NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Poděbrady jezero, Střední Čechy

Vložil admin, 28. Duben 2010 - 9:10
Aktualita: 
OVĚŘENO 2020 NATURISTA.CZ :
NATURISTA.CZ DOPORUČUJE: NUDISTICKÁ PLÁŽ JEZERO PODĚBRADYNATURISTA.CZ DOPORUČUJE: NUDISTICKÁ PLÁŽ JEZERO PODĚBRADY.

Mapa, plánek, souřadnice: 

Lokace GPS: 50.13608, 15.12064, MAPY.CZ Interaktivní mapa


Skeň a jeď přímo na Poděbrady! :-)Skeň a jeď přímo na Poděbrady! :-)

In-počasí

Přístupnost pláže: 
Placená s otvírací dobou (jindy volně přístupná).

Fotografie: 

Poděbrady jezeroPoděbrady jezero Poděbrady shoraPoděbrady shora Poděbrady KlukPoděbrady Kluk Poděbrady KlukPoděbrady Kluk Poděbrady KlukPoděbrady Kluk Poděbrady KlukPoděbrady Kluk

Vstupné, provozní doba, kontakt: 


Oficiální se vstupným (2010: 40,– důchodci 20,–), otevřeno VI-VIII, 7 – 19 hod.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Naturistické občerstvení.
WC u textiláků.
Sprchy na n-pláži.
Lodičky jen vlastní.
Textilní kemp.
Parkoviště placené.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Lodičky.

Sport - zábava: 


Plavání, opalování. V textilní části koupaliště několik různých hřišť. Přijemné jsou i procházky a cyklovýlety po okolí.

Ubytování: 

Chaty a chalupy střední Čechy – dovolená ve středních Čechách, hezky na cizí chatě


Velikost pláže: 
100m

Terén pláže: 
Písek.
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Pole, louka.
Osídlení v doslechu.
Doprava v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

Jezera u Labe.


Vodní plocha: 
Písák.
Dno štěrkové.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 

PoděbradyPoděbrady

Vlakem do Poděbrad Jízdní řády.

Pěšky a na kole z Poděbrad možno buď přes silniční most, nebo ještě lépe pěší lávkou na jezu (odbočuje z pobřežní cyklostezky, větší klid a je blíže k lokalitě).

Další info: 

Poděbrady jezeroPoděbrady jezeroHezká n-pláž v kombinaci tráva+písek oddělená živým plotem (na východním konci koupaliště pod lesíkem, tedy nejdále od silnice) a vybavená nově občerstvením, sprchami, WC, odpadkovými koši, lavičkami, možností n-kempování, cedule zakazuje vycházet a vyplouvat mimo pláž bez oděvu, a také i fotografovat/filmovat. V textilní části je vícero kiosků (v provozu dlouho do večera, kdy se už nevybírá vstupné) a několik různých hřišť – nutno se ale obléct.

Kluk: Alternativní neoficiální, přírodní lokalita na menším jezeře (rybníku), z pohledu od hlavní silnice vzadu za velkým jezerem. Malé plácky mezi porostem, východní a možná severní strana (na jižním břehu divočina, kopřivy). Smíšená, strmý břeh.
Bylo: 11. 7. 2010 NATURISTICKÁ PODĚBRADKA – hry, soutěže, MISS mokré tričko, aquazorbing.
Květen 2010: INFO ČLÁNEK S TIPY PRO TURISTY

Nejbližší obce: 

Poděbrady, Přední Lhota, Polabec, Kluk.


Turistické cíle: 
English / Deutsch: 
Aktualizováno: 
16.9.2020 IŽ

5
 
-

Poděbrady NB - Začátek sezóny 2017

Vložil salmakis, 26. Červen 2017 - 10:20
Obrázek uživatele salmakis

Voda čistá, tráva posekaná, pláž fajn. Celodenní vstupné dospělí 50,– nebo Rodinné 90,– (velikost rodiny není definována. Já+manželka=rodina:-). U stánku na nuda pláži kafe 25,– pivo 27,– malinovka 20,– nanuky, hamburgery, klobásy, letos nově palačinky…pohoda. Na oběd chodíme raději do města.

 
-

Poděbrady NB 2017

Vložil Coproto, 8. Červenec 2017 - 11:50

Ještě lze doplnit , že na travnaté části pláže je možnost stínu pod stromy a také že je možnost osprchování čistou vodou. Za nás pochvala. Jo a parkování zdarma , vstup do vody bez rostlin. (P.S. tím malinko narážíme na proslavenou Lhotu. Snad tím nikoho nepobouříme.)

