NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

O naší seznamce...

 

Vítá vás Naturistova seznamka!


Právě jste vstoupili do světa seznamování na serveru Naturista.cz, kde možná najdete kamarády, společníky na nejrůznější akce a aktivity, nebo třeba i Toho pravého či Tu pravou! Aby byla vaše šance co největší, nabízíme vám níže několik rad.

Proč právě seznamka na Naturistovi?

Na první pohled by se mohlo zdát, že seznamka na „menším“ serveru, která nenabízí „milióny“ inzerátů, kde si nemůžete za „menší obolus“ koupit jakési „VIP členství“, ani s protějškem chatovat z vašeho mobilu, že taková nepřináší velkou šanci na seznámení. Zkušenosti však ukazují, že tomu mnohdy může být právě naopak! Milión inzerátů může být i nevýhodou – záleží totiž jaké inzeráty to jsou a jací lidé je tam vložili. Najít spřízněnou duši může být mnohem snažší na serveru, který je navštěvován okruhem lidí blízkých vašemu stylu, než pročítáním miliónu inzerátů převážně nevhodných.

Naturistova seznamka vám přináší řadu výhod:

  • » Je zcela bezplatná. 100% funkcí v naší seznamce je přístupných zdarma, spravedlivě pro každého, navíc bez nutnosti jakýchkoliv zdlouhavých operací přes mobilní telefon apod.
  • » Nabízí mimořádně široké možnosti vyhledávání inzerátů. Dáváte-li přednost výběru podle parametrů, nemusíte pročítat celé kategorie plné inzerátů, nejste omezeni na výběry jen podle několika věkových škatulek a kraje, případně podle jen jediného parametru, jen jediné jeho hodnoty apod., jak se často v internetových seznamkách vidí. U nás si můžete zvolit jakoukoliv kombinaci možných hodnot, jakékoliv rozpětí věku, výšky apod., a to i zároveň u více (či dokonce všech!) parametrů které v databázi máme, a ještě si výsledek můžete nechat seřadit podle libovolného údaje! Dostanete tak na obrazovku bez dlouhého pročítání přesně to co chcete!
  • » Pokud se u nás zaregistrujete, získáte, samozřejmě vedle možnosti na inzeráty odpovídat, také přístup k uživatelským profilům. Ty vám mohou o autororvi inzerátu napovědět ještě více – jednak dalšími údaji, které o sobě možná uvedl, a také přehledem všech jeho inzerátů, i všech ostatních příspěvků, které na náš web vložil.
  • » Hodláte-li sledovat nějakou kategorii naší seznamky pravidelně, aby vám neunikl žádný nový inzerát, můžete k tomu pohodlně využít RSS-kanál, který nabízejí všechny kategorie naší seznamky. Prostě si adresu vložíte do RSS-čtečky, kterou už možná využíváte ke sledování novinek z mnoha jiných, především zpravodajských serverů, a nové inzeráty pak budete mít automaticky ve vašem přehledu novinek.
  • » Rozhodnete-li se sami vložit inzerát, oceníte jistě možnost vkládání fotografií přímo do textu, snadné obnovování starších inzerátů, i možnost vložit jediný inzerát do více kategorií současně. Své inzeráty můžete podle potřeby aktualizovat novými údaji, aniž by bylo nutné vkládat celý inzerát znovu.
  • » Můžete u nás mít i více inzerátů, přičemž nejnovější inzeráty mají své místo přímo na titulní stránce našeho webu!

Jak vyhledávat inzeráty?

Máte několik možností. Především se vám po nakliknutí odkazu SEZNAMKA objeví přehled všech kategorií, které jsou nejdůležitějším vodítkem, protože představují různé druhy seznámení. Hledáte-li například spolujízdu na akci, nebylo by jistě vhodné, kdyby se vám pletly pod ruce inzeráty z vážného seznámení. Právě proto se veškeré další hledání odehrává uvnitř vámi zvolené kategorie.

