NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Majdalena - Suchdol nad Lužnicí, Jižní Čechy

Vložil Anonymní, 30. Duben 2007 - 11:05
Aktualita: 

VÍTEJTE na MAJDALÉNĚ.

Mapa, plánek, souřadnice: 
(GPS 48.925125, 14.872602). Naturisty najdete na mapy.cz

Parkoviště Cep II. GPS (severní, nejbližší): 48.931929, 14.876156
FKK pláž Cep II. GPS (západní břeh): 48.925125, 14.872602
Parkoviště pro Cep I. i II. (jižní, dost místa): 48.912001, 14.879555


In-počasí

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 


Naturistická lokalita: Suchdol nad Lužnicí
Uploaded by naturistatv. – Explore more family videos.

Loď, co pendluje na MajdaleněLoď, co pendluje na MajdaleněVplouvá do "norského fjordu"Vplouvá do „norského fjordu“

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Vstupné bezplaté, lokalita je přístupná celoročně 24 hodin denně.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Tradiční neoficiální n-pláž - s převahou naháčů.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení textilní.
Občerstvení na dojití.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Dětské hřiště není.
Omezená kapacita parkoviště.
Parkoviště není!

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 

Parkoviště u silnice.


Sport - zábava: 


Plavání, opalovaní, rybaření, cyklovýlety, procházky krásnou přírodou.

Ubytování: 


Město Suchdol – mnoho odkazů na ubytování.

Možné divoké kempování, ale lokalita je hojně navštěvována.

Velikost pláže: 
50m + plácky, které si najdete.

Komplikace: 
Hmyz.
Procházející textiláci.

Terén pláže: 
Písek.
Málo stromů – málo stínu.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Pole, louka.
Osídlení v doslechu.
Zvlněná krajina.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

Řeka Lužnice. Rybníky jižních Čech.


Vodní plocha: 
Písák.
Dno písčité.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: Trať Třeboň – České Velenice Jízdní řád.

Autobusem nebo vlakem.

Vhodné i jako cyklistický výlet.

  1. V obci Majdalena odbočit doleva směr Chlum u Třeboně a po ca 300 m zajet doprava k pískovně. V létě tu stojí běžně auta rybářů a milovníků koupání. Kousek dál, po silnici, směrem na Chlum je vodácká restaurace, kde se lze pohodlně občerstvit. 300 m za hospodou je k vidění proslulý jez Pilař a před ním se Lužnice větví na Starou a Novou řeku…. Pokračujeme-li však cestou po břehu písáku, jdeme nejprve listnatým a později borovým lesíkem. Na začátku písáku probíhá těžba. Postupně se nám však nabízí plážičky ke koupání. Pozorný cestovatel si všimne, že cesta tvoří hráz mezi Lužnicí a písákem. Jak se lze přesvědčit, v jednom místě je tato vzdálenost menší než 100 m. Nejlepší místečka najdeme po přibližně dvou kilometrech….Po dalším kilometru dojdeme na místa, kde řeka při katastrofálních povodních vtrhla do písáku. Svědčí o tom stržené stromy uprostřed písáku…
  2. Velmi atraktivní je přístup k jihovýchodnímu břehu ze strany od Suchdola, kde lze kombinovat koupání s blízkým občerstvením. Na začátku obce u první křižovatky odbočíme doleva směrem k suchdolské pískovně, užívané hlavně vodáky a plavkáči. Přejedeme železniční trať a odbočíme doleva, jedeme po místní komunikaci k další, dva roky již otevřené hospodě U Jánošíka s půjčovnou lodí. Na louce majitele lze zaparkovat, občerstvit se a po ca 300 m dojít k pískovně. Cesta doprava vede podél písáku směrem k Majdaleně, vpravo teče Nová řeka. Po přibližně 400 m menší písák rozděluje od majdalenské pískovny poloostrov. Hezké intimní plážičky začínají za tímto úsekem směrem právě na Majdalenu. 3. a 4. přístup jsou od mezinárodní silnice, která nás před Suchdolem dovede k železničnímu přejezdu. V jeho okolí lze zaparkovat, přejít silnici, trať a jsme u písáku. Další možnost je zaparkovat na začátku Suchdola, podejít trať a vydat se podél písáku doleva. Zde se tradičně podél břehu vyskytují běžně naháči, často ovšem převažují plavkáči. Zde také dosud probíhá těžba a charakter břehu se může změnit. Věřím však, že další návštěvníci této lokality rádi informace dále upřesní.

Autem: 
Cep ICep ICep I - mapaCep I – mapa

Z Třeboně na Suchdol, HP Halámky (A). Za obcí Majdaléna po levé straně za odbočkou na Chlum začíná jezero Majdalena (na mapě Cep) – množství n-plážiček – hezká procházka kolem vody. Parkoviště u silnice.

