NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Poprvé na Lhotě

Vložil Andycko, 11. Květen 2020 - 9:17
Poprvé na Lhotě
 

Naturista World Member

 
-

zdravím

Vložil LIM, 12. Květen 2020 - 18:46

pěkná fotka :-) a super místo

 
-

Ad. Zdravím

Vložil volynak, 13. Květen 2020 - 10:49

Lhota je i moje srdeční záležitost, škoda, že ještě není v řádném provozu.

 
-

Re :Lhota

Vložil Andycko, 13. Květen 2020 - 20:41
Obrázek uživatele Andycko

Tak ja síce nevím jak to tam vypadá v „plném provozu“, ale na mě I tenhle karanténní a mimo sezónní provoz působil neskutečně..

 
-

„V plném provozu“ znamená

Vložil Horác, 13. Květen 2020 - 22:33

„V plném provozu“ znamená dvěstovky parking a vstup, hlava na hlavě, spousta procházejících čumilů a všude fronty. Proto tam nejezdím…

 
-

K plnému provozu

Vložil nahatej, 14. Květen 2020 - 0:49

Taky jsem přemýšlel, k čemu kdo opravdu potřebuje „plný provoz“, zejména když přináší ne úplně malé poplatky, zahuštění lidmi, případně fronty.

Lidé jsou ale různí a jejich požadavky a peference se mohou i dost lišit.

Jsem „stará škola“, samostatný individualista, kterému stačí kus přijatelného místa ke spočinutí a schůdný vstup do vody. Jenže s takovými škudlivými samozásobiteli se udělá houby byznys a majitel koupaliště by s nimi přišel na buben. I on musí „něco žrát“, chce konzumovat a žít a ti nadšenější dokonce i něco do toho koupaliště investují. Takže vlastně díky za každého, kdo chce koupališťový full service a nechá tam za to požadovaný peníz.

Náročnost lidí stoupá. Už v sezoně 14/15 se dělal průzkum (INRES) mj. toho, jaké vybavení a vlastnosti přírodních koupališť jsou pro návštěvníky důležité. Vyhrála sice čistota vody se 37,8 %, ale hned za ní bylo s 33 % „občerstvení“ a 3. záchody (29,7 %). Další kritéria až se značným odstupem, takže ani „příroda“ a „pěkná pláž“ dohromady na to žrádlo nemají…

Lhotu jsem sice z několika důvodů odepsal už před lety, ale uznávám, že pořád má svůj silný genius loci a i částečně zanořeným usazením v borovém lese svůj půvab. Zejména pro toho, kdo nezná lepší vodu (zažili jste někdy, že by tam měřili a zveřejňovali její průhlednost? ne že by to dělali jinde v Česku, pokud vím), nebo je mu pro těch jeho/jejích pár temp u břehu její kvalita celkem putna. A parkování, leckde jinde silně problematické, je tam sice nelevné, ale dost obstojné.

A nakonec, o kolik příspěvků míň by tady bylo, nebýt Lhoty?

 
-

Lhota - plný provoz

Vložil Andycko, 15. Květen 2020 - 7:37
Obrázek uživatele Andycko

Děkuji za „vyzrálý koment“ . Je pravda, že žádný ráj, když je přeplněný už není příjemný a přitažlivý… Ale těď to bylo skoro jak v ráji. Možná i proto, protože tam byli nadšenci a ne stádovití a pohodlní lidé.. (snad jsem nikoho neurazil) Asi i to je trochu rozdíl mezi nudistami a naturistami, ale to už bych moc filozofoval, tak to raději nechám tak.. ;-) Tedy určitý diskomfort sebou zárove¨přináší i nové obzory, zážitky a radosti..

 
-

Přeplněná Lhota?

Vložil pat66, 15. Květen 2020 - 13:04

Jak to tak vypadá, tak si se zaplněnou kapacitou na Lhotě nebudeme muset dělat obavy. Právě jsem četl, jak mají fungovat uzavřené areály (kam nejspíš spadá i Lhota) a je to max. 300 lidí. Tak jestli to vláda nezmění, to se jim to ani nevyplatí otvírat, stejně jako v Chomutově, Poděbradech apod. :(

 
-

Re pat66

Vložil Andycko, 15. Květen 2020 - 15:56
Obrázek uživatele Andycko

No, ani teď to není oficiálně otevřené a je to tam super, tak nevím. Snad to nakonec taková hrůza nebude.

 
-

Ad přeplněná Lhota

Vložil Jarda2, 15. Květen 2020 - 18:10

Pane Horác, cosi mí říká, že jste na Lhotě už hodně dlouho nebyl. Minimálně celý loňský rok tam bylo na FKK poloprázdno a to včetně slunných a horkých víkendů, vesměs postarší stálí návštěvníci a návštěvnice, kteří tam skoro patří do inventáře, u občerstvovacích okének fronty minimální, stánek v ohybu cesty byl dokonce kvůli nezájmu zákazníků dost často úplně uzavřený. Procházejících čumilů naprosté minimum už jenom proto, že tam ani skoro nebylo na co čumět.

 
-

Ještě taky k "přeplněné"

Vložil nahatej, 15. Květen 2020 - 23:00

Nemám pocit, že by limit 300 osob vytvořený pro „akce“ výslovně seděl i na počet souběžně přítomných osob v areálu venkovního koupaliště. Pro případ např. Lhoty a podobných s velkou plochou to ani nedává logiku. (Ne že by ji tyto ministerské směrnice musely dávat.)

Kompletní současné směrnice pro koupaliště a bazény jsou místy až komické a nikdo soudný jistě neočekává, že by se vše psané opravdu dodržovalo – asi jako se nedá udržet odstup 2 m v supermarketech. Jde zčásti spíš o to, aby to bylo nenapadnutelně na papíru ošetřené a existovaly oficiální umravňovací páky.

Perličkou třeba je, že sice z deky do vody smíme dojít bez roušky, ale cesta zpět, tedy z vody na deku, už bez roušky povolena není. (Jasně, že „to dá rozum“, ale když je ministerstvo hnidopišsky explicitní, mělo by být opravdu přesné.

Ale co čekat od nazdárků, kteří píšou „šantách“ (proč bych měl kupě ministerských slušně placených poskoků tolerovat blbý překlep?), „skupiny měli dodržovat“ a operují s kouzelným termínem „nadměrně přeplněné provozovny“? To poslední se krásně hodí k našemu tématu přeplněné Lhoty a můžeme diskusi obohatit o přeplnění nadměrné versus snad přiměřené…

Jinak žádné rekordy návštěvnosti na Lhotě a u podobných vod nečekám. Sleduju, jaké zájmy a tlaky působí, aby se letní mezinárodní cestovní ruch co nejvíc rozjel, a myslím si, že dost našinců nakonec vyjede. Takže doma všichni nezůstanou, jak svého času vyhrožoval PPPPPP neboli profesionální posel pesimismu plukovník Prymula Prvosenka.

Opravdový nátřesk Lhoty si dovedu představit v situaci, kdy by třeba hned na víkend 30.-31. května vycházela a vyšla předpověď 30+ pařáků. Opakovaně a stabilně už ne. Ty doby jsou pryč a příliš mnoho věcí je dnes jinak, a to i bez ohledu na koronavirová omezení.