NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Velký Jez, České Budějovice, Malše.

Vložil Anonymní, 5. Květen 2007 - 19:34
Aktualita: 

VÍTEJTE NA VELKÉM JEZU. (České Budějovice.)

Mapa, plánek, souřadnice: 
Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 


Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Bezplatné vstupné, lokalita je přístupná po celý rok 24 hodin denně.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
MHD
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Neoficiální smíšená pláž.
Nouzová lokalita: Nečekejte n-davy - najděte si soukromí!
Jen slunění - do vody se obléká.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Sprchy nejsou.
Dětské hřiště není.
Kemp není.
Parkoviště není!

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 

Parkování v ulicích Budějovic.


Sport - zábava: 


Plavání, opalování, rybaření.

Ubytování: 

Ubytování je možné kdekoliv v Budějovicích. Velké množství penzionů hotelů a ubytoven.


Komplikace: 
Procházející textiláci.

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Park.
Město.
Osídlení v doslechu.
Doprava v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 


Velký Jez (Velký Splav). * řeka * Malše * České Budějovice. Od Velkého jezu vytéká Mlýnská stoka, která teče přes centrum města a na Sokolském ostrově se vlévá do Vltavy.


Vodní plocha: 
Řeka.
Dno jílovité.
Slabý proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Vstup do vody prudký - hloubka.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 


Vlakové nádraží České Budějovice. Jízdní řády.

Autobusem z centra.

jelikož se jedná o frekventovanou cestu při jízdě na kole velmi opatrně.

Nejlepší varianta je jít pěšky. Budějovice-Malše: Na pravém břehu Malše u Velkého jezu, poblíž mostu přes Malši kousek za jižní zastávkou a ca 300 m za železničním mostem.

Autem: 
Interaktivní mapa

Souřadnice: 49°8'45.64"N; 15°2'55.86"E

Jez se nachází na okraji Českých budějovic jižně. Jeďte podle proti proudu vody (řeky) a na jez narazíte.

Další info: 
INFO od NATURISTY.

Velký jez – tato lokalita asi o 200m proti proudu je jistou raritou, protože již léta je zde zavedena tzv. nudistická louka, kolem vedou stezky pro pěší, cyklisty, je zde zahrádkářská kolonie, ale kupodivu jsou zřejmě Budějovičáci tolerantní, protože hojně navštěvovaná louka plná naháčů funguje stále. Do vody je třeba si obléct plavky a přejít asi 30m břehu k jezu. Návštěvníci jsou z velké části štamgasti, ale i studenti a náhodní návštěvníci. Tento víkend již byla nuda plná jak v parném létě. Pokud popojedeme mezi zahradami asi o 1 km dál, dostaneme se do klidnějších končin k Jezu u Špačků – zde se opaluje i koupá většinou v plavkách, i když i výjimky jsou: je-li vyšší tráva, dají se i zde v zátočině odložit plavky. Nikoliv ale na koupání. Doporučuji za nižšího stavu vody vodní masáž pod jezem – stojí to opravdu za to! Po přejetí brodu na pravém břehu Malše jsme už téměř v divočině, na dost zarostlé stezce (vysoká tráva, kopřivy, špatná cesta, někdy téměř nesjízdná pro cyklisty) je možno pokračovat několik km proti proudu po břehu a najít zde několik vhodných míst pro opalování, většinou však s horším přístupem do vody. Zde už panuje naprostá demokracie, kdo chce být nahý, koupe se nahý, bývá to zde zvykem. Bohužel na protějším břehu došlo letos k velkému kácení křovin a náletových dřevin, takže se celý levý břeh průhledově uvolnil, což velmi snížilo intimitu zdejších zákoutí.

Nejbližší obce: 
Radnice ČBRadnice ČB ČB v nociČB v noci

České Budějovice.

Turistické informace pro návštěvníky ČB.

Turistické cíle: 


English / Deutsch: 
Aktualizováno: 
Prosinec 2011 Ivo Žurek + Roland.

