NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistická premiéra v Kozlovicích - Moraváci nezklamali!

Vložil Anonymní, 15. Srpen 2010 - 16:56

Jako každá naše premiéra, tak i ta sobotní na koupališti sportovního centra v Přerově – Kozlovicích byla očekávána se zvědavostí, jak to bude všechno probíhat, kolik přijde lidí, jestli to bude poprvé a naposledy… Předpověď počasí byla jednoznačná a přes ranní déšť a zamračenou oblohu se kolem poledne vyjasnilo a až do západu slunce bylo příjemně. Naturistů přišlo tak akorát, škoda, že stálí návštěvníci horní n-terasy tuto n-premiéru vynechali. I tak ale byla všechna lehátka u bazénu obsazena a později příchozí rodiny už našly místo na přilehlém trávníku. Celé odpoledne probíhalo za příjemné, téměř rodinné atmosféry, která skončila až večer za idylického západu slunce a idylické naturistické pospolitosti.


Naturisté se začali kupodivu scházet už po 10. hodině, kdy přece jen počasí nebylo až úplně jednoznačné a oblohou se honila docela velká mračna (celou cestu z Vysočiny až po Vyškov pršelo…). Mezi prvními byli známí z Ostravy, ale i místní přerovští naturisti. Ti hned využili možnosti bez fronty si vyzkoušet aquazorbing, takže program se rozproudil hned v tento dopolední čas. Ostatní se trousili postupně celé dopoledne, až byla všechna místa kolem koupaliště obsazena. Sjelo se to ze všech možných koutů Moravy, pár ze Slovenska. Díky početné dětské skupině bylo hned od začátku veselo, takže vedle zorbů se ani na chvíli nezastavila i vodní trampolina, míčky, koule a další vodní i suchozemské hry. Rodiče se většinou věnovali rozvážnějším činnostem, jako je přemýšlení s nohama nahoře, prokládaným občasnými procházkami k n-baru u bazénu. 

Téměř stále byla obsazena i vířivka, která je hned vedle bazénu – v saunové části. Hned od začátku mezi nás přišel i majitel areálu pan Fiala, který s námi v naturistickém prožil celý zbytek dne a naši naturistickou premiéru zhodnotil vcelku pozitivně. Na rozdíl od běžného textilního provozu se mu líbila pohodová rodinná atmosféra, kterou vytvořili všichni návštěvníci sobotních n-Kozlovic. Nabyly ani žádné sebemenší problémy s přechodem textil-beztexti. 

První společnou soutěží byl turnaj v pétanque. Zúčastnili se ho jak malí, tak velcí a po 5ti kolech zvítězila přerovská favoritka Pampeliška. Pétanque, stejně tak jako další hry a soutěže na suchu se odehrávaly na trávníku, který není nijak oddělen od okolních sportovišť. Diváci ale očividně sledovali paralelně probíhající fotbalový zápas, místo, aby jim padaly brady z vrcholných pétanquových výkonů našich naturistů… Stejně tak nikoho z dalších návštěvníků kozlovického sportovního areálu nezajímalo naše skvělé n-odpoledne. Že by voyeuři vymřeli? Nakonec jsme přece jen jednoho s dalekohledem k večeru objevili, ale ten byl v místě, že si mohl prohlížet tak maximálně thujový plot u bazénu (možná to byl nějaký botanik). 

Sobotní odpoledne se začalo pomalu naplňovat a slunce se už plnou silou opíralo do kozlovického areálu. Někteří naturisti se pomalu ubírali k domovům, jiní naopak přicházeli, mnohdy po strastiplné sháňce po příjezdové cestě ke sportovišti. Dobrá rada: v Kozlovicích neplatí značky „Zákaz vjezdu“. Pokud se budete tohoto držet a z hlavní silnice se dáte podle šipky „K pomníku“, tak dorazíte správně. Pro technicky zdatnější GSp souřadnice: 49.466217, 17.488931.
U bazénu i v něm panovala opravdu ta nejpravější naturistická atmosféra. Na všech bylo očividně znát, jak si uživají každého sebemenšího pohybu ve vodě, jak nabírají každým centimetrem svého těla srpnové slunce. Opravdu boží pohled byl na naturisty, kteří ke sklonku odpoledne opanovali celý trávník a ve vysloveně pohodářské atmosféře si vzájemně pohazovali tu míčem, tam zase létajícím talířem. Málokdy se zažije taková idylka.


Malování na tělo bylo jako na všech našich akcích na samý závěr celého dne. Všichni se vyžívali v nejrůznějších motivech, kupodivu vedle řady koníků jsme mezi malbami tentokrát nenašli žádného kozla. Snad příště. V soutěži malování na tělo zvítězila Lucka z Náměště na Hané, kterou už známe z našich olomouckých setkání. Po vyhlášení nám nezbylo, než se rozejít a těšit se na další kozlovické setkání. To by se podle pana Fialy mohlo konat relativně brzo. Vše bude záviset na počasí a na vytíženosti areálu, která je značná.
Na konec nezbývá, než poděkovat všem Moravákům za opět nezapomenutelnou naturistickou atmosféru, kterou nám na našich prvních Kozlovicích vytvořili a budeme se těšit na další setkání. 

Vítězka soutěže v malování na tělo získala poukaz na pobyt ve ****Hotelu Babylon Liberec a ostatní nejlepší dostali volné vstupenky do AQUAPALACE Praha a Aquaparku Centra Babylon Liberec.
Naturistova strana sportovního areálu Kozlovice
5
 
-

Kozlovice byly super!!!

