NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Oprava aquaparku Centra Babylon, Liberec

Vložil Anonymní, 27. Duben 2009 - 15:36

OPRAVY ZVELEBÍ PROSTŘEDÍ AQUAPARKU BABYLON

Liberec, 27. dubna 2009 Druhým týdnem probíhá komplexní odstávka babylonského Aquaparku. Ta umožní zrenovovat prostředí a vylepšit zázemí největšího tematického aquacentra v ČR. Investice do oprav dosáhnou bezmála dvou milionů korun.

Poslední odstávka podobného rozsahu proběhla v Aquaparku na podzim před třemi roky v roce 2006. Ta letošní probíhá ze nepřerušeného provozu od 20. dubna do 30. dubna. Zavřená je vždy polovina areálu – do neděle 26. dubna část s tobogany (Toboganová hala), od dnešního dne Atriová hala s vodotrysky a jeskyněmi. Na Svátek práce musí být Aquapark spuštěn do úplného provozu, navíc bude v případě příznivého počasí zpřístupněna Sluneční terasa na střeše Babylonu s výhledem na Liberec.

Vzhledem k provozu vždy jen části Aquaparku nabízí Centrum Babylon slevu na vstupném. Celodenní pobyt tak lze pořídit od 100 Kč, od deváté hodiny večerní mohou návštěvníci do 140 cm výšky do Aquaparku jen za 30 Kč. Při návštěvě se lidem nabízí nezvyklý pohled na vypuštěné bazény v právě uzavřené polovině.

Opravy probíhají vzhledem ke krátkému termínu nepřetržitě 24 hodin denně. Největší výdaje si vyžádala výměna železného, zkorodovaného zábradlí podél schodišť k toboganům za nerezové (900 000 Kč). Ocelové konstrukce se dočkaly nových nátěrů, nově jsou vymalovány stropy a další prostory. Byly zřízeny nové vstupy a schodiště do bazénů, opraveny obklady bazénů. Opraveny byly i atrakce – tobogány.

Práce probíhají i v zázemí. Konají se servisní práce na vzduchotechnice, oprav se dočkala úpravna vody. Kvalita vody se zlepšila již v loňském roce. V červnu byla v Aquaparku instalována průtočná úpravna s dvěmi UV lampami. Díky tomu se výrazně snížila spotřeba chloru ve vodě a znatelně se zlepšilo prostředí v okolí bazénů.

Babylonský Aquapark byl otevřen 29. srpna 2000. Jde o první tematický aquapark v České republice (ve stylu antických lázní). Ve třech vzájemně propojených halách jsou na více než 5 000 m 2 zastavěné plochy umístěny různé bazény s cirkulací vody, vodními masážemi, protiproudovým kanálem, tobogány, širokou skluzavkou a s relaxačními místy ve stylových jeskyních s akvárii s mořskou florou a faunou. Celková vodní plocha je větší než 700 m 2. V Aquaparku se nachází i mnoho dalších vodních atrakcí. Například čtyři tobogany, které stoupají až do výšky 9 metrů od hladiny, nejdelší má délku 95 metrů. Hlavní atriový bazén má 238 m 2 a hloubku od 0,9 do 1,2 metru.

Novinkou v Aquaparku jsou tři nafukovací koule na Aquazorbing. Ten si mohou návštěvníci vyzkoušet v rámci ceny vstupenky bez dalších poplatků každý den od 11 do 12 a od 16 do 17 hodin. Aquazorbing bude opět k dispozici po čtyřdenní pauze vyžádané odstávkou od 1. května 2009.

3