NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistické pláže v ČR = MÁLO

Vložil Anonymní, 24. Září 2008 - 23:29


Česká republika je spojována se solidní průměrností a není tomu jinak i v naturismu. Nejsme ani zavilí puritáni, ani vlajková loď světového naturismu. Podle existence a fungování 100 n-lokalit je jasné, že jsou stovky míst, kde by se nové n-lokality daly vytvořit. A co teď?

V ČR se provozují n-pláže mj. na malinkých maloměstských rybníčcích, kde se jim vůbec nikdo nediví a fungují tady dlouhá léta.
Co tedy udělat, aby taková týnišťská n-pláž byla u dalšího tisíce maloměstských rybníků? Oslovit majitele, navrhnout spolupráci při vzniku nové pláže, celou akci udělat atraktivní. Já jsem za poslední roky jednal s řadou provozovatelů rekreačního koupání a ani v jednom případě jsem se nesetkal se zamítavým postojem k naturistům. Většina s touto otázkou koketovala, časem přišly na pořad jiné věci. Prostě to usnulo. Myslím, že při troše cílené aktivity by se daly nové n-pláže vytvořit.

Pokud tedy máte ve vašem okolí nějaký zajímavý tip, známého provozovatele, nebo sami podobný areál provozujete, Naturista vám může úspěšně pomoci vytvoření nové n-pláže zrealizovat.
Může jít třeba o zajímavé včlenění zeleně mezi textilní a FKK část. Celý komplex tak získá na členitosti a atraktivnosti. 

O naturisty většinou není nouze. Odhad je cca. 5% populace, což je asi 250 lidí z 5000 města.
Naturista.cz se bude snažit, stejně jako vyvíjí aktivity v krytých areálech, realizovat n-aktivity ve venkovních koupalištích. Základem je ovšem alespoň 1 místní člověk, který má o místě přehled. Spolu s partnery jsme schopni vytvořit projekt, pomoci dodávkou zeleně, zpropagovat v místních médiích. Jistě by se našla řada naturistů, kteří by se na novém n-místě ochotně podíleli na přípravných (n)-pracích.

Pokud byste chtěli ve vašem okolí na vařejném koupališti FKK pláž zřídit, tak se ozvěte na email a společně na věci zapracujeme. V každém případě je potřeba jednat s majitelem zařízení, ozemku.

Dosavadní Naturistovy FKK projekty: Naturistické akce v královéhradeckém aquaparku, libereckém Babylonu, Hrádek-Oplatil. Chystané akce: jihlavský Vodní ráj, nebo největší aquapark střední Evropy Aquapalace.
2
 
-

A jsme zase na

Vložil natur, 25. Září 2008 - 13:12
Obrázek uživatele natur

A jsme zase na začátku – pláže organizované či pláže v rákosí, pláže ve vlastnictví, v nájmu nebo jen tak „na divoko“. Poslední varianta je nejsnazší, stačí skutečně těch pár jedinců, kteří si v tom rákosí dohodnou – tady to bude „naše“. Ale pak přijde někdo jiný, koupí, pronajme a je po n-lokalitě. Co u nás nejlépe funguje – Antošovice, Křetinka, ty jsou pod oficiálním patronátem či v majetku n-spolku, dále pak komerční prostory – Poděbrady, … To přemlouvání stávajících provozovatelů koupališť nevidím zrovna optimisticky. To, že kolegovi slíbí, že o věci budou přemýšlet je pochopitelné. Je to jeden ze způsobů, jak se zbavit v dané chvíli nechtěného. A pak to usne. Proč by se provozovatelé unavovali novotami – když je hezky mají plno, když bude ošklivo, budou mít stejně prázdno. Co by tomu řekla majorita, co by tomu řekl majitel, obec, město, proč řešit stížnosti, proč si přidělávat práci. Mají dost starostí s hygieniky, ČOI, s oravami, ekonomikou. Do toho vstupuje otázka EU – v nejbližší době se do naší republiky „nalejou“ stovky milionů určených pro rozvoj turismu. Je to již druhá etapa a bylo by škoda nečerpat. Problém naturistů je v tom, že čerpat mohou organizace, firmy, musí se dokládat přínosy, atd. takže se to určitě netýká oné varianty „rákosí“. Proto optimální variantou by bylo vytvoření konkrétních subjektů v dané lokalitě s cílem na tyto finanční prostředky dosáhnout. Třeba by se to povedlo. V každém případě je to otázka k zamyšlení. Hájek, NTSC


Žurek: Na začátku tady byl jeden pán, který akorát skuhral, že všechno je nanic, lidi nejsou, platit příspěvky do UNA nechtějí, nikam nechodí… To bylo v dobách, kdy se znovuaktivovalo pražské n-plavání. Dneska, řek bych, jsme o nějaký ten bazén dále. Někdo je ale asi pořád na začátku [Tmavé brýle].

 
-

uzákonit nudapláže

Vložil volynak, 25. Září 2008 - 19:37

Vím, že je to pošetilé, ale nebylo by nejlepší, kdyby se podařilo provozovalele všech veřejných koupališť přimět k vyhrazení jakéhosi natur místa? Aby platilo nějaké takové nařízení nebo snad zákon? Je to asi nereálné, ale odpadly by tím veškeré problémy a spory. Má někdo moc o něco takového se pokusit? [Zmatený]


PetrK: Každý máme svého voleného zástupce v parlamentu, senátu, obci, kraji. Tito lidé by měli hájit naše zájmy, proto jsme si je přece volili [Úsměv]

 
-

re: n-zákony

Vložil PetrK, 25. Září 2008 - 20:59

Ano měli bychom si ujasnit co vlastně chceme. Jak tu pročítám debaty z posledních pár dní, tak mám pocit, že nevíme kam směřujeme.

