NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistický Mikuláš 2010 v Praze - Suchdole

Vložil JirkaRybka, 5. Prosinec 2010 - 18:21

V letošní záplavě různých Mikulášských akcí se jako jedna z prvních konala ta naše Pražská, v pátečním Suchdolském bazénu. Počasí sice nebylo večernímu výletu na sever hlavního města příliš nakloněno, a podle toho vypadal i počet návštěvníků, ale Mikuláš s čertem a andělem se tím nenechali odradit, a potěšili přítomné tradiční nadílkou i s malou soutěží.

Mikulášská družina 2010Mikulášská družina 2010 Venku mrzlo až praštělo, na Prahu až nezvykle bohaté sněhové peřiny přikryly všechnu špínu světa, a v klidném ovzduší pátečního večera bylo cítit atmosféru blížících se Vánoc. Mikuláš a jeho družina si skoro ani nemohli přát stylovější atmosféru – jenže všechno má i stinné stránky: V takové zimě většina lidí sedí hezky doma u kamen, a jen málokdo se vydá po kluzkých vozovkách a zavátých či zledovatělých chodnících do bazénu. Už prodej vstupenek ve vestibulu tak předznamenal vyloženě komorní akci, kdy počet lidí v bazénu bylo možno spočítat na prstech, a připravená nadílka se ani celá nerozdala.

Obdarovali jsme i paní z přilehlé saunyObdarovali jsme i paní z přilehlé sauny Přesto se zhruba v polovině plavací hodinky objevila na břehu bazénu tradiční trojice, anděl zazvonil na zvonec, čert zamával vidlemi, a Mikuláš už přinášel košík plný sladkostí. Věrni tradici Pražského naturistického plavání z minulých let, uspořádali jsme i tentokrát spíše symbolickou soutěž, jejíž účastníci lovili z bazénu puky – pořadí bylo vyhlášeno podle rychlosti, s jakou svůj puk donesli na protější břeh, sladkosti ale dostali všichni.

Vítězové naší soutěžeVítězové naší soutěže Mikuláš pak se svou nadílkou navštívil i plavčíka v jeho skleněné kukani, a obdaroval i paní z přilehlé sauny, která se vždy ochotně stará o milovníky saunování z našich řad.

Celá událost tak skončila v příjemně přátelské atmosféře, jen je škoda, že nedorazilo více účastníků. Budeme rádi, když na některé z příštích plavání na Suchdole dorazíte třeba právě vy, kdo čtete tyto řádky.
5
 
-

Ahoj

Vložil monna (bez ověření), 10. Prosinec 2010 - 21:00

chci se jen zeptat, co se stalo, už můžeme být na internetu zase nahatí, viděla jsem fotky bez intim. partií, proto se ptám [Spiklenec]

 
-

nahatí čerti

Vložil volynak, 11. Prosinec 2010 - 5:30

Možná to bude tím, že Mikuláš a čerti jsou nadpozemské bytosti a proto se nemusejí zahalovat…

 
-

mozna to bude tim ze tam ty

Vložil jiří.filip, 11. Prosinec 2010 - 6:26

mozna to bude tim ze tam ty fotky nedaval ivo zurek

 
-

Pražské fotky

Vložil JirkaRybka, 11. Prosinec 2010 - 21:32
Obrázek uživatele JirkaRybka

Osobně mi to „smajlíkování“ připadá dost trapné, v podstatě jako kdybychom přiznávali porážku (myslím v tom ohledu, že nahota není nic závadného s čím bychom se museli skrývat), a tak jsem se při vkládání tohoto článečku přidržel dosavadní praxe naší Pražské party (která míří spíše k drobné ilustraci uváděného textu, nikoliv fotoreportáži s návštěvníky akce), v naději že to projde. [Spiklenec]

My si u nás na bazénu dáváme vždy dobrý pozor, koho na fotkách máme, a místo zamazávání či smajlíkování pracujeme spíše s ořezem fotek, což není tak nápadné (někdy méně znamená více). Všechna „citlivá“ místa v tomto případě tedy patří jen nám, kteří akci organizujeme, a se zveřejněním pochopitelně souhlasíme (a klidně to Ivošovi dáme i písemně, kdyby bylo třeba). Nezbývá než doufat, že to stačí.

 
-

je to urcite lepsi fotky

Vložil jiří.filip, 12. Prosinec 2010 - 8:16

je to urcite lepsi fotky orezavat nez zakryvat vsemozne ruzna mista.ze mate na fotkach dospele osoby urcite nikomu nevadi ,tady byl spis vazny problem s uverejnovanim nahatych deti to se policii vubec nelibi.holt kdyz je spatny zakon tak je spatny zakon co se da delat.