Další info: 

Cep II - pohled na vých. břehCep II – pohled na vých. břeh Cep II - pohled ze záp. břehu k JVCep II – pohled ze záp. břehu k JVCep II - záp břeh, pohled k jihuCep II – záp břeh, pohled k jihuCep I - pohled ze sev. břehu k (ještě polo)ostrovuCep I – pohled ze sev. břehu k (ještě polo)ostrovuPískovna u MajdalenyPískovna u MajdalenyCep - mezi Majdalenou a SuchdolemCep – mezi Majdalenou a Suchdolem

Autentické zážitky a popisy přímých návštěvníků lokality – viz níže „KOMENTÁŘE“.
(Cep I. – je to z těch dvou propojených písáků ten menší, blíže k Suchdolu) a byl jsem hodně mile překvapen, zatím to nejlepší místo, kde jsem v ČR byl. Čistota a teplota vody super a bohovsky velké písečné pláže. Lepší než u moře. A kdo tvrdil, že na Suchdole nastává soumrak n-lokality, tak se taky mílí. Rozhodně to včera tak nevypadalo, sice naturisté promícháni s textiláky, ale většina žen s textilních párů nebo rodin s dětmi, byla nahoře bez.

Nejbližší obce: 
Turistické cíle: 
Třeboň.

English / Deutsch: 

Ein Paar Km vom Grenzübergang Schrems in NÖ, in Richtung Budweis. Die Autokarte: 


Aktualizováno: 
10. 6. 2022 IŽ

5
 
-

Pískovny kolem Suchdola nad Lužnicí

Vložil patrikle (bez ověření), 2. Květen 2007 - 10:06

Na podnět kolegů naturistů a taky trochu pobídnut nádherným dubnovým počasím si dovoluji ještě blíže popsat možnosti koupání ve dvou jihočeských pískovnách, známých pod pojmenováním okolních obcí – Majdalena či Suchdol nad Lužnicí a Tušť, která se též někdy nazývá pískovna u Suchdola. Pískovna mezi Majdalenou a SuchdolemPískovna mezi Majdalenou a Suchdolem

Na fotografii uvedená lokalita někdy označovaná v mapách ,,CEP'' je největším jezerem v této oblasti a vznikla postupným propojením vytěžených jezer. V severní části se dosud těží písek. Voda v tomto jezeře bývá zvláštně zbarvená do běla, jakoby v ní byl obsažen kaolín. Jinak je naprosto čistá, a je zde opravdu oáza klidu, jen občas rušená průjezdem nákladního auta práve z těžebního prostoru. V jižní části jezera bývá několik rybářů, náhodní návštěvníci z řad houbařů, vodáků a poměrně málo stálých návštěvníků z řad naturistů. Jezero je naštěstí téměř nepřístupné pro motorizované návštěvníky, proto snad je zde takový klid. Auto je nutné nechat buď na nemnoha vzdálenějších parkovištích v okolí hlavní silnice, nebo v Suchdole. Pak je nutno pokračovat pěšky několik stovek metrů. Stojí to za to, protože se otevře nádherný pohled na žlutě zářící břehy lemované voňavými smrky a borovicemi a modrou hladinu.

Pískovna Tušť.

Jezero menších rozměrů u stejnojmenné obce je pravým opakem výše uvedeného, protože je přístupné pro auta a je blízko silnice. Proto je zde poměrně plno, pláž v severní části je většinou obsazena rodinami v plavkách, půjdeme-li po břehu směrem na východ, začínají převažovat naturisté. I zde se dají najít krásná a klidná zákoutí. Protější břeh směrem na jih je méně využíván, ale i zde je moc hezké koupání. Voda bývá velmi čistá.


Žurek: Díky moc za profesionální příspěvek i fotku. Moc mě to potěšilo.
 
-

písák Majdalena-Suchdol označovaný také jako Cep

Vložil Petr, 13. Květen 2007 - 0:24

Písák Majdalena-Suchdol.

Rád bych přidal další informace. Tento písák leží podél levé strany mezinárodního tahu Praha-Třeboň-Majdalena-Suchdol-Halámky-Horn-Vídeň. Celá oblast je rovinka a písák lze objet dobře na kole – trasa má zhruba 10km.