Chceme běhat po městě nahý? Chceme běhat po lese nahý? Chceme se koupat v každém koupališti, bazénu, ryníku nahý? A chceme chodit i do opery a jezdit vlakem nahý? Chceme nahou mateřskou školku a školu? Chceme nahé policajty? A co vojáky? [Smích]

Opravdu se v Česku nemáme špatně. Myslím, že stovka n-pláží je vcelku dobrý výsledek a k tomu několikero koupání v zimě v bazénu. Celková tolerance Čechů k čemukoliv, tedy i k nahotě, je velmi dobrá. Nikdo naháče nezavírá jak za komunistů nebo v Četnících ze Saint Tropez. Samozřejmně je to dánou i velkou sekularizací. Rozhlédnu-li se po ostatních poskomunistických zemích, pak jsme opravdu na špici a nic nám v podstatě neschází.

Romanticky vzpomínat na socializmus a jeho pláže zdarma. Myslet si, že i dneska vše patří všem a můžu se koupat a ležet kdekoliv…a k tomu mně honí příslušníci VB. Doba je jiná, komerční, koneckonců ani naturtravel asi není neziskovka :))

Přikázat zákonem vyhrazení plochy pro nudisty? Nemám rád jakékoliv příkazy zákonem. Smrdí to totalitou. Navíc by ten zákon dost výrazně zasahoval do svobody podnikání.
Moc měnit zákony má každý člověk. Každý má svého poslance, senátora…svého voleného zástupce. A věřte, že mezi poslanci pár naturistů bude…jen je najít.

Musí se změnit hlavně celá společnost. Začít přijímat nahotu normálně. 90% lidí si nahotu přímo spojuje se sexem: nahý člověk = sex = exhibicionista (úchyl, sexuální loudil). A vůbec si nedokážou představit a pochopit proč by měli být nazí i jindy, než ve chvíli vyrábění nových potomků…

Na zákony je času dost. Nejdřív bychom měli začít u sebe, ve svém okolí… Dokud mnoho z nás není schopno přesvědčit ani vlastní manželku, pubertální děti…tak jak chcete přesvědčit ostatní neznámé lidi… Vznik nových pláží, n-plavání by měl fungovat odspodu. Sejde se pár naháčů a prosadí na svém rybníku nuda-pláž. Zákonem (ani jiným nařízením) se to fakt nevyřeší.

I když by nebylo špatné mít třeba zákon povolující koupání bez plavek všude (i mezi textiláky) [Úsměv] a nikoliv onu nedílnou klauzuli každého provozního řádu koupaliště: Návštěvník musí mít plavky.

Petr [Ďáblík]

 
-

Už jsem myslel, že se kolega Žurek patřičně nevyjádří.

Vložil natur, 25. Září 2008 - 22:24
Obrázek uživatele natur

Kdyby se kolega Žurek nepovažoval za naturistického supermana, s jediným pravověrným názorem a v klidu si můj příspěvek pročetl, pak by zjistil, že poukazuji zejména na skutečnost, že do tohoto státu směřují stovky milionů z EU na podporu různých projektů z oblasti cestovního ruchu. A že pokud by se našla sdružení či firmy, které by byly schopny v rámci rozvoje naturismu něco v tomto směru podniknout, pak by třeba … Ale doufám, že i kolega Žurek chápe, že nějaké partičce z rákosí nikdo nedá ani korunu. Naštěstí jsou i zde v této diskuzi kolegové, kteří si uvědomují realitu. Dnes je vše o penězích, kdo dá víc, kdo má více kontaktů, příp. i lepší nápad. A tak jsme např. přišli o pláž v Otrokovicích, problémy jsou na Sadské, nastávají problémy i na Lhotě, zřejmě i na dalších místech. Zrušena byla Monsena, hovoří se, že by i v Koversadě mělo dojít k nějakým změnám (pro nás k horšímu), a to už vůbec nemluvím o tom, kolik bylo před rokem 1991 v chorvatské Dalmácii FKK-objektů (min. 10 hotelů a resortů) a kolik jich je dnes (v podstatě jeden – kemp ve Vrbosce na Hvaru). Předpokládám, že tato replika zde dlouho nevydrží, kolega Žurek ji smázne tak, jako smázl diskuzi zhruba před 3–4 dny poté, co napadl mé příspěvky ohledně naturistické rekreace v nadcházejícím období. Asi proto, že jsem si dovolil kritizovat nepřipravenost soutěže MISS a naprosto zmatené informace o této soutěži na těchto sránkách. A závěrem bych byl velice rád, kdyby si odpustil osobní invektivy a bláboly ve smyslu „skuhral“ … I já si ještě občas něco pamatuji. Hájek

 
-

Jen maličkost k příspěvku PetrK

Vložil natur, 25. Září 2008 - 22:37
Obrázek uživatele natur

Jen maličkost k tomuto jinak velice rozumnému a konstruktivnímu příspěvku, spíše otázku. Co to je „na svém rybníku“? Dnes už není „náš rybník“, „naše louka“. Dnes je každý kus země (či vody) někoho konkrétního, vše má svého majitele. Většinou soukromou osobu, někdy stát, město, obec, třeba i církev. Ale vždy je zde vlastník – a ten rozhoduje, co tam bude, komu to příp. prodá, pronajme. Pokud někdo provozuje pláž, pak jako podnikatel – jak bude podnikat, do toho mu může kecat hygienik, hasiči, energetici ....., ale určitě ne nějaký zákon, přikazující mu něco vyčlenit pro někoho. Takže – na zákon zapomeňte. Samozřejmě, že jsou mezi politiky naturisté, ale určitě to nepřiznají veřejně, natož aby hlasovali pro nějaký takový zákon. Chceme-li mít nějakou perspektivu, pak je zde samozřejmě cesta – následovat Křetinku, Antošovice, vlastnictví nebo dlouhodobý pronájem pláže. A to jsem se snažil zde nastínit ve svém původním příspěvku, bohužel to někdo nepochopil. Hájek

 
-

Vložil natur, 25. Září 2008 - 22:41
Obrázek uživatele natur

 
-

Na "svém" rybníku

Vložil nahatej, 26. Září 2008 - 11:59

Tohle chápu zcela jasně s těmi uvozovkami, tedy „na rybníku, kam chodí“. Takto se přivlastňovací zájmena přece běžně používají, ne jenom v právním smyslu vlastnění. „Moje hospoda“ mi nepatří, ale jsem tam štamgast, a tudíž je „moje“. Podobně „naše škola“ a mnoho dalších.

