NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

První N-wellness BRNO minulostí...

Vložil Anonymní, 6. Říjen 2009 - 1:37

Wellness Modřice u BrnaWellness Modřice u Brna ..a troufám si tvrdit, že premiéra to byla velmi vydařená. Celkem přišlo 24 hostů (další 3 moji známí, kteří měli rezervaci, se z vážných důvodů na poslední chvíli nemohli zúčastnit) a jelikož je kapacita koncipována na 30 lidí, myslím si, že to bylo tak akorát. Ostatně to potvrdila i mimořádně milá a ve všem vstřícná paní vedoucí, která spatřuje ideální stav již při počtu kolem 20 lidí. Byla připravena velmi pohodová atmosféra – intimní osvětlení, minerálky a ovoce zdarma, svíčky, vůně, příjemná relaxační hudba. Všichni byli očividně spokojeni, jen čas velmi rychle uběhl.

Zastoupení obou pohlaví byl vskutku přirozený, žádná pánská party, jak se někteří obávali v diskusi. Přišli i rodiče s dětmi.

Rozvržení lidí po centru bylo ideální – nekonaly se fronty do finské sauny; návštěvníci mohli totiž ještě využít saunu parní, dále příjemně teplou vířivku, plavecký bazén, k tomu dostatečný počet lehátek. Ty byly jednak v samostatné relaxační místnosti, jednak také kolem bazénu.

Wellness ModřiceWellness Modřice Takže jak dál? Akce byla myslím úspěšná i pro provozovatele, takže zatím platí dohodnuté termíny a to každé první pondělky v měsíci. Slovo ZATÍM zde uvádím proto, že je zde velká snaha najet na pravý wellness provoz (takový, jaký jsme zažili právě při této akci) častěji, než jednou v měsíci (a to ještě jen na 2–3 hodinky). Jelikož je zdejší centrum využíváno i jako klasický bazén, nelze jej koncipovat jako výhradně bezplavkové. Zatím totiž platí schéma, že do sauny a páry vždy bez plavek, do přilehlého bazénu a vířivky v plavkách. Pochopitelně není komfortní si neustále vysvlékat a nandávat plavky,ale snad již brzy budeme svědky toho, že budou vyhrazeny dny wellness s provozem identickým toho dnešního a dny pro veřejnost v plavkách.

Wellness ModřiceWellness Modřice Tento model ovšem závisí na jediném – na návštěvnosti, proto Ti z Vás, kteří na akci nebyli, přijďte se podívat a Ti, kteří byli, nejenže přijďte zas, ale hlavně akci trubte do světa a lákejte známé. Je zde další z pokusů přiřadit Brno (přesněji Modřice) k pravidelným cílům nejen n-návštěvníků, ale všech milovníků wellness.
4.666665
 
-

Gratulace do Brna

Vložil zurek (bez ověření), 6. Říjen 2009 - 8:28
Wellness wellnessovatýWellness wellnessovatý Gratuluju k prvnímu krůčku směrem ke standardnímu wellnessu a držím palce, ať se v modřickém wellnessu brzo objeví tato cedule, kterou jsme před časem vlastnoručně vylepovali s majitelem Babylonu. (Exkurze do Wellness Centra Babylon) [Úsměv]
 
-

Díky za blahopřání,

Vložil abel (bez ověření), 6. Říjen 2009 - 11:19

…ale ten nápis v němčině máte špatně. Správně má znít Eintreten ohne Badeanzug. Ani ta polština není úplně ono, ale asi nemáte v tiskárně polské fonty, neboť správně je …kąpielówki.


Žurek: Ceduli vyráběl Marketing. Německého překlepu jsem si všiml až po opadnutí euforie z otevření WCB. Dneska tam už mají úplně jinou ceduli. Co je ale hlavní, že bezplavkový trvá beze změny pořád a nějaké písmenko sem-tam na tom nic nezmění.

 
-

Spokojenost s akcí

Vložil Milan M., 6. Říjen 2009 - 23:20
Obrázek uživatele Milan M.

My jsme byli s manželkou včera moc spokojeni, bylo to perfektní a velmi příjemné. Osobně si myslím, že pokud se v Modřicích povede zavést nudawellness jednou měsíčně, bude to zatím stačit, nedělal bych si větší naděje, dokud se nerozšíří klientela. Včerejších 24 účastníků je pěkné číslo, ale to nemusí být vždycky, teprve čas ukáže, kolik je v Brně skutečných zájemců, navíc včera naše řady posílili i návštěvník z Jihlavska a trojice z Českých Budějovic. Bude to skutečně chtít další propagaci, samozřejmě nejlépe osobní, určitě i provozovatel může leccos udělat, zveřejněním na svých stránkách, vystavením informací ve wellnessu, zmínkou ve svých propagačních materiálech, pokud nějaké