NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistická dovolená - Východní Čechy

Vložil Anonymní, 12. Květen 2007 - 9:57

Teplé nížiny v Polabí jsou odedávna cílem tisíců naturistů. Ty nás jistě budou zajímat více. Už začátkem 70. let se začali v blízkosti Hradce Králové, Pardubic, ale i na Přeloučsku scházet stoupenci naturismu. Dnes napočítáme ve VČ na desítku velkých naturistických lokalit, kam se sjíždějí desítky tisíc rekreantů. Východočeští naturisté nezahálejí ani v zimě, kdy jsou v Hradci Králové pravidelné naturistické akce. Také krytých bazénů s pravidelnými n-hodinami je ve VČ nejvíce z celé ČR: HK, Všestary, Náchod, Trutnov

OPATOVICKÝ PÍSNÍK (OPAŤÁK) KOMPLETNÍ INFORMACE PRO NATURISTY
Příměstská královéhradecká lokalita s n-pláží pro cca. 2000 naháčů, n-kempem a velmi čistou vodou. Mínusem je betonárka v sousedství a relativní rušno ze všech stran. Kladem je snadná dosažitelnost jak vlakem ((Opatovice nad Labem), autem (hlavní tah HK-PU), tak i MHD HK (BUS č. 18). Nezanedbatelný je také dosah města HK s jeho památkami.


Také na Kunětickou horu je odsud velmi blízko. V letních měsících je v krajském městě spousta kulturních akcí. Při návštěvě n-lokality u Stříbrného rybníku můžete zabrousit do nedalekých Třebechovic pod Orebem, kde uvidíte ojedinělý Proboštův betlém. Cestou na Jičín jistě neminete Památník bitvy u Hradce Králové 1866, v jehož muzeu jsou shromažďovány veškeré historické dokumenty této události.


STŘÍBRNÝ RYBNÍK KOMPLETNÍ INFORMACE PRO NATURISTY
Východ Hradce Králové (MHD). N-pláž v této venkovské rekreační oblasti je velmi příjemným zastrčeným koutkem, u borového lesa. Přitom odsud máte velmi blízko do HK i východní oblasti VČ. V místě je textilní kemp.


TýništěTýniště TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ KOMPLETNÍ INFORMACE PRO NATURISTY
Dále na východ od Třebechovic se dostaneme do Týniště n.Orl. Zde je pěkná písčitá n-pláž u místního písníku-koupaliště. V textilní části je mnoho atrakcí, restaurace a kemp s chatkami.


SmiřiceSmiřice RUSEK KOMPLETNÍ INFORMACE PRO NATURISTY
Při svém putování na sever od HK se můžete zastavit u přírodní lokality RUSEK. Zde najdete přijemný klid a čistou vodu místního písníku, který je už dlouhá léta na své protější straně obsazován naháči. O pár kilometrů dál na sever narazíte na další místní n-lokalitu SMIŘICE, podobnou Ruseku.


RozkošRozkoš Nové Město nad Metují ROZKOŠ KOMPLETNÍ INFORMACE PRO NATURISTY
Pár kilometrů na SV nemůžete minout největší vodní plochu oblasti – ROZKOŠ. Její mělká voda sice neskýtá vysoký standart východočeských písníků, nicméně obě n-pláže jsou velmi příjemné a také osazenstvo přátelské. Výchozí bod do Nového Města nad Metují, České Skalice a Orlických hor.


HORNÍ BRUSNICE KOMPLETNÍ INFORMACE PRO NATURISTY
Svoje n-putování severem královéhradeckého kraje pokračujeme zastávkou v holandském FKK kempu Horní Brusnice u Dvora Králové. Zde nasajeme atmosféru národa z nejnaturističtějších, v okolí pohledáme nějaké ty brusinky, koukneme na slona v Safari a přiblížíme se jednomu z nejúchvatnějších koutů naší země – Adršpašsko-teplickým skalám.


AdršpachAdršpach ADRŠPACH KOMPLETNÍ INFORMACE PRO NATURISTY
Hned na začátek musíme ale upozornit, že adršpašská pískovna patří do rezervace, tudíž je v ní zakázáno koupání. Místo si ale jistě nenecháme ujít a nezapomenutelné prostředí příběhů z nejromantičtějších si užijeme spolu s místními naháči ;-). Z dalších míst nesmíme opomenout Broumovské stěny, Teplické skály, stolovou horu Ostaš a Náchodský zááámeček vrrršků kůlátýýýho…

Za Ádrem není už nic než Polsko, kde jak známo moc n-pšenka nekvete. Obrátíme tedy naše východočeské kormidlo a zamíříme do další bašty východočeského naturismu a tou bude PARDUBICKO.
Cestou s lehkým odbočením za západ, popř. cestou z Prahy se u Chlumce nad Cidlinou stavíme u skvostného písníku Pamětník.


Pamětník KladrubyKladruby PAMĚTNÍK KOMPLETNÍ INFORMACE PRO NATURISTY
Zde už opět cítíme onu průzračnost východočeských písníků. Pamětník se v tomto nenechá vůbec zahanbit a my tady určitě prožijeme krásné chvíle. Až nám bude dlouhá chvíle, tak popojedeme do nedalekého Národního hřebčína v Kladrubech, pokoukáme po koníčkách a to už máme coby kamenem dohodil na další známou n-lokalitu v Mělicích.


MěliceMělice MĚLICE KOMPLETNÍ INFORMACE PRO NATURISTY
Na Mělicích najdeme také n-kemp, kde můžeme nocovat a vyrážet na další okolní místa. Co se týče vody, tak mělický písník je hodnocen jako relativně nejhorší. Nicméně okolní hluboké borové lesy, n-kemp a přece jen přijatelná voda vytvářejí z tohoto místa lákavý cíl mnoha naháčů.
Svoje východočeské nahaté cestování zakončíme u písníku z nejvyhledávanějších – Oplatilu-Hrádku.


Oplatil-HrádekOplatil-Hrádek OPLATIL-Hrádek KOMPLETNÍ INFORMACE PRO NATURISTY
Písník „Hrádek“ patří do soustavy 4 písníků, která nese zeměpisný název Oplatil. Jde o zmíněný Hrádek (poloostrov s bagrem), Oplatil (4% klucí), Vodárna (pitná voda) a nejzadnější Franťák. Všechny tyto se sebou navzájem sousedící písníky tvoří spolu s hlubokým lesem iluzi ráje na Zemi. Možná právě proto se toto místo stává v posledních letech cílem čím dál většího počtu lidí. Ti bohužel prostředí značně ničí a dohromady s přikrmováním ryb, nájezdy automobilistů a dalšími nešvary dnešní doby se přívlastek „Ráj“ začal z popisu tohoto místa vytrácet. Nicméně lokalita má od silnice své zázemí – parkoviště, restauraci a začíná se zde také budovat (n)-kemp.

Počítám, že po této východočeské n-nakládačce už máme všichni značně připálená spodní záda ;-). Takže napříště si zajedeme trochu víc do kopečků a zchladíme se v kouzelných jezerech a přehradách Jizerských hor a vůbec Liberecka.
0