Petrův příspěvek: výborný! [Úsměv]

 
-

Ale já nediskutuji

Vložil natur, 26. Září 2008 - 12:21
Obrázek uživatele natur

Ale já nediskutuji v klubu češtinářů, nýbrž na stránkách naturistů. A chci tím říci, že se kdykoliv může objevit někdo, fyzická či právnická osoba, která doloží, že ona část rybníka či pozemku u něho je v jeho vlastnictví a že ji právě pronajal, prodal tomu a tomu. A že ho nějaká n-pláž vůbec nezajímá. Vždyť takhle se to odehrálo na Dářku, v Otrokovicích, na Sadské, naštěstí dobře tento proces dopadl na Křetince. Občas se mi zdá, že část tohoto národa za oněch posledních 18 let ještě nepochopila, že vše stojí na soukromém vlastnictví. A aby zase nebyly češtinářské problémy – tím soukromým vlastníkem může být fyzická osoba, firma, sdružení, církev, ale i třeba stát reprezentovaný obcí. Vždyť i třeba známý Opaťák je dnes soukromým pozemkem, naštěstí momentálně v rukou příznivců naturismu. Hájek

 
-

Natur a klub češtinářů

Vložil nahatej, 26. Září 2008 - 13:27

Myslím, že jak z některých uvedených argumentů, tak i z celkové úrovně příspěvku PetraK je jasné, jak ono „svém“ myslel. A následné kázání o tom, jak má dnes vše svého vlastníka, mi přijde zbytečné a neúměrné. O ten „klub češtinářů“ sis tím řekl sám, nepochopení si holt řeklo o vysvětlení.

Btw, cituji: „tím soukromým vlastníkem může být fyzická osoba, firma, sdružení, církev, ale i třeba stát reprezentovaný obcí“: opravdu může být stát soukromým vlastníkem? Tím nechci češtinářské okénko natahovat, ale abychom se náhodou nezamotali do nesmyslných formulací.

I když je to všechno jasné a tahle výměna názorů je IMO zbytečná. „Svůj“ snad většina pochopila.

 
-

Ano to je pravda, ten

Vložil natur, 26. Září 2008 - 15:14
Obrázek uživatele natur

Ano to je pravda, ten výraz stát+obce neni správný. Omlouvám se, ale mám na starosti i jiné věci, než sem vkládat moudra. Mělo tam být – obecní majetek. To však nemění podstatu věci, kterou zde neustále marně podsouvám k diskuzi – následovat příklad Křetinky, Antošovic a nespokojit se pouze tím, že „zde se tedy budeme koupat, sem dáme nějakou ceduli“. Ale dohodnout se, vytvořit cosi formálního, plochu si koupit či dlouhodobě pronajmout. Je to organizačně komplikované, stojí to i peníze, evidentně se do toho skoro nikomu nechce pustit, ale je to tutovka na dlouhou dobu. Hájek

 
-

Prosím konkrétně

Vložil zurek (bez ověření), 26. Září 2008 - 19:44

Uvádějte tady prosím KONKRÉTNÍ návrhy, kde chcete s kterou pláží něco udělat. Mám na mysli případ, že na FKK musím dojíždět 50km a přitom v místě bydliště mám možnost, která je ale jen textilní. Tyto návrhy shromáždíme a začneme na nich KONKRÉTNĚ pracovat.
V podvečer soutěže MISS NATURA 2008 29.11. bude první setkání na toto téma. Budeme se zde domlouvat na konkrétním řešení současné situace NATURISTA.CZ a jeho dalších aktivit. Přesný program ještě sestavím. Nicméně uvítáme každého, kdo chce ve výše uvedených věcech něco podniknout. Prosím o zanechání češtinářských koutků, uvozovek a omílání 5 let pořád stejných písniček. Jestliže se lidi dozví, že téma setkání bude na nicneříkající téma (viz komentáře výše), tak tam nikdo nepřijde.

 
-

slunce, seno, nudapláž?

Vložil volynak, 26. Září 2008 - 20:29

Jistě všichni znáte filmy Slunce, seno a… , odehrávající se v jihočeských Hošticích, tedy kousek od mého bydliště (Volyně). Méně známým faktem už asi bude to, že JZD Hoštice stále existuje a těží, stejně jako i celá obec, z popularity oněch filmů. Mají tam skutečný Ranč Šimona Pláničky, pořádají různé akce, vše v duchu Slunce, seno. (www.sluncesenojzd.eu) [Úsměv] Jenom ta nudapláž tam chybí. [Smutný] Co kdybychom se pokusili iniciovat její založení? Je tady krásná příroda, vodní plocha by se taky našla, bývá tu i hodně cizinců, já myslím, že by se to mohlo uchytit. Už jsem hoštické kontaktoval mailem, zatím neodpověděli, když by nás zájemců bylo více, třeba něco zmůžeme. Co vy na to? [Ďáblík]


Žurek: Tak to jo [Úsměv] . Skvělý nápad, díky, zapracuju na tom.

 
-

Jak je to možné?

Vložil Pohodička (bez ověření), 27. Září 2008 - 9:40

Pohodička – filozof a naturista MEDY Cože? V Hošticích nemají nudapláž? [Úsměv] obě informace mne potěšily, MISS NATURA 2008 29.11. i ty Hoštice. [Spiklenec] bezva.


Žurek: Jménem NATURISTA.CZ jsem odeslal nabídku JZD Hoštice vytvořit na jejich území, (pokud možno ne u vepřína), NUDA pláž. Naturista by se ujal propagace a nabídl zkušenosti ze své dosavadní činnosti. Očekáváme kladnou odpověď.