Uvnitř kategorie už vidíte v dolní části stránky tabulku s přehledem nejnovějších inzerátů a mnohých jejich údajů. Možná vám už toto bude stačit – pokud se vám některý inzerát líbí, stačí kliknout na jeho titulek, a přečíst si jej celý i s obrázky.

» TIP: V levém dolním rohu každé kategorie najdete malou oranžovou ikonku, pod kterou se skrývá RSS-kanál. Vložíte-li si jej do vaší čtečky, budete dostávat nové inzeráty z příslušné kategorie přímo do vašeho přehledu novinek v RSS.

Velmi snadno si můžete inzeráty seřadit podle kritéria, které vám vyhovuje: Například místo výchozího stáří inzerátu zvolíte řazení podle výšky, regionu, nebo třeba počtu dětí. Toho dosáhnete prostě kliknutím na nadpis příslušného sloupce v tabulce (kliknutím na šipku pak můžete ještě převrátit pořadí).

Nahoře na stránce každé kategorie, ve které jsou inzeráty, najdete také „cihličky“ které odpovídají jednotlivým údajům z inzerátů, a umožňují vám zobrazené položky různě filtrovat. U číselných údajů můžete zadat minimální a maximální hodnotu, u ostatních lze v roletce označit libovolnou kombinaci z existujících možností (přidržte při klikání Ctrl). Vyhledají se pouze inzeráty, které vyhovují všem zadaným podmínkám, takže nebuďte zase příliš přísní, a pro vás nepodstatné položky raději nevyplňujte. Výsledek hledání můžete pak ještě setřídit, jak je uvedeno o odstavec výše.

» TIP: Nalezení vhodného nastavení všech vyhledávacích parametrů a řazení příspěvků může ve složitějších případech nějaký čas trvat. Abyste nemuseli všechno vyplňovat znovu při každé návštěvě našeho webu, můžete si URL stránky s vyhledanými výsledky uložit do záložek ve vašem webovém prohlížeči. Kdykoliv tuto adresu znovu navštívíte, zobrazí se vám vždy aktuální inzeráty vyhledané a seřazené podle vašeho klíče.

Chcete-li se dozvědět více, klikněte na titulek inzerátu, který se tím zobrazí celý. Jste-li razegistrováni a přihlášeni, můžete také kliknout na přezdívku autora (ať už v tabulce či v záhlaví podrobného zobrazení inzerátu), čímž si zobrazíte profil dotyčného uživatele. Tam nepřehlédněte záložky na horním okraji: Kliknutím na „inzeráty“ totiž můžete vyhledat všechny inzeráty, které uživatel má v jakékoliv kategorii naší seznamky. Pokud kliknete na „příspěvky“, můžete si přečíst co váš člověk napsal v jiných částech našeho webu, a podle jeho osobního nastavení se vám možná ukáže i záložka „kontakt“, umožňující přímo navázat e-mailové spojení.

Tradičnějším způsobem, jak na inzerát odpovědět, je ovšem zaslání vzkazu, neboli soukromé zprávy. Taková zpráva zůstává pro maximální ochranu soukromí uložena na serveru, až do příští návštěvy autora inzerátu u nás. Všchny způsoby kontaktu na autora inzerátu jsou vázány na uživatelskou registraci.

» TIP: Uživatelská registrace na Naturistovi je jednoduchá, a je zcela zdarma – potřebujete jen fungující e-mailovou schránku a pár minut času. (Příslušnou funkci najdete v levém sloupci, poblíž přihlašovacích políček.) Registrací získáte vedle možnosti odpovídat na inzeráty i mnoho dalších možností: Vkládat a udržovat svoje vlastní inzeráty, prohlížet uživatelské profily, hlasovat v anketách, a také i psát některé druhy příspěvků na jiných místech našeho webu, zejména v diskusi. Součástí registrace je i vlastní schránka na soukromé vzkazy od ostatních uživatelů.

Jak inzerovat?

