NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jesenická přehrada u Chebu (mezi obcemi Stebnice a Okrouhlá).

Vložil Anonymní, 9. Červenec 2007 - 7:10
Aktualita: 

VÍTEJTE na Jesenické přehradě!

Mapa, plánek, souřadnice: 
Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 
Výskyt horšího terénu.Výskyt horšího terénu.Cesta podél pláže 2.Cesta podél pláže 2.Cesta podél pláže.Cesta podél pláže.Pobřežní cesta.Pobřežní cesta.Průjezd remízkemPrůjezd remízkemSjezd na polňačkuSjezd na polňačku
Pláž 5.Pláž 5.Pláž 4.Pláž 4.Pláž 3.Pláž 3.Pláž 2.Pláž 2.Pláž.Pláž.Nádherně čistá voda.Nádherně čistá voda.

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Vstupné je bezplatné, lokalita je přístupná 24 hodin denně, celoročně.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Tradiční neoficiální n-pláž - s převahou naháčů.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Textilní kemp.
Kemp na dojití.
Parkoviště neplacené.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 
Parking na konci polňačkyParking na konci polňačkyLze parkovat v remízkuLze parkovat v remízku Nějaký plácek se vždy najdeNějaký plácek se vždy najdeAuto lze odstavit leckdeAuto lze odstavit leckde
Parkování na rozšířené polní cestě mezi lesíkem a polem. Zaparkovat se dá i na poli kousek od pláže, případně v těsné blízkosti pláže samotné. Nikde zde není značka omezující vjezd a zejména rybáři zajíždějí až na břeh. U všech míst se jedná pouze o neoznačené a hlavně nezpevněné povrchy, nutno počítat s blátem, zejména po deštích. Další možností je i zanechat auto přímo v Okrouhlé a ten cca 1,5km sem dojít pěšky.

Sport - zábava: 


Plavání, opalovaní, rybaření, cyklovýlety, turistické procházky, windsurfing.
Po přehradě jezdí výletní lodě.

Ubytování: 

KEMP BALDI, Jesenice. Kemp je velmi oblíbený a osazenstvo je mezinárodně smíšené.

Množství ubytovacích možností na Chebsku.

Velikost pláže: 
Dlouhá pláž, povrch hrubší písek.

Komplikace: 
Hmyz.
Rybáři.

Terén pláže: 
Písek.
Tráva.
Štěrk.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Pole, louka.
Ticho.
Osídlení v doslechu.
Zvlněná krajina.

Vodstvo - údaje: 


Řeka Odrava, většina toku probíhá po území SRN pod jménem Wondreb, tok končí pár set metrů pod hrází soutokem s Ohří. VD Jesenice (jméno dle zatopené obce Jesenice-Gassnitz) je s rozlohou 7,6 km² největší přehradou okresu Cheb. Nádrž není vodárenská. Je zde však zakázán provoz plavidel se spalovacím motorem! Voda postupem léta trochu kvete, avšak díky tomu, že Odrava protéká průmyslem nezatíženou oblastí, je kvalita vody velmi dobrá, na rozdíl od nedaleké přehrady Skalka.


Vodní plocha: 
Přehrada.
Dno štěrkové.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: Železniční stanice STEBNICE nebo o něco vzdálenější LIPOVÁ U CHEBU, Jízdní řády. Dobrá varianta je jízda na kole.
Na cípu pevniny těsně u obce Okrouhlá. Ze silnice se sejde k vodě asi 500 m po poli a dalších 100 metrů mezi stromy.

Autem: 

Pozor!: Silnice v nestejné výšce.Pozor!: Silnice v nestejné výšce.Interaktivní mapa
Souřadnice: 50°4'2.7"N; 12°28'5.75"E
Na cípu pevniny těsně u obce Okrouhlá. Ze silnice se sjíždí k vodě asi 500m po polní cestě a dalších 100m mezi stromy.

Z rychlostní silnice R6 Karlovy Vary-Sokolov-Cheb.

Z Mariánských Lázní.