 
-

Volyně, Hoštice, peskování

Vložil nahatej, 27. Září 2008 - 13:06

No, o slušnou vodu je ve Volyni a okolí nouze. Doby, kdy se dalo koupat v rybnících okolo, jsou dávno pryč. Volyňka na to moc vody nemá. Ale třeba by alespoň slunění bez plavek slušelo volyňskému koupališti – jestli je pořád v provozu…

Btw, kousek od Volyně se kdysi dávno odehrál můj první nahatej konflikt, kdy na mě u Volyňky řvala nějaká bába (možná ani tak stará nebyla), že na mě zavolá esenbáky, jestli se neoblíknu (decentně jsem ležel u vody a snažil se nikoho neprovokovat, ale holé půlky jí neunikly). Kdoví, možná to byla nějaká příbuzná těch babek z Troškových filmů, protože to bylo někde kousek za Nišovicemi, tedy sice na druhou stranu, ale pořád blízko Hoštic. To tam byl Troška ještě jako harant a babky byly ještě při síle…

Žurek: umravňování ohledně češtinářských koutků velkomyslně pomíjím, neboť respektuju touhu i právo webmastera ukázat pevnou ruku. Na druhé straně, když tak vidím počet příspěvků a průběžně nikterak kypící diskusi, říkám si, že by mohl být rád za každý slušný příspěvek a peskování si zatraceně rozmýšlet.

 
-

.

Vložil Prcek (bez ověření), 30. Říjen 2008 - 11:28

.

 
-

re-slunce seno nudapláž

Vložil vv, 27. Září 2008 - 22:05

Jen tak přemýšlím,je vůbec v okolí Hoštic nějaký rybník?Když pomineme ten pro husy pod bytovkama:-)

 
-

Nuda v Hošticích (snad) opravdu bude!

Vložil volynak, 30. Září 2008 - 19:50

Dnes jsem dostal od Hoštických odpověď na svůj dotaz ohledně tamní nudapláže. Prý o jejím zřízení opravdu uvažují, už mají i vyhlédnuté místo! [Úsměv] Až budu vědět více, dám zde [Spiklenec] na vědomí.

 
-

Jednatel

Vložil Dlouhan3, 30. Září 2008 - 20:05

Dobrá zpráva [Úsměv] Už mě x-krát napadlo slušně poprosit pana Trošku, ať popřemýšlí nad způsobem, jak vrátit Hoštice zpátky do filmu, a vidíte, jeden z námětů se rýsuje [Smích]

Jen bych doporučoval, aby ve věci nudapláže vystupoval za návštěvníky naturista.cz jeden člověk, který samozřejmě může mít podporující maily, texty apod. od ostatních, ale jednat bude jen jeden nebo dva. Aby jim na obecní úřad nevolalo každý den 5 lidí …

 
-

Nuda pláž JZD Hoštice skutečností

Vložil zurek (bez ověření), 2. Říjen 2008 - 8:27

Dostal jsem zprávu od předsedy JZD Hoštice, že nuda pláž je už reálně v plánu. Na jaře by mohlo být slavnostní otevření. Nabídl jsem spolupráci s Naturista.cz. Hlavně žádné „od pupíku dolu“ a „od pupíku nahoru“ a šíbování s cedulema, jak by se to někomu (ve filmu) líbilo. Podrobnosti průběžně sdělím.

 
-

Smíšené pláže/bazény ???

Vložil zek (bez ověření), 16. Říjen 2008 - 22:47

Nevím, zda-li je to reálné: šlo by někde zkusit prosadit „smíšený“ provoz? Tedy vyškrtnout z provozního řádu větu „návštěvník musí mít plavky“? Mám zkušenost od menšího jihočeského rybníka: byl jsem tam ráno první – tak bez plavek. Pak se začali trousit další návštěvníci. Protože tam nebylo dost prostoru, přicházeli celkem blízko ke mě. Nechtěl jsem si brát plavky tak jsem se opatrně ptal, zda-li jim nevadí, že zůstanu bez plavek. Odpovídali mi celkem ochotně, že jim to nevadí, a chovali se i tak. Mimochodem: naivně jsem si myslel, že se někdo připojí (to se ale nestalo). A faktem je, že maximálně tam bylo cca 8–10 lidí.

Ryze naturistcká lokalita je samozřejmě lepší, ale zase mi přijde, že dnes už jsou lidi víc tolerantní (třeba přístup na veřejných místech typu Vltava v Praze u Branického mostu), tak bych dal přednost alespoň „smíšenému“ provozu před nutností brát si plavky.

zek


Žurek: Jakýkoli provoz (smíšený, normální.........) můžete domluvit s provozovatelem pláže, majitelem pozemku. Pokud se jedná o „divokou“ lokalitu, tak tam dnes přijdete v pohodě, zítra taky, pozítří dostanete do čenichu. Zeptejte se Prcka, už párkrát dostal. Myslím, že každé koupaliště v ČR by mohlo mít vyhrazených 10% plochy pro naháče. Budeme o to usilovat, je to taky věcí místních lidí, jak to podpoří.

 
-

.

Vložil Prcek (bez ověření), 30. Říjen 2008 - 11:29

.

 
-

Dotaz a prosba k zamyšlení!