 
-

2017

Vložil joseph, 4. Srpen 2017 - 8:01

Na nudi v Poděbradech je skvěle. Byl jsem tam letos párkrát, musím souhlasit s ostatními příspěvky. Jen nabídka ve stánku by mohla být lepší (pro někoho, kdo nemůže mléčné výrobky – utopenci na celej den nestačí) – ale chápu, že si můžu zajít někam do textilní části, kde je lepší výběr.

 
-

Musím s Vámi souhlasit, moc

Vložil Nathanaelka, 6. Srpen 2017 - 18:13

Musím s Vámi souhlasit, moc pěkné místo, nedávno jsme také navštívila. Dá se vřele doporučit všem, kteří mají rádi klidné místo a trochu přírody :)

 
-

Děkuji

Vložil 17061965 (bez ověření), 7. Srpen 2017 - 11:58

Děkuji za příspěvky , chystáme se tam . Určitě tam bude krásně .

 
-

Dnes,Poděbrady úplná paráda

Vložil Petrsyk, 18. Srpen 2017 - 17:34

Dnes,Poděbrady úplná paráda málo lidi , pisek ,tráva jen si vybrat.

 
-

Pláž

Vložil 17061965 (bez ověření), 23. Srpen 2017 - 20:28

Také jsem tam byl , je to asi dva týdny , ale bohužel počasí nepřálo . Ale když to vyjde , ještě letos tam chci jet . Pláž je krásná .Děkuji za váš příspěvek .

 
-

Poděbrady Kluk

Vložil sema, 7. Červen 2018 - 9:24

ahoj, zasloužilo by se aktualizovat stav neoficiálních N-pláží u jezer u Kluku. Pokračuje totiž těžba písku a výše uvedená lokalita B je za zákazem vstupu a totálně zarostlá. Při troše snahy si své N-místo u jezer najdete i mimo koupaliště. Vyražte do Poděbrad co nejdříve, dokud je voda čistá (v srpnu už voda na koupališti bývá zelená). Létu zdar.

 
-

Jezero Poděbrady

Vložil pat66, 5. Červenec 2020 - 19:03

Dnes letošní první návštěva (bohužel, ale asi taky poslední). Návštěvnost slušná, u stánku na nudě vynikající pomerančová limonáda. Byl silný vítr, který dělal vlny, které silně znepříjemňovaly plavání, ale jinak to tam bylo super, teplo, ale písek nebyl ještě rozpálený. Voda čistá, teplota akorát. Poděbrady jsou moje srdeční záležitost, za mně nejlepší lokalita u nás. Škoda jen, že tam nejsou toalety jako na Lhotě a stánek s občerstvením jen pro FKK.

 
-

Poděbrady - Kluk?

Vložil pat66, 5. Červenec 2020 - 19:06

Jen malý dotaz. Proč jsou v naturistických lokalitách dva odkazy na jednu a tutéž stránku?

 
-

Předpokládám proto, že

Vložil Horác, 5. Červenec 2020 - 20:41

Předpokládám proto, že historicky na tomhle místě byly současně dvě lokality. Hlavní, placená, kterou popisujete a pak ještě „volná“, ale bez parkování a zázemí u jižního jezera „Kluk“. Jak je na tom ta druhá lokalita na Kluku v současnosti nevím. Když jsem se tam byl před lety podívat, vypadalo to tam na zrušení…

 
-

Dva odkazy Kluk

Vložil nahatej, 7. Červenec 2020 - 18:51

Nevidím, co by na poděbradské „dvojce“, tedy tom zmíněném „jižním jezeru“, bylo k „rušení“, protože je pořád v dobývacím prostoru CEMEXu s příslušnými zákazy.

Je to starý písák, za roky od 80s divoce obrostlý spontánní vegetací včetně vzrostlých stromů, občas padajících do vody. Bez následné rekultivace, takže míst vhodných ke schůdnému vstupu do vody je po celém obvodu 12ha nádrže jen silně omezené množství, pro menší děti je použitelné jen jedno. Na těch pár horkotěžko přijatelných ale za zády projíždějí firemní náklaďáky i soukromé dodávky a osobáky s pískem a po většinu koupací sezony se za nimi ukrutně práší. Jinými slovy prostředí rekreačně žalostné, nelákavé, neapetýtlich. Do toho rybáři, na severu i více dnů kempující party či rodiny.

