NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jezero Hlučín, štěrkovna

Vložil Anonymní, 13. Červenec 2007 - 22:16
Aktualita: 

VÍTEJTE na ŠTĚRKOVNĚ HLUČÍN

GARANTOVANÁ NATURISTICKÁ LOKALITA 2021 HLUČÍN – JEZERO – PÍSKOVNA
HLUČÍNSKÉ JEZERO - Garantovaná naturistická lokalita 2021HLUČÍNSKÉ JEZERO – Garantovaná naturistická lokalita 2021

Mapa, plánek, souřadnice: 
Souřadnice (GPS: 49.894286, 18.169933).

REKREAČNÍ AREÁL, Celní 1731/12a, 74801 Hlučín, T: (+420) 602 447 089
Skeň a jeď přímo na Hlučín :-)Skeň a jeď přímo na Hlučín :-)

Předpověď počasí pro Hlučínsko – klikněte na šipku na praporku místa:

Přístupnost pláže: 
Placená s otvírací dobou (jindy volně přístupná).

Fotografie: 


 

Vstupné, provozní doba, kontakt: 
Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení na dojití.
WC na dojití.
Sprchy nejsou.
Půjčovna lodiček.
Dětské hřiště na pláži.
Dětské hřiště na dojití.
Textilní kemp.
Parkoviště placené.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Lodičky.

Parkoviště: 

Parkování za mírný poplatek v kempu.


Sport - zábava: 

Opalovaní, plavání, rybaření. Stránky provozovatele

Ubytování: 

Ubytování Beskydy – dovolená v nedalekých Beskydech se dá jedině doporučit.Můžete postavit vlastní stan či karavan. Autokemp Jezero

Velikost pláže: 
50m

Komplikace: 
Hmyz.
Pejskaři.

Terén pláže: 
Tráva.
Málo stromů – málo stínu.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Pole, louka.
Park.
Osídlení v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

Řeka Opava


Vodní plocha: 
Rybník.
Písák.
Dno štěrkové.
Žádný proud.
Vstup do vody prudký - hloubka.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 


Železniční stanice Děhylov Jízdní řády

Autem: 

Souřadnice (GPS: 49.894286, 18.169933).

REKREAČNÍ AREÁL, Celní 1731/12a, 74801 Hlučín, T: (+420) 602 447 089


Další info: 

Ostrava-Hlučín, Děhylov 1.5 km / bývalý štěrkopísák / strmé dno / oficiální / mnoho rekreačních zařízení v textilní části

Informace od naturistů

Postřehy uživatele ubo – květen 2009:
Hlučín: Nudapláž je tam v kempu, takže se tam vybírá přes letní období vstupné. K zdejší nudapláži asi nemám žádné výtky, jen je lepší teď, dokuď je ještě studenější voda, jít do vody krajem na hranici s textilní pláží směr na kemp, je tam na rozdíl od nudapláže pozvolnější břeh, takže tak dvojnásobně teplejší voda. Pokuď by se vám nechtělo platit vstupné, koupat se dá i na hrázi (nad hlavní cestou) ale tam je to textilní s občasným výskytem naháčů. (občerstvení a sport mimo n-pláž) – Hlučín je hned u Ostravy takže doporučuju, kvalita vody nejlepší ze všech mnou zmiňovaných, lidi taky fajn, pláž bez větších výčitek – taky často navtěvujeme.


Nejbližší obce: 

Děhylov, Dobroslavice, Hlučín, Háj ve Slezsku, Kozmice.


Turistické cíle: 
Aktualizováno: 
6.6.2021 Ivo Žurek

3.75
 
-

Hlučín: Nejlepsi plaz, jakou jsem

Vložil Radek86 (bez ověření), 15. Duben 2010 - 22:47

Nejlepsi plaz, jakou jsem zatim navstivil. Hlavne co se tyce cistoty vody – ta je skvela i na konci leta!

 
-

Hlučín

Vložil Panda, 16. Duben 2010 - 9:18

Moje řeč. Jadran to sice není, ale pokud to jde, flákám se tam každý rok od dubna do října.

 
-

Hlučínská štěrkovna

Vložil Panda, 8. Červen 2010 - 8:34

Tak jsem letos konečně vyrazil na hlučínský štěrkáč. Voda je po deštích ještě kalná, navíc není pořádně ani kde natáhnout kosti. Všude stojí voda, nebo je bláto. Snad to brzy vyschne. Skalní ale byli skoro všichni, sezona začíná.

