NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Říjnová Naturistická Olomouc 2012

Vložil qwerty, 21. Říjen 2012 - 19:09

Podzimní sobotní naturistická Olomouc 20.10.2012. Na třetí říjnovou sobotu, se nám podařilo domluvit odvoz z Brna do Olomouce, abychom se mohli (s mojí krásnější polovičkou Lenkou) zúčastnit Olomouckého naturistického večera v místním akvaparku. Nutno poznamenat, že toto bylo naše první, mimo Brněnské, akvaparkové, naturistické koupání. Takže jsme vyráželi plni očekávání.
Po hodinové cestě z Brna, jsme přijeli k Olomouckému akvaparku. Pomalu jsme začali rozeznávat známé obličeje našich přátel z jiných akcí a už nám bylo hned z počátku jasné, že večer určitě bude stát za to. 

Zážitky z již proběhlých naturistických akcí v AQUAPARKU OLOMOUC

Když se nachýlila 20. hodina pomalu se bazén začal plnit prvními návštěvníky, bez plavek. I my jsme dlouho neotáleli a začali jsme prozkoumávat všechny zdejší atrakce, tak jak je nám to nejpohodlnější. Výborný byl bazén, který byl z části vnitřní a z části venkovní. Plavání v chladnějším počasí, při svitu měsíčku, ponořeni do krásně teplé vody a proplouvání párou stoupající z bazénu, byl opravdu velmi netradiční zážitek.

Tobogány jsme museli také vyzkoušet. Učaroval nás space bowl, který byl pro ty odvážnější a sliboval skvělý adrenalinový zážitek. Ostatní návštěvníci však upřednostňovali klasický tobogán, který projížděl venkovní tmou. Při rychlosti, kterou umožnil naturistický úbor (pro někoho také nafukovací duše), bylo o adrenalin také postaráno. Rodiče, tak těžce drželi svá dítka na uzdě. Vyzkoušeli jsme také možnost namasírovat si těla proudem bublinek v masážních vanách. Vyzkoušeli jsme také sauny a jim podobné zařízení – do jejichž účelu jsem zatím ještě nepronikl.

Samozřejmě nechyběl již tradiční program, jako saunové ceremoniály (procpali jsme se jen na poslední, slivovicový). Škoda, že olomoucká sauna je koncipována jen pro 10 lidí. To znamená, že na Ivošův ceremoniál nepojme více než 20 naturistů. Ostatní ale směle využívali parní sauny, či venkovní horkou whirpoolku s bublinkami. Závěr večera patřil milovníkům rychlých aut, japonských hádanek a ostatním co rádi malují na tělo. Malíři i jejich lidská plátna se činili, jak vidíte na fotkách a ve fotogalerii ze sobotní Naturistické Olomouce. Opět byl vytvořen překrásný obraz v podání kreslíře komiksů Romana Bureše. Jeho malířskému umění nelze dát jinou známku, než jedničku s hvězdičkou. Jeho malířská díla jsou ozdobou každé naturistické akce.[Hvězda] Jste všichni srdečně zváni na příští Naturistickou Olomouc 1.12.2012. [Hvězda]Škoda, že ty tři hodiny vždycky tak rychle utečou. A už byl čas sednout do auta směr Brno a příjemně unaveni po hezkém dni ujíždět mlhou domů.

Můj názor na Olomouckou akci je velmi pozitivní. Sešlo se přes 120 lidí, kteří si vzájemně vytvořili pohodovou a příjemnou atmosféru. I akvapark velice příjemně překvapil svoji členitostí a stále aktivními atrakcemi. Jen musím vytknout místy kluzkou podlahu – věčný problém všech akvaparků.Když si tento článek po sobě čtu, tak musím Olomoucké naturistické večery všem vřele doporučit. Už se nemohu dočkat další podobné příležitosti, která nám umožní cítit se příjemně, (jen) ve své kůži i v zimním období.Děkuji všem, kteří se starají o to abychom se mohli na této, ale i jiných akcích scházet a užívat si krásných chvilek.

Z Olomouce zdraví Roman a Lenka. Článek mírně redakčně upravil Roland a Ivoš. Fotografie do fotogalerie nafotil Danxm.

O této Naturistické Olomouci informují:
Olomoucký DeníkOlomoucký Deník Radio Kiss MoravaRadio Kiss Morava Olomoucký VečerníkOlomoucký Večerník 
5
 
-

Fotograf...