Vhodné k jednorázovému vykoupání pro místní, nejlépe na kole (příjezd až k vodě není povolen, za zákazem Policie často kontroluje a kasíruje).

 
-

Ad Jezero Poděbrady pat66 5/7/20

Vložil nahatej, 7. Červenec 2020 - 18:59

Když jsem v neděli 5/7/20 po 13. hodině viděl (na tamější poměry posledních let) značné zaplnění pláží, říkal jsem si, že přece jenom asi část lidí, kteří by jinak touto dobou byli už u moře, nebo na cestě k němu, zůstala v Česku. Byl to ale jeden z dosud nemnohých pěkných koupacích dnů, dlouhý víkend, takže žádný div.

Přesto jsem na ty návštěvníky koukal se směsicí lítosti (ale jen malé, byli tam dobrovolně) a podivu, protože mě by k plavání tamtéž dostal jen násilím, nebo za tučnou úplatu. Vím, že tady svou kritikou kvality/čistoty tuzemských vod budu některé štvát, ale mám to tak nastavené. Jak jsem ostatně zmínil už v nedávném příspěvku „Co je vlastně čistá voda?“. (Chtěl jsem k němu přidat pokračování, ale nezdá se, že by zde téma nějak rezonovalo – to není ani výčitka, ani stěžování, jen konstatuju a beru na vědomí -, a tak se k tomu snad ještě omezím na pár dalších stručných postřehů. Ať se ostatně každý svéprávný člověk koupe v tom, co uzná za vhodné.)

Faktem ale je, že už v květnu byla voda v Poděbradech horší, než je nyní. Nejspíš k tomu přispěly chladný květen a červen s omezeným slunečním svitem a malou dosavadní návštěvností. Přesto ale, možná i v důsledku teplé zimy, kdy se voda málo zregenerovala, je na tom v první části sezony podle oficiálního hodnocení kvality (www.koupacivody.cz, rozkliknout na mapě Poděbrady a sledovat historii) NEJHŮŘE od r. 2015.

Pláže jsou ale krásně situované a svůj půvab, zejména když se moc neleze do vody, to tam má. Nedělní vítr až 5 m/s z 250–270°, tedy skoro čistě západní (detailně viz http://portal.chmi.cz/…ohlizec.html?…) tam ale nudapláž i voda chytají.

Zase ale ta výborná limonáda! No, proti gustu…

A můžu se, ať mě jako chytrolína zabijete, opakovat: „všichni“ jsou už v Mexiku/na Lhotě a tam i tu – a my zbylí si ve svých nezalidnělých idylkách lebedíme…

A abych zaprovokoval ještě trochu: v týž den mi jinde, nepříliš daleko odtamtud, disk ukázal průhlednost vody 5 metrů. To je naprosto špičková hodnota, jakou vykázalo před současnou sezonou v červnu (15–29/6) jenom 7 jezer v Rakousku, z nich žádné v nížině zemědělské krajiny. A jediné místo s vodou ještě malinko průhlednější bylo – už před 2 týdny – na břehu obřího Bodamského jezera v Bregenz (5,5 m, kdovíjak dnes), s běžnými vnitrozemskými vodními plochami nesrovnatelné plochou, hloubkou, objemem.

 
-

Re: Dva odkazy Kluk

Vložil pat66, 9. Červenec 2020 - 16:49

nahatej: Nevidím, co by na poděbradské „dvojce“, tedy tom zmíněném „jižním jezeru“, bylo k „rušení“, protože je pořád v dobývacím prostoru CEMEXu s příslušnými zákazy.

Mně ani nejde o to jestli rušit, že je nebo není tam n-lokalita, jako to, že tam jsou dva odkazy na mapě, ale oba otevřou jednu a tutéž stránku. Tam je mapka, která stejně ukazuje jen jednu lokalitu. Tak buď nechat dva odkazy, ale otvírat i dvě odlišné stránky, jako například Borný a Klůcek na Mácháči nebo jeden odkaz, kde bude zmínka o více míst na jedné lokalitě, jako byl dříve odkaz Majdalena/Suchdol (Cep). Osobně bych nechal jeden odkaz, je to přehlednější a méně je někdy více.

 
-

Re: d Jezero Poděbrady pat66 5/7/20

Vložil pat66, 9. Červenec 2020 - 17:08

Co se týká vody v Poděbradech, tak pořád patří k těm lepším, co by jinde za takovou dali. Pravdou je, že ten zmiňovaný víkend tam celkem silný vítr nafoukal binec ze stromů (semínka z nějakých jehněd, možná osiky nebo břízy), ale to je spíš estetická vada. Víc mně vadilo, když tam jeden rok ze sousední loděnice sypali posekanou trávu do vody a vítr to hnal všechno k břehu n-pláže :-)

 
-

Dva odkazy, pat66 9/7

Vložil nahatej, 9. Červenec 2020 - 21:33

Rozumím. Ale jakési dva odkazy kdesi jdou zcela mimo mě, beru to jako věc adminovu.