Vložil Prcek (bez ověření), 23. Říjen 2008 - 14:05

A vážně by jste se nemohl pokusit taky i o ty smíšené pláže pane Zurku? Někde jsem i četl že už byly zavedeny někde v zahraničí a je to na nich v pohodě. Vážně se mi mnohem více líbí ta svoboda volby než být striktně nahý či oblečený. Věřím že by to fungovalo! Mně nezáleží na počtu naháčů, ale aby to na tom konkrétním místě bylo zcela legální to nahaté koupání mezi ostatními! Pokud se tam alespoň pár naháčů vyskytne časem se začnou přidávat i další a moc rádi! Těch 5% jak píšete je asi procento nudistů a popř. naturistů o kterých se ví. Já mám ovšem zkušenost že těch příznivců je z řad co se rádi koupou rozhodně více jak 50%! A pokud by to smíšené koupání bylo i na více místech tak by jsme pak nepotřebovali žádnou reklamu ve sdělovacích prostředcích a dělali by jsme si ji sami mezi plavkáčemi! A časem by jsme se dostali do podvědomí i ostatních a ve volné přírodě by se to nahaté koupání pak již stalo naprosto běžnou záležitostí. Časem pak možná i na těch koupalištích a bazénech! Tímto směrem se dění u vody již nyní ubírá, ale pomalu. A mohli by jsme to zavedením takových smíšených pláží uspíšit! Jsem si tím jist! Jen je potřeba aby se do toho alespoň trošičku někdo angažoval jako jste vy pane Zurku co má již nějaké to vydobyté místo pod sluncem a má příležitost a možnosti něco takového někde navrhnout. Prosím zkusíte to? Udělal by jste tím všem giga službu! Ti co se stydí se svléci před plavkáčemi by si určitě po čase dali říci a učinili tak! Opravdu stačí pár naháčů aby se další přidávali. Mám s tím vážně bohaté zkušenosti. Někdy se nepřidají hned! Ale přidají na 100%! Pokud by jste byl ochoten to zkusit, hned vám dám typy na překrásné místa!

A na těch koupalištích jak jsem někde četl ta 10% vyhrazená plocha je nejspíš utopie! Nevěřím že kdyby nám tu plochu nakonec vyhradili tak že by nám dovolili se koupat tam jako ostatní! To by musel být zvlášť bazén pro ty naháče a to je asi nereálné na již zavedených koupalištích! Ta plocha by vypadala asi jako v Olomouci na koupališti! Uzavřený neproniknutelný prostor pohledem kde se musí návštěvníci opékat bez možnosti svlažení pokud si nenatáhnou zase ty plavky! A při smíšeném provozu by tyto věci již pak nikdo řešit nemusel! A stačí pak jen domluvit den a čas takového provozu. Rozhodně budou mít větší návštěvnost než při tom výhradně nudistickém. Asi bude poprvé méně lidí! Ale postupně jich bude naprosto stejně jako dřív. Ne li víc! Tak co vy na to pane Zurku? Alespoň nad tím trošku více pouvažujte nad tou možností a jak to myslím. Nebuďte prosím takový kapitalista co se stará jen o tu komerční stránku věci a své osobní potěšení! Buďte také alespoň trošičku jako NATURISTA! Vždyť si tyto stránky čtou a prohlíží i lidé z celého světa a musíme být pravým naturistům k smíchu, že řešíte takovéto věci jako nudypláže (ne naturpláže), koupání v uzavřených prostorách před ostatními návštěvníky a podobně. Hlavně pak ty řeči zde o tom kdo se na koho díval a fotil a podobně! Tyto všechny věci nemají nic společného s naturismem kromě té nahoty a tyto stránky by se tak jmenovat proto neměly!


Žurek: Doporučuju přejít od spisovatelství a exhibicionismu mezi textiláky k činům. Pro mě je už dneska jméno Prcek synonymem nekonečného žvatlání a kde nic tunic. Dej dohromady něco konkrétního a pak s tím přijď. Tohle je fakt už unavující [Zmatený] . Na Moravě není jediný AP s FKK, takže pole působnosti široké. A dokud nepřijdeš s něčím konkrétním, tak sem už nepiš!

 
-

nahota jinde.

Vložil Pohodička (bez ověření), 23. Říjen 2008 - 17:04

Pohodička – filozof a naturista MEDY Prcku, nepřidělávej práci Ivovi. On řeší spíše komerční akce. A řekni, copak vyšel nějaký zákon, že se může koupat nikoli v jednodílných, ale i v dvojdílných plavkách? Vyšla někdy vyhláška, že se mouhou ženy koupat nahoře bez? Vyšla někdy vyhláška nebo zákon, že si lidé mají upravit spodní vousy? Víme, že ne, najednou to přijde a je to. Já chodím v létě v lese nahý tam, kde předpokládám, že nikoho nepotkám, nijak to neřeším, kdyby tam někdo šel, tak si něco obléknu. Nebo jsem se koupal nahý u rybníka, kde zrovna nikdo nebyl, ale když jsem lezl z vody, lidé tam byli, prostě se obrátili a já se oblékl. Myslím si, že není co řešit. Lidem vadí erotické předvádění, málokomu vadí neerotická rekreační nahota. A pokud jde o termín „pohoršení“, tak ten pokládám za vágní, mne pohoršuje mnohé a nikdo se tím nezabývá.


Žurek: Pavlíku kde jsi přišel na to, že řeším komerční akce? Tedy míněno výdělečné akce? Babylonské n-party jsou v létě silně prodělečné, jindy jsou tak ± na průměru. Jediný rekord jsme udělali na loňské MISS NATURA. V Čestlicích byla stanovena opravdu SUPER cena a přesto návštěvnost nešla ani k průměru. N-akce jsou opravdu nevýdělečné podniky. Kdo nevěří, ať to zkusí, možnosti mají všichni.
Já řeším akce, které budou pro naháče zajímavé. Od září do dubna asi těžko bude někdo chodit na Adama po lese. Ať je to sebepříjemnější. Takže 3/4 roku musíme do interiéru. Zatím se nám to daří.

