISTY
Z našeho N-průvodce: Nejnavštěvovanější n-lokalita na Liberecku, desítky lidí, kteří se ale na poměrně velký prostor v pohodě vejdou. Textiláci v absolutní menšině. Travnatou plochu několikrát ročně seká obec. Nevýhodou je ne příliš pohodlný vstup do vody: ze čtyř míst, kde se lze do vody dostat, je nejupravenější to nejdále od příjezdové komunikace. V těchto místech bývá také největší koncentrace lidí, především tzv. „skalních naturistů“:) čím blíže k silnici, tím je osídlení řidší a mladší, začínají převažovat rodinky a páry.
Tím jsme nejbližší okolí Liberce zvládli a můžeme se pustit trochu dál. Pokud nechceme vynechat Jablonec, tak můžeme cestou pokusit n-lokalitu MŠENO, kde je plácek pro několik pár naháčů. Dále pak při našem případném cestování do Českého ráje můžeme navštívit větší n-lokalitu u Turnova a tou je:


Příšovice TurnovPříšovice Turnov PŘÍŠOVICE u Turnova INFORMACE PRO NATURISTY
Poměrně velká lokalita na odlehlém břehu rybníka. Nocovat se dá v kempu Jizera na protilehlém břehu. Odsud je coby kamenem dohodil do Českého ráje.
Pokud se ale z Liberce vypravíme na jihozápad, tak můžeme skončit (konečně ;-) u písečných teplých pláží Máchova jezera.


Máchovo jezeroMáchovo jezero MÁCHOVO JEZERO INFORMACE PRO NATURISTY-BORNÝ, KLŮČEK
Tady si můžeme s klidným svědomím vyléčit všechny ty puchýře a otlačeniny, které jsme nasbírali v Jizerských horách. Mácháč nám skýtá jednu z nejlepších příležitostí, jak si zalenošit, válet se, lízat zmrzlinu, usrkávat džúúús… V kempu BORNÝ najdeme dokonce i část pro stanující naháče. N-pláž Klůček se nachází na protější straně jezera, blíže k Doksům. Až nás to n-lenošení přestane bavit, tak můžeme pokusit 20 největších turistických zajímavostí v Máchově kraji.

Tak myslím, že to Liberecko přece jen stálo zato ;-). Dá se tady nasát čerstvý horský vzduch, pohladit tygra, popolézt po skalách, vyhřát si kosti na sluníčku.
Pro doplnění jen uvádím (dřívější) n-lokalitu KRISTÝNA, kterou n-znalci dnes označují za neexistující. Dále pak přehradu Naděje, o které jsem osobně slyšel nejrůznější n-zvěsti. Hold musíte vyzkoušet.Aktualizováno: Výbornou n-lokalitu najdete také těsně za hranicí, jen asi 4km od Kristýny: Olbersdorfské jezero u Žitavy.
0