NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

LIPNO, přehrada, Jižní Čechy

Vložil Anonymní, 14. Říjen 2007 - 8:14
Aktualita: 

VÍTEJTE na LIPENSKÉ PŘEHRADĚ.
TATO N-LOKALITA JE NEPOTVRZENÁ A PROSÍME O UPŘESNĚNÍ JAKÉKOLI N-PLÁŽE NA LIPNĚ naturista@naturista.cz

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 
 

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Vstuné je bezplatné. Lokalita je přístupná celoročně 24hodin denně.


Doprava: 
Autem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Neoficiální smíšená pláž.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Lodičky jen vlastní.
Kemp není.
Vzdálenější možnosti parkování.
Parkoviště není!

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 

Parkování jen u silnice.


Sport - zábava: 


Plavání, opalování, houbaření, rybaření, cyklovýlety, windsurfing, výlety na lodičce a procházky.

Ubytování: 


Možné jen divoké kempování, jelikož široko daleko nic není. Dva kempy jsou na druhé straně přehrady přes vodu několik set metrů, po silnice asi 25km.

Velikost pláže: 
podél celé řeky, kde to jde.

Komplikace: 
Hmyz.

Terén pláže: 
Písek.
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh jakž takž schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Ticho.
Hory.
Zvlněná krajina.

Vodstvo - údaje: 

Přehrada Lipno, Vltava. Voda ucházející.


Vodní plocha: 
Přehrada.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Vstup do vody prudký - hloubka.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 


Přední Výtoň Jízdní řády. Je to ale daleko od všech zastávek autobusů. Nejlepší je jízda na kole nebo přijet autem.

Autem: 
Z Lipna nad Vltavou.

Nelze zabloudit jedete stále podle vody asi 10km. Je to jediná cesta, jelikož z druhé strany jsou blízko rakouské hranice a četnost silnic zde není velká.

Další info: 

Lipno - jižní břeh 1Lipno – jižní břeh 1Lipno - jižní břeh 2Lipno – jižní břeh 2Lipno- jižní břeh 3Lipno- jižní břeh 3INFO OD NATURISTY: Na Lipně mohu doporučit malé písečně plážičky mezi balvany na jižním břehu mezi hrází a Přední Výtoní. Jsou asi 100 m od silnice, ale oddělené od ní lesem. Dál od Přední Výtoně na západ až k přívozu u Dolní Vltavice (dál jsme nebyli) se dají najít pěkná místa (třeba kolem Rakovské zátoky), ale problém je s jejich přístupností. O to je to dobrodružnější a napínavější. Je třeba se vnořit do lesa některou lesní cestou nebo pěšinou a doufat, že 1) skutečně vede až k vodě a nekončí někde v močálu nebo v mlází, 2) že v daném místě na břehu bude vůbec nějaký použitelný plácek (může tam být krásná plážička, nebo taky nehostinný kamenitý břeh a les až k vodě) a 3) pokud najdete vhodné místo, že nebude obsazená plavkáči nebo rybáři (jedněch ani druhých jsme naštěstí na jižním břehu moc nepotkali). S hledáním moc nepomůže ani podrobná turistická mapa.

Nejbližší obce: 

Frymburk, Přední Výtoň.


Turistické cíle: 
Vítkův KámenVítkův Kámen

Vítkův Kámen.. Turistických cílů zde moc není, jelikož je to území nikoho.
Místo, kde lišky dávají dobrou noc.

English / Deutsch: 

Herzlich willkommen im Lipno.

Koordinate (GPS: 48.656300, 14.149064). Unoficial naturist Strand kostenlos.
Keine Erfrischung und WC. Parken nur auf der Straße.
Sportmöglichkeiten: Schwimmen, Rad fahren, spatzieren. Angeln ist verboten!


Aktualizováno: 
Prosinec 2011 Ivo Žurek + Roland.

0
 
-

Lipenská nádrž

Vložil Pitrs (bez ověření), 30. Květen 2009 - 19:03

Jelikož máme nedaleko od Lipna chalupu, znám tuto oblast velmi dobře. Pohledem na mapu navádějící na N – místa na břehu přehrady bych uvedl aktuální stav. Po levém břehu od Lipna po Frymburk nenajdete takové místo aby vám vyhovovalo. Důvodem je cyklostezka vedoucí od Lipna přes kemp Kobylnice v délce asi 3 km k Frymburku podél břehu. Dále pak cyklostezka končí, ale byla zde prováděna příprava na pokračování této cyklostezky až do Frymburku. S tím souvisí vyřezání stromů a ,,odhalení" této části břehu pro všechny kdo jdou nebo jedou po silnici. Výhodnější je pravobřežná strana, kde se dá najít i nějaké to místo – je třeba vyrazit již brzo dopoledne, jinak jsou místa rychle obsazena. Počítejte však s velkým množstvím hmyzu.