Vložil Danxm (bez ověření), 21. Říjen 2012 - 22:44
Fotografie do galerie tentokrát nafotila moje maličkost,ale Ivošovým foťákem,za což mu děkuju. [Smích]

Neměl jsem dříve tuhle informaci a pochopitelně to opravím. Roland
 
-

Hezká Olomouc a Romanovo malířské dílo.

Vložil Linka, 21. Říjen 2012 - 22:46
Obrázek uživatele Linka

Velmi hezký článek, který je zároveň i pozvánkou na další naturistický večer v Olomouci. Škoda jen že to mám do Olomouce skoro přes celou Českou republiku. Nezbývá než závidět Olomoučákům hezký naturistický večer. My ostatní si zase musíme počkat na ten svůj. [Spiklenec] Roman Bureš je prostě pan malíř a bez jeho kreseb už by naturistické akce a ani stránky Naturista.cz neměly tu správnou štávu.

 
-

Re.foto...

Vložil Danxm (bez ověření), 22. Říjen 2012 - 8:40

V poho… [Spiklenec]

 
-

Jaká byla v Olomouci účast ?

Vložil Jarda2, 22. Říjen 2012 - 11:15

Podle fotek to vypadá super. Ví někdo kolik naturistů se tam celkem sešlo ?


Ivoš: Tahle otázka mě prakticky u všech ostatních AP docela nervuje, ale v Olomouci se sejde vždycky přes 100 lidí. V sobotu bylo přes 130 – dostatečný počet. Ale jak říkám, u všech ostatních je to zápas… pro další vyjednávání nic moc pozice.

 
-

Hádanka

Vložil Pepper, 22. Říjen 2012 - 14:09
HádankaHádanka Ta hádanka byla vlastně spíš inzerát a nebyla japonská, ale anglická. Tedy ne, že by na tom záleželo… [Smích]
 
-

V Olomouci vyhráli naturisté

Vložil adal, 22. Říjen 2012 - 14:40

Do Olomouce jsme přijeli více jak půl hodiny před začátkem naturistické akce. Stav návštěvníků 115. Přesně ve 20:00 již byl celý areál bezplavkový a u pokladny stále fronta na vstup. Užili jsme si venkovní bazén s masážními lavicemi. Hvězdy jsme ale neviděli. Naturistů přibývalo. Zaregistrovali jsme počet 119 + organizátoři, takže celkový počet byl určitě 130. Naturistů tedy bylo víc než při plavkovém režimu! [Úsměv] Zvláštní kapitolou jsou sanové ceremoniály. Při posledním se slivovicí to bylo o výdrži, Škoda, že sauna je dost malá a chybí ochlazovací bazén. Naštěstí se dá ochladit pod sprchou a venku. Cesta zpátky hustou mlhou byla dobrodružná. U nás na Vysočině byla ještě větší než před Brnem. Ještěže znám cestu skoro nazpaměť a ocenil jsem mlhovky. Na další akce se těšíme.

 
-

Poslední příspěvek Olomouce

Vložil mikina (bez ověření), 22. Říjen 2012 - 16:09

[Hvězda] [Hvězda] [Hvězda] [Hvězda] [Hvězda] Takovéto komentáře jako napsal adal jsou nejlepší reklamou, jak naturistickému koupání, tak pro Olomoucký aquapark. Ne úplně chápu, že při naturistickém večeru, který se koná dvakrát třikrát do roka je méně účastníků, než na běžném textilním plavání. Olomouc je asi v tomto světlá vyjímka, ale hlavně je vidět, že si svého naturistického večera a aquaparku nadměrně váží a nechtějí o tuhle možnost přijít. Je škoda, že ze šesti komentářů jen jeden vychází jako pochvala, a ostatní jsou neutrální nebo vlastně vůbec ne míněny jako pochvalné. Pokud je někde 130 lidí a podle článku asi byli spokojeni, mohlo by deset procent přítomných lidí opravdu pochvalně komentovat pobyt v aquaparku. Zbytek reakcí budou jen technické záležitosti a nějaké dovysvětlení.

[Pláč] Ostatní (některé) aquaparky, alespoň podle pana Žurka jsou navštěvovány minimálně. Také u nich není prakticky žádný pochvalný komentář a naturistické večery bojují o přežití. Každou další akcí se uvedená krize návštěvnosti prohlubuje, v lepším případě stagnuje.

