NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Nudistou na Costa Brava

Vložil eSHá, 29. Září 2018 - 16:31

BlanesBlanesDnes Vás chci seznámit s malou, nenápadnou nudapláží u městečka Blanes v Katalánsku. Jelikož v tomto rušném městečku byla dost často slyšet čeština, mohlo by Vás to zajímat. Samotná pláž se nalézá v ústí občas tekoucí a občas vyschlé řeky La Tordera a rozhodně stojí za návštěvu. Originální název má Playa de Malgrat Norte a její GPS souřadnice jsou 41.6508N, 2.7773E 

La Tordera 1La Tordera 1 Jakmile se Vám na obzoru objeví tento betonový pomalovaný objekt a zelená zástěna vedle něj, máte vyhráno.Stačí sejít z kamenného ohraničení řeky a můžete odkládat šatstvo. Jste na místě.
La Tordera 2La Tordera 2 Jak jsem se tak koukal do různých map, ústí této řeky mění často svou tvář. Proto se mohou lišit i fotografie, které se k Vám dostanou. Já nabízím podobu této pláže z poloviny měsíce září, roku 2018.
La Tordera 3La Tordera 3 Jedná se vlastně o dlouhou písečnou dunu, která odděluje moře od řeky. Na jedné straně je moře, které některým Čechům tak moc chybí a na druhé straně je chráněná přírodní oblast se sladkou vodou. Žije tam mnoho druhů různého ptactva a jiné havěti a také se tam daří i teplomilnému rostlinstvu. Je to malebné pro oči, neboť ten kontrast nekonečného moře a syté zeleně a modře laguny na druhé straně se neokouká.
La Tordera 4La Tordera 4 A zase jsme u problematiky focení na nudapláži… V tomto mém příspěvku nabízím 10 fotek z této lokality. Obejdeme si jí spolu kolem dokola. Postupně se bude zobrazovat břeh řeky a břeh moře. Přihlášení registrovaní, kteří mají aktivován přístup k členské sekci webu, najdou na mém profilu ještě jednu bonusovou fotku. Ale pojďme zpět k článku.
La Tordera 5La Tordera 5 Tato pláž měla odhadem na délku asi 300 – 400 metrů a byla tak akorát, na to, co jsme tu zvyklí vídat. Lidí bylo v tuto dobu už málo, od 8 do 30, jak který den a jak v kterou hodinu. Vždy tam byla nějaká děvčata se slunečníky a psy a každý den tam někteří návštěvníci kouřili a dost vajglů skončilo v písku. Není to hlídaná pláž s plavčíkem, tak toto nikdo neřešil.
La Tordera 6La Tordera 6 Nyní to podstatné, co Vám chci sdělit. Pokud si myslíte, že na pláž dojdete po rušné pobřežní promenádě a na konci městečka to bude, tak na to honem rychle zapomeňte. Protože:
La Tordera 7La Tordera 7 Tam, kde končí hotely, začínají kempy pro stany, chatky a karavany. Ty maximálně využívají možnost zabrat území až k moři. Kempy jsou oplocené a vrátka u moře jsou na číselný kód. Špatně se tam po břehu prochází, jsou tam zpevňující hráze z balvanů, úzké pěšiny kolem plotů, zábradlí atd. Pokud narazíte na pro Vás už nepřekonatelnou překážku, musíte se stejnou cestou vrátit. Použijte proto ulici Avinguda de la Vila de Madrid, která Vás pohodlně dovede z městečka skoro až na místo.
La Tordera 8La Tordera 8 Vzhledem k tomu, že pláž je trochu odlehlá a chráněná z obou stran těmi kempy a hustým říčním porostem, jsou na ní opravdu většinou jen vyznavači nahoty a panuje tam klid. Dno moře celkem prudce klesá, i když to na fotkách tak nevypadá. Proto s tím počítejte, pokud tam půjdete s malými dětmi. Takový sklon pláží je ostatně v celém městečku a tak jste osvěžení a potopení ve vodě raz dva.
La Tordera 9La Tordera 9 Na opačné straně městečka Blanes, je vyhlášená botanická zahrada Marimurtra. Patří mezi 10 největších na světě a ve Vašem programu by také neměla chybět. My jsme se tam kochali tou krásou nejméně 3 hodiny i v tom vedru a byl to velký zážitek. Tady je o ní filmeček:

La Tordera 10La Tordera 10 Mapu městečka Blanes obdržíte zdarma v několika Infocentrech, jedno je třeba na náměstí Placa Catalunya. V září již moře nebylo nejteplejší, ale sluníčko mělo stále dosti sil nás pěkně prohřát. Tak šťastnou cestu tomu, kdo se tam také vydá.
0