Na mapce je vyznačen červeně hůře přístupný, od silnice protilehlý jihovýchodní lesnatý břeh s kaskádou plážiček. Břeh je celý den otevřen slunci, horší přístupnost však kompenzuje daleko větší soukromí. Přístup k písáku lze doporučit pro naháče ze čtyř míst:

1. V obci Majdalena odbočit doleva směr Chlum u Třeboně a po ca 300 m zajet doprava k pískovně. V létě tu stojí běžně auta rybářů a milovníků koupání. Kousek dál, po silnici, směrem na Chlum je vodácká restaurace, kde se lze pohodlně občerstvit. 300 m za hospodou je k vidění proslulý jez Pilař a před ním se Lužnice větví na Starou a Novou řeku…. Pokračujeme-li však cestou po břehu písáku, jdeme nejprve listnatým a později borovým lesíkem. Na začátku písáku probíhá těžba. Postupně se nám však nabízí plážičky ke koupání. Pozorný cestovatel si všimne, že cesta tvoří hráz mezi Lužnicí a písákem. Jak se lze přesvědčit, v jednom místě je tato vzdálenost menší než 100 m. Nejlepší místečka najdeme po přibližně dvou kilometrech….Po dalším kilometru dojdeme na místa, kde řeka při katastrofálních povodních vtrhla do písáku. Svědčí o tom stržené stromy uprostřed písáku…

2. Velmi atraktivní je přístup k jihovýchodnímu břehu ze strany od Suchdola, kde lze kombinovat koupání s blízkým občerstvením. Na začátku obce u první křižovatky odbočíme doleva směrem k suchdolské pískovně, užívané hlavně vodáky a plavkáči. Přejedeme železniční trať a odbočíme doleva, jedeme po místní komunikaci k další, dva roky již otevřené hospodě U Jánošíka s půjčovnou lodí. Na louce majitele lze zaparkovat, občerstvit se a po ca 300 m dojít k pískovně. Cesta doprava vede podél písáku směrem k Majdaleně, vpravo teče Nová řeka. Po přibližně 400 m menší písák rozděluje od majdalenské pískovny poloostrov. Hezké intimní plážičky začínají za tímto úsekem směrem právě na Majdalenu. 3. a 4. přístup jsou od mezinárodní silnice, která nás před Suchdolem dovede k železničnímu přejezdu. V jeho okolí lze zaparkovat, přejít silnici, trať a jsme u písáku. Další možnost je zaparkovat na začátku Suchdola, podejít trať a vydat se podél písáku doleva. Zde se tradičně podél břehu vyskytují běžně naháči, často ovšem převažují plavkáči. Zde také dosud probíhá těžba a charakter břehu se může změnit. Věřím však, že další návštěvníci této lokality rádi informace dále upřesní.

Pískovna mezi Majdalenou a Suchdolem: Atraktivní část od obce Majdalena do Suchdola je vyznačena červeněPískovna mezi Majdalenou a Suchdolem: Atraktivní část od obce Majdalena do Suchdola je vyznačena červeně Hospoda u Jánošíka: Hospoda u pískovny postavená na vyvýšeném terénu po velké voděHospoda u Jánošíka: Hospoda u pískovny postavená na vyvýšeném terénu po velké vodě Pískovna mezi Majdalenou a Suchdolem: Atraktivní část od obce Majdalena do Suchdola je vyznačena červeně. Bohužel díky těžbě se profil břehů v některých místech mění a tyto změny nejsou v mapách dosud zachyceny.
 
-

Dodatek k Suchdolu nad Lužnicí

Vložil Dominik, 16. Květen 2007 - 13:44

Jezera mezi st. Chlum u Třeboně a Suchdolem nad LužnicíJezera mezi st. Chlum u Třeboně a Suchdolem nad Lužnicí Zkusil jsem naskenovat mapku, možná, že také trochu pomůže.


Žurek: Oj, ;-) v r. 2007 skenovat mapy… Spíš bych věřil interaktivním mapám.
Pokud si zadáte „Letecká“, tak se zobrazí už i to propojení pevniny s ostrovem.
 
-

Aktuálně Tušť

Vložil nahatej, 18. Červen 2007 - 23:42

Byl jsem pracovně čtyři dny u Třeboně, a tak jsem si nemohl nechat ujít trochu plavání: pátek 15/6 a neděle 17/6. Voda nádherná, na běžnou půlku června podle očekávání až příliš teplá, čistá. V pátek jsem měl málo času (polední pauzu, obětoval jsem i oběd), v neděli zase věci v autě. Proto jsem nechtěl od auta daleko a zůstal hned na kraji u silnice a zplanýrovaného parkoviště (v rohu, ke kterému se přijíždí při odbočení z hlavní silnice na Klikov) na textilním. Nešlo mi o pobytí bez plavek, nýbrž o plavání, takže na břehu jsem vydržel chvíli v plavkách (které jsem kupodivu nezapomněl, normálně je v plaveckém „bagu“ nevozím) a ve vodě hned u břehu je sundal a nasadil na krk. Tudíž hodinové nádherné plavání se všemi pocity volnosti atd. Celkově výborné, Suchdol opět nezklamal, voda skvělá.