Než vložíte svůj první inzerát, musíte se nejdříve zaregistrovat a přihlásit. (Žádný strach, není to složité!) Pak v levém navigačním menu zvolíte „Vložit nový příspěvek“ a poté „Inzerát-seznamka“. Tím se vám zobrazí příslušný formulář, jehož vyplněním a odesláním svůj inzerát vytvoříte.

Dobře si rozmyslete, co o sobě do kolonek uvedete. Záleží jen na vás, co v inzerátu zveřejníte a co si necháte pro sebe, pamatujte však na to, že více údajů znamená i větší šanci na seznámení! Každá nevyplněná kolonka může znamenat, že neprojdete sítem které hledající uživatel zvolil. Zvláštní význam má Titulek, který by měl v několika slovech vystihovat váš inzerát: Bude to text odkazu na váš inzerát, který uživatelé najdou v kategoriích Seznamky, nebo třeba i na titulní stránce, a záleží jen na vás, zda zaujme ty pravé lidi. Pozornost věnujte také zařazení inzerátu do správné kategorie (v roletce dole pod textem), které je klíčové: Budete-li mít sebelepší inzerát na špatném místě, budou ho číst nesprávní lidé, kteří zareagují asi těžko. V zásadě je možné mít i více inzerátů současně, zejména pokud jde o různé druhy seznámení (různé kategorie), obecně je ale lepší upřednostnit kvalitu před množstvím a soustředit se na jeden pěkně napsaný inzerát.

» TIP: Pokud váš inzerát pasuje beze změny do více různých kategorií (například „Přátelé – on hledá ji / on hledá jeho / on hledá kohokoliv“), můžete při vkládání inzerátu jednoduše vybrat více kategorií současně (přidržte Ctrl). Váš inzerát se pak objeví ve všech těchto kategoriích zároveň, aniž by bylo nutné všechno vkládat vícekrát – ušetříte tím čas, a usnadníte si práci při pozdějších úpravách inzerátu.

Do inzerátů není povoleno vkládat v jakékoliv podobě komerční reklamu, kontaktní údaje (ke kontaktu slouží soukromé vzkazy a kontaktní formulář – počítejte s tím, že si text může přečíst kdokoliv kdo se po Internetu pohybuje, přičemž nevíte co je to za lidi, ne-li rovnou spamové roboty!) Dále do inzerátů rozhodně nepatří hrubé a sprosté výrazy, příliš sexuálně laděný materiál (zejména ne nabídky/poptávky po sexuálních službách), a cokoliv co by bylo v rozporu s platnými zákony. Nepřípustné inzeráty budou smazány!

» TIP: Jak bude váš inzerát ve finální podobě vypadat, to si můžete zkusit ještě před vložením (a tím zveřejněním), použijete-li pod editačním formulářem tlačítko „Náhled“.

Může se stát, že se časem jedna nebo více věcí změní, takový už je život… Svůj inzerát můžete kdykoliv upravit: Prostě si jej najdete (nejsnáze máte-li odkaz uložený ve svých záložkách, nebo přes „inzeráty“ na stránce vašeho vlastního uživatelského profilu), a zobrazíte v plném znění. Jste-li přihlášeni, uvidíte na horním okraji záložku „upravit“, která vás přivede opět do editačního formuláře; zde můžete cokoliv (třeba všechno) ve svém inzerátu změnit. Nezapomeňte pak obsah opět uložit (tlačítkem dole). Jak smazat inzerátJak smazat inzerát
Pokud jste se již seznámili, nebo z nějakého jiného důvodu už o další odpovědi nestojíte, je slušností starý inzerát smazat. To uděláte tak, že si inzerát otevřete k editaci (viz. výše), a pak prostě použijete tlačítko „Smazat“, které se vám dole objeví.

Automaticky bude smazán inzerát, jehož autor se na stránkách Naturista.cz ani jednou nepřihlásil po dobu 1 roku.

