NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Půlsilvestr na Opaťáku a narozeniny na Hrádku-Oplatilu

Vložil Anonymní, 2. Červenec 2007 - 7:54

U královéhradeckého písníku Opaťák se v sobotu 30.6.2007 konal Půlsilvestr – zahajovací akce letošních prázdin se živou country kapelou, sportem, opékáním, prostě se vším, co k naturistické letní akci patří. I my jsme se nechali zlákat a odpoledne zaparkovali mezi auty ze všech koutů republiky. Zároveň jsme tento den mohli srovnat, jak vypadá akce pořádaná provozovatelem n-lokality a večer jsme byli pozvaní na soukromou oslavu našeho přítele s nejlepších na Hrádku-Oplatilu. Takže slavnostní den, jak má být [Úsměv]

NUDA pláže královéhradecka mají svou letitou tradici, tak není divu, že na největší z nich vyrostl dnes už téměř komplex naturistického zázemí s nejrůznějšími službami. Majitel Josef je sám naturista a jeho služby patří na celém Opaťáku k nejlepším. Začal před léty s přenosným plátěným stánkem (který mu záhy někdo ukradl) a dnes dospěl k otevření restaurace, která bude, jak jinak, než v naturistickém stylu. Kromě toho nabízí ubytování v několika karavanech s vybavením, místa pro kempování, celodenní stravu a samozřejmě skvělou nuda pláž s ještě skvělejší vodou, která patří podle pravidelných rozborů k nejkvalitnějším v republice. Tel: 604 545 401. 

Půlsilvestr 2007Půlsilvestr 2007 Sobotní akce byla profesionálně připravená – už od odpoledne hrála výborná kapela, část pláže byla přebudovaná na volejbalové a fotbalové hřiště, z kuchyně i z venkovního grilu voněla pečínka. Pláž samotná je začátkem léta ještě pěkně zelená, takže opalování je tady velmi příjemné. Voda nedosahovala přímo až tropických teplot [Spiklenec] , ale nikdo z naháčů si neodpustil koupel v krásně průhledné vodě opatovického písníku. 

Nová restauraceNová restaurace
Dáreček ;-)Dáreček ;-)

Odpoledne se pomalu nachylovalo a my jsme už měli opět cestovní horečku a už viděli se na 12km vzdáleném Hrádku-Oplatilu. Dárek v podobě vysochaného melounu byl hotov, tak nic nebránilo vyrazit z civilizace do divočiny [Ďáblík] . NUDA pláže Hrádku neskýtají pohodlí opaťácké restaurace, prosfesionální obsluhy a možnosti ubytování. Prostředí je zde ale nepoměrně naturističtější, místo profesionální obsluhy vás tady do své náruče přijme sama příroda. 

Sobotní odpoledne sice přineslo proměnlivou oblačnost, ale ta nebránila oblíbenému koupání všech, kteří si to na oslavu narozenin přihasili.


Abysme nemystifikovali, že naturisti jsou živi jen kořínky a vodou z písníku [Vyplazený jazyk] , na rovinu přiznáme, že hned na úvod nás oslavenec přivítal perfektně připravenou hostinou, sudem Gambrinusu pěkně posazeném v ledu, stejně tak šampáňa plovoucí v téže ledárně. Přikvačivší sprška nás donutila vytvořit přístřešek, za který jsme byli moc rádi, protože sprška se změnila ve chvilkovou průtrž. Ta netrvala ani minutu, a tak se mohly začít rozdávat dárky. 

Těch bylo taková spousta, že se vlastně rozdávaly celý večer a nakonec je nedostával jen oslavenec, ale okolo ohně pořád někdo něco rozdával, takže oslavenci nakonec byli vlastně všichni [Smích] Samozřejmě došlo i na tradiční volejbal, který se soumrakem ukončilo mohutné bouchnutí bublinek a tím se odstartovala noc plná muziky a neskutečně dobroučkého masíiiička [Vyplazený jazyk] 

Na to, že se tahle oslava svolala vlastně jen přes SMS, počasí neslibovalo nic moc, tak se tady sešlo 28 lidí. To je pro jedno ohniště tak akorát, takže spokojenost vládla celou nocí. 

K zábavě přispěli hlavně 4 kytaristi, kteří váleli fakt profesionálně až do ranních hodin. Co do decibelů měli co dělat, aby přehlušili zvukový smog smrdící od protějšího břehu v podobě katastrofárny zvané „U komára“. Tamní „podnikatel“ si asi dal za úkol, že zdecimuje poslední klidný kout u Pardubic a každou sobotu trýzní návštěvníky písníku neskutečnými hluky [Smutný]. Nicméně v našem případě čtyř kytar (bez elektřiny) by se dalo říct, že se podařilo 1/2 km vzálený hřmot přehlušit. 

Hostina u ohniště nebrala konce, na roštu se postupně vystřídaly klobásy, naložené vepřové steaky, žampiony, lilek, sýry. Kolem dokola pořád někdo chodil a nabízel olivy, whisky, víno, belgické pralinky… Musím uznat, že taková žranice se na Hrádku už dost dlouho nekonala [Úsměv]. Takže nezbývá, než ještě jednou Honzovi i Petrovi poblahopřát a poděkovat za perfektní večer i noc. 

A kde se nám tuto sobotu nejvíc líbilo? [Spiklenec] Každý hledá něco jiného, každý se cítí dobře někde jinde. Já jsem rád, že se na východě Čech mezi naturisty pořád něco děje a že si naháči pro sebe najdou čas, který umí hezky prožít. Doufejme, že se letošní léto dozvíme o naturistickém dění i z jiných koutu naší zemičky. Přeju všem pěkné počasí a spoustu nefalšované naturistické radosti!
3