[ikona]

NEJhotely pro naturisty na idnes

   17. Září 2014 - 7:15
Obrázek uživatele natur
natur

Na webu idnes.cz dnes „vyvěšen“ zajímavý, poměrně fundovaně a pravdivě zpracovaný článek „Dovolená bez šatů: Nejhotely …“ (http://cestovani.idnes.cz/…m-sveta.aspx?…). Kromě lokalit pod č. 5 a 8 si můžete ve všech resortech a hotelech naturistickou dovolenou zakoupit i v ČR. ing. Hájek

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

NEJ pláže

   17. Září 2014 - 8:23
M.Dr.

Na cestovanie.sk je zase článek „Najlepšie európske nudapláže“. Jak ho hodnotíte, pane Hájek?

http://cestovanie.aktuality.sk/…e-nudaplaze/?…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Převážná část uvedených pláží

   17. Září 2014 - 10:28
Obrázek uživatele natur
natur

Převážná část uvedených pláží se nachází mimo naturistické resorty, nabízejících zároveň i ubytování. Z tohoto důvodu se mohu vyjádřit jen ke dvěma z uvedených. Pláž Filaki přináleží k FKK-hotelu Vritomartis na jižním pobřeží Kréty, je oblázková, je u ni malý snack-bar a z hotelu je k ní zavedena kyvadlová autobusová doprava. Svoji velikostí plně pokrývá potřeby hotelových hostů. Kréta nabízí svým návštěvníkům nepřebernou možnost výletů jak za památkami, tak za přírodou. Pláž Leucate se nachází na jihu Francie, ve Lví zátoce, nedaleko francouzsko-španělských hranic. Je písečná dlouhá a jsou na ní umístěny FKK-resorty Aphrodite a Oasis. Z druhé strany písečných dun a FKK-resortů se nachází velké, slané a mělké jezero, využívané turisty zejména pro windsurfing a jemu podobné sporty. Podél Pyrenejí vanou od Atlantiku poměrně silné a stabilní větry, což je pro tyto sporty velmi příznivé. Tato lokalita je dobrým výchozím bodem pro výlety do Pyrenejí, Andorry, delty řeky Rhony, příp. do blízké krasové oblasti západně od Avignonu, s řadou „závrtných“ řek a několika FKK-kempy. A pokud jde o samotný článek a TOP-výběr n-pláží? Takových pláží je možno vyjmenovat mnohem více, osobně vím o mnoha lepších a s možností ubytování přímo u pláže nebo v její blízkosti (např. Panorama na Zakynthosu, resorty na Kanárských ostrovech a ve Španělsku, Pizzo Greco v Itálii, o Karibiku a Mexiku nemluvě). Takže bych článek uvedl jako výběr n-pláží, bez toho TOP. ing.Hájek

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ad NEJ pláže

   17. Září 2014 - 17:57
Jarda2

Ten článek by se spíš měl jmenovat „Pláže kde se můžete vykoupat také bez plavek“.

Např. překrásná pláž Playa de Ses Illetes na Formenteře leží na severu ostrova nedaleko přístavu kam každou půlhodinu připlovají obrovské trajekty z nedaleké Ibizy plné jednodenních turistů a ti se vesměs vyřítí právě na tuto pláž. Drtivá většina jsou samozřejmě textiláci. Lepší je situace koncem sezóny na přelomu září a října, kdy je na celé Formenteře a na většině tamních pláží už poměrně klid.

To samé opravdu krásná pláž „karibského typu“ Es Trenc na Mallorce, kde přes léto 99 % návštěvníků tvoří textiláci a na celé dlouhé pláži najdete jen několik malých skupinek naturistů.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Po NEJplážích myší po mapě

   17. Září 2014 - 23:05
zurek (bez ověření)

To jsou fakt články k popukání – co si nevygoogluješ, to nemáš… Pan Google v současnosti zcela „zmodernizoval“ mapy, takže v nich nejdou dělat výřezy, jako dřív, formátování se úplně ztratilo :-O… Požadovaný název místa je třeba najít pomocí Ctrl+F v levém menu na mapě, pak se už objeví bublina nad požadovaným sluníčkem v mapě.

Tak aspoň takto: Baleárské ostrovy – Playa de Ses Illetes, Formentera. Es Trenc, Malorka 

Francie, Plage de Tahiti, St. Tropez. Leucate

Řecko, Kréta Vritomartis – Filaki. ostrov Mykonos, Paradise Beach:

Aby jsme učinili i soudruhům z NDR zadost, tak tady FKK Ahlbeck, Usedom – velmi diskutovaná zvláště Poláky, protože je na jejich hranici.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.