NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES, Uherské Hradiště

Vložil Anonymní, 24. Květen 2007 - 6:35
Aktualita: 
SPOLEK NATURISTŮ OSTROŽSKÁ NOVÁ VES

Mapa, plánek, souřadnice: 

Mapa bude


Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení na dojití.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Dětské hřiště není.
Textilní kemp.
Kemp na dojití.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.
Lodičky.

Komplikace: 
Hmyz.
Těžba.

Terén pláže: 
Tráva.
Štěrk.
Bez stromů - není stín.
Okolní břeh jakž takž schůdný.

Okolí: 
Pole, louka.
Ticho.
Doprava v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodní plocha: 
Písák.
Dno písčité.
Dno štěrkové.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 

IDOS


Aktualizováno: 
15.2.2020 Ivo Žurek

3
 
-

Podvečer na Ostrožské

Vložil zurek (bez ověření), 29. Duben 2009 - 8:34
OstrožskáOstrožská 28.4. v podvečer bylo na Ostrožské krásně teplo, voda celkem dobrá, zvláště po hodně dlouhém příchozím putování – od parkoviště je to poctivá čtvrthodina poctivého běhu [Vyplazený jazyk] (2,5 km). Pak se dá plavat i v 0°C.
Zdlouhavá cesta je ale zárukou, že místo neokupují motoristé, což je v dnešní době skutečný zázrak. Jezero je nádherné, voda lehce nadstandartní, i když do průzračnosti např. východočeských písníků má ještě nějaký ten stupínek. N-pláž je pečlivě udržovaná, i nyní před sezonou byla na krátko posečená. Vstup do vody příjemný po navezeném štěrku. Kdo tedy váží dlouhý pěší příchod, tak se ocitne v malém ráji.
 
-

Klobouk dolů :-)

Vložil Potkan11 (bez ověření), 29. Duben 2009 - 22:54

Jednou jste u Kolína, pak zas u Uh. Hradiště, je vidět, že víte kam máte jet skouknout. Pláže ,písáky , jak Sandberg, tak Ostrožská Nová ves jsem si osobně prošel a nějaký ten bronz od sluníčka tam pochytil, ale vždy se našel někdo, kdo byl moc zvědav, takže jsem vděčný za zahradu, kam není skoro vůbec vidět z okolí a cachtám , sluním se bez plavek jen doma na zahradě. Je vidět, že máte opravdu zájem naturismus v Čechách držet nad vodou. Tím smekám klobouk a držím palce, aby se dařilo.


Žurek: K Sandbergu jsem stranu zpracoval ze zaslaných podkladů, doplnil o GPS atd. Někdy to je po emailu složitější, než si to okouknout v reálu osobně. K dokonalosti jeho vlastní pak stranu zkompletoval Jirka Rybka. Na Ostrožskou jsem se stavil k večeru na služební cestě, protože jezdím po celé Moravě, VČ, Vysočině… Nenazýval bych to záchranou naturismu nad vodou, ale protáhnutí těla po několikasetkilometrové cestě autem. A protože (tradičně) popis, fotky Ostrožské z dodaných podkladů byly nedokonalé, tak jsem je aktualizoval. Kdyby to tak dělal každý, tak máme seznam lokalit v daleko aktuálnějším stavu. Holt nudistí…
Gratuluju vám, že jste se odvážil opustit uzamčenou koupelnu a postoupil jste v FKK dále. Odhaduje ale, že ještě nejste n-zahradník, ale (zatím) n-rákosník lokalizovaný na zahradě. Přeji vám hodně odvahy do další n-kariéry a mnoho radosti z nahoty.

 
-

Prcek: Rákosník?

Vložil Prcek (bez ověření), 30. Duben 2009 - 10:39

www.svobodni.estranky.cz zatím ještě jsou.

Já bych měl také raději tu svou zahradu pane Zurek než nějaké zaplněné nuda pláže jen striktně naháčemi. Byť sebe vybavenější. I když jsem již dlouholetý naturista profík [Úsměv] . Já se cítím nejlépe v té volné přírodě.


Žurek: Tato strana je věnovaná n-lokalitě Ostrožská Nová Ves. Pokud chcete rozkládat rukama na jiné téma, tak svoje písmena prosím přesuňte do patřičného tématu.