 
-

Lipno

Vložil Slowfellow (bez ověření), 27. Červen 2009 - 14:51
Na Lipně mohu doporučit malé písečně plážičky mezi balvany na jižním břehu mezi hrází a Přední Výtoní. Jsou asi 100 m od silnice, ale oddělené od ní lesem. Dál od Přední Výtoně na západ až k přívozu u Dolní Vltavice (dál jsme nebyli) se dají najít pěkná místa (třeba kolem Rakovské zátoky), ale problém je s jejich přístupností. O to je to dobrodružnější a napínavější. Je třeba se vnořit do lesa některou lesní cestou nebo pěšinou a doufat, že 1) skutečně vede až k vodě a nekončí někde v močálu nebo v mlází, 2) že v daném místě na břehu bude vůbec nějaký použitelný plácek (může tam být krásná plážička, nebo taky nehostinný kamenitý břeh a les až k vodě) a 3) pokud najdete vhodné místo, že nebude obsazená plavkáči nebo rybáři (jedněch ani druhých jsme naštěstí na jižním břehu moc nepotkali). S hledáním moc nepomůže ani podrobná turistická mapa. Lipno - jižní břeh 1Lipno – jižní břeh 1Lipno - jižní břeh 2Lipno – jižní břeh 2Lipno- jižní břeh 3Lipno- jižní břeh 3
 
-

Lipno - Nová lokalita

Vložil Pitrs (bez ověření), 23. Červenec 2009 - 13:04

Nedávno jsem psal komentář jak to vypadá aktuálně na Lipenské přehradě. Minulý týden jsem s přítelkyní našli jedno místo, které se nám velmi líbilo. Toto místo se nachází u bývalého letního dětského tábora, posléze i hotelu v Hrušticích /příjezd z obce Milná do Kovářova a pak rovně – neodbočovat na Hrdoňov/. Trochu jsme zavzpomínali jak to tu kdysi bývalo, když zde ještě vše fungovalo. Dnes je objekt prázdný a proto vás nikdo nebude vykazovat když tudy projdete nebo projedete na kole. Autem nikoliv, jelikož je cesta zatarasená záměrně podřezanými stromy. Auto můžete nechat v objektu nebo před ním. Po asfaltce se dostanete až dolů k vodě kde je travnatopísečná pláž (stejně jako dřív) o délce asi 150 m. Klid je zde úžasný, stejně tak i koupání. Ležet se dá buď na asfaltce nebo na trávě u břehu. Hmyzu velmi málo. Voda je zde velmi čistá, bez sinic a jiného znečištění, kvůli neustálému pohybu vln a zřejmě i proudu. I když je horko, stále to příjmně profukuje. Byli jsme zde několik hodin a sami. Nalezli jsme i několik skrytých plážiček pod stromy směrem ke Kovářovu. Skoro jsme na tuto lokalitu zapoměli, o to větší radost jsme měli, že je stále tak pěkná. Doporučujeme.

 
-

Lipno - zkušenost - polovina srpna 2009

Vložil fkr (bez ověření), 16. Srpen 2009 - 22:02

Lipno jsme dosud znali jen teoreticky a to jako „největší českou přehradu“, „jihočeské moře“ atd. Aktuální zkušenost z oblasti kolem Černé v Pošumaví je však dost smutná :-(. Především kvalita vody: u levého břehu nic moc (sinice), u pravého až katastrofální – místy to spíše byla hustá, jedovatě zelená polévka. N-pláže na levém břehu jsme žádné nenašli (koneckonců ani nejsou v mapě), pravý břeh byl v akčním rádiu našeho pádlovacího plavidla zpravidla hustě zarostlý travou a rákosím až do vody. Řídké miniproluky byly většinou obsazeny rybáři nebo tam do deseti minut poté, co jsme rozložili ležení, dorazili a když nás objevili, tvářili se ponuře (ti chlapi snad nespí a nechodí do práce ;-) ). Do Frymburka by to šlo i na kole (asi 17 km jedna cesta + 100 Kč za přívoz pro dva cyklisty tam a zpět), ale po dost úzké a frekventové silnici (kromě Holanďanů také kamiony se dřevem a vozidla ze stavby – zřejmě nějaké sítě/plyn a možná jinde zmíněná cyklostezka), ale nezkusili jsme; počasí moc nevyšlo. Jinak všude volné ubytování, kempy zaplněné maximálně do třetiny, rovněž v hospodách po večerech volno. Šumava je moc pěkná, jen na ty mrtvé lesy kolem Plešného jezera je smutný pohled (na naší straně hranice; na druhé je vykáceli, aby zabránili šíření kůrovce). Zelení šílenci by nést konkrétní zodpovědnost.

