NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Pamětník, Chlumec nad Cidlinou.

Vložil Anonymní, 3. Květen 2007 - 13:11
Aktualita: 

VÍTEJTE na písáku PAMĚTNÍK.

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.
Přístup omezen zákazy.

Fotografie: 

Z jv. rohu: Rybáři a bagr.Z jv. rohu: Rybáři a bagr. Pláž zpovzdálíPláž zpovzdálí 

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Vstupné je bezplatné, lokalita je přístupná 24 hodin denně.


Doprava: 
Autem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Tradiční neoficiální n-pláž - s převahou naháčů.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Kemp není.
Parkoviště není!

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 

Parkování u přijezdové cesty kde se dá .


Sport - zábava: 


Plavání, opalovaní, rybaření .

V okolí možné houbaření.

Ubytování: 

Chlumec n. Cidlinou, Kladruby nad Labem.


Komplikace: 
Hmyz.
Rybáři.
Těžba.

Terén pláže: 
Písek.
Tráva.
Málo stromů – málo stínu.
Okolní břeh jakž takž schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Měsíční krajina.
Ticho.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

Zatopená pískovna, písák s čistou vodou.


Vodní plocha: 
Písák.
Dno písčité.
Dno štěrkové.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 


Možno vlakem do Řečan nad Labem (trať Praha – Pardubice), pak autobusem směr Kladruby n. Lab., Újezd u Přelouče, Pamětník… Jízdní řády. K místu obvyklé n-pláže se lze nejsnáze dostat (pěšky, na kole) z křižovatky mezi obcemi Pamětník a Štít, asfaltkou k jihu do lesa – brzy vpravo uvidíte jezero.

Autem: 
Sjezd z dálnice D11 u Chlumce nad Cidlinou, směr Pamětník, Újezd u Přelouče, (Strašov)

Autem z města Chlumec nad Cidlinou.

Další info: 

Písák 0,7 km², hloubka 2–3 m, v sev. části probíhá těžba písku, břeh vykácený a rozrytý pro dlaší těžbu, opatřený celou sbírkou zákazů vstupu a podobných cedulí. N (smíšeně) většinou na jeho východním konci. J a Z strana rybáři (stísněný a hustě obsazený kemp „pouze pro držitele povolenek“, tyto se zde i prodávají). Občerstvení: restaurace Chárovna (příchod lesní cestou) a rybářské stánky přes vodu (ovšem T).

Nejbližší obce: 


Pamětník, Chlumec nad Cidlinou, Loukonosy, Újezd u Přelouče, Kladruby nad Labem – Národní hřebčín Kladruby.

Virtuální prohlídka města Pardubice

Turistické cíle: 

Kmochův KolínKmochův Kolín Kmochův KolínKmochův Kolín sv. Bartolomějsv. Bartoloměj Karlovo náměstíKarlovo náměstí
V okolí lokality zaujme především (a možná i jedině) město Kolín. Kdekomu se samozřejmě vybaví Kmochův Kolín (Kolíne, Kolíne MP3), ale i pokud zrovna pochodovou dechovku nemusíte, najdete v obalu nevzhledných průmyslových periferií pěkné historické jádro se čtvercovým náměstím a mohutným kostelem sv. Bartoloměje, v jehož sousedství je regionální muzeum (expozice) a různá zákoutí dýchající doslova historií. Ve městě jsou i další, drobnější zajímavosti, a opodál najdeme i památník bitvy u Kolína.

Pokud jde o Starý Kolín na opačném konci silnice, historie osídlení zde sice sahá až do pravěku, dnes ale uvidíte v podstatě jen typickou polabskou vesnici s kostelem a pár význačnými stromy v okolí. Dalších pár kilometrů tím směrem však najdete známý zámek Kačina, nebo třeba Nové Dvory (a zajedete-li až do Kutné Hory, možná samotnou pláž ani nestihnete ;D )


Lázně Poděbrady..