Podívejte se tedy na článek a hlavně na komentáře okem nového návštěvníka který přemýšlí nad tím, uvedený vodní park navštívit v naturistické době poprvé. Dočte se v nějakém komentáři i z akcí minulých že se tam někomu líbilo? Že se někdo těší na příští naturistickou trojhodinovku, že to musí říci kamarádovi kamarádce? (Jak se měl, měli s rodinou a dětmi fain!). Takových reakcí je jako šafránu a možná ještě méně, ani když se sečtou komentáře za všechny akce dohromady.

Dejte si jedna a jedna dohromady. Tak jak navštěvujete stránku vy a vidíte absolutní vákuum pochvaly na uvedený aquapark, tak stejně navštěvuje z ekonomického hlediska stránky i majitel nebo vedoucí uvedeného aquaparku. Najde zde po naturistické akci sem tam kritiku na to či tohle, sem tam nějakou technickou poznámku spíše autorovi a nebo nějakou vysvětlivku ohledně malování na tělo. K tomu si přidá svůj smutný ekonomický pohled na počet návštěvníků daného večera naturistů a za dva, tři dny za ním přijde pan Žurek s datumem další eventuálně naplánované akce.

Je to jen můj názor, ale domnívám se, že léty proklamované heslo „kdo nic nedělá nic nezkazí“ začíná na rozvoj naturismu působit velmi negativně.

 
-

Hadanka (japonská)

Vložil qwerty, 22. Říjen 2012 - 18:02

Pepperovi: Přídomek Japonská už si neodpařeš při žádné činnosti. [Smích] Tím samozřejmě nechci odradit případné spřízněné duše. [Spiklenec]

 
-

Hádanka

Vložil Pepper, 22. Říjen 2012 - 19:46

Ale fuj, kdo mi tam podstrčil tu mazanici? [Úsměv]

 
-

Přání Ivošovi.

Vložil Roland Jitka, 22. Říjen 2012 - 22:56

Zkopírováno z Chatu. Andrzej2 z KE: V Olomouci bolo fajn, konečne som to zažil na vlastnej koži, nie len sprostredkovane cestou článkov. Nech to Ivošovi vydrží čo najdlhšie, nech má čo najviac vďačných prívržencov.

 
-

Komentář

Vložil Pepper, 23. Říjen 2012 - 11:16

Zdá se mi to nebo si Roland navlékl mikinu a rozhořčeně usedl za klávesnici? [Smích]

 
-

Reakce.

Vložil Roland Jitka, 23. Říjen 2012 - 11:32

Pepo asi ano, ale lépe bych to nenapsal a spíš přemýšlím jak to rozšířit, aby z toho byl článek. Vůbec jsem si toho nevšiml, i když na jedné akci o tomhle už mluvil někdo (který si toho nejspíš všiml první), když byla nějaká stížnost na naturisty v Babylonu. Stěžuje si jeden dopisem a kdyby se poslaly tři dopisy pochvaly, tak stížnost nebude mít takovou váhu, jako když přijde jen ta stížnost na Babylon. Ona vždy se najde motivace napsat na něco stížnost, ale nikdy ne motivace na pochvalu. Asi by chtělo se zaměřit i tímto směrem.

PS. Jen mimochodem, nevidím tam nic rozhořčeného, spíše je to reakce na předtím napsaný stesk Ivoše ohledně pozice vyjednání dalších akcí.

 
-

Re. Ol.

Vložil Danxm (bez ověření), 23. Říjen 2012 - 23:41

Olomouc je totiž vždycky super,(teda díky Ivošovi),pěkný areál,příjemní lidé,venkovní bazén a vířivka… a tak bych mohl pokračovat,Jen ta sauna je malá,no. [Smutný]

 
-

Ol. jsme tentokrát vynechali

Vložil M.Dr., 24. Říjen 2012 - 15:51

ale předtím jsme tam byli asi třikrát a bylo to opravdu super, hlavně když sněžilo a byla možnost vyplavat ven [Spiklenec] Nejblíže se chystáme do Valašského Meziříčí 10.11. – tam je to taky super, hlavně pro ty, kdo rádi plavou, je tam 25 m bazén a sauna je taky dost velká. Takže nashledanou ve ValMezu [Vykřičník]

 
-

foto z Olomouce a Olomoucký Večerník

Vložil Danxm (bez ověření), 31. Říjen 2012 - 23:34

Kdo jste tam byli,tak mrkněte do fotogalerie,a nezapomeňte hlasovat… [Tmavé brýle]


P.S. Není důležité se ,,jen,, zúčastnit,ale také informovat veřejnost- http://vecernikol.cz/…l-naturistum [Spiklenec]