» TIP: Inzeráty se v našich kategoriích, i v přehledu na titulní stránce, řadí od nejnovějších k nejstarším. To ale neznamená, že by bylo nutné pro zviditelnění váš inzerát vkládat stále znovu! Naturista si váží čerstvých a aktuálních údajů, proto kdykoliv svůj inzerát aktualizujete, bude zařazen znovu mezi novinky! Stačí inzerát otevřít k editaci, překontrolovat všechny údaje, a znovu uložit (i kdyby se nakonec nezměnilo vůbec nic – dáváte tím aspoň najevo, že o seznámení i nadále stojíte).

Co vám ještě poradit?

Seznamování jako takové je komplikovaná a dost nevypočitatelná věc, ve které žádná matematika neplatí, a všechny kolonky mají jen omezený význam. Nejvíce to platí pro vážné seznámení, ale přátelské kontakty nezůstávají příliš pozadu. Rozhodující jsou zpravidla osobní sympatie, které se projeví – nebo častěji také neprojeví – až při osobním setkání, a v textech psaných na obrazovce z nich lze zachytit sotva slabý odlesk.

Hledáte-li přes inzerát, naše rada nejspíš bude znít: Buďte obezřetní a snažte se svůj protějšek co nejvíce předem odhadnout, abyste si ušetřili zklamání – zároveň se však snažte být v maličkostech tolerantní, a dát tomu druhému šanci. To začíná už při zacházení s filtry tady na webu: Máme jich množství málem rekordní, mohou vám šikovně odfiltrovat „alkoholiky a narkomany“, pokud si to přejete, ale necháte-li se unést a vyplníte příliš přísná kritéria, mohou se jako každá silná zbraň obrátit proti vám, a stát se příčinou, proč se neseznámíte. Vhodné protějšky neuvidíte třeba jen proto, že někde zapomněli vyplnit jedinou kolonku, nebo mají nepatrnou vadu na kráse, i když jsou to jinak skvělí lidé…

Dobrým kritériem může být třeba celkový dojem z textové části inzerátu, případně i fotografie (i když se říká – nesuď podle vnějšku), nebo setkání v diskusním fóru. Chce to trochu více hledání a klikání, ale máte-li čas – dokud jste ukryti pod přezdívkou, můžete bezpečně zkoumat třeba celé dny. I v tom je kouzlo Internetu. Všímejte si také stáří inzerátu: Zdánlivě nepodstatná položka, asi se však shodneme, že inzerát, který nebyl aktualizovaný víc než rok, už asi mnoho nadějí neskýtá…

Pokud se rozhodnete sami inzerovat, měli byste asi odhodit stud, a jít s kůží na trh v podobě uvedení co nejvíce údajů. (Pokud se bojíte, že vás někdo pozná, stačí zvolit nějakou neutrální přezdívku a vynechat fotografii – i když, popravdě, Internet je tak obrovský, že by vaše opravdu náhodné odhalení bylo téměř zázrakem.)

Tvrdším oříškem může pro někoho být vlastní text inzerátu. Rozsahem doporučujeme jeden kratší odstavec – z pár slov si o vás nikdo obrázek neudělá, naopak příliš dlouhé texty většina lidí nemá chuť číst. Přemíra různého formátování (kurzívy, velká písmena, dokonce obrázky) mohou také spíše uškodit – berte v úvahu, že hledající zpravidla pročítá mnoho inzerátů (i na různých webech) rychle po sobě, takže po formální stránce u vašeho textu ocení spíše pro něj pohodlnější uniformitu. (Proto také uvádíme přehledy inzerátů v tabulkách.) A o čem že to povídání vlastně má být? To je čistě na vašem vkusu: Můžete se pokusit zapůsobit na potenciální protějšek, uvést o sobě další údaje, naznačit své požadavky, cokoliv co může vést k úspěchu vašeho seznamování… Vyvarujte se však příliš striktních požadavků, případně i stručně okomentujte již jednou uvedené údaje, pokud na vás kolonky nesedí přesně – zkušenost totiž praví, že v seznámení jakéhokoliv druhu rozhoduje obvykle až osobní kontakt, zatímco inzerát je spíše jen předběžným hrubým filtrem vhodných příležitostí.

Seznamování zdar!