INFO ČLÁNEK S TIPY PRO TURISTY


English / Deutsch: 

Polski: Piaskownia, wstęp swobodny. Bufetu, WC, prysznicu naturystycznego nie ma. Dostęp samochodem, na rowerze, pieszo. Parking u drogi przyjazdowej. Niewiele drzew, mało cienia. 0,7 km², głębina 2–3 m, w pół. części wydobycie piasku, brzeg wyrąbany i rozryty, dużo tablic „Wstęp wzbroniony“. Bufet: restaurant Chárovna i kioski wędkarskie (oczywiście tekstyl!).


Aktualizováno: 
Prosinec 2011 Jirka Rybka + Roland

0
 
-

Pamětník v květnu 2007

Vložil JirkaRybka, 30. Květen 2007 - 16:59
Obrázek uživatele JirkaRybka

Z jv. rohu: Rybáři a bagr.Z jv. rohu: Rybáři a bagr. Jižní břeh: rybářská idylaJižní břeh: rybářská idyla Pláž zpovzdálíPláž zpovzdálí Cedule: Rybáři a těžaři snad v počtu zákazů závodí... :-(Cedule: Rybáři a těžaři snad v počtu zákazů závodí… :-( Zavítal jsem na svých cestách i na tuto lokalitu, a přestože naturisti zde nebyli asi především vinou počasí a časné hodiny, neubránil jsem se dojmu že je jezero rozděleno spíše mezi rybáře a těžbu písku. Rybáři si bezpochyby své zájmy umí prosadit – u celé jižní poloviny jezera mají svůj malý kemp, který byl i časně ráno doslova přecpaný auty a „lidmi s prutem“, i pár lodiček jezdilo po hladině. Nejste-li rybář s platnou povolenkou (dokonce tyto na místě i prodávají), nemáte zde podle cedulí co dělat, a koupání je výslovně zakázáno, o nulovém soukromí ani nemluvě.

Naturistická lokalita se ovšem nachází na opačné straně, tedy severní. Zde, u západního konce, probíhá těžba písku; celý ten břeh se mi zdál oproti starším snímkům na této stránce více rozrytý, zbavený porostu, posetý čerstvými hromadami písku a zeminy. Také jsou zde zákazy vstupu, vjezdu, koupání, vodních sportů, rybaření… Snad ještě více nových a striktních cedulí, než na rybářské straně. Takže nevím, zda a komu lokalitu doporučit – snad mě někdo z místních v tomto doplní – ale já osobně jsem se za čtyři zákazy vstupu sám neodvážil. Bylo by to vyloženě před očima obsluhy bagru, který vesele bručel i v sobotu.
 
-

Pamětník 20. července 2008

Vložil nahatej, 21. Červenec 2008 - 8:48

Nedělní podvečerní poznávací rychlovka. Stav odpovídá loňskému předchozímu podpisu. Mnoho zákazových cedulí, ale těžba žádná, takže přístup k vodě žádný problém. V tento den a tuto dobu u vody snad žádní lidé, možnost najít si izolované místo. Problém ovšem = kvalita vody. Neprůhledná, při malém zvíření chůzí už při hloubce po kolena nevidím chodidla! Kousek od břehu se co chvíli plácne dost velká ryba, takže vysvětlením je s největší pravděpodobností přikrmování ryb. Přiznám se, že do takového humusu jsem dál nevlezl a jeli jsme nahonem jinam. Je mi líto, mám to jako čerstvý přistěhovalec do středních Čech poměrně blízko nefrekventovanými silničkami, ale krauluju delší štreky, takže potřebuju opravdu dobrou vodu. (A radši bych kvůli ní natáhl plavky, než být bez sice nich, ale v hnoji.) Doporučení pro toho, kdo se spíš sluní? Nevím, musel bych znát zdejší režim mimo neděli. Ale za tou sérií zákazů bych si taky nepřipadal uvolněně. Pro mě ale Pamětník jednoznačně palec dolů.

 
-

Pamětník, 12.7.2010

Vložil renaissance (bez ověření), 14. Červenec 2010 - 10:44

V neděli bylo na Pamětníku lidí jak blech, všichni bez vyjímky v plavkách, voda hodně teplá, ale docela čistá – lepší průměr, problém s odpadky, chlapi na v pískovně makali až do večera – odjížděla jsem po 18.hodině. Na straně k silnici není nikde žádný stín, protější břehy porostlé stromy silně obsazené rybáři a karavany.