NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistická dovolená - Karlovarsko

Vložil Anonymní, 10. Červenec 2007 - 0:00

Karlovy VaryKarlovy Vary Náš nejzápadnější kraj je skvělým souladem přírody, historických památek a světového lázeňství. Pokud přidáme návštěvu sousedního Bavorska či Saska a samozřejmě sedmi pěkných naturistických míst, tak nám z toho vyjde dovolená snů [Úsměv]. Dnes tedy navštívíme známý lázeňský trojúhelník Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy lázně. Po důkladném a odborném opečování těla se podíváme ven na sluníčko a půjdeme se vyhřívat střídavě na nuda pláže na Jesenické přehradě u Chebu, Tatrovické přehradě, u skvěle v lesích zašitého Mýtského rybníku a dalších pěti n-lokalitách Karlovarska. Tak hurá na ně! [Smích]

Mlýnská kolonádaMlýnská kolonádaPro navození správné dovolenkové atmosféry můžeme hned na začátek využít některé z mnoha lázeňských procedur, které karlovarská zařízení poskytují. Ať to jsou běžné masáže, koupele perličkové, uhličité, bylinné, rašelinné zábaly a mnoho dalších najdete zde. Po ozdravění těla se můžeme vypravit, usrkávaje některou z karlovarských minerálek, na procházku místními kolonádami, nebo se pustit na delší výpravu po okolí Varů.

TatroviceTatrovice
Pokud chceme dojít pěšky k místní nuda pláži, tak se musíme dát 5km na sever od KV a mezi Čankovem a Otovicemi najdeme zatopenou pokusnou šachtu, kde se scházejí naháči. Větší n-lokalitu pak najdeme asi 15km západně od KV, severně od Chodova u Tatrovic.

Mariánské lázněMariánské lázně Také v Mariánských lázních najdeme spoustu možností, jak zrelaxovat svoje tělo i ducha. Mariánskolázeňské prameny mají navíc tu zvláštnost, že jsou svým složením velmi rozmanité, takže se zde léčí velmi široká škála lidských neduhů. Z místních zajímavostí si určitě nenecháme ujít Zpívajici fontanu, Miniaturpark a spoustu dalších zajímavostí. Hudba Zpívající fontány.

HamrníkyHamrníkyZa nuda plážemi nemusíme z ML až tak daleko. Hned u místní části Hamrníky najdeme Koupaliště Lido, kde je část pravého břehu vyhrazena naháčům. Rozhodně tu nebývá přecpáno, takže tu najdeme hezké místo pro rekreaci. Pokud se chceme úplně vytratit z civilizace, tak doporučuji vydat se 12km severně od ML do obce Prameny. Západně odtud se nachází Mýtský rybník, kde naturista najde své vyžití.

JeseniceJeseniceCestou do posledního lázeňského místa Karlovarska, Františkových lázní, nesmí naturista minout krásnou n-lokalitu u Jesenické přehrady. Najdeme ji těsně před obcí Okrouhlá. Místní nuda pláž je velmi oblíbená, o čemž svědčí i postřehy naturistů.

Františkovy lázněFrantiškovy lázněVe Františkových lázních najdeme především procedury pro léčbu pohybového ústrojí a srdce. Stejně tak zde můžeme dobře zrelaxovat v uhličitých koupelích, slatinných zábalech, nebo dát do pořádku gynekologické problémy. Sportovněji naladění mohou využít moderního FitFora. Pro cyklo- i pěší turisty jsou připraveny speciální programy výletů do okolí. Nuda pláž v místě je udávaná na konci Autokempu Jadran.


Pro doplnění informací o naturistických lokalitách přidávám odkazy na tato místa:
Pavlovice u Plané – lom s čistou vodou a blízkým krásným kempem Carolina.
Víchovský rybník u Víchova mezi Stříbrem a Planou. Zde má provozovatel záměr udržovat nuda pláž.
Zprávy z přehrady Hracholusky mluví o zániku této dřívější n-pláže. Takže pokud se vypravíte dále na Plzeň, tak můžete navštívit Bolevecký rybník, nebo Borskou přehradu.

V dosahu jsou také n-místa v Německu. Naši němečtí kolegové zatím nemají mapově zvládnutou linii Deggendorf-Amber, takže je k dispozici jen textový popis. Nicméně si můžete odsud stáhnout jejich (nejen) německé naturistické lokality pro Google Earth.

Hrad LoketHrad LoketTak máme za sebou opět jeden krásný kout naší zemičky. Doufám, že jste nezapomněli navštívit Hrad Loket [Spiklenec]. Myslím, že jsme si tady příjemně protáhli bolavé údy, zregenerovali zdraví, nalokali čerstvého vzduchu a poznali zase několik pěkných nuda pláží.

Přeji všem krásné naturistické léto [Tmavé brýle]
3
 
-

Skvělý článek,

Vložil novotnym, 17. Červenec 2007 - 12:45

Jenom drobná připomínka – obrázek uveřejněný u lokality Jesenice není z naturistické pláže. Tohle když uvidí neznalý naturista, tak se zděsí a Jesenici se zdaleka vyhne. Snímek je patrně z pláže v kempu vlevo od hráze. Naturistická část pláže se skládá z jedné cca 25m dlouhé pláže a několika (10?) malých plážiček. Na pláži je hrubší písek, sem tam tráva. Jednotlivé plážičky jsou odděleny vrbovým příp. olšovým porostem.


Žurek: Nejlepší bude dodat fotku n-pláže [Spiklenec] . Já ji okamžitě vyměním za tuto ilustrativní fotku z netu. Jedna fotka vydá za 10 textových vět. Děkuji.