Prcek: Tak jo když jinak nedáte? Já tuto lokalitu také znám z minula. Vždy tam byli velice přátelští lidé a nováčky zvali mezi sebe. I mě s manželkou když jsme tam byli prve, tak trochu bokem aby jsme měli své soukromí. Přišel nějaký, příjemný, nahatý chlap k nám a zval nás tam mezi sebe. Bylo to fajn, ale my raději zůstali na svém místě než přišel nějaký exhibicionista který nás doslova žádal jestli by si ho mohl před námi pohonit, že se mu líbíme. Přes náš nesouhlas a odpor, že nám to připadalo nechutné si ho opodál za trávou přeci jen pohonil. Mi pak po chvíli znechuceně odešli a žena dala naturismu sbohem. Já říkám ať si ho pohoní kdo chce a kde chce, ale ne veřejně, před někým komu se to nelíbí a hlavně ne aby tím někoho doslova obtěžoval jako nás.

 
-

Ostrožská: Aktuálně - horká novinka

Vložil Rista (bez ověření), 25. Srpen 2009 - 21:07

Dlouhá cesta k n-pláži je minulostí: nedávno došlo k zasypání kanálu spojujícího obě vodní plochy a tudíž cesta pěšky trvá max. 15 minut oproti 45! Nemusí se tak obcházet celá vodní plocha, nýbrž cesta vede podél nejbližšího břehu (prosím proto o aktualizaci letecké fotografie s vyznačenou trasou přístupu). Věřím, že se tímto lokalita stane ještě atraktivnější. Toto léto zde panuje opět přátelská atmosféra, hraje se zde volejbal i badminton, voda je skvělá. Počasí zatím přeje, takže toho ještě každý může využít. Vřele doporučuji.


Za redakci JirkaRybka: Aktualizováno – díky!

 
-

Musím se ozvat – Ostrožská

Vložil vlcek roman, 14. Srpen 2012 - 22:27
Obrázek uživatele vlcek roman

Musím se ozvat – Ostrožská Nová Ves – jsou lázně ne jen pro lidi co mají problém s kloubamy ale taky lupenkáři a ty co mají atopické  – byl jsem tam v letech 2005 – 2008 – přímo lázně doporučují přírodní sluníčko – mineralní voda je sirná -takže já nebudu někde ležet na louce u lazních a poslouchat staré nány / ženy / že jsem nestyda atd. Takže mně místní dovedli na tu n- lokalitu – že tam občas místní vybírají poplatky se zde nikdo nezmiňuje kolem 20 ,– kč . – přitom je to pozemek firmy /nebudu dělat reklamu – neuvedu ji /která tam těžila štěrk ze dna – trochu vody zmizelo .

Já lupenkář jsem rád že se mohu slunit na slunci bez plavek – jenže tam jsou lidé co divně na nás koukají – tak jsem si tam našel místo jen pro slunění je to asi 500 m od místa ke vodárně – tam je přísný zákaz koupání  – místních lidí se radši vyhíbám ty neví pořád co mají někteří za fleky na těle – Zima je pro nás hrozná – v létě jsem já i někteří úplně čistý

jezdím tam nejraději cedule - Ostrožská Nová Vescedule – Ostrožská Nová Ves
 
-

Ostrožská aktuálně

Vložil Michal76, 7. Červenec 2010 - 11:02

O minulém víkendu jsem se byl podívat na Ostrožské a s potěšením mohu konstatovat, že je zde vše při starém. Celá pláž je výborně udržovaná. Dočetl jsem se zde o údajném vybírání peněz. Jen jednou jedinkrát jsem zde viděl volně položenou kasičku, do které se daly vkládat dobrovolné příspěvky. Na tom nevidím vůbec nic špatného. Trávník se sám neposeká a pláž neuklidí. Za zmínku ještě stojí čistá voda, jakou jsem u nás nikde neviděl. Všem tuto pláž doporučuji, panuje zde velice přátelská atmosféra.

 
-

Ostrožská o víkendu

Vložil Mirda, 12. Červenec 2010 - 8:29
Obrázek uživatele Mirda

Byli jsme se o víkendu dvakrát podívat na Ostrožskou pláž. Bylo to super – voda skvělá, nádherně čistá, pláž udržovaná. Někteří píší o vybírání poplatků – je zde kasička s nápisem „Dobrovolný příspěvek na údržbu“ – rád jsem pokaždé přispěl, neboť je vidět, že se někdo stará a né málo. Letos jsou opět navezeny kamínky, aby se nekalila voda. Oproti loňsku mají menší průměr, takže tolik netlačí do nohou. Je to mnohem lepší a hlavně také to určitě není zadarmo, což je také důvod, proč přispět na údržbu.
Jediná věc, která je asi problém je velikost pláže, bylo tam dost plno. Ovšem to je věc, která se bude jen těžko upravovat. Naštěstí je tam celkem tolerantní osazenstvo, takže se dá někde „vcucnout“.
 Mirda