 
-

Hlučín - Aktuálně

Vložil Gwynbleidd, 14. Červenec 2010 - 18:32
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Voda velmi dobrá. Břeh suchý a udržovaný. Hodně lidí, pro ty co to řeší: vyrovnaně všeho pohlaví i věku. Jinak vše dle popisu výše.

 
-

Hlučín 2011

Vložil Panda, 26. Květen 2011 - 8:51

Tak jsem se včera konečně na hlučínskou štěrkovnu dostal. Voda se úspěšně ohřívá, navíc je čistá jako kříšťál, nuda pláž (i ostatní pláže) potřebuje posekat, ale to snad místní údržba do víkendu zvládne. V areálu je už otevřeno několik stánků … sezona může začít. Tak ať vydrží počasí.

 
-

Hlučínská štěrkovna 2012

Vložil Panda, 16. Duben 2012 - 7:53

V pátek (bylo sice 13. ale co natom) jsem skočil na kolo, vzal to přes hlučínskou štěrkovnu – nuda pláž a jak už jsem tam byl – bylo hezky, celkem teplo a obloha měla takový letní nádech – tak jsem si zaplaval. Pár temp tam, pár zpátky, voda je ještě studená … ale byla to paráda. Vřele doporučuju.

 
-

Štěrkovna Hlučín - aktuálně

Vložil Mišel (bez ověření), 10. Červenec 2012 - 20:23

Popis:

Označená nudapláž u velkého jezera uprostřed rozlehlého rekreačního areálu (vybavení a budovy v něm mají nejlepší časy již za sebou, ale vše je docela udržované).

Nudapláž je docela velká, cca 150×50m, posekaný trávník, sem tam strom. Od okolí je oddělena vzrostlými keři a označena cedulemi.

Břeh je vysoký a strmý, na dvou místech jsou však udělány pohodlné a pozvolné vstupy do vody široké cca 4 metry. Dno je „oblázkové“, sklon kousek dál od vstupů už docela prudký.

V textilní části areálu je několik stánků s občerstvením, nejbližší stánek + WC cca 100 metrů.

Parkování před areálem 50 Kč/den, vstup 30 Kč/dospělého. Od vstupu je třeba se dát doprava podél břehu, nudapláž je za hlavní textilní pláži. Od vstupu cca 600 metrů.

Osobní zkušenosti:

První a zatím poslední návštěva s rodinou – horká sobota 7.7.2012 po poledni.

Na nudapláži cca 70 – 100 lidí, místa ale dost, ležící si nelezli si po hlavách. Vcelku vyrovnaný poměr můžů/žen, hodně párů, několik rodin. Na obvyklé nudistické poměry překvapivě i docela dost mladších ročníků (20–30 let).

Pláž je příjemně prostorná, rozhled na jezero se zalesněnými kopečky v pozadí. Vstupy do vody jsou také příjemné. Atmosféra na pláži vynikající, pohoda i přes docela rušný provoz a solidní návštěvnost. Co jsem měl možnost vidět, tak všichni přítomní byli bez plavek, textiláci se tam neroztahovali, výjimečně sem tam žena „dole s“.

Jedinou menší vadou na kráse byly skupinky zvídavých oplavkovaných Poláků, kteří měli nudapláž jako velkou atrakci. V partě nebo i s rodinami se rozložili u obou vstupů a obvykle docela nepokrytě sledovali naháče. Občas také na matračkách připlavali až těsně k břehům a prováděli průzkum z vody, často i s hlasitými komentáři. Pochopil bych to u puberťáků, u otců od rodin mi to přišlo trapné. Je ale fakt, že za pár hodin na pláži jsme si zvykli a už nás to tolik nerušilo :-)

U stánků s občerstvením v textilní části byly minimální fronty, záchody čisté

Zdejší nudapláž je pohodlné, příjemné a celkově hodně fajn místo ( – i když samotný rekreační areál nás úplně nenadchnul, ale pohroma to taky není).

Pro výletníky doporučujeme spojit s návštěvou Hlučínska, což je hodně zajímavý kraj s pozoruhodnou historií a spoustou působivých kostelů a zámků.