Vložil M.Dr., 15. Srpen 2010 - 17:05

Tak tohle byla naše první účast na akci naturisty.cz a bylo to super! Bazének nevelký, ale vzhledem k účasti dle mého odhadu cca 25 lidí tak akorát, dalo se i plavat. Nedovedu si představit těch 200 lidí, sice by se do areálu asi vešli, ale už by tam nebylo k hnutí, nebylo by ani kde pořádat soutěže.

K tomu k dispozici vířivka i bar přímo u bazénu, co víc si přát?

Je mi jasné, že pro pana majitele tak nízká účast při vstupném 40 Kč není ekonomicky zajímavá a o to víc si vážím, že není proti pořádání takovéto akce i v budoucnu.

Počasí taky na jedničku, dnes by to už bylo špatné (tento pŕíspěvek píšu v bouři, právě kolem nás práskají blesky a lije).

Máme to od nás sice přes dvě hodiny jízdy autem přes kopce slovensko – moravského pohraničí, ale stálo to za to. Takže příště do Kozlovic určitě ano!

 
-

Poděkování za Kozlovice

Vložil Karlík (bez ověření), 15. Srpen 2010 - 17:07

Také děkuji za akci sám za sebe i když já jsem tam bohu žel nebyl. Muselo to být fakt bezva. Kdyby takových koupališť a jejich majitelů bylo víc kteří by byli pro takové akce už by jsme nemuseli za takovou zábavou jezdit přes kus světa. I když to vypadá že majitel tratil rozhodně to tak není. Já bych o tom koupališti ani nevěděl nebýt této akce. Oni se tím zviditelnili, jistě v dobrém, a budou mít nadále spíše větší návštěvnost než doposud. A dobré jméno které si touto akcí získali. Jen mě stále mrzí, že osušky jsou povoleny a plavky ne. Já bych byl jistě nahý. Ale kdo by nechtěl tak by nemusel. jaký poměr naháčů plavkáčů by tam pak byl je myslím naprosto jedno. Důležitá je ta možnost být nahý. A ne povinnost. Až toto lidé pochopí a nebudou se nesmyslně stydět za svou nahotu před plavkáči Budou pak moci bez omezení pořádat takové akce i na všech ostatních koupalištích bez jakékoliv ztráty výdělku majiteli. Spíše obráceně. Velkou část naturistů možnost koupání bez přiláká, část lidí přijede schválně se podívat a přijde snad každý kdo by chtěl tak jako tak, akce neakce. Lidičci nebojte se plavkáčů. Oni nekoušou [Úsměv] . Alespoň mě né [Úsměv] . Každopádně ještě jednou dík i takto, že majitel všem stydlíkům vyšel vstříc a nebal se ztrát. Jistě neprohloupil.

 
-

Úsměvný okamžik v Kozlovicích

Vložil M.Dr., 15. Srpen 2010 - 21:48

Kolem 18. hodiny jsem v prostoru šaten vedle sauny potkal skupinku mládenců, kteří šli do sauny. Jeden z nich kouknul k bazénu a překvapeně konstatoval: „Oni jsou nahatý!“ Jeho kamarád trefně opáčil: „Ale my taky, vole!“


Žurek: To byla asi ta situace, kdy se ke koupališti nahrnuli nějací borci z restaurace. Oni tam tedy moc naturistické parády nenadělali – docela hlučně narušili pokojnou atmosféru kolem bazénu. Pan majitel s nimi byl ovšem během minutky hotov a všechny je vyhodil. Rázem bylo jasné, kdo je tam pánem.


Ne, toto byli opravdu nahatí kluci, zřejmě sportovci, kteří šli ze šatny do sauny. Jejich překvapení z toho, že i u bazénu jsou nazí lidé a trefná replika mě opravdu pobavily ;-)

 
-

Ivo Žurkovi opětný velký dík

Vložil Danxm (bez ověření), 15. Srpen 2010 - 21:27

Ivo Žurkovi opětný velký dík za bezva akci posílají Olomoučáci. [Tmavé brýle]

 
-

Kozlovice - Naprosto úžasná pohoda - ráj!

Vložil milda (bez ověření), 16. Srpen 2010 - 23:59

Jsem nesmírně rád, že jsem se zúčastnil premiérového naturistického koupání v Kozlovicích. Když jsem se po příjezdu na místo činu uvelebil na lehátku, nikoho z přítomných jsem osobně neznal, když jsem večer jen velice nerad odjížděl, už jsem se seznámil s několika naturisty, všichni skvělí lidé… Hlavně mě uchvátila rodinná pohoda a uvolněnost, moc dobré bylo týlové zabezpečení akce (bar, vířivka, šatny). Když jsem se koupal v bazénu, jeden malý chlapec, který také dováděl ve vodě, nejvýstižněji shrnul mé dojmy, když vykřikl: „To je ráj !“ Ano, bylo to tak, naštěstí jsme z ráje nebyli vyhnáni. Už se těším na návrat do ráje. Pánové Žurku a Fialo: DÍKY ! [Úsměv]

 
-

Moc rádi se připojíme k poděkování p.Žurkovi a Fialovi

Vložil mimon (bez ověření), 23. Srpen 2010 - 12:19

Naturistickou akci v Kozlovicích považujeme z našeho pohledu zatím za nejzdařilejší. Venkovní prostředí se zázemím a osvěžením, rodinná atmosféra a pohoda, nějaké to pokeckání se zábavou (možnost vyblbnout se u her i pro dospěláky), prostě vše SUPER! Proto se také moc rádi připojujeme k poděkování p.Žurkovi a Fialovi za vydařený sobotní den. I to, že jsme přišli jako první a odcházeli téměř jako poslední, svědčí o tom, jak jsme byli spokojeni. M+M z Ostravy.