NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Nová verze Naturistických Lokalit v konečné fázi

Vložil Anonymní, 27. Listopad 2006 - 5:37
Zvláště v letním období nejvyhledávanější modul Naturisty se ve své nové verzi dostal do finálního stavu. Je k dispozici struktura formuláře, kterou stačí pouze vyplnit, snadno aktualizovat. Kvalita obsahu bude záležet bez vyjímky na všech naturistech z celé ČR. Jen místní znají svoji lokalitu dopodrobna a mohou ji tak nejautentičtěji popsat.

Stará verze Lokalit obsahovala vlastně mapku a jedinou stránku, kde se nacházelo všech 100 N-lokalit. Předdefinovaná záložka pak umístila obrazovku do těch míst, kde se nacházela požadovaná lokalita.
V nové verzi má každá lokalita svoji výhradní stránku (příkl. pražský Džbán). Ta obsahuje nejen všechny údaje o místě, náhledy fotografií, možnost na klíčové slovo vyhledat, ale i možnost přidat komentáře a velmi jednoduše aktualizovat (např. sezónní údaje).Výchozí bod nových Lokalit jistě už všichni znají: Naturistické lokality. Zde se buď napíše požadovaná nejbližší obec u n-místa, nebo se jednoduše klikne do mapy v místech, kde se zamýšlená lokality nachází. Pod mapou se objeví seznam nejbližších lokalit a v mapě se původně černé body umístění změní na zelené. V seznamu požadovaných lokalit je úvodní text, který obsahuje nejdůležitější údaje + odkaz „Podrobnosti“, který odkazuje na vlastní stránku lokality. Těch zde zatím moc není, vedle zmíněného Džbánu je zde ještě Oplatil-Hrádek a několik málo dalších.

Myslím, že je velmi důležité, aby údajů bylo co nejvíce. Nejde jen o to, zda se v požadovaném místě nachází občerstvení, písek místo kamenů apod. Jde i o samotnou charakteristiku místa – soukromý pozemek, místo bez provozovatele – nikdo neuklízí, pomozte(!) a pod. Proto bych chtěl požádat všechny, kdo mají o svých n-lokalitách přehled, aby své poznatky sem uvedli.
Jak je to složité? O nic složitější, než napsat email. 

  1. V levém MENU kliknete na odkaz „Vytvořit obsah“.
  2. Zvolíte odkaz „Lokalita“ a pak už jen zatrháváte, vyplňujete texty, vkládáte fotografie. 
  3. Vkládání fotografií, obrázků apod. Pod každým textovým polem formuláře je odkaz „Vložit do textu obrázek“. Ten nakliknete, objeví se nové okno s možností umístit obrázek z vašeho počítače do textu stránky lokality, do článku apod. Vytvoření náhledu, příp. doprovodný text po najetí myši apod. si systém vytváří sám. Okolní text kolem obrázku je přednastavený tak, aby tento text obtékal obrázek zprava. Doporučuje se ale, aby obrázky byly v jedné řadě, oblasti textu a doprovodný text až v následujícím odstavci za nimi. K tomu slouží oddělení odstavcem „< p >“. Do každé lokality bude také třeba umístit souřadnice přesného umístění. Ty získáte velmi jednoduše např. na mapy.atlas.cz , kde si najdete požadované místo a z modré lišty vyberete odkaz „GPS“. Ten vás vyzve ke kliku na požadované místo. Následně vám ukáže souřadnici ve tvaru např. 49°54'07.93"N; 15°31'38.57"E a tu uvedete do textu vámi zadávané n-lokality.
  4. Nakonec se úplně dole klikne na „Poslat“ a nová stránka lokality je uložena.

Pak následuje ještě její umístění do naší mapy lokalit, což budeme zatím dělat my.
Údaje ze staré verze Lokalit lze čerpat odsud Předem děkuju všem, kdo projeví ochotu nové Naturistické lokality uvést do aktuálního a zajímavého stavu. Samozřejmě v případě dotazů máte k dispozici „Komentáře“ pod tímto článkem, zvláštní téma v diskuzi, kontakt, Skype „zurek.“.
Přeji všem hodně zdaru a díky za pomoc.

0
 
-

Obrázky u Lokalit

Vložil JirkaRybka, 27. Listopad 2006 - 12:27
Obrázek uživatele JirkaRybka

Jen bych maličko upřesnil – obrázky se asi budou vkládat většinou do samostatného pole „Fotografie“, kde se není třeba bát ani obyčejného již předdefinovaného vkládání do textu s obtékáním, takže ani to „<p>“ nepotřebujete. V podstatě kdekoliv se obrázek dá takto vložit – pokud při tom máte kurzor na začátku textu a házíte tam jeden obrázek za druhým, nakonec všechno skončí taky v té řadě vedle sebe. Pokud tam žádný text není, nebo naopak je jen jediný obrázek, je to OK. Tady bych doporučil především lidsky očima posoudit vzhled výsledné stránky (pod formulářem na to máte tlačítko „Náhled“ – ale pozor: Celý nový Naturista je natahovací podle velikosti obrazovky/okna co kdo používá; chce to zkusit okno trochu „natahovat“ myší a sledovat co to dělá).

Až si to autoři lokalit zkusí, jistě poznají že je to docela snadné. A pokud přesto někdo bude mít problém – rada k mání na zeptání! :-) Případně tu a tam formát poopravíme my, hlavně aby ten obsah byl.

Na tomto místě se omlouvám za nepřesnost, která zde pár hodin byla k vidění – text jsem už opravil: Aby se mohlo do vytváření popisů lokalit zapojit co nejvíce lidí, bylo – možná jen na přechodnou dobu, uvidíme – umožněno vkládání všem registrovaným uživatelům. Používejte to s rozmyslem, aby obsah měl úroveň… Jinak ale pro psaní článků, anket, akcí atd. je třeba příslušné oprávnění – to je nezbytné opatření, aby nám v tom nemohl dělat binec kdejaký spammer ze světa. Stačí napsat, a každému hodnověrnému autorovi budou příslušná práva nastavena!


Žurek: Tady je seznam už vytvořených lokalit. Pokud tam nenajdete svoji lokalitu, tak neváhejte a věnujte 10 min. jejímu vytvoření. Údaje můžete čerpat odsud. Nenechávejte všechno na 2 manících, kteří tady budou v potu tváře makat a vy budete jenom počumovat!