NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

pláže písníku Marokánka

Vložil Borek, 20. Červen 2019 - 0:20
pláže písníku Marokánka

nalevo bývají textiláci, napravo N

 
-

Marokánka u Třebechovic pod Orebem 2020

Vložil Borek, 4. Srpen 2020 - 11:50
Obrázek uživatele Borek

V sezóně 2020 pokračuje míchání N a T na obvodu písníku. N nejčastěji bývají u severozápadního okraje. T se ovšem rozloží kdekoliv, proto by se hodilo, aby aspoň ta severozápadní část byla N víc užívaná, aby se stala tradiční. Letos jsem počet N návštěvníků většinou mohl spočítat na prstech jedné ruky. Jen krátkodobě nás občas posílí občerstvující se cyklísti.

V písníku letos povyrostly vodní rostliny (rdest kadeřavý). Je docela křehký, takže zamotání při plavání nehrozí. Ale i tak, aby nevadily při plavání, většinu jsme vytrhali a vynosili ven. S vědomím, že je to činnost sisyfovská. Ale teď už o nějakou vodní rostlinu zavadíte jen výjimečně. Pokud se vám to stane, můžete pomoci s její redukcí vytržením a vyhozením z vody.

Ani letos na pláži není žádné vybavení, jen písek, oblázky, místy prorůstají první plevelné rostlinky. Jak se dalo očekávat, najdou se lidi (asi inva-lidi), kteří neunesou prázdnou petku nebo plechovku od pití při odchodu z pláže. Naštěstí jich není moc, tak to i ve dvou stíháme odklízet.

Písník se stal populární pro koupání se psy a občas i plavení koní. Pro rybáře naštěstí zatím rybky nedorostly použitelné míry, nahozené udice se proto zatím nevyskytují.

Letos byly odstraněny některé zábrany na příjezdových cestách, tak se s trochou vynalézavosti autem dá dojet až k vodě a občas to někdo zkusí. Nezdá se mi to vhodné, jak z hlediska prašnosti, tak hlučnosti. Našli se experti, kteří pozotvírali dveře auta a omračovali okolí skvěle dunící aparaturou. Zatím jsem to zde zažil jen jednou a doufám, že naposledy. I když jsem se zatím nedoslechl jestli/jak za ježdění až vodě byl někdo postihován. Myslím, že dojít lesem těch pár set metrů od hlavní cesty je v lidských silách, pokud nejste invalidní.

 
-

Marokánka Byl jsem se tam letos podívat

Vložil Horác, 4. Srpen 2020 - 22:10

Byl jsem se tam letos podívat a mohu výše uvedené potvrdit, sám jsem ležel na jihozápadě a voda byla výborná. Jen jsem tam asi byl před vytrháním vodních rostlin, protože jejich zaplétání do nohou při plavání mi celkem vadilo… Takže díky za vyčištění.

 
-

Marokánka - možnost stanování?

Vložil Kufis, 5. Srpen 2020 - 18:07

Je možné tam jit a postavit si tam někde stan? Nevyhodí mě pak někdo přes noc?

 
-

stanování u Marokánky

Vložil Borek, 5. Srpen 2020 - 23:22
Obrázek uživatele Borek

Občas tam někdo stanuje, zatím nevím o nějakém problému. Ale je to nadivoko. Rozhodně bych neprovokoval autem u vody. Tento víkend (7. – 9. srpna) tam asi bude stanujících i s auty nahusto, protože tam budou cyklistické a běžecké závody Segafredo Sahara Race – NOVA CUP. (Jedna z atrakcí je přejezd napříč písníkem po pontonové lávce.) Pořadatelé tam zřizují dočasný kemp, dovezou záchody, vodu, … Tento víkend tu tedy bude mimořádný, klidné N-koupání nebude.