NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Premantura

Vložil Anonymní, 15. Září 2008 - 13:31

Strávil jsem minulý týden v kempu Stupice na Premantuře. Je to špička Istrijského poloostrova, s velmi členitým pobřežím, spoustou zátok a zálivů, s několika malými ostrovy. Celá oblast je národní park, kde platí několik omezení, např. nesmí se tam přespávat „pod širákem“ apod. Zato je vybavená sítí „kadibudek“ a míst určených k rozdělávání ohně. Pokud se naturizmu týká, tak je to země zaslíbená, platí tam režim „clothing optional“ (volitelný stupeň nahatosti). Všude, bohužel kromě kempů. Čistě naturistický kemp tam není, a když jsme se chtěli s přáteli koupat nazí v kempu, byli jsme dost drsně odkázáni do patřičných, tedy textiláckých mezí. Jakmile ale vyjdete za hranice kempu, žádná omezení v tomto směru neplatí. Ačkoliv nahé pěší turisty jsem tam za týden nepotkal. Ovšem terén je v Premantuře poměrně náročný, v žádném případě tuto lokalitu nedoporučuji starším lidem a lidem se srdečními nebo pohybovými potížemi, já jsem se tam mohl pohybovat na vozíku jen skutečně s velkou dopomocí, takže to byla moje první a zároveň poslední návštěva. Což je mi fakt líto, z toho mála, co jsem viděl, jsem byl nadšený. P.S. Nemůžu si odpustit říct, že jsem měl docela zábavu ze sledování prostocviků, provozovaných textiláky při převlékání z/do plavek. Některé akrobatické pózy, zaujaté proto, aby zabránily pohledu na „tabu“ místa přímo lákaly ke zvěčnění, leč odolal jsem [Úsměv]

2
 
-

Omluva

Vložil abel (bez ověření), 15. Září 2008 - 13:37

Omlouvám se za přidání článku dvakrát, ale nějak mi to haprovalo. Navíc jsem byl samozřejmě přihlášený, ale na „Kdo je online“ moje jméno nefigurovalo. Zřejmě si server vybral slabší chvilku.


Poznámka administrátora: „Kdo je online“ ukazuje jen lidi, kteří skutečně v nedávné době prohlíželi stránky. Jinak bychom měli seznam velmi dlouhý, protože řada lidí se vůbec neodhlašuje (i když z bezpečnostních důvodů se toto moc nedoporučuje, hlavně ne tam, kde má k počítači přístup více lidí).


Žurek: Aby článek prošel titulní stranou, tak je potřeba, aby měl fotky, umístění do mapy atd. Já jsem dřív s redakčními úpravami pomáhal, ale dneska při akcích, které děláme už nestíhám vůbec nic… Tak se musíte snažit. Fotky dneska umí poslat pětileté dítě, stejně tak vytvořit mapu. Nebo aspoň fotky pošlete s náležitým popisem. Jejich vložení není ale vůbec nic složitého.