 
-

smíšené pláže

Vložil meesha (bez ověření), 23. Říjen 2008 - 17:30

Smíšené pláže nefungují. Příkladem budiž Klůček na Máchově jezeře. Po revoluci to byla n-pláž plná naháčů, pak z ní udělali oficiálně „smíšenou“ a jaký je stav dnes (resp. cca před 3 lety, když jsme tam byli naposledy)? Maximálně 10% naháčů, na které si ukazují teenageři v plavkách po kolena. Nebo pondělní n-plavání v Babylonu… začátky celkem slibné, teď tam korzují 2–3 nazí singlisté, jinak samý textil. Obávám se, že tohle cesta nebude…

 
-

doba

Vložil Pohodička (bez ověření), 23. Říjen 2008 - 21:44

Pohodička – filozof a naturista MEDY Naturismus má určitě mnoho podob a forem, kdo vyznává jednu, nemusí se zlobit na druhé, že si myslí něco jiného. Ivo je velký organizátor, jistě si zaslouží pochvalu nejen za akce, ale i za tyto stránky. Rozdílné názory lze vyjádřit v anketách, docela se na to těším. Přiznám se, že v poslední době jsou tyto stránky moc zajímavé, jsem tu denně i vícekrát. Naturismu a nahotě v přírodě a při rekreaci zdar! [Spiklenec]

 
-

Prcek

Vložil Jake, 23. Říjen 2008 - 23:18
Obrázek uživatele Jake

Komentáře kolegy Prcka jsou opravdu zajímavé. Připadá mi,že smyslem života tohoto člověka je vystavovat se na odiv lidem,kteří nevyznávají naturismus jako my!! Nepřipadá mi normální dojít na pláž určenou pro textilní uživatele a producírovat se tam nahý a ještě všechny přesvědčovat o tom,jak je to bombastické. Máme určené pláže-NUDISTICKÉ…(od slova nudismus=nahota) a tam se klidně může stavět na hlavu. [Vyplazený jazyk] Ale proti gustu.........

 
-

Lítost

Vložil Prcek (bez ověření), 24. Říjen 2008 - 8:11

Je mně opravdu moc líto že se na mě díváte takto a nikdo mě nechápe! Já nechodím na pláže určené textilním uživatelům, ale do volné přírody kde jsou ty pláže volně přístupné každému! A schválně se též nevystavuji a neproducíruji se! Jen si užívám té přírody a svobody těla na dece či ve vodě! Bývají tam často i jiní naháči. Pokud je nevytlačí ti textiláci. Já na tom nic zlého nevidím že jsem nahý a tak zůstávám pokud je zřejmé že tam nikomu nevadím. A tak to běžně u nás je. Těch naháčů je stále víc a víc a bylo by jich ještě více kdyby se těch textiláků nebáli že jim třeba vadí. Z mé zkušenosti nevadí. Tedy jen v naprosté většině. Oni to, ale nejspíš nevidí a já mám snahu je přesvědčit že je to v pohodě. Nejspíš, ale ani teť nechápete o co mi jde a o co já se snažím tak už raděj opravdu končím. Kdo by mě náhodou pochopil může mně o tom napsat na mích www stránkách. Já už v to, ale ani nedoufám že mě pochopíte. A važte písmenka! Ubližujete zde i jiným svýma nevhodnýma poznámkama! Škoda a zbohem. Pana Zurka si ale opravdu moc vážím pro to co pro nás dělá. Moc rád bych také něco udělal pro naše dobro ale nevím jak. Možná mi ještě poradí.

 
-

dobrý

Vložil Pohodička (bez ověření), 24. Říjen 2008 - 12:09

Pohodička – filozof a naturista MEDY OKi, Prcku, ještě nám zde nechej svůj link, přidám ti odkaz na své stránky http://www.medy.cz/…us/index.htm Koukni, zda tam už odkaz nemáš.

 
-

Máme určené pláže-NUDISTICKÉ…

Vložil abel (bez ověření), 24. Říjen 2008 - 15:31

…ale kolik? Úbytek tady už konstatován byl, myslím v příspěvku Natur. Navíc si myslím, že snažení Prckovo není až tak úplně od věci, např. ve Skandinávii je n- pláží minimum z jednoduchého důvodu, že koupání bez plavek, či přesněji řečeno smíšené (clothing optional) je tam zcela běžné. Čili se o žádnou utopii nejedná. Já to vidím v současnosti (a v Naturistovi) tak, že názorů na další směřování naturizmu u nás je v podstatě tolik, kolik je naturistů. Čili celkem nemá smysl vést nějaké názorové boje, je třeba něco dělat, přátelé. Každá vydařená akce je krůčkem blíž ke stavu, kdy už nebudeme za exoty, příp. podezřelá individua, ale bude se s námi reálně počítat, budeme přítomní, např. i na trhu s rekreací. P.S. Autor tohoto příspěvku by byl také rád přítomen, v Jihlavě na Halloweenu, nejede tam někdo z Brna?

 
-

Poděkování

Vložil Prcek (bez ověření), 24. Říjen 2008 - 16:43

Vřele děkuji panu Pohodička za nabýdku. Můj link je zde http://www.svobodni.estranky.cz/

A svůj banner mám ke stažení na svých stránkách zde: http://www.svobodni.estranky.cz/…lama/reklama

A všem ještě znovu připomínám že nejsem žádný exhybicionysta jak zase o mně někteří píšete! Že pane Jake popř. Žurek a jiní! Další takový co rád uráží druhé! To by pak byla většina přítomných zde exhybicionysty! Já se chovám v klidu žádné problémy nevyhledávám a chodím jen tam kam občas i jiní naháči. Copak jen to, že jsem tam někdy nahý sám je exhybicionysmus?! To se pak nedivím že má většina lidí takové potíže být nahý když se tak na ně dívají i naturisté sami! Absurdní!!! Nicméně, toto téma o mé snaze něčeho dosáhnout chci už vážně opustit že mě nikdo nechápete a věnovat se jen té komerční stránce a jiné naší věci dle vzoru pana Žurka jak to děká on. Tak když jste takoví chytří a jen mě někteří kritizujete za mnohé tak co kdyby jste mi raděj místo toho pomohli někdo s tím Olomoucem! HM? Čau!

 
-

.

Vložil Prcek (bez ověření), 30. Říjen 2008 - 11:31

.

 
-

plná spokojenost

Vložil Pohodička (bez ověření), 24. Říjen 2008 - 19:58

Pohodička – filozof a naturista MEDY Moc děkuji, že se loučíš, jsem rád, že toto téma je již uzavřené.

 
-

Komerční stránka n-akcí.