A díky za upozornění na chybnou dataci v „Co je vlastně čistá voda?“. Opraveno.

 
-

Ještě Poděbrady

Vložil nahatej, 9. Červenec 2020 - 21:47

pat66: „Co se týká vody v Poděbradech, tak pořád patří k těm lepším, co by jinde za takovou dali“.

A to mě děsí. Znám ji sice jen z opačného břehu, než jsou pláže, ale tam je to pro mě takový hnus, jak znechuceně píšu. Nakonec ne náhodou vyfasovali, iirc, předloni (konec sezony 2018) tři zákazy koupání a museli to v září zabalit.

Paní radová, která si tam udělá svých pár opatrných temp u břehu a pak se jde osprchovat, ať si tam „plave“. Ale já ani za úplatu.

Trochu víc ještě v tom slíbeném přídavku k tématu.

 
-

Jezero Poděbrady.

Vložil Noe Wosen, 11. Září 2020 - 0:00

Moje oblíbená plážička. Občas se tu stavím, když jedu na kole podle Labe nebo z Hradce po dálnici. Voda už není moc čistá ale to vyvažuje klid, stánek a možnost stínu v průběhu dne. Jednou jsem přijel omylem i o víkendu a byla tu hlava na hlavě. Tak už raději v pracovní den a dopoledne. Pán co ležel vedle, byl taky z dálky. Všimnul jsem si, že místní se všichni znají a panuje mezi nimi dost velká náklonnost k alkoholu. Jediný nešvar vidím v tom, že hodně lidí z textilní pláže přijíždí na padeboardech nebo šlapadlech, lehátkách na pokoukání k nuda pláži. Bylo by vhodné natáhnout nějaké bójky jako mají na textilní pláži. Jinak to je podle mého názoru jedna z nejlepších pláží v ČR.

 
-

RE: Poděbrady

Vložil pat66, 11. Září 2020 - 16:24

Ty bójky by tam chtělo, dřív než tam dojde k úrazu, hlavně od těch šlapadel. Nejenom místní tam tvoří skupiny, ale i lázeňští hosté :-) Pro mně jsou Poděbrady top, škoda, že je mám tak z ruky :-(

 
-

RE: Poděbrady

Vložil pat66, 11. Září 2020 - 16:24

Ty bójky by tam chtělo, dřív než tam dojde k úrazu, hlavně od těch šlapadel. Nejenom místní tam tvoří skupiny, ale i lázeňští hosté :-) Pro mně jsou Poděbrady top, škoda, že je mám tak z ruky :-(

 
-

Poděbrady končí jako hvězda!

Vložil nahatej, 16. Září 2020 - 0:58

Opakovaně jsem zde líčil, jak stařičká bývalá pískovna živoří s hnusnou vodou.

Nebyly to jen dojmy, například předloni (2018) tam po třech zákazech koupání koncem léta v září potupně museli ukončit sezonu.

Takže není divu, že jsem 15/9/20 nevěřil svým očím při pohledu do vody nezvykle a nečekaně průhledné. Neplánovaně jsem tak u břehu protějším plážím (o cca 500 m jinde u pláží to může být jiné) zanořil disk a ten mi potvrdil průhlednost 350 cm (třistapadesát). Hodnotu na Česko a půlku září velmi, velmi nadstandardní, řečeno suše a neemotivně.

Jezero oficiálně skončilo sezonu, tento týden až do soboty tam probíhá rybářská soutěž Kaprmaraton 2020.

Netuším, jak by nyní dopadlo standardní normované testování vody, ale uvedená průhlednost je pro mě příjemným skorošokem. Pokud vydrží, milovníci Poděbrad by v příštích dnech babího léta mohli bez obav tento stav užít.

Vysvětlení vylíčeného stavu nemám a neznám. Pozitivně naladěn vrtím hlavou a kromě čehosi na moto „příroda je mocná“ neumím pokorně nic dodat.

Snad jen to, že provozovatel této vpravdě senzace neumí využít. Nejspíš o ní ani nic netuší.

Jestli jste dočetli až sem, stali jste se zasvěcenci, kteří vědí.