 
-

Majdalena

Vložil Dominik, 2. Říjen 2008 - 21:16

Loď, co pendluje na MajdaleněLoď, co pendluje na MajdaleněVplouvá do "norského fjordu"Vplouvá do „norského fjordu“Letos jsem hodně jezdil na kole u Majdaleny. Mimochodem díky Naturistovi jsem se seznamil s človíčkem, který mne nadšeně podpořil. Tak jsme jezdili, koupali jsme se, hodně si povídali o zajímavých věcech. Tak bych chtěl ještě jednou poděkovat a chtěl bych jen přidat pár fotek. Je tam v tom největším jezeře propojeném s tím menším nádherné koupání. Voda připomíná barvou i některá švýcarská jezera. A takovým romantickým zpestřením je tam loď, co vozí písek z jedoho jezera do druhého [Vyplazený jazyk] (asi je tam nějaké společné nákladiště, jinak si to nedovedu vysvětlit).


Žurek: Díky moc za příspěvek. Lodě taky na takových písnících přímo samy těží ze dna písek, až do hloubky 10m. Jestli máš nějaké fotky přímo z pláže, tak je sem prosím umísti. Taky jestli jsou naše údaje o Majdaléně souhlasí.
 
-

Suchdol - Majdalena aktuální foto

Vložil zurek (bez ověření), 25. Květen 2009 - 8:08

Fotografie zaslal Nalji.
 
-

Suchdol

Vložil Pitrs (bez ověření), 20. Červen 2009 - 16:50

Jelikož jezdíme do Suchdola již mnoho let chtěl bych k připojeným fotografiím podotknout a to především pro nezasvěcené, že fotografie z místa nejsou přímo Majdalenou. Obec Majdalena je cca 3 km směrem na Třeboň. Na fotografiích je suchdolská pískovna. Tato pískovna je propojena vodní cestou s majdalenskou pískovnou (viz předchozí příspěvek s fotografiemi ,,kanálu" s lodí). Na třetí fotografii je zřejmý tzv. poloostrov který je takovou Mekkou naturistů co sem jezdí. Jen se obávám, že zanedlouho se stane ostrovem (jak dříve býval) důsledkem těžby písku – těžební lodě stále více těží právě u paty tohoto poloostrova. Pokud se tak stane přijdou naturisté v této lokalitě nejen o svůj prostor, ale i symbol zdejší pískovny. Pak nezbyde než se uskromnit na nově vzniklé pláži nebo přejít až na druhou stranu pískovny proti cestě (fotografie č. 4) což je sice delší, ale jsou zde klidná místa.

 
-

Suchdol - převažuje textil

Vložil Milan M., 3. Srpen 2009 - 0:24
Obrázek uživatele Milan M.

Mám aktuální poznatek z neděle 2.8.2009 – stavili jsme se po cca 2 letech opět na Suchdolské pískovně a bohužel dokonce i na výše zmíněném poloostrově (zatím, ta spojovací šíje už je fakt dost úzká) bylo více textiláků než nudistů. Sice je tam vcelku pohodová koexistence, ale nepotěší to. Pořád je tam ale krásně :o).

 
-

Suchdol

Vložil Gery, 4. Srpen 2009 - 23:39
Obrázek uživatele Gery

Ahoj Milane, bohužel mám pro Tebe (i všechny, co mají rádi Suchdolskou pískovnu) špatnou zprávu, neb ta spojovací šíje byla včera (3.8.) těžařema přerušena v délce asi 40m.

 
-

U Jánošíka

Vložil Gery, 4. Srpen 2009 - 23:41
Obrázek uživatele Gery

Ještě bych chtěl dodat dvě aktuální informace (komplikace) – výše zmiňovaná restaurace U Jánošíka je nyní zavřená, tak nejbližší občerstvení je až na vodácké základně a… statisíce komárů :-(

 
-

Suchdol

Vložil adudu (bez ověření), 19. Srpen 2009 - 14:29

Ahoj všichni, je to škoda že nám odtěžili skoro celej poloostrov, ikdyž jak už tady někdo psal natáhli se tam textiláci a bylo po klidu. Maj v plánu odbagrovat všechno, takže budeme mít po krásným místě všichni. V sobotu a včera jsem se tam byl koupat a ať si zalezete kamkoliv, tak si ty hňupi v plavkách lehnou vedle Vás a ještě remcaj že se musej koukat na nahý. Drzost maximální. Nejlíp to vyřešila v sobotu taková mladší rodinka, když viděla že se na polostrov nedá dojít, tak se všichni svlékli a lehli si na kraj přímo do přístupový cestičky. Bylo skvělý pozorovat, jaký ksichty házeli příchozí „těžkooděnci“. Nevíte někdo do kterýho kouta se přestěhovali sklaní naháči. Chodilo jich tam hodně a přeci si na sebe nevzali plavky. Jak to vypadá na tom menším písáku přes silnici?

