NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

PF 2016 ze slunné Fuerteventury

Vložil Jarda2, 5. Leden 2016 - 0:44

PF 2016PF 2016

Přeji všem návštěvníkům naturisty.cz všechno nejlepší a mnoho pěkných naturistických zážitků v roce 2016.

Silvestrovské odpoledne a Novoroční pozdní dopoledne jsem letos strávil příjemnými více než hodinovými plně bezplavkovými procházkami po jedněch z naturisticky nejpřívětivějších na sebe navazujících plážích na Kanárských ostrovech.

Počasí je tady letos vyjímečné i na zdejší poměry – od cca 24. prosince se na obloze neobjevil skoro ani mráček, vane příjemný osvěžující vánek, což je obzvlášť cenné protože tady většinou fouká dost silný a nepříjemný vítr.

Naturistů je tu poměrně dost, celkově bych tipoval počet v řádu nižších stovek. V drtivé většině se jedná o německy mluvící lidi, spousta se jich prochází podél pobřeží a bez plavek pochodující našinec tak absolutně nevyvolává žádné emoce okolí.

Ne úplně optimální je jen věkové složení naturistů, ve svých 50 letech jsem tady jeden z nejmladších a v delším časovém horizontu nebude budoucnost zdejší dnes idylické naturistické lokality patrně zrovna růžová.
5
 
-

Jaká je to konkrétně

Vložil Horác, 5. Leden 2016 - 22:41

Jaká je to konkrétně lokalita? Dík za upřesnění.

 
-

Bez plavek je průchozí

Vložil Jarda2, 6. Leden 2016 - 19:37

celá soustava na sebe navazujících pláží mezi městy Costa Calma a Morro Jable. Pro stydlivější naturisty – to je i můj případ [Tmavé brýle] – pak doporučuji pouze úsek mezi plážemi Risco del Paso a Esquinzo. Tam se naturistů vyskytuje opravdu hodně, máte skoro jistotu že bude vždy nadohled někdo nahatý a člověk si pak připadá daleko víc v pohodě než si sám bez plavek vykračovat mezi textiláky.

 
-

zjevně hodně záleží na počasí...

Vložil JanL, 14. Březen 2016 - 3:43

Právě jsme se vrátili z jarních prázdnin na Fuerte, stejná oblast, ovšem naháčů na plážích nesmírně poskrovnu, když, tak schovávající se v „kamenných pevnůstkách“ před větrem. Plážového chodce či běžce jsem nahatého nezahlédl, a že se jich „valily davy“. Vzhledem k teplotě to ale nebylo překvapivé. Z ranních chodců jsem si připadal snad jediný kdo měl odvahu před otočkou na zpáteční cestu odhodit šaty a zaskotačit si v chladivých vlnách. Takže nakonec nejvíc naháčů z celé Fuerte jsem potkal kolem hotelových saun. Postřeh ohledně národnostního a věkového složení celkem potvrzuji :-).

 
-

Tak pěkné počasí je tam základ

Vložil Jarda2, 14. Březen 2016 - 18:57

Nevím jaké jste měl počasí Vy ale jak nesvítí slunce a není alespoň trochu teplo tak naturisté mizí. Já znám tu lokalitu důvěrně jedině v době Vánoc a Nového roku, jindy tam nejezdím. A třeba i letos začátkem ledna se nám na poslední asi 2 dny zatáhlo, začal foukat vítr a po naturistech procházejících se kolem moře se hned slehla zem. Ono je to celkem logické, protože pak je fakt zima a člověka ani moc netěší se nahatý procházet. To se pak raději do svetru a kalhot obleču i já [Tmavé brýle]

Docela by mne zajímalo jak to tam s naturisty vypadá v létě, pokud má někdo zkušenost – jde mi hlavně o oblast mezi Playa Barca a Playa Esquinzo – byl bych moc rád kdyby se podělil se svými zážitky.