Pro ty, co by se chtěli u Štěrkáče zdržet, funguje přímo v areálu skromný, ale přijemný a prostorný kempík. Stan si v něm lze postavit už cca 200m od nudapláže.

 
-

Štěrkovna Hlučín

Vložil Panda, 6. Květen 2013 - 9:40

Jako každý rok, jsme i letos zahájili sezonu na hlučínské štěrkovně. Díky počasí o něco později (já osobně cca okolo 20. dubna), ale vše pořád funguje, a snad fungovat bude. Vode je ještě studená (co se dá dělat), ale čistá jako křišťál (včerejší zkušenost), a pokud vykoukne sluníčko, není co řešit.

 
-

Štěrkovna Hlučín

Vložil Panda, 10. Září 2013 - 10:41

Taky na hlučínské Štěrkovně se tento víkend vydařil … na nudě plno, voda ještě jakž-takž, skalní v plné setavě, počasí ideální … no, snad to ještě letos párkrát vyjde …

 
-

Štěrkovna Hlučín

Vložil Panda, 4. Duben 2014 - 12:25

Zdravím všechny, letošní sezona na Hlučíně začala už v březnu, byl jsem si poprvé zaplavat v sobotu 22.3.2014, a nebyl jsem sám, zopakoval jsem to minulou sobotu, a tuto si sjedu zas. Voda je samozřejmě studená, ale čistá jako křišťál, skalní se postupně scházejí, prostě, ať to vydží co nejdéle.

 
-

Ahoj, chystám se na nudapláž Hlučín

Vložil Jonas Klapetek (bez ověření), 1. Červenec 2014 - 12:54

Ahoj, chystám se na nudapláž na štěrkovně ale ještě nikdy jsem na nudapláži nebyl tak se bojim, že se tam na mě lidé budou dívat blbě. Je mi 18 let a nejspíš půjdu sám. Jaká společnost na štěrkovnu chodí? Najdou se tam i lidé v mém věku ?

 
-

Ahoj, nemáš se čeho bát.

Vložil exner (bez ověření), 2. Červenec 2014 - 0:58

Nikdo se na tebe blbě dívat nebude. Převládají tam lidé středního věku a starší, ale najde se tam často i několik mladých jednotlivců (vesměs mužů), dvojic či skupinek mladších, obou pohlaví, i několik rodin s malými dětmi. Většinou jsou skupinky či dvojice rozmístěny kolem živého plotu a kolem břehu. Obvykle jsou to lidé, kteří zde chodí pravidelně a často se mezi sebou znají. Nahotu tu nikdo téměř nevnímá, nikdo nikoho neočumuje a po pár prvních ostýchavých minutách ji nebudeš vnímat ani ty. Jak říká moje manželka: nemám moc ráda, když mě chlapi očumují, tak chodím radši nahá na nudapláži na než v plavkách na textilní. Je v tom kus pravdy. Zatímco na textilní pláži hezkou holku chlapi očumují, tady většinou funguje takový trošku ostych – kouknu se na krásnou holku, ale nečumím, abych nevypadal jak úchyl. Doporučuju vybrat si plácek dál od davu, na vzdálenost pár metrů už nejsou intimní partie moc zřetelné, nebudeš si připadat tak „naze“, za pár minut si zvykneš a když si uvědomíš, že si tě vlastně nikdo nevšímá, tak z tebe ostych spadne a vydáš se klidně přes celou pláž nahý. Mimochodem, nahý člověk tam nevzbuzuje pozornost. Hlavy se otočí za člověkem přicházejícím či odcházejícím, protože vybočuje z normálu – je oblečený. To platí i pro ostýchavé ženy, které si třeba sundají jen vršek plavek. Tím, že si ponechají část oblečení, vybočují a strhávají na sebe pozornost, takže to vlastně působí kontraproduktivně :-), ony si to často velmi rychle uvědomí a odloží zbytek plavek (má žena si tím taky kdysi prošla), pokud ovšem jej nemají z „hygienických“ důvodů. A ještě jeden poznatek – naturisti bývají většinou pohodoví a příjemní lidé, což jsem měl příležitost už spoustakrát zjistit a na nudapláži je pohoda a hlavně klid, i ty děti se tady chovají nějak způsobněji :-)

 
-

Přesně tak.