 
-

Suchdol

Vložil HonzaH, 19. Srpen 2009 - 21:38
Obrázek uživatele HonzaH
Byli jsme u Suchdola 1. týden v srpnu a z poloostrova už zbyl jen ostrov. Ale chodili jsme na severní stranu malého písáku (východní břeh průplavu mezi malým a velkým). Jde (nebo lépe jede na kole) se tam od Suchdola, kolem Restaurace u Jánošíka. Cesta je trochu delší, ale stojí to za to. Tolerantní symbióza N a T (hlavně cyklisti). Kraj mezi písníkyKraj mezi písníky
 
-

Suchdol

Vložil Pitrs (bez ověření), 21. Srpen 2009 - 21:05

Dnes jsme byli na kolech u pískoven. Z poloostrova je opravdu ostrov. Dostala se tam nějaká hlučná omladina /samozřejmě v plavkách/ a jeden n – pár. Byl to docela smutný pohled po těch letech, kdy tam nebylo skoro k hnutí. Pravda je i to, že textilní návštěvníci docela drsně okupují všechny možná místa a nejsou zrovna příjemní (dvakrát jsme se stěhovali). Celkový počet naturistů v dnešním tropickém dni by zde spočítalo i malé dítě. Pár naturistů dnes bylo a prý pravidelně chodí na druhý břeh proti ostrovu. Je tam relativní klid (pokud vás nevytlačí peloton přiopilých cyklistů – jako nás) a nebo na břeh u průplavu mezi Suchdolem a Majdalenou. Nevýhodou těchto lokalit je vzdálenost pro pěší od parkovišť, kdo má kolo je ve výhodě. Nevím kterou pískovnu měl pisatel adudu na mysli, jestli Tušť nebo Cep. Cep překvapí nádhernou a čistou vodou, ale je zde málo přístupných míst – musíte vyrazit dopoledne. Objel jsem pískovnu na kole a řekl bych, že zde bylo víc naturistů než v Suchdole (možná se sem přemístili). Co se týče Tuště, tak tam se již netěží písek, voda je nejteplejší ze všech pískoven a brzo se zase kazí. Pro n – koupání bych doporučoval až zadní část pískovny, bráno od silnice na Chlum u Třeboně. Několikrát už jsme tam byli, chodí tam i někteří místní, ale je třeba počítat s tím, že pokud jsou tropické dny jako nyní, textiláci vás taky vytlačí.

 
-

dotaz na Pitrse

Vložil press777 (bez ověření), 22. Srpen 2009 - 18:20

Mohu se zeptat, co v reálu znamená „vytlačí“? Jako že přijdou a řeknou, ať jdete pryč? Neumím si představit, že by „v přírodě“, v neregulovaném prostředí, někdo někomu diktoval, jestli je to pro textiláky nebo nudisty.

 
-

Suchdol

Vložil Slowfellow (bez ověření), 6. Září 2009 - 0:31
U Suchdola jsme byli několik dní kolem poloviny července, ještě před odtěžením (polo)ostrova, kde už tehdy byla skoro převaha textilu. Oproti předchozím návštěvám (před 3 a 4 lety) se mi zdálo, že i na ostatních březích naturistů relativně trochu ubylo, ale stále není problém zejména na severním a východním břehu najít vhodné místo. Voda je ale v této pískovně (Cep I, nejblíž u Suchdola) kalnější zřejmě následkem probíhající těžby. Čistší voda je v dlouhé pískovně směrem k Majdaleně, tam je ale méně vhodných míst na březích (nebo jsou obsazena rybáři). Nejlepší z pískoven v okolí Suchdola se mi zdá Cep II (západně od suchdolské silnice) – nejlepší voda, nejlepší výběr pěkných míst na březích, málo lidí. Cep II - pohled na vých. břehCep II – pohled na vých. břeh Cep II - pohled ze záp. břehu k JVCep II – pohled ze záp. břehu k JVCep II - záp břeh, pohled k jihuCep II – záp břeh, pohled k jihuCep I - pohled ze sev. břehu k (ještě polo)ostrovuCep I – pohled ze sev. břehu k (ještě polo)ostrovuPískovna u MajdalenyPískovna u Majdaleny
 
-

Odpověď na dotaz

Vložil Pitrs (bez ověření), 29. Srpen 2009 - 11:53

Jednoduchý trik, většinou početnější skupiny lidí. Prostě se usadí vedle vás a pak začne hluk, občas přiletí nějaký míč nebo létající disk apod. Půl hodiny se to dá ještě vydržet ale několik hodin ne. Zřejmě přímo Vám to asi nevadí, ale mě ano.