Vložil natur, 24. Říjen 2008 - 20:07
Obrázek uživatele natur

Nechtěl jsem do těchto dohadů moc zasahovat – ale aby se otázka komerce vyjasnila. Naturistické akce jsou pořádány:

  • buď konkrétním naturistou nebo skupinou naturistů (dále organizátor), jako příklad je možno uvést koupání v Praze. Zde si organizátor pronajme na určitou dobu celý bazén, příp. i se saunou, zaplatí určenou částku na půl roku dopředu a pak doufá, že přijde dostatečný počet účastníků, aby tuto částku vůbec dokázal vybrat. Prostě nese veškerá finanční rizika. Sedí u stolečku, prodává vstupenky, vyjednává s provozovatelem bazénu, organizuje různé sportovní akce, atd. – do vody se sám téměř nedostane, max. tak na poslední čtvrthodinku. Takto to probíhá již cca od roku 1992, vždy je akorát potřeba, aby se našel onen dobrovolník. Zpočátku to byla UNA, pak chvíli naše cestovka, pak už jen nadšenci. S výjimkou úplných začátků, kdy cena bazénů byla ještě přijatelná a počet zájemců velký, jsou tyto akce buď prodělečné nebo fifty-fifty. A to nepočítám dobu s tím strávenou, jízdy do bazénu, různé stvrzenky, pomůcky pro souteže, atd. Takže závěr – pořadat tyto akce je hrdinství a oběť.
  • nebo se jedná o větší akce typu Babylon, Čestlice – v těchto případech je organizátorem akce příslušný provozovatel aquaparku, ten prodává vstupenky a nese kompletně ekonomická rizika. Aby bylo jasno – n-Čestlice byly pro aquapark prodělečné, dost dlouho jsem se o tom bavil s panem ředitelem s tím, aby to alespoň ještě.jednou zkusil. Trochu aritmetiky – účast 400 osob za 200 Kč = 80.000 Kč. Obvyklá „textilní“ návštěvnost je sice poloviční, ale za jinou cenu, tzn. 200 osob za cca 500 Kč = 100.000 Kč. Jak správně napsal kolega Žurek – když nás tam příště nebude alespoň 600, zřejmě končíme. A teď nastupuje naturista-organizátor (zde kolega Žurek, při jednánís s PetremK). Musí se jednat s vedením, tzn. jezdí se do Prahy, pak se chystají soutěže, program, pomůcky – a to je zase čas, peníze, skutečně komerční záležitost, bohužel s ekonomicky velmi nevýhodným saldem. Podobné je to s Babylonem, jen o něco častější, 1× měsíčně.

A do toho všeho ještě řešit problematiku e-zón a podobných nesmyslů. To všechno může přežít skutečně jen nadšenec. Ať dělám, co dělám, nějak mi z toho ta komerce nevychází. Hájek, NTSC

 
-

Zamyšlení o té komerci

Vložil Prcek (bez ověření), 24. Říjen 2008 - 20:24

Tak toto je opravdu bohužel pravda že kdo toto dělá tak jen prodělá a má z toho nanejvíš ten pěkný pocit že něco dobrého udělal. A klobouk dolů před ním! A všechna čest a sláva že má tu výdrž. Já osobně už jsem to definitivně vzdal se snažit o to aby to koupání mohlo být smýšené a tyto starosti s návštěvností vymyzely jednou pro vždy [Smutný] .

 
-

blablabla

Vložil vv, 24. Říjen 2008 - 20:59

Prcek a vzdát se?Tomu snad ani nevěřím:-)
Medy-docela jsi mě rozesmál:-)

 
-

třetí možnost

Vložil M.Dr., 24. Říjen 2008 - 21:02

Třetí možnost, jak fungují n-akce, je ta, že se nájem za bazén + saunu rozpočítá mezi účastníky. Tak to funguje v Jaslovských Bohunicích a za 2 nebo 3 hodiny (podle počtu n-účastníků) to vychází něco přes 100 Sk na osobu. Organizátor nevydélá, ale ani neprodělá.

http://www.asn.sk/drupal/node/718

 
-

Hoštice

Vložil volynak, 25. Únor 2009 - 21:24

Zdalipak Hoštičtí (Slunce, seno …) ještě počítají se zřízením nudapláže, jak bylo avizováno na podzim ? Možná by je chtělo opět trochu „popíchnout“.


Žurek: Ví o nás a domlouvali jsme společnou akci. Teď tam je ale sníh a nedostal bych tam ani n-nohu.

 
-

Právo

Vložil jones, 26. Únor 2009 - 11:44

Nejsem sice právník, ale nemyslím si, že by n-koupání kdykoli a kdekoli bylo tak (z hlediska práva) bezproblémové. Při zobecnení by pak i platilo, že bych mohl chodit nahý třeba po václavkáku :-) a nikdo by s tím nic nenadělal. Pokud se v současnosti připravuje zákon, ktery bude ukládat generálně filtrovat dostupný obsah na internetu, aby se náhodou mládež nedostala k nějakému „závadnému“ obsahu, umím si představit problémy které by mohlo přinést setkání s horlivým policistou nebo ještě snaživějším úřeníkem. Při dostatečné zarputilosti obou stran by to zřejmě skoncilo až u soudu, který by musel řešit jak to je s tím „V Českém právním řádu neni nikde definována povinost nosit šaty“. Btw. Jestli ten zákon o filtrování obsahu na netu projde, bude tento web pravděpodobně odříznutý…

 
-

RE: kdy ležet nahý u vody?

