NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Zahraniční nuda-rekreace v letní sezóně 2017, rady a informace.

Vložil natur, 17. Květen 2017 - 13:45

Konečně se oteplilo a snad již pomalu, ale jistě, nastanou ty optimální podmínky pro naturistickou relaxaci na plážích nebo u bazénů. Je proto nejvyšší čas se zamyslet – kam letos na “nuda” dovolenou. A v řadě destinací je už “skoro pozdě”, v některých “naprosto pozdě”. Stále přetrvají určité bezpečnostní otázky v některých evropských i mimoevropských destinacích. To se samozřejmě projevuje i v obsazenosti naturistických resortů. Např. na Istrii je dnes velmi problematické nalézt volnou kapacitu – v řadě resortů a mnoha termínech už platí kategorické “STOP”, obsazeno. Jedná se zejména o resorty Valalta a Solaris. Obdobná situace ale platí i pro hotel Vritomartis na Krétě, středisko Corsica Natura na Korsice, … Pokud tedy uvažujete o dovolené v FKK-resortech v Chorvatsku (zde zejména v Koversadě), Černé Hoře (finančně velice výhodný pobyt ve středisku Ada Bojana, možno i letecky), na Korsice (zejména v resortu Club Corsicana), na Kanárských ostrovech, Mallorce, ve francouzských resortech u Středozemního moře (Aphrodite, Oasis), ale i v Rakousku či Slovinsku – neváhejte. Pokud jde o plavby na jachtách po Jadranu, i zde je převážně vyprodáno. Luxusní jachta Vjeko je již dávno zcela vyprodána, u plaveb na tradičním jadranském trabakulu – jachtě Silva, jsou k dispozici již jen poslední kajuty na turnusech 001, 004 a 005, na plavbách 001 a 005 pak ještě poslední volná místa pro doplnění “dámské” kajuty. Rádi vás uvítáme na palubě – dle našich klientů neexistuje pohodovější dovolená.

Vzhledem k rozšiřujícím se hraničním kontrolám doporučujeme v roce 2017 cestovat vždy s cestovním pasem a pozor – děti musí mít svůj vlastní cestovní pas. Dle rozhodnutí EU by měly podrobné kontroly probíhat zejména na hranicích “schengen-ostatní země”, což se projeví v našem případě především na hranicích slovinsko-chorvatských. V posledních dnech byla veřejnost informována o podstatně přísnějších postizích řidičů, pokuty mohou dosáhnout mnohatisícových částek, může být zabaveno auto, zakázáno další pokračování v cestě (např. v Chorvatsku při “únavě” řidiče”). Proto raději dodržujte dopravní předpisy, rychlost jízdy, …. Již dnes je řada pokut za přestupky v zahraničí vymáhána následně v Česku (prostě vám přijde finanční předpis, např. z rakouského Feldbachu na částku 30 € za překročení rychlosti o 4 km – náš případ). Před cestou k moři proto doporučujeme nahlédnout na stránky Automotoklubu (http://www.uamk.cz/) a s opatřeními v jednotlivých zemích se seznámit. Určité změny nastanou i ve značení paliva – benzin bude na pumpách označen písmenem E (např. stavající Natural 95 = E5), nafta pak bude značena B7. Pro cesty po chorvatských dálnicích doporučujeme pořídit si krabičku ENC (chorvatsko.uamk.cz/poplatky/enc-mytne-krabicky), ušetříte jak peníze, tak čas čekání u mýtných bran, zejména v okolí Záhřebu. Pozor – letos mýtné na chorvatských dálnicích poměrně dost podražilo a ještě v sezóně znovu podraží. Je nutno počítat s tím, že v chorvatských obchodech a restauracích se projeví navýšení sazby DPH. A pozor při platbách v obchodech, na pumpách, …. za neodebrání evidované účtenky (viz naše EET) v Chorvatsku, Itálii, … je možno dostat značnou pokutu od případných finančních kontrolorů. Takže – stvrzenku vždy odebrat a zahodit až v určité vzdálenosti od prodejny.

Přejeme vám šťastnou cestu na dovolenou a její pohodové a příjemné prožití v letošním letním období. ing.Hájek, Natur Travel www.naturtravel.czwww.plavby-jadran.cz

0
 
-

Pokuta Rakousko

Vložil novotnym, 19. Květen 2017 - 9:42

A vy jste tu pokutu rakušákům zaplatil?

 
-

Dopravní pokuty z jiných států EU

Vložil Jarda2, 21. Květen 2017 - 13:54

pokud už přijdou za Vámi oficiálně do Česka doporučuji co nejrychleji zaplatit. Můžete se sice různě odvolávat a za právníky vydat mnohonásobně vyšší částku ale v drtivé většině případů to je k ničemu. Pokud na to nebudete reagovat pak hrozí to, že při příští náhodné kontrole v zahraničí budete mít opravdu velké problémy včetně dočasného zabavení auta.
Na celoevropské databázi dopravních přestupků se pracuje už hodně let a celý ten systém je – bohužel – už hodně funkční.

 
-

Samozřejmě, úhrada obratem.

Vložil natur, 22. Květen 2017 - 14:43
Obrázek uživatele natur

Samozřejmě, a obratem. Ono totiž může také dojít k tomu, že při prodlení se pokuta zdvojnásobuje, atd., příp. následují další postihy. Momentálně se tento „pokutový systém EU“ praktikuje u některých prohřešků (slyšel jsem, že u pěti – překročení rychlosti, parkování, jízda na červenou, …), postupně však bude systém rozšiřován na celou škálu porušování předpisů. A speciálně v Rakousku pozor na dodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly (říká se rozestup v délce „co ujedu za 2 vteřiny“). Hájek

 
-

On ten systém, jak se píše

Vložil koloman, 10. Červen 2017 - 8:43

On ten systém, jak se píše o něco výš, je nejen „hodně funkční“, ale také asi, bohužel, „hodně děravý“. Právě začátkem května 2017 mně přišla z Rakús obsílka – nejen že jsem měl být někde, kde jsem nebyl, ale měl jsem tam prý i dopravně hřešit !

Stálo mě to docela hodně času, než jsem vyplodil dopis v němčině, nafotil auto, okopíroval techničák a vše odeslal nejen mailem, ale i klasickou poštou. Měsíc nic, teprve poté přišel mail, že se omlouvají…

 
-

Průkaz naturisty

Vložil kaldoh, 26. Červen 2017 - 7:46
Obrázek uživatele kaldoh

Měl jsem několik zdravotních komplikací, naposled úraz páteře po pádu na záda, léčený konzervativně (bez operace), celý únor až květen jsem musel ležet. Co všechno jsem zameškal…?

Čekám návštěvu svého bratrance, který žije v USA. Plánujeme cestu přes Německo do Švýcarska, kde žije jeho sestra spisovatelka Blanka Kubešová a k moři do Itálie a Francie – někdy v srpnu. Chtěli bychom se cestou ubytovat v natur kempech, v některých je vyžadován průkaz naturisty. Kde bych jej mohl získat? Stačí, když budu mít průkaz já, pro celou rodinu, nebo musí mít každý svůj? Budeme 4, já, bratranec, jeho maželka a jejich dcera. On má český pas, obě ženy pas USA.

Starší přehledy uvádějí kemp v Hirschau – Monte Kaolino a Bagersee v Německu jako naturistický, novější přehledy už ne. Je to obecný jev jako reakce na uprchlíky?