 
-

něco podobného

Vložil M.Dr., 29. Srpen 2009 - 12:03

se mi „povedlo“ jednou podvečer, když už kolem pískovny Cep I bylo místa dost – našli jsme si pěkné volné místo na písčitém „mysu“ a těsně za námi přišla textilácká rodinka a „špekulovali“, že se vedle nás usadí. Tak jsem kolem nás nechal pobíhat naše dva psy…

 
-

Suchdol n. Lužnicí červenec 2010

Vložil renaissance (bez ověření), 14. Červenec 2010 - 10:33

Byla jsem tam letos o červencových svátcích – voda čistá, hráz zcela odtěžená, ale na ostrov se dá zčásti přejít, zčásti přeplavat, naháči nikde, všichni oblečení a vzhledem k vedrům bylo lidí opravdu hodně, parkování na parkovišti na louce na okraji Suchdola i na parkovišti proti pískovně bez problémů, odpadky se , bohužel, začínají hromadit kolem a objevují se i v lesících kolem pískovny.

 
-

Suchdolská reakce pro "mdr"

Vložil Gery, 15. Červenec 2010 - 7:02
Obrázek uživatele Gery

Ahoj, pro Tebe je to, určitě, perfektní záležitost, že Tví pobíhající (a asi neustále blafající psi) odradí hadrářskou rodinku, od usazení vedle Tebe, jenže si uvědom, že (a to je zase naše zkušenost) i jeden neustále blafající „čtyřnohý mor“ (v Suchdole, žel, naprosto běžná, každodenní, skutečnost – rozléhá se to, totiž, po celé pískovně) zkazí dovolenou, či slunění a koupání, desítkám N-kolegů i hadrářů… A to chceš?

 
-

Suchdol nad Lužnicí ?

Vložil munkiki, 9. Srpen 2010 - 13:10
Obrázek uživatele munkiki

Doufal jsem,že na vychvalovaných plážičkách v kouzelném prostředí pískovny strávím většinu své dovolené.Bez chyby bylo jen parkování.Ostatní – hrůza ! Přístup na poloostrov je odtěžen,snad milion textiláků okupuje břehy kolem dokola,hluk,obrovský nepořádek (hromady pet lahví a.j.).Komáři byli nejmenší zlo.Doporučuji jen hodně odolným jedincům.

 
-

Suchdol vs. moře

Vložil pat66 (bez ověření), 5. Červen 2011 - 6:59

Včera jsem poprvé navštívil písák u Suchdolu (Cep I. – je to z těch dvou propojených písáků ten menší, blíže k Suchdolu) a byl jsem hodně mile překvapen, zatím to nejlepší místo, kde jsem v ČR byl. Čistota a teplota vody super a bohovsky velké písečné pláže. Lepší než u moře. A kdo tvrdil, že na Suchdole nastává soumrak n-lokality, tak se taky mílí. Rozhodně to včera tak nevypadalo, sice naturisté promícháni s textiláky, ale většina žen s textilních párů nebo rodin s dětmi, byla nahoře bez. Na obrázcích níže jsem vyznačil lokalitu, která byla pouze „N“ pravděpodobně zato může její dostupnost, člověk musí (pokud jde od silnice) obejít dokola celý písák, ale místo zato stojí. Cep I - fotomapaCep I – fotomapaCep I - mapaCep I – mapa Jen pro porovnání jsem při zpátečníce cestě zastavil na písáku ve Vlkově (mimochodem taky super), ale Suchdol u mě vyhrál. Škoda jen té dálky (od nás 3 hodiny jízdy autem). Ale jestli seženu někde poblíž ubytování, tak než k moři raději pojedu do jižních Čech. Naškodu je jen ten dotěrný hmyz.

P.S.: Jen info – na obrázcích se ještě zobrazuje bývalý poloostrov, dnes už je to ostrov, bohužel mapy ještě nejsou úplně aktualizovány.
 
-

Cep1

Vložil vv, 22. Duben 2013 - 19:08
Cep1Cep2Cep2Cep1Cep 2010Cep1–2010Cep1Cep1Cep1Cep1Cep1Včera jsme navštívili pískovnu Cep 1. Od příchodu z parkoviště u Cepu 2, jsme se dali podél břehu vlevo a v zadní části je nuda stále. Voda nádherně čistá, ač nerad, musím uznat, že lepší než na našem oblíbeném Vlkově.
 
