NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Nuda běh 2009 - Letní sezona zahájena

Vložil Anonymní, 29. Květen 2009 - 8:31

8. ročníkem tradičního NUDA běhu byla u písníku Hrádek-Oplatil na Pardubicku v sobotu 23.5. 2009 zahájena letní naturistická sezona. Za pěkného svěžího slunečného dne se setkaly desítky naháčů, aby si zaplavaly, zaběhaly, zasoutěžily ve hrách, postoupily bahenní lázeň a popovídaly si u večerního táboráku. Vlastní NUDA běh měl svoji dětskou část pod názvem „Lov na tygra“ a dospělé čekala klasická trasa oplatilským lesem, který přímo dýchal borovým jehličím nastávajícího léta.
Teď už ale na start letošního NUDA běhu, za chvíli vybíháme!

Pro ubytování jsme letos využili blízkého ATC Lázně Bohdaneč, kde se téměř všichni sešli už pátečního večera. Místo se mnohým tak zalíbilo, že šli spát až v 1:30 hodin, po řádném fyzickém tréninku na místní diskotéce.

Sobotní časné ráno bylo ve znamení nákupů a přípravy nastávající celodenní zábavy. Ale už kolem 10. hodiny byli skoro všichni u vody a zejména děti si užívaly neobyčejně průzračné vody hrádeckého písníku.
Mezitím jsme na sportovišti připravili nespočet soutěží, ve kterých se zanedlouho malí naháčci utkali. Kromě klasických her přišlo na řadu po delší době i šplhací lano a letos poprvé zahrabávání do země.
Zlatým hřebem dětských soutěží byl „Lov na tygra“ – dětský NUDA běh. Po přilehlém rozlehlém lese jsme rozmístili smečku tygrů a ty měly děti za úkol ulovit a přinést do místa cíle. Nejúspěšnější lovec se radoval z Rychlých špuntů, které po vyhlášení výsledků bouchnul pro všechny přítomné.

To se už ale nezadržitelně blížil hlavní NUDA běh – pro dospělé. Trasa vede překrásným koutem Pardubicka, hlubokým borovým lesem, kde se střídá pohodlná lesní cesta se sotva znatelnou stezičkou ve vysoké trávě, sem tam se vyskytne i jakás zdravotní kopřiva. Počasí nám bylo nakloněno, do červencových veder daleko a přesto svítilo krásně sluníčko, které nás doprovázelo celým dnem. Otočka N-běhu je u vzdálenějšího písníku zvaného Franťák. Tady se všichni nadšeně vrhli do vody a odpočinuli si ke zpáteční cestě. Tu nepojali všichni jako úprk k cíli, ale většinou si prosluněného lesa užili příjemnou n-procházkou.
V cíli se to ale už všechno šikovalo k dalšímu programu. Rychlé špunty malých špuntíků vystřídaly pravé dospělácké bublinky, jejichž výstřel odstartoval odpolední program. Napřed to byla léčebná bahenní lázeň, za kterou musí pacienti blízkých Lázní Bohdaneč platit velké peníze. Následovala opět příjemná koupel v písníku. Na břehu se už připravovala zbrusu nová atrakce, kterou dovezli přátelé ze Středních Čech.

Nejprve to byly BOTY NA SKÁKÁNÍ, které jsou zajímavou pomůckou k tomu, jak si „přišlápnout“ až na rychlost 30 km/hod.
Další zajímavost byla už vysloveně ve vodním duchu a jednalo se o už avizovaného Vodního ptáka (Waterbird). Jedná se o cca. 10kilovou hliníkovou konstrukci, která je pomocí komíhavých pohybů jezdce hnána kupředu po vodní hladině. Na NUDA běhu jsme tuto atrakci zkoušeli poprvé a zjistili, že létat pomocí Vodního ptáka není až tak snadné a proto zkoušení i pokoušení hliníkového neřáda zabralo mnohým celý zbytek sobotního odpoledne.

To se ale zbytek naháčů odebral k oblíbeným hrám, jako pétanque, volejbal… A ti už úplně znavení posbírali v okolí dřevo a zahájili táborák. V podvečer se obloha úplně vyjasnila a všude se rozhostil přijemný klid slunečného pozdního odpoledne.
Myslím, že letošní NUDA běh byl zase jednou vydařenou akcí, o niž se zasloužili všichni nadšení naháči, kteří očekávají od pobytu u vody víc, než podřimování na dece. Děkuji všem za pomoc při organizování celé akce a věřím, že se brzy sejdeme v hojném počtu na některém pěkném n-místě u průzračné vody a prosluněného lesa jako je Hrádek-Oplatil.
Aktivity NATURISTA.CZ podporují tito partneři:

AQUAPALACE ČESTLICE – pořadatel největších naturistických akcí v ČR.
AQUAPALACE ČestliceAQUAPALACE Čestlice
CENTRUM BABYLON LIBEREC – tradiční Naturistické party každou poslední sobotu v měsíci + pondělky 20–22 hod.

BALKAN TRAVEL – letecké zájezdy do Bulharska a Řecka.
Váš specialista na dovolenou v Bulharsku a Řecku.
Natur TravelNatur Travel 
4