NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Borohrádek, Týniště - Kostelec nad Orlicí

Vložil Anonymní, 11. Říjen 2007 - 8:55
Aktualita: 

VÍTEJTE v BOROHRÁDKU.

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 

Od silniceOd silnice Od FKK k silniciOd FKK k silnici Letecký pohledLetecký pohled

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Bezplatný vstup, lokalita je přístupná celoročně 24 hodin denně.


Doprava: 
Autem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Neoficiální smíšená pláž.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Dětské hřiště není.
Textilní kemp.
Kemp na dojití.
Vzdálenější možnosti parkování.
Parkoviště není!

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 

Parkoviště není žádné parkuje se kdekoliv při cestě.


Sport - zábava: 


Plavání, opalovaní, rybaření .

V okolí roste hodně hub.

Ubytování: 

CAMP ORLICE u Kostelce nad Orlicí.

Vzhledem k blízkosti města Borohrádek není vhodné divoké kempování.

Velikost pláže: 
dle vyznačeného plánku.

Komplikace: 
Hmyz.

Terén pláže: 
Písek.
Tráva.
Štěrk.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Pole, louka.
Město.
Osídlení v doslechu.
Doprava v doslechu.
Zvlněná krajina.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

Řeka Orlice. Písák nedaleko města Borohrádek.


Vodní plocha: 
Písák.
Žádný proud.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 


Železniční stanice Borohrádek v dosahu z Chocně, Moravan (trať Pardubice-Česká Třebová) nebo z Týniště nad Orlicí. Jízdní řády.

Vhodné je cestování na kole.

Autem: 
Interaktivní mapa

GPS: 50°6'3.84"N; 16°6'10.32"E

Autem z města Borohrádek.

Další info: 

Během sezóny 2011 jsem se na Zámlýnském písáku u Borohrádku stavil několikrát a vždy v pohodě. Ve vzdálenější části od silnice je zaběhnutá n-oblast, kam chodí, jako asi všude, zčásti štamgasti, zčásti náhodně příchozí.Ovšem nikdy jsem snad nezaregistroval víc než 10 lidí. Jiné zábavy než n-klábosení se asi neprovozují. Na jakékoliv hřiště je tam všude louka dost nakloněná.Celkově velmi klidné místo, jak n-část, tak i sousedící t, a ovšem i rybáři na jižním břehu. Voda se během sezóny kupodivu zlepšovala, takže v srpnu už jsem stoje po krk ve vodě viděl, že mám chodidla ;). Ani zelenou droboť podobnou sinicím jsem nezjistil.

Nejbližší obce: 

Borohrádek, Zdelov, Čestice,


Turistické cíle: 
Tipy na výlety v okolí. Putování řekou.


English / Deutsch: 

Polski: Piaskownia, swobodnie dostępna. Plaża nieoficjalna, mieszana (tj. i tekstyliści). Bufetu, WC, prysznicu nie ma. Kemping tekstylny. Parking też nie ma.


Aktualizováno: 
Prosinec 2011 Ivo Žurek +Cordobka

0
 
-

Borohrádek - Byl jsem se na tomto

Vložil romcamat (bez ověření), 10. Květen 2009 - 9:56

Byl jsem se na tomto písáku podívat 9.5.2009 a byl jsem zklamán.Sice hezká krajina,ale pláž plná bordelu a ve vodě plno mrtvých ryb.Takže bych tam do vody radši moc nechodil. [Smutný]

 
-

Borohrádek

Vložil klasika, 11. Květen 2009 - 14:09

Tak dík, já tam byl už taky, bylo nás tam jen asi 5. Mrtvé ryby jsem teda neviděl, ale spíš mi vadilo, že to tam vůbec nežije. Na opalovačku dobrý, ale koupání jen v případě nouze.

 
-

Borohrádek

Vložil Ladik, 18. Červenec 2009 - 13:47

WC jsou přes léto už od loňska. Chcíplé ryby jsem tu nikdy neviděl (jezdím se tam podívat tak 2× až 3× týdně) a vloni v létě nebylo pro návštěvníky kam šlápnout (ale žádní nudisti). Kdopak tam asi na pláži nechal ten nepořádek (rozšlápnuté PET lahve, nedopalky cigaret, zmačkané krabičky od cigaret, víčka od piva atd.)? To co je označeno jako FKK je ale téměř prázdné i v nejparnějším počasí, protože rybáři tam nesmí, je to vyhrazeno na koupání, ale koupat se tam skoro nikdo nechodí, protože je to asi 200 – 300 metrů od místa, kde se nechá zaparkovat auto a kde jsou záchody.

 
-

Zámlýnský u Borohrádku - stav 2011

Vložil Borek, 18. Srpen 2011 - 22:33
Obrázek uživatele Borek

Během sezóny 2011 jsem se na Zámlýnském písáku u Borohrádku stavil několikrát a vždy v pohodě. Ve vzdálenější části od silnice je zaběhnutá n-oblast, kam chodí, jako asi všude, zčásti štamgasti, zčásti náhodně přišedší. Ovšem nikdy jsem snad nezaregistroval víc než 10 lidí. Jiné zábavy než n-klábosení se asi neprovozují. Na jakékoliv hřiště je tam všude louka dost nakloněná.

V n-části čisto. Během několika návštěv jsem uklízel jen jednu petku a jednu lahev od vodky. U pomyslné hranice mezi n a t je jeden z odpadkových pytlů, vždy ho vyváželi (asi obec Borohrádek) dřív, než se naplnil. Vždycky posekaný trávník široko kolem celé vody.

hmyz na Zámlýnském písákuhmyz na Zámlýnském písáku Celkově velmi klidné místo, jak n-část, tak i sousedící t, a ovšem i rybáři na jižním břehu. Jednou se objevil divoch na krosové motorce, ale naštěstí mu stačilo jedno obkroužení areálu. Autem se nejezdí jinam, než ke straně podél silnice (=parkoviště). (Což je pohoda třeba oproti Oplatilu. Tam se vyskytují experti schopní zaparkovat uprostřed pláže.)

Voda se během sezóny kupodivu zlepšovala, takže v srpnu už jsem stoje po krk ve vodě viděl, že mám chodidla ;) Ani zelenou droboť podobnou sinicím jsem nezjistil.

Létající hmyz se limitně blížil nule (až na pár vážek a motýlků), ovšem jen do západu slunce. Pak komáří útočí. Taky si ovšem nesmíte lehnout do mraveniště, těch tam pár je.

Při jedné návštěvě bylo v přilehlém lese i poměrně úspěšné n-houbaření ;)
 
-

Příjemné klidné koupání 24.8.2023

Vložil megova, 24. Srpen 2023 - 18:36

Příjemné, klidné místo, čistá voda, naturistů tak do deseti, většinou muži. Ale ani v přední části, kde je stánek, WC, parkoviště, žádný velky nával.I přes vedro.Jela jsem nahodou kolem, tak jsem využila natur mapu. Děkuji za průběžné aktualizace vhodnych míst.