-

Majdalena (Cep), Cep I, Cep II (fotky - konec dubna 2018)

Vložil Dominik, 11. Květen 2018 - 14:30

Tady je pár aktuálních fotek z těchto lokalit. Na Majdaleně (Cep) a Cepu I – žádné změny, jen krása, zeleň, mraky ryb, tudíž dost rybářů, spousta volných plážiček na severovýchodní straně. Pozor na klíšťata!!! (Jsou tam.) Na severní straně Cepu I u nudy byla mezi pařezy docela vypasená zmije (nechtěla se fotit).

Na Cepu II se již od loňska těží na severní straně, už zmizely „plantáže“ borůvek… :-( Zajímalo by mě, až kam se chtějí s tou těžbou prohrabat?Cep I, nudaCep I, nudaCep I, severovýchodní stranaCep I, severovýchodní stranaPohled na plážičky pro naturistyPohled na plážičky pro naturistyCep II, těžbaCep II, těžbaCep II, těžba pokračujeCep II, těžba pokračujeMezi Cepem I a Cepem (Majdalenou)Mezi Cepem I a Cepem (Majdalenou)Pohled na Cep I od zapomenutého barákuPohled na Cep I od zapomenutého baráku
 
-

Cep I - Cep II - nudapláže na mapy.cz

Vložil AJ, 3. Srpen 2020 - 17:05

Aktuální stav na mapy.cz

Cep I a II nudaplážCep I a II nudapláž
 
-

Dočká se,

Vložil M.Dr., 13. Červenec 2019 - 9:52

když to oznámíte. Na mapy.cz je vpravo dole tlačítko „Nahlásit chybu“. Já jsem tam už jednu nudapláž nahlásil a zakrátko se objevila i v mapě.

 
-

Google mapy konečně zachycují aktuální stav - FKK nudapláž Cep I

Vložil AJ, 3. Květen 2021 - 10:24

Mapa: https://www.google.cz/….8860288,16z?…

Google mapy konečně zachycují aktuální stav - FKK nudapláž Cep I. (Majdalena): Google mapy konečně zachycují aktuální stav - FKK nudapláž Cep I. (Majdalena)Google mapy konečně zachycují aktuální stav – FKK nudapláž Cep I. (Majdalena): Google mapy konečně zachycují aktuální stav – FKK nudapláž Cep I. (Majdalena)
 
-

Aktuálně na mapy.cz nejsou označeny žádné nuda pláže na Cep I

Vložil staro73, 1. Srpen 2021 - 2:11
Na mapách.cz mi na Cep I neukázalo žádnou nuda pláž, ale na ostrově a i na břehu jsou místa, kde se dá „nudit“. Byli jsme tam 13. a 15.7.2021 a pokaždé bylo fajn. Na ostrov se dalo jen doplavat nebo přeplout na něčem a bylo tam i pár textiláků. Je tam tabulka označující tuto část kde je tolerováno nuda koupání. Na břehu si stačí najít místo trochu dál od hlavní textilácké části a kromě pár procházejících jsme byli sami resp. vedle byly ještě další „nudící se“ páry. Voda byla excelentní. Cep ICep I
 
-

Majdalena Cep I/II ne/oficiálně

Vložil admin, 1. Srpen 2021 - 11:55

Já jsem při zhotovování/aktualizacích n-pláží pro Mapy.cz oba Cepy vynechal, protože mi nepřišly jako vyloženě zažitá n-místa. Takovému se jistě blíží ostrov na Cep I, takže podiskutuju s panem Žemlíkem a tento ostrov bysme zařadit mohli.

Cep II je typický písník, kde se sem tam „dá nudit“, ale FKK hmatatelného rozsahu tam není. Takže děkuju mockrát za aktuální info a nadnesu na Mapy.cz.

 
-

Aktuální lokality na Cep I.

Vložil AJ, 25. Březen 2022 - 16:02

Aktuální lokality na Cep I. jsou:

https://www.google.cz/…,1457m/data=!3m1!1e3?hl=cs

1. lokalita „duna“ severně od ostrůvku: Nudisté většinou v té zátočině. Na jednom z pozůstatků těžby je letitá značka FKK.

2. lokalita „ostrůvek“: Nudisté převážně na východní straně. Byli tam vytlačeni vzhledem k množství „textilních“ paddleboardů na Cepu, kteří na ostrůvek jezdí. Od loňska jsou na ostrůvku cedulky o dodržování pořádku a „respektování“ nudismu. Řada plavců/plavkyň také plave na ostrov rovnou bez plavek a po oslunění se zase vrací na textilní pláže :)

3. lokalita „výběžek“: Nudisté přímo na ostrohu, nebo nahoře mezi stromy. Místo poblíž vody je dvou stromech (jeden trčí z břehu) označeno vybledlým nápisem NUDA.