Nejběžnější příjezd je po státní silnici č.21. Pokud přijíždíme od Chebu (od R6) směrem na Mariánské Lázně a Plzeň, je odbočka na Okrouhlou vpravo (cca 2km po přejetí hráze VD Jesenice). Odbočku nelze přehlédnout, na křižovatce jsou po obou stranách betonové autobusové zastávky a u obce velký nadzemní hydroglobus. Vše je viditelné již zdaleka. Po pravé straně kousek od hlavní silnice je pak vidět samotná obec Okrouhlá.

Projedeme tedy rovně Okrouhlou. Od cedule označující konec obce ujedeme cca 900metrů směr Lipová u Chebu. V mírné levotočivé zatáčce se otevře pohled na vodní nádrž a nachází se zde odbočka vpravo na polní cestu. Při sjezdu z asfaltky je třeba trocha opatrnosti, protože komunikace nemají stejnou výšku a tak je v tomto místě poměrně vysoký práh. Se Škodou Felicií jsem ale problém neměl. Pokračujeme po polní cestě cca 500m. Cesta je to slušná a částečně i kdysi zpevněná hrubším štěrkem. Na konci cesty je po pravé straně závora s cedulkou „soukromý pozemek.“ Plácek na parkování se nachází přímo před vámi pod stromy. K pláži je to odtud necelých 200metrů. Lze ovšem dojet až k pláži samotné. A to buď ostře vlevo po pokračování polní cesty, což ale moc nedoporučuji. Sice je to max. 100metrů, ale obvykle děsivě rozježděné od traktorů, dobré leda pro vyznavače off roadů. Nebo lze souběžně projet remízkem mezi stromy a toto „oraniště“ objet. A po pár metrech jsme na pláži. Cesta se vine podél pláže a dá se s opatrností projet. Pokud chce mít někdo auto „u nosu“ dá se parkovat skoro na pláži, pár plácků na odstavení aut tu je. Cesta je pak ke konci horší a plná kořenů od stromů. Zakončuje jí opět cedule „soukromý pozemek.“ Kompletní fotodokumentaci i s popisem obrázků lokality najdete zde


Další info: 

Informace od naturistů. Dlouhá pláž, povrch částečně hrubší písek a tráva.
Velmi oblíbená i když nijak neoznačená lokalita. Jak na opalovaní a denní rekreaci, tak i na delší dovolenou. Vzhledem k možnosti dojet až k vodě, velmi pozvolnému terénu a vstupu do vody je toto místo vhodné i pro osoby s horší pohyblivostí. Nikde není třeba přelézat přes kopce nebo skály.


Nejbližší obce: 

Okrouhlá (autobus) 2km, torzo obce Jesenice s kempem BALDI 2,5km, Stebnice (vlak) 4km , Lipová u Chebu (vlak, autobus) 6km. Cheb 12km.


Turistické cíle: 
Kompletní turistické infocentrum v Chebu. Můžete navštívit skanzen v obci Doubrava.


Aktualizováno: 
8.7.2013 ferat

5
 
-

SUPERELAX NA FKK

Vložil georgejirka, 22. Duben 2009 - 9:14
Obrázek uživatele georgejirka

SLUNEČNO, POHODA, KLID. JEN LEHKÝ VÁNEK TVOŘÍ MALÉ VLNKY A KAČENY V DÁLCE NA VODĚ SVÝM HLUKEM DODÁVAJÍ NA ATMOSFÉŘE DNEŠNÍHO DNE. NA FKK PLÁŽI JESENICE U CHEBU JE TO TU SUPERELAX. KDE JSTE KDO ? HEZKÝ DEN [Úsměv] [Smích] [Ďáblík] A USMÍVEJTE SE. NEVÍTE KDO VÁS FOTÍ.

 
-

super nuda plážička Okrouhlá, Jesenická přehr.

Vložil Vydrýsek (bez ověření), 22. Srpen 2012 - 11:34

Včera jsem tuto plážičku po letech navštívil a musím konstatovat,že parádička.Super čistá a teplá voda,spoustu náháčů bez zábran a žádní textiláci.Mírný vánek tvořil mírné vlnky ale na zábavu a pohodu to nemělo vliv.Kde jste kdo je to tu super.To musíte navštívit.

 
-

6.10.2012, Asi poslední pěkný den a můj první.

Vložil ferat (bez ověření), 7. Říjen 2012 - 10:34
Dneska jsem se byl podívat na Okrouhlé. Na koupání jsem si netroufl, takový otužilec zas nejsem. Foukal hodně čerstvý vítr, který dělal na hladině vlny jako na moři, ale zároveň i svítilo sluníčko a hřálo z posledních sil jako zběsilé. :-) Nebyla tam ani noha což je možná škoda a pro mě asi štěstí. Šel jsem tam s úmyslem se poprvé nahatý natáhnout na sluníčko. :-) Asi se zkušení zasmějou nebo budou kroutit hlavou, ale nejdřív jsem jen tak seděl na břehu a bál se! Nedovedl bych ale na případnou otázku čeho se bojím nějak smysluplně odpovědět! Jsem divný. :-) Pak jsem si pomalu sundal ponožky… :-) , po chvíli tričko a sluníčko začlo hřát na kůži a vítr se dotýkal těla. Váhal jsem, však říkám, že jsem divný. :-) Potom šly dolů kraťasy a po chvilce váhání mi hlavou proběhlo že když už jsem tu, proč to nezkusit, tak šly dolů i slipy… Co budu povídat, bylo ve mě strachu plno, malá dušička!:-)

Lehl jsem si na záda a koukal přes větve stromu do nebe na mráčky. Od vody foukal vítr a voněl tou vodou. Vítr se najednou dotýkal celého těla úplně všude, sluníčko hřálo taky úplně všude, pocit jaký neznám. :-o Ovšem pocit tak zvláštně příjemný. Strach pomalu odplouval a bylo mi dobře. Tak moc dobře, že to nedovedu popsat! Ten klid a pohoda, neskutečný relax! V práci mám bohužel podmínky plné stresu, honičky, jsem delší dobu unavený, vyčerpaný… Najednou to tam na té pláži začalo mizet! Bylo mi tak hezky příjemně, vracel se mi klid i energie. Dodalo mi to odvahu se pak pěkně projít po pláži. A nemám slova, abych popsal co jsem cítil. Ten příjemný pocit je ve mě i teď, když píšu tyhle řádky. 

A věřte či ne, že i když už se pak sluníčko schovalo a ochladilo se, tak se mi nějak do oblečení nechtělo, no jak říkám-jsem divný.:-) 

 
-

AHOJTE NATURISTI Z CHEBSKA

Vložil georgejirka, 16. Říjen 2012 - 9:24
Obrázek uživatele georgejirka
Zákaz dotýkat se, na zem spadlých...Zákaz dotýkat se, na zem spadlých… AHOJTE NATURISTI Z CHEBSKA A OKOLÍ, jsem rád , že se zde už konečně probudilo několik naturistů k psaní poznatků o místech, kde se dá velmi příjemně nahotit-relaxovat. JEN TO VIDEO NATOČENÉ OD NATURISTY ŽURKA NENÍ DOST PRAVDIVĚ PŘESVĚDČUJÍCÍ, jak my zde superelaxujem. Ale o tom píši ve svém blogu! HEZKÝ DENA USMÍVEJTE SE. NEVÍTE KDO VÁS FOTÍ
 
-

Aktuální stav Okrouhlá.

Vložil ferat (bez ověření), 13. Říjen 2012 - 16:11

Zkusil jsem zpracovat fotogalerii jak to zde vypadá. Zejména z pohledu motorizovaného, tedy asi nejčastějšího typu návštěvníka. Spousta lidí to tady jistě zná mnohem důvěrněji než já. Ale možná to aspoň trošku pomůže těm, co na Okrouhlé ještě nebyli. Přiznám se, že když jsem tuhle lokalitu hledal před časem úplně poprvé, tak jsem taky zajel o kousek jinam a to přitom v Chebu bydlím už 29let! Ostuda. :-) Fotky jsem se pokusil nějak vhodně popsat a jsou zde: http://ferat-m.rajce.idnes.cz/…C_nudaplaz./

 
-

Jesenická přehrada (Cheb) - Červen 2013

Vložil ferat (bez ověření), 13. Červen 2013 - 19:39

Před chvílí jsem přijel z Okrouhlé… V pár větách popíšu aktuální stav. Dosavadní ráz počasí nesvědčil venkovním aktivitám a pokud náhodou bylo pár dní pěkně, zas jsem neměl volno, abych na Okrouhlou zajel. :-( Takže jsem se tam dostal až nyní. Přístup do této lokality je v tuto chvíli trochu problematický – na vině jsou dlouhotrvající deště. Parkování je dost omezené, ale při troše šikovnosti se dá. Polní cesta, která tam vede je v dolní části hodně rozbahněná. Během pár dní, pokud bude hezky to vyschne, ale v tuto chvíli je příjezd k pláži samotné možný jen čtyřkolkou, osobák tam utopíte v blátě. Pěšky se ten kousek ujít dá, ale neškodily by gumáky. :-) Jinak vzhledem k předchozím silným dešťům je Jesenice zcela naplněná, u hráze dokonce přetéká bezpečnostní přeliv, což je u tohoto vodního díla spíše výjimečná záležitost. Pro pláž samotnou to znamená, že veškerá písčitá a oblázková místa jsou pod vodou i pobřežní cesta je rozblácená ažaž. Ale pár plácků na slunění tu samozřejmě je a ten klid, který tam panuje je k nezaplacení! :-) ˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙ Ve čtvrtek 13.6. to už vypadalo o fous lépe, dokonce se našli asi čtyři odvážlivci, kteří přes to bláto dojeli až na pláž. :-)

 
-

Situace se mění rychle jako na bojišti :-)

Vložil ferat (bez ověření), 16. Červen 2013 - 20:17

Jestliže byla lokalita před pár dny děsivě rozblácená a běžným autem nesjízdná, tak se to mění rychle k lepšímu. Sice je to místy pořád hodně blátivé, ale dnes odpoledne kolem pláže profičelo asi šest vozidel s rybáři, takže s opatrností se již autem dá… Co je potěšitelné, tak Povodí Ohře s.p. si naštěstí nemůže dovolit ponechat přehradu plnou po okraj, tzv. mít „hladinu v neovladatelném retenčním prostoru“…pomalinku to snižují a už to začíná být poznat, z vody se začínají vynořovat písčité pláže. Jinak naháčů docela dost a i několik němců si sem našlo cestu.

 
-

...byla, ale.. (Jesenická přehrada)

Vložil georgejirka, 20. Říjen 2013 - 16:30
Obrázek uživatele georgejirka

Ahojte naturisti, letní sezóna na Jesenici byla – už tu není. :-)) Já jsem si jí zakončil ve středu 2.10 a pro úspěch ještě ve čtvrtek 3.10. sluněním v duně, chráněn občasným nárazovým větérkem. Ještě silně-energetické sluneční paprsky od 13 do 16 hod. mi nabíjely moje nahaté tělo. Děkuji VÁM PAPRSČATA příjemně jste hřály. A nyní hurá do wellness – sauna – bazén  – pára – vířivka a jiné n-akce. Fakt to můžu a hodně. A po velikonocích s nadšením zpátky do přírody na celodenní nahocení. (i na kole). Přeji vám hezký den a usmívejte se. :-) Nevíte kdo vás fotí.

 
-

A je to tady...

Vložil georgejirka, 14. Březen 2014 - 23:23
Obrázek uživatele georgejirka

…v neděli 9.března2014 jsme zahájili život na FKK Jesenice u CHebu. I když prvních sedm nadšenců a nadšenkyň se zabávalo po svém: tři hráli s míčem dva uklízeli své nově pronajaté plážičky a zbytek jen tak ležel, je vidět, že už je to tady. A celý tento velmi sluněčný týden (17–19stup. a bezvětří) probíhal na břehu v naturelaxu. :-) A trunf včerejšího odpoledne nasadil motorkář zn.BMV, kdy nám všem ukázal jaký je otužilec skokem do vodní nádrže Jesenice. No, a kdo ho bude následovat? :-))