 
-

Smailící

Vložil Gwynbleidd, 12. Prosinec 2010 - 15:37
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Lepší by bylo i to rozmazávání, které působí mnohem decentnějším dojmem

 
-

Nejen, že se přidáváním

Vložil Pavlík II (bez ověření), 12. Prosinec 2010 - 18:40

Nejen, že se přidáváním smajlíků popírají vlastní pravidla naturisty, ale pro náhodně příchozí vypadáme jako velice prudérní uskupení. Úplně již stačí zakrývání oken v babylonu. Co se týká obav z porušování zákona, tak tyto jsou naprosto liché. Leda že napříště budeme natur akce důsledně oddělovat na mužské, ženské a dětské. Stejně se obávám, jak časem dospějeme (tím myslím společnost jako celek) k tomu, že se po americkém vzoru budou zahalovány i nahaté sochy na veřejnosti, aby někoho nepohoršily… [Zmatený]

 
-

Společnost

Vložil Panda, 13. Prosinec 2010 - 12:45

Bohužel celá ta naše slavná euratlantická společnost jde (promiňte mi ten výraz) do hajzlu. Jsme tlačeni do stádnosti a maximální kontrovatelnosti (prý ve vlasním zájmu). Uvedu příklad : včera jsem se díval na film z roku asi 1986 Nefňukej Veverko. Nejen, že se tam malé děti pohybují bez dozoru, čipů a schválených přileb při jízdě na trojkolce, ale (ó hrůza), tatínek posadí svou dceru na štangli kola a vesele, aniž by dodržovali normy EU při provozu na komunikaci, si to bez přileb a reflexních vest štrádují domů. Nechci se hádat, ale dneska by něco takového už nikdo asi nenatočil – propagoval by nebezpečné a pedofilům blízké konání, proti kterému přece ve vlasním zájmu musíme bojovat. A tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Když jsme za komančů vběhli nahatí na nudu v Antošovicích, zažívali jsme svobodu (když dorazila Veřejná Bezpečnost, tak jsme nahatí – kluci i holky, předkládali občanky a měli z nich srandu). Dneska (více než dvacet let po revoluci) se ji bojíme samostaně projevit, občanku předložíme bez vyzvání a souhlasíme s tím, že přece ve vlastním zájmu – abychom přece nikoho neuhrožovali, neuráželi, nenarušovali výchovu atd. budeme zahaleni.

 
-

Nesvádějte všechno na EU,

Vložil natur, 13. Prosinec 2010 - 15:47
Obrázek uživatele natur

Nesvádějte všechno na EU (to je teď velmi moderní), podstata je v penězích. Když upeču kočku v mikrovlnce a nebude v návodu napsáno, že přístroj není na sušení koček – budu chtít peníze na výrobci a prodejci za psychickou újmu. Když špatně vystoupím v Egyptě z autobusu a zlomím si nohu – budu chtít (a vysoudím) miliony na cestovce, neb mne neupozornila, že jsou tam schody (skutečný případ). Když uveřejním čísi nahatou fotku bez jeho souhlasu (písemného!), už mohu metelit k soudu. Já osobně se dívím, že vůbec má Ivoš či další organizátoři akcí tu odvahu sem ty nahé fotky dávat, nevím o tom, že by dotyčné (a identifikovatelné) osoby něco jako souhlas podepisovaly. A že dnes dají ústní souhlas, to nic neznamená – zítra bude situace jiná a ....... V zahraničních naturistických časopisech nahé dítě nenajdete, dospělé osoby sice ano – leč, ty časopisy jsou interní, pro členy naturistických klubů, nejsou veřejnosti volně přístupné. Hájek

 
-

RE: Společnost

Vložil Gwynbleidd, 13. Prosinec 2010 - 17:19
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Když už se tady zmiňuješ o těch Komančích, tak když se nebudeme zabívat tím co tady bylo a že to co tady bylo nebyl Komunismus, ale chabý a zmatený pokus o Reálný socialismus ještě s okořeněním „diktatury“ jedné strany + rádoby stínové strany plácaček se silnějším. Což jsou dvě dosti antagonistické věci, ve vztahu ke svobodě,která se dnes jaksi pomýleně dává na stejnou váhu jako slovo demokracie. Protože když máme dnes tu demokracii, musíme si uvědomit, že opravdový, ale nestvořitelný a neudržitelný komunismus je tzv. umírněná anarchie, kdežto demokracie je víceméně střed mezi anarchií (absolutní svobodou) a diktaturou. Tudíž v pravém komunismu, neboli jak tomu říkají Američané Utopie = American's dream (jen jim to jaksi ve škole utajili, aby se neptali proč vlastně 50 let bojují proti tomu komunismu), by jsme byli ve všech našich ohledech svobodní a nikdo by neřešil jestli se jdu koupat v kožichu, nebo si po cestě na nákup v 30° vedru větrám pytlík po našemu.

Bohužel je to jen a jen UTOPIE [Spiklenec]