International sections
English Deutsch Dutch

NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Zahraniční nuda-rekreace v letní sezóně 2017, rady a informace.

Vložil natur, 17. Květen 2017 - 13:45

Konečně se oteplilo a snad již pomalu, ale jistě, nastanou ty optimální podmínky pro naturistickou relaxaci na plážích nebo u bazénů. Je proto nejvyšší čas se zamyslet – kam letos na “nuda” dovolenou. A v řadě destinací je už “skoro pozdě”, v některých “naprosto pozdě”. Stále přetrvají určité bezpečnostní otázky v některých evropských i mimoevropských destinacích. To se samozřejmě projevuje i v obsazenosti naturistických resortů. Např. na Istrii je dnes velmi problematické nalézt volnou kapacitu – v řadě resortů a mnoha termínech už platí kategorické “STOP”, obsazeno. Jedná se zejména o resorty Valalta a Solaris. Obdobná situace ale platí i pro hotel Vritomartis na Krétě, středisko Corsica Natura na Korsice, … Pokud tedy uvažujete o dovolené v FKK-resortech v Chorvatsku (zde zejména v Koversadě), Černé Hoře (finančně velice výhodný pobyt ve středisku Ada Bojana, možno i letecky), na Korsice (zejména v resortu Club Corsicana), na Kanárských ostrovech, Mallorce, ve francouzských resortech u Středozemního moře (Aphrodite, Oasis), ale i v Rakousku či Slovinsku – neváhejte. Pokud jde o plavby na jachtách po Jadranu, i zde je převážně vyprodáno. Luxusní jachta Vjeko je již dávno zcela vyprodána, u plaveb na tradičním jadranském trabakulu – jachtě Silva, jsou k dispozici již jen poslední kajuty na turnusech 001, 004 a 005, na plavbách 001 a 005 pak ještě poslední volná místa pro doplnění “dámské” kajuty. Rádi vás uvítáme na palubě – dle našich klientů neexistuje pohodovější dovolená.

Vzhledem k rozšiřujícím se hraničním kontrolám doporučujeme v roce 2017 cestovat vždy s cestovním pasem a pozor – děti musí mít svůj vlastní cestovní pas. Dle rozhodnutí EU by měly podrobné kontroly probíhat zejména na hranicích “schengen-ostatní země”, což se projeví v našem případě především na hranicích slovinsko-chorvatských. V posledních dnech byla veřejnost informována o podstatně přísnějších postizích řidičů, pokuty mohou dosáhnout mnohatisícových částek, může být zabaveno auto, zakázáno další pokračování v cestě (např. v Chorvatsku při “únavě” řidiče”). Proto raději dodržujte dopravní předpisy, rychlost jízdy, …. Již dnes je řada pokut za přestupky v zahraničí vymáhána následně v Česku (prostě vám přijde finanční předpis, např. z rakouského Feldbachu na částku 30 € za překročení rychlosti o 4 km – náš případ). Před cestou k moři proto doporučujeme nahlédnout na stránky Automotoklubu (http://www.uamk.cz/) a s opatřeními v jednotlivých zemích se seznámit. Určité změny nastanou i ve značení paliva – benzin bude na pumpách označen písmenem E (např. stavající Natural 95 = E5), nafta pak bude značena B7. Pro cesty po chorvatských dálnicích doporučujeme pořídit si krabičku ENC (chorvatsko.uamk.cz/poplatky/enc-mytne-krabicky), ušetříte jak peníze, tak čas čekání u mýtných bran, zejména v okolí Záhřebu. Pozor – letos mýtné na chorvatských dálnicích poměrně dost podražilo a ještě v sezóně znovu podraží. Je nutno počítat s tím, že v chorvatských obchodech a restauracích se projeví navýšení sazby DPH. A pozor při platbách v obchodech, na pumpách, …. za neodebrání evidované účtenky (viz naše EET) v Chorvatsku, Itálii, … je možno dostat značnou pokutu od případných finančních kontrolorů. Takže – stvrzenku vždy odebrat a zahodit až v určité vzdálenosti od prodejny.

Přejeme vám šťastnou cestu na dovolenou a její pohodové a příjemné prožití v letošním letním období. ing.Hájek, Natur Travel www.naturtravel.czwww.plavby-jadran.cz

0
 
-

Pokuta Rakousko

Vložil novotnym, 19. Květen 2017 - 9:42

A vy jste tu pokutu rakušákům zaplatil?

 
-

Dopravní pokuty z jiných států EU

Vložil Jarda2, 21. Květen 2017 - 13:54

pokud už přijdou za Vámi oficiálně do Česka doporučuji co nejrychleji zaplatit. Můžete se sice různě odvolávat a za právníky vydat mnohonásobně vyšší částku ale v drtivé většině případů to je k ničemu. Pokud na to nebudete reagovat pak hrozí to, že při příští náhodné kontrole v zahraničí budete mít opravdu velké problémy včetně dočasného zabavení auta.
Na celoevropské databázi dopravních přestupků se pracuje už hodně let a celý ten systém je – bohužel – už hodně funkční.

 
-

Samozřejmě, úhrada obratem.

Vložil natur, 22. Květen 2017 - 14:43
Obrázek uživatele natur

Samozřejmě, a obratem. Ono totiž může také dojít k tomu, že při prodlení se pokuta zdvojnásobuje, atd., příp. následují další postihy. Momentálně se tento „pokutový systém EU“ praktikuje u některých prohřešků (slyšel jsem, že u pěti – překročení rychlosti, parkování, jízda na červenou, …), postupně však bude systém rozšiřován na celou škálu porušování předpisů. A speciálně v Rakousku pozor na dodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly (říká se rozestup v délce „co ujedu za 2 vteřiny“). Hájek

 
-

On ten systém, jak se píše

Vložil koloman, 10. Červen 2017 - 8:43

On ten systém, jak se píše o něco výš, je nejen „hodně funkční“, ale také asi, bohužel, „hodně děravý“. Právě začátkem května 2017 mně přišla z Rakús obsílka – nejen že jsem měl být někde, kde jsem nebyl, ale měl jsem tam prý i dopravně hřešit !

Stálo mě to docela hodně času, než jsem vyplodil dopis v němčině, nafotil auto, okopíroval techničák a vše odeslal nejen mailem, ale i klasickou poštou. Měsíc nic, teprve poté přišel mail, že se omlouvají…

 

© 2006-2013 Naturista    Způsob a podmínky použití   Historie a směřování Naturisty   Naturistické FAQ   Pro partnery

    ICRA
Vote for NATURISTA.CZ! Thank you.


 Finská sauna
Luxusní finská sauna Wellness magazín Chaty a chalupy Chalupa Jižní Čechy Wellness and Spa AQUAZORBING.CZ

Kdo je nový

  • vodnarka1964
  • Juraj Kubis
  • Jirka74233
  • zdeno
  • bipor1