0
 
-

Koupání kolem Malše v Č.Budějovicích a okolí

Vložil patrikle (bez ověření), 16. Duben 2007 - 9:09

Inspirován vlastní návštěvou této lokality a zaslaným dotazem, chci se s Vámi podělit o zkušenosti se sluněním a koupáním kolem Malše v ČB a v přilehlém okolí mezi Velkým jezem, U Špačků až k Roudnému. Malý jez – zde si přijdou na své bohužel jen vyznavači plavek, ovšem zázemí v podobě WC, občerstvení a atrakcí pro děti je na dobré úrovni. Velký jez – tato lokalita asi o 200m proti proudu je jistou raritou, protože již léta je zde zavedena tzv. nudustická louka, kolem vedou stezky pro pěší, cyklisty, je zde zahrádkaářská kolonie, ale kupodivu jsou zřejmě Budějovičáci tolerantní národ, protože hojně navštěvovaná louka plná naháčů funguje stále. Do vody je třeba si obléct plavky a přejít asi 30m břehu k jezu. Návštěvníci jsou z velké části ,,štamgasti, ale i studenti a náhodní návštěvníci. Tento víkend již byla ,,nuda plná jak v parném létě. Pokud popojedeme mezi zahradami asi o 1 km dál, dostaneme se do klidnějších končin k Jezu u Špačků – zde se opaluje i koupá většinou v plavkách, i když i výjimky jsou: je-li vyšší tráva, dají se i zde v zátočině odložit plavky. Nikoliv ale na koupání. Doporučuji za nižšího stavu vody vodní masáž pod jezem – stojí to opravdu za to ! Po přejetí brodu na pravém břehu Malše jsme už téměř v divočině, na v létě dost zarostlé stezce ( vysoká tráva, kopřivy, špatná cesta, někdy téměř nesjízdná pro cyklisty) je možno pokračovat několik km proti proudu po břehu a najít zde několik vhodných míst pro opalování, většinou však s horším přístupem do vody. Zde už panuje naprostá demokracie, kdo chce být nahý, koupe se nahý, bývá to zde zvykem. Bohužel na protějším břehu došlo letos k velkému kácení křovin a náletových dřevin, takže se celý levý břeh průhledově uvolnil, což velmi snížilo intimitu zdejších zákoutí. Situace se jistě trochu spraví v létě, až vyroste vyšší tráva.

O tomto víkendu zde již bylo celkem živo, napočítal jsem asi 5 kolegů naháčů a jednoho kluka v plavkách.

 
-

Velký jez České Budějovice

Vložil Petr, 13. Květen 2007 - 11:29

Sleduji tohle forum nepravidelně, a tak mě překvapila kupa informací z jižních Čech. Ve skutečnosti moc příležitostí k pěknému koupání na jihu až tak není.

I když se po Budějovicích pohybuji dost často, k Velkému jezu se dostanu zřídka. Moji známí, resp. známé však naháče v lokalitě zaregistrovali/y poprvé loni a letos už také. Jejich komentář a koupání v Malši v Budějovicích si netroufám komentovat. Hodně zdaru !

Č. Budějovice-MalšeČ. Budějovice-Malše Č. Budějovice-Malše: Na pravém břehu Malše u Velkého jezu, poblíž mostu přes Malši kousek za jižní zastávkou a ca 300 m za železničním mostem. Od Velkého jezu vytéká Mlýnská stoka, která teče přes centrum města a na Sokolském ostrově se vlévá do Vltavy.
 
-

Velký jez České Budějovice

Vložil vasek3 (bez ověření), 27. Červenec 2009 - 9:47

Pěkné místo, neuvěřitelné, že něco takového může fongovat ve městě. Snad to někoho nenapadne zakázat.

 
-

Dotaz k lokalitě Velký jez

Vložil Horác, 5. Červenec 2020 - 10:44

Dotaz k lokalitě Velký jez v Českých Budějovicích: Funguje tato lokalita? Navštěvuje ji někdo z ČB a může k tomu něco napsat? Děkuji.