Toť mé zkušenosti. Na Cep jezdím několik let i vícekrát za rok.

Nicméně na Mapy.cz, kde ty lokality byly také označené, je v průběhu let opakovaně smazali. Prý jim někdo nahlásil, že tam není žádné „oficiální“ označení a toho se najednou drží. Takže předpokládám, že rušení označeních míst je práce rybářů, protože z map to zmizelo na podzim :(

Ale tím, že na Mapy.cz označení chybí, se o nich běžný návštěvník nedozví. Obcházet celý písník a hledat, kde jsou nudisté je, vzhledem k rozloze, mise nemožná. Za sebe… kamkoliv přijedu a je tam koupání, koukám právě do mapy.cz jestli je tam někde nuda, protože ostatní místa v mapách uvedená jsou. Z což tady „adminovi“ patří mé velké díky!

 
-

Cep - 1. lokalita - duna

Vložil AJ, 25. Březen 2022 - 16:49
Místo je označeno mnoho let. Lidé sem chodí. Pokud bude zase na Mapy.cz tak ho najdou i další. https://goo.gl/…Z6VG5K88SRx9 Cep - 1. lokalita - dunaCep – 1. lokalita – duna Cep - 1. lokalita - dunaCep – 1. lokalita – duna
 
-

Cep - 3. lokalita - výběžek

Vložil AJ, 25. Březen 2022 - 16:50
Místo je označeno mnoho let. Ještě je nápis na dalším stromě, ale to nemám vyfoceno. Lidé sem chodí. Pokud bude zase na Mapy.cz tak ho najdou i další. https://goo.gl/…K8Jq2oQgtya6 Cep - 3. lokalita - výběžekCep – 3. lokalita – výběžek Cep - 3. lokalita - výběžekCep – 3. lokalita – výběžek
 
-

Cep - 2. lokalita - ostrůvek

Vložil AJ, 25. Březen 2022 - 16:58

Z této lokality foto nemám, protože je to přes vodu :) Ale jak je napsáno výše, nově je tam na cedulkách o dodržování pořádku udvedeno i respektování nahoty. Takže jakési označení tam je. Naturisté se zdržují převážně na východní straně.

https://goo.gl/…bCqiiTtd7s79

 
-

Cep - naturistické lokality na mapy.cz

Vložil AJ, 10. Červen 2022 - 17:50

https://mapy.cz/s/mosutafumo

Nuda na Cepu I.Nuda na Cepu I.
 
-

Už jsem tam pár let nebyl, dá

Vložil Horác, 10. Červen 2022 - 23:26

Už jsem tam pár let nebyl, dá se tam někde rozumně zaparkovat auto? Dík za odpověď.

 
-

Cep

Vložil volynak, 11. Červen 2022 - 3:57

Zajímalo by mě totéž. Taky už jsem tam dlouho nebyl, parkoval jsem vždy na krajnicí hlavní silnice

 
-

parkování

Vložil AJ, 20. Červen 2022 - 0:24

Ano, parkování je na krajnicí hlavní silnice před vjezdem do Suchdola.

 
-

Parkovani

Vložil Kubajz, 26. Červen 2022 - 8:13

Ano muzes tam parkovat v lese. A nebo pres silnici u CepuII.

 
-

Cep I nebo II ?

Vložil volynak, 26. Červen 2022 - 19:16

Kde je to lepší na Čepu I nebo II ?

 
-

Cep/Cep

Vložil volynak, 26. Červen 2022 - 19:23

Je lepší Cep I nebo II?

 
-

No nuda je na Cepu I, viz

Vložil Horác, 27. Červen 2022 - 18:33

No nuda je na Cepu I, viz obrázek, ale zcela jistě se může najít vhodné místo k nuda koupání i na Cepu II a osobně jsem ho kdysi vyzkoušel i na té obrovské pískovně těsně před hranicí…

 
-

Cep ll

Vložil Kubajz, 4. Červenec 2022 - 7:14

Vyzkousel bych Cep ll. Ale nevim kde je presne nuda plaz a jestli tam nekdo chod?

 
-

Cep ll

Vložil Kubajz, 4. Červenec 2022 - 7:14

Vyzkousel bych Cep ll. Ale nevim kde je presne nuda plaz a jestli tam nekdo chod?

 
-

Na Cep II se teží, takže voda

Vložil AJ, 11. Červenec 2022 - 11:16

Na Cep II se teží, takže voda je většinou nepříjemně zakalená. Cep I je bez těžby a nejlepší nuda je tam na ostrově :)