NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistická rekreace 2019

Vložil natur, 14. Listopad 2018 - 16:14

Ještě ani nenapadl první sníh a už je velmi nutné zapřemýšlet o případné naturistické rekreaci v létě roku 2019. FKK-kapacity ubývají, naturistů zřejmě celoevropsky přibývá (nebo se do evropských destinací z různých důvodů vracejí), dovolenou si zajišťují stále dříve a dříve. V roce 2019 už nenajdete FKK-areál Istra na Istrii, pravděpodobně už „končí“ i FKK v kempu Straško na ostrově Pag, velký otazník visí nad mobilhomy v FKK-části areálu Kažela na Istrii. Bungalovy v Koversadě zažijí pravděpodobně v roce 2019 svoji poslední naturistickou sezonu, pak má dojít na jejich rekonstrukci a změnu na „4* textil“, s nimi se zřejmě „svezou“ i safari-stany na zdejším ostrůvku. Ada Bojana v Černé Hoře bude ještě v roce 2019 naturistická, ale už má nového majitele a co bude od roku 2020 … ??? Má údajně dojít k velké rekonstrukci celého prostoru ostrova v deltě řeky Bojana. Letos byla například kapacita ubytování ve Valaltě vyprodána v některých termínech již v polovině ledna, od konce února bylo „totálně vyprodáno“. Stejně tak ve Vritomartisu na Krétě. Jen o něco později k tomu došlo v Solarisu, v některých areálech na Korsice, ale už i v termálech v Banovcích. Poprvé byl problém v některých termínech najít volnou postel v hotelu Vera Playa ve Španělsku. Již dnes jsou některé typy ubytování v některých termínech ve Valaltě vyprodány, v několika turnusech na našich plavbách na jachtách Silva a Vjeko v létě 2019 je pár posledních volných kajut.

Takže – pokud víte – kdy, kam, jak, … by jste měli zájem příští rok vycestovat na naturistickou dovolenou, neváhejte. Je skutečně nejvyšší čas se touto otázkou zabývat. Dosud je možno si ještě ve většině případů vybírat termíny a typy ubytování. ing. Hájek, Natur Travel

0
 
-

SNAD NEBUDE, TAK ZLE

Vložil georgejirka, 16. Listopad 2018 - 16:09
Obrázek uživatele georgejirka
TAK, když je to tak špatný [Smutný] , tak budu dále věrný [Úsměv] romantickým plážičkám na ostrovech v ŘECKU. Za poslednich 12 let jsme neměli problém s naturelaxem na zapomenutých pláží i plážiček. [Tmavé brýle] SUPERELAX
 
-

Panika?

Vložil Roman70, 16. Listopad 2018 - 16:56

Obávám se, že nejde o nic jiného, než o reklamu a snahu zajistit si příjem. Letos jsem objednával pobyt v Koversadě týden před odjezdem a bez problémů.

 
-

Máte pravdu – v roce

Vložil natur, 18. Listopad 2018 - 10:03
Obrázek uživatele natur

Máte pravdu – v roce 2018 byla Koversada snad jediným FKK-resortem na Istrii (neznám situaci v Kažele, ta se v podstatě neprodávala), kde bylo možno sehnat volné kapacity i „na poslední chvíli“, tedy kromě některých exponovaných termínů. Valalta i Solaris vyhlásily STOP-stav již na přelomu zimy a jara. Ale pokud dojde ke konci letní sezóny 2019 k uzavření části „U hraběnky“ s bungalovy, jejich následné rekonstrukci na 4* (dnes 2*) a rozdělení areálu na FKK a „textil“, kam by měl „spadnout“ i ostrůvek se Safari-stany, pak zde hodně kapacity ubude, resp. pro naturisty budou k dispozici jen dost drahé 4* appartementy. Kažela – ve všech materiálech se pro rok 2019 hovoří pouze o FKK-kempu, mobilhomy jsou vedeny pouze jako „textil“. Zřejmě došlo k posunu hranice mezi oběma skupinami rekreantů ve prospěch našich přátel s plavkami. Ale je tam zcela nový velký bazén, samozřejmě „textil“. Zcela ze seznamu FKK vypadl resort Istra. Dle informace od jedné z českých CK, která prodává kapacity v kempu Straško, v roce 2019 už tam FKK nemá být. Ada Bojana – celé pobřeží od Ulcinje až po státní hranici s Albánií (tzv. Velkou pláž, 11 km dlouhou a ostrov k tomu) koupila určitá skupina podnikatelů a firem a zahájila rekonstrukce zdejších objektů na objekty min. 4*, naštěstí se začalo u Ulcinje. Kdy a jak to proběhne na ostrově v deltě řeky Bojany se zatím přesně neví, ale určité náznaky již jsou. Co bude poté – ????. Ano, je zde ještě mnoho plážiček mezi skalami, v Řecku, i na Jadranu, ale ubývají a ubývat budou. Stačí plout podél pobřeží – tam, kde dříve bývala opuštěná zátoka s plážičkou jako dělanou pro naturisty, jsou dnes řady nových penzionů, appartmanových vesniček pro stovky až tisíce turistů, … a jak já říkám – „stačí jedna babka v černém na balkóně a je po naturismu“. ing. Hájek st.