NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

OTRAVNE EMAILY

Vložil PRAZAK, 26. Leden 2015 - 16:28

Chtel bych timto oslovit ,toho debila,ktery asi nema na praci nic jineho,nez otravovat maily ,s dotazem,zda jsem nezadal o nove heslo,NE NEZADAL JSEM !!! Uz jich prislo lnekolik,odpovedel jsem,ze ne,ale v sobotu jich prislo,HNED ZA SEBOU 27 !!! Takze NAPOSLEDY,O ZMENU HESLA JSEM NEZADAL !!!

0
 
-

maily

Vložil PavelT, 27. Leden 2015 - 14:36

Ty maily jsou posílány pokaždé automaticky systémem, když se někdo pokouší nalogovat do svého účtu na těchto stránkách a zadává opakovaně špatné heslo. …nebo se někdo jiný – jako v tomto případě – snaží prolomit něčí heslo. Prostě někdo útočí na tyto stránky a účty uživatelů, snaží se prolomit heslo a získat kontrolu nad účtem uživatele na tomto webu. Hackeři na to mají programy, které zkouší typická hesla typu 12345, naturista, apod. Pokud někdo má nějaké slabé heslo, změňte si ho na heslo obsahující velká písmena + malá písmena + čísla + speciální znaky (@ # ? § € ! % = _- atd.). Například: „SlunceSeno#357“ by mělo být dostačující. [Spiklenec]

 
-

Ještě maličko jinak

Vložil JirkaRybka, 28. Leden 2015 - 10:46
Obrázek uživatele JirkaRybka

Každý systém to má trochu jinak – v případě zde používaného Drupalu tam ani k žádnému pokusu o prolomení hesla nedochází (nebo docházet nemusí, není tam žádná souvislost). Ty maily jsou prostě jen výsledkem použití odkazu „nové heslo“, jehož nakliknutím návštěvník v podstatě systému sděluje že své heslo zapomněl, na což systém právě reaguje zasláním jednorázového klíče (jen a pouze do e-mailu majitele toho profilu).

 
-

maily

Vložil PavelT, 28. Leden 2015 - 18:21

To je možné, ale máme tu více lidí, kterým chodí mail ohledně nového hesla každý den, někdy i vícekrát, ačkoliv oni sami na nic neklikali. Tu sérii asi 27 mailů v řadě jsem dostal také.

 
-

maily

Vložil qwerty, 29. Leden 2015 - 11:03

Tak jsem ze zvědavosti testoval jak to teda je, Jirka má pravdu. Systém dovolí neomezený počet pokusů o prolomení/uhodnutí hesla a sám od sebe negeneruje žádost o nové heslo. Takže tento současný viditelný útok má spíš asi jen zastrašit a nebo autor/hacker moc nerozumí tomu co dělá.
Na druhou stranu neomezený počet pokusů na uhodnutí hesla není bezpečné řešení a dává potenciálnímu útočníkovy slušné možnosti k prolomení hesel a majitel se o útoku ani nemusí dozvědět. Proto také doporučuji silná hesla.

 
-

OTRAVNE MAILY...

Vložil PRAZAK, 12. Únor 2015 - 15:20

Zdravim,kazdopadne,at uz to posila clovek,nebo robot,nejaky ubohy,zamindrakovany, debil ho k tomu musel naprogramovat… [Rozzlobený] Hesla se treba nedovi,ale asi se ukaji u toho,ze nekoho otravuje… [Vyplazený jazyk] Je mi toho chudacka lito… [Úsměv] PRAZAK