 
-

Ostrožská Nová Ves 2011

Vložil Horác, 9. Květen 2011 - 22:01
Ostrožská letosOstrožská letosTak na přístupových cestách ke Čtverci se letos objevily nové značky, doufám, že to nebude znamenat konec tohoto nádherného místa…
 
-

Cedule na Ostrožské

Vložil M.Dr., 10. Květen 2011 - 6:52

Ty cedule jsem na Ostrožské viděl už loni.

 
-

Cedule

Vložil Mikes (bez ověření), 10. Květen 2011 - 20:41

Neděsí mě ani tak cedule o dobývacím prostoru, jako spíš cedule o ochranném pásmu vodního zdroje – opět s dovětkem „Vstup zakázán“.

 
-

cedule -Ostrožská Nová Ves

Vložil vlcek roman, 14. Srpen 2012 - 22:28
Obrázek uživatele vlcek roman
Ostrožská Nová Ves - ceduleOstrožská Nová Ves – cedule
 
-

Ostrožská 3.8.2011

Vložil Olca (bez ověření), 4. Srpen 2011 - 21:16

Včera 3.8.2011 bylo počasí vyzývající k vodě. Sbalili jsme s přítelem věci a vyrazili. Autem na parkoviště u koupaliště a odtud na kole. Cesta lesem byla místy blátivá,ale po nedávných deštích se nebylo čemu divit. Přijeli jsme na místo a byla jsem mile překvapena posekanou loukou, pěkná pláž i volejbalové hřiště.. Bylo zda docela hodně lidí.Usadili jsem trochu bokem, aby jsme nezasahovali do revíru „místních osadníků“. Mezi kterými vládla bezva zábava..vínečko, dobrůtky, opékání kukuřiček a sem tam se ozvala potrefná hláška či rozverná písnička.. no jako jedna velká rodina. Vstup do vody pěkně upravený drobným štěrkem a čistá hladina bez rostlin a žabinců. Všude klídek, pohoda a jen ten čas tu nějak rychle ubíhal a ani se nám nechtělo domů. Chtěla bych tímto moc poděkovat všem, kteří se o toto místo starají, protože samo se nic neudělá. Byla jsem zde porve a určitě né naposled.

 
-

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES, Uherské Hradiště

Vložil minopu, 25. Červen 2012 - 21:55
Obrázek uživatele minopu

Mali sme tú česť dňa 21.5.2012 sa pozrieť na tunajšiu nudapláž a ozaj krásne tiché prostredie moc sa nám páčilo. A chystáme sa tam 23.6.2012 ťešíme sa …

 
-

Ostrožská nová ves

Vložil vlcek roman, 13. Srpen 2012 - 12:35
Obrázek uživatele vlcek roman

Dneska v poště – Tato lokalita není povolená -místní si to nepřejí ----

Další věc – cedule zakazující vodní sporty a koupání: to, že je místním lidem a veslařskému klubu něco tolerováno, je věcí naší, místních úřadů a společnosti Dobet. Oni i my víme proč. Vás to zajímat nemusí – od pána – Rastystyl

 
-

Mýlka na Ostrožské Nové Vsi

Vložil admin, 14. Červenec 2021 - 6:59

Zpráva od návštěvníka:
„Ahojte na turisté. Konečně je čas na plavání bez plavek. Ale zažil jsem zklamání. Byl jsem se podívat jak vypadá stěrač v Ostrozske Nové Vsi. Už se tam dá koupat a slunit tak jsem tam vešel ale překvapil mě zřejmě správce který mě vyhnal protože nemám členskou průkazku. Vždy navštěvují jiné nudaplaz na Moravě a průkazku po mě nikdo nechtěl.Mozna je to zavedené až letos.zucastnoval jsem se akci v aquaparku Uh. Hradiště a v pohodě.Navic mě tam bylo řečeno ať dám 200kc a že mě pošlou průkazku poštou. Tak jak to je“

Admin Naturista.cz: FKK na „Čtverci“ u ONV patří místnímu spolku naturistů, kteří zde mají svá pravidla (vstupu). Před návštěvou této lokality kontaktujte proto prosím je: Spolek naturistů Ostrožská Nová Ves