 
-

Lipno cyklostezka

Vložil juhas (bez ověření), 3. Prosinec 2009 - 21:18

Měl jsem na levém břehu přehrady,nejenom já i jiní milovníci naturismu,takový krásný plácek.Už jsem se o něm jednou zmiňoval.Letos v létě jsem si po delší době udělal čas a vyrazil.Přijedu na místo a k mé hrůze bagry,buldozery,náklaďáky.Po celém levém břehu od Frymburka až do Lipna se staví cyklostezka,místy jen pár metrů od vody.Pro cyklisty jistě radostná zpráva ale pro nás,co jsme na tomto břehu hledali místečka klidu a pohody je to smutná záležitost.Jenže co s tím.Cyklisti chtějí svoje a my chceme svoje.

 
-

Camphotel Hrustice - striktni zakaz vstupu do arealu

Vložil navy (bez ověření), 9. Duben 2011 - 19:25

Dobry den vsem,

Rad bych Vas jako spravce objektu z povereni noveho majitele timto infomoval, ze v celem arealu byvaleho Camphotelu Hrustice je vyslovny zakaz jakehokoli pohybu cizich osob a vozidel. Jedna se o soukromy pozemek a toto opatreni bude bez vyjimek striktne prosazovano. Pri poruseni zakazu vjezdu a vstupu na pozemky ( byly instalovany informacni vystrazne tabule okolo celeho arealu,prijezdova komunikace je radne oznacena svislym dopravnim znacenim a zavorou a v objektu jsou mimo jine nainstalovany jak bezpecnostni kamery tak pohybova cidla a hlavni budova je nepretrzite strezena psy a trvale je zde ubytovan spravce/ozbrojena ostraha objektu) bude toto posuzovano jako poruseni domovni svobody a podan podnet policii k dalsimu setreni a pripadnemu postihu.K temto razantnim opatenim bylo nutno pristoupit zejmena proto, ze nekteri nezvani „navstevnici“ arealu na strane jedne po sobe na plazi a v jejim okoli zanechavali vice nez jen zvalenou travu jestli mi rozumite a nekteri z nich si naopak z objektu odnaseli vice nez si prinesli a zpusobili kradezemi a vandalizmem statisicove skody. Situace se v lonskem roce vyhrotila natolik, ze doslo za bileho dne trojici zlodeju k napadeni osoby poverene ostrahou objektu a bylo nutno v ramci nutne obrany pouzit i strelnou zbran. O par tydnu pozdeji byli v arealu ve spolupraci s policii opet zadrzeni dalsi dva „sberaci kovu“ a v soucasnosti je proti nim vedeno trestni stihani pro kradez a omezeni domovni svobody. Za daneho stavu veci bylo ze strany noveho majitele objektu rozhodnuto o zabezpeceni objektu a striktnim omezeni vstupu tak, jak bylo vyse popsano coz bohuzel s sebou prinasi i to, ze se na tuto jiste atraktivni a klidnou lokalitu uz nedostanou ani ti bezproblemovi klid a pohodu hledajici ostatni. Dekuji za pochopeni a preji vse dobre . navy

 
-

Lipno, Přední Výtoň (Frymburk)

Vložil Sidal (bez ověření), 26. Červenec 2013 - 7:59

Začátkem července jsme byli na Lipně, našli jsme (snad) místo s výšeuvedenými souřadnicemi 48.656300, 14.149064 . Moc pěkné místečko. Strávili jsme tam s manželkou (hlavně koupáním a opalováním) ve 4 dnech skoro 20 hodin a nikde nikdo (jen asi dvakrát se objevili poblíž nějací lidé v plavkách). Počasí a voda ideální. Samota má taky něco do sebe, ale kamarádi naturisté by byli vítáni. Pokud povedou vaše prázdninové kroky kolem, zastavte se, je tam moc fajn.