Vložil meesha (bez ověření), 26. Únor 2009 - 16:02

Radku a Radko, bohužel váš právní rozbor není úplně přesný [Úsměv] Vodní zákon jak je vidět znáte, ale je potřeba koukat se především jinam než do vodního zákona (jeho úkolem je řešit jiné věci než hambaté koupání:)). Vodní dílo i okolní pozemky můžou být ve vlastnictví kohokoliv, takže první věcí je, že vlastník si může určit, koho tam pustí a jak musí být oblečený. Obec má navíc další nástroj, a to je obecně závazná vyhláška, kterou můžou regulovat dění na veřejných prostranstvích – a pokud se něco nezměnilo, tak třeba v Brně platí taková vyhláška o zákazu koupání bez plavek na Príglu mimo vyhrazenou n-pláž. Takže vaše tvrzení o tom, že takové vyhlášky ztratily oporu, není pravda… Bičem na naháče může být i přestupkový zákon, kterým se dá postihnout „vzbuzení veřejného pohoršení“ – není tedy definováno co je veřejné pohoršení a obsah tohoto pojmu se mění s tím, jak se vyvíjí obecná morálka. Veřejným pohoršením už v dnešní době určitě není opalování nahoře bez, ovšem nelze vyloučit, že opalování úplně bez plavek na lidnaté pláži by za pohorušující považováno mohlo být.

 
-

RE: Právo a kdy ležet nahý u vody.

Vložil Radek a Radka (bez ověření), 26. Únor 2009 - 23:00

Souhlasím, že chodit po Václaváku nahý je úchylka od normálu, musím ale současně říci, když tam přijde Saudek dělat fotky, tak tam přijde třeba 1000 naháčů. Když někdo bude chtít vyjádřit svůj politický názor a třeba před ministerstvem se svleče a pak se ukloní tím správným směrem, tak to není úchylka. [Úsměv] Tedy dovedu si představit nahý průvod na podporu nebo odvolání politika, proti tunelování veřejných rozpočtů a tak dále. Mohu tedy spojit naturismus s politikou třeba, že obce preferují velké stavby a nerozvíjí dostatečně infrastrukturu chodníků a cyklostezek. [Zmatený]

Co se týká obecných vyhlášek obcí, ty skutečně mohou regulovat veřejný prostor, ale musí respektovat ústavu, tedy práva lze omezit jen zákonem. To je jako s kouřením pokud to někde zakážu, musím současně říci, kde se to může. Na břehu to zakázat nemůže to je soukromí prostor, který spravuje povodí. Pokud naturisti budou při svých aktivitách uplatňovat princip nenásilí, vyhýbání se konfliktu, ale ne ústupků textilu, tak získají, co chtějí. [Zmatený]

Jen je třeba každou akci připravit. (Provozní řád pláže, pro které parcely platí a tak dále.) Tam kde provozní řád není, je to bez problému. Tam může vzniknout kolonie smíšená. Jenom je třeba vždy respektovat pravidlo, že žena má přednost. Pokud se někde opaluje samotný nahý muž, vypadá to blbě, když je tam pár, je to normální. [Úsměv]

Příklad: Pokud louka obce je pronajata jako tábořiště pro vodáky neplatí to pro břeh. Spolupráce koupajících se a vodáků muže pro jeden den, týden nebo sezónu vytvořit N-tábořiště. Prostě když se zalehne břeh tak projde jen ten, který se slušně zeptá nebo se správně obleče. Je možné také se dohodnout a udělat třeba akci staroslovanské koupání a nakoupit hromadně lístky. Pokud bude půl pláže bez textilu, bude to normální. [Úsměv]

Radek a Radka

 
-

happening

Vložil Pohodička (bez ověření), 27. Únor 2009 - 9:02

Pohodička – filozof a naturista MEDY Pokud nejde o nějaký happening (akci), tak budeme asi řešit nahotu tam, kde je nyní obvyklé nosit plavky. Mám na mysli v přírodě a při rekreaci.

 
-

Zkušenost

Vložil Tisicak (bez ověření), 27. Únor 2009 - 12:49

Znám v Polabí několik lokalit,většinou bývalých pískoven,kde si naturisté vytvořili malé nudapláže.Tam se scházejí skupiny,které se vzájemně znají,mají si o čem povídat a vládne tam opravdová pohoda.Mají blízko bydliště a mohou pláž navštěvovat prakticky každý den.Nestojí o žádnou propagaci,aby se jim tam o víkendu nenehrnula horda všudepřítomných"Pražáků„,kteří ani“nezabučí"a chovají se jako by jim to tam patřilo.

 
-

Mapy a koupání u rybníku taky .......

Vložil Radka (bez ověření), 21. Leden 2011 - 17:19

Obrázky už na webu nejsou

 
-

RE: Právo a kdy ležet nahý u vody

Vložil meesha (bez ověření), 3. Březen 2009 - 11:38

Jen poznámka k Radkovi a Radce: ono je to bohužel všechno docela zamotaný… Podle zákona o obcích je veřejným prostranstvím nejen ulice a náměstí, ale všechny prostory přístupné každému sloužící k veřejnému užívání bez ohledu na vlastnictví… tzn. i veřejná pláž, nebo třeba restaurace… Vyhlášky vydávají obce NA ZÁKLADĚ zákona, tudíž potud omezují práva lidí v souladu s Ústavou. Jejich přílišnou kreativitu ve tvorbě zákazů pak ovšem brzdí Ústavní soud rušením jejich vyhlášek, pokud zasahují do něčeho, do čeho jim nic není – kde je ta hranice, za kterou už nesmí, to ale není přesně stanoveno a Ústavní soud ji de facto tvoří – dá se zjednodušeně říct, že je to tam, kde zasahují do záležitostí řešených jinými předpisy či svěřených jiným orgánům – např. obce nemohou regulovat ohňostroje v té míře, v jaké jsou upraveny v báňském zákoně. No ale tohle téma by bylo na knížku, ne na příspěvek v diskuzi [Úsměv]

 
-

Rozeber to víc ať se poučím.

Vložil Radek a Radka (bez ověření), 3. Březen 2009 - 14:22

Já vycházím s toho, že koupat na hoře bez je už zcela normální a za pár let bude možná normální koupat se jen natur. A za to se musí bojovat bez násilí. To znamená vytipovat si lokalitu, pláž a pak se tam sejít a bavit se. Když se budou respektovat pravidla, že se zeptám nebo tam přijdu první a ženy mají přednost. Tak se nakonec pláž svleče celá a zastupitelstvo nebude mít čas o něčem rozhodovat.