Vložil Panda, 2. Červenec 2014 - 13:00

Moje slova. A jen tak mimochodem, počítali jsme se ženou, že letos na nudě na štěrkovně slavíme 20. sezonu. Letí to.

Kecám, 21. sezonu, chodíme tam od roku 1994 včetně.

 
-

Podzim na Hlučíně

Vložil Panda, 24. Září 2014 - 10:12

Stavoval jsem se na štěrkovně v neděli, krátce po poledni, voda obstojná, ale jen jsem do ní vlezl, zatáhlo se a začalo pršet. Říkám si to přejde, ale nepřecházelo, déšť houstl, a bylo nás tam několik, věci jsme měli schované pod stromy aby nezmokly, no a my mokli. Postupně se zvedal i vítr a hladina jezera byla jako kovový surealistický plát, zbrázděný vlnkami a milióny kapek deště, které se se po ní proháněly. Chvilku jsem to ještě vydržel, voda protékala listy stromku, pod kterým jsem měl batoh, ten promokával, já mrznul, no, nakonec jsme všichni, co jsme tam byli, na sebe nasoukali to mokré oblečení, a v dešti, nebo spíš v lijáku uháněli se pryč. Teď jenom doufám, že to nebyl konec toho letošního nic moc léta. Koukal jsem na předpověď, snad ještě tento víkend stihneme. Když si tak na tu neděli vzpomenu, byl to přece jen taky zážitek. Stáli jsme tam jen tak v dešti, příroda nás omývala, a teď si říkám, že jsem tam měl ještě chvilku zůstat. Za pár minut totiž déšť ustal, mraky se roztrhly a vykouklo sluníčko. Přeji všem hezký naturistický podzim.

 
 
-

Hlučín 1.9.2015

Vložil M.Dr., 2. Září 2015 - 14:11

Včera jsme využili to, že u nás na Slovensku je 1. září státní svátek a vydali jsme se poprvé do Hlučína. Díky tomu, že v ČR je to první školní den, tak na celé štěrkovně bylo jen pár lidí – maminky s kočárky, studenti, důchodci… ani vstupné se už nevybíralo, otevřená jen jedna hospoda, ale WC vzorně čisté a udržované… počasí slunečné, teplota kolem 30 st., ale vítr zmírňoval pocit horka. Jen tráva chudinka je z toho horka a sucha úplně vyschlá.

Na nudapláži oproti ostatní části břehu relativně dost lidí, zjevně se skoro všichni znali, mnozí si tykali, ale neměli jsme pocit vetřelců do uzavřené komunity. Voda teplá, ale bylo v ní dost rostlin, které vítr hnal ke břehu. Lidi ty rostliny sbírali a dávali na hromadu, ale byl to nadlidský úkol.

V každém případě to není špatné místo k odpočinku, jen těch 100 km od nás je dost.

 
-

Nová sezona

Vložil Panda, 3. Duben 2017 - 10:22

Tak jsem se přes víkend na Hlučín stavil, foukal vítr ale sluníčko už hřálo. Opalovalo se tam několik skalních, vodu jsem zkusil, je ještě studená, popravdě na místní poměry nic moc čistá, ale pár temp jsem si neodpustil. No, sezona může začít.

 
-

Moc hezké místo, doporučuji

Vložil varmuzici, 25. Červenec 2017 - 13:05
Obrázek uživatele varmuzici

Moc hezké místo, doporučuji navštívit!:)

 
-

vzkaz

Vložil cronabel, 24. Únor 2018 - 16:05

Už jsem byla na více nuda plážích a je pravda že na Hlučíně je fakt nádherně. Už tam jezdím i s vnoučkem říká tomu ráj naháčů :D dokonce tam i stanujeme. Už se těším na léto.

 
-

Taky se už těšíme, že zase

Vložil varmuzici, 1. Březen 2018 - 10:10
Obrázek uživatele varmuzici

Taky se už těšíme, že zase budeme na Hlučíně trávit slunečné dny!:-)

 
-

Hlučín - Už to vypuklo!

Vložil Panda, 9. Duben 2018 - 8:21

Včera bylo hezky, tak jsem si zajel na hlučínskou štěrkovnu, voda ještě byla studená, dal jsem jen pár temp tam a zpátky, ale na sluníčku to hřálo, skalní už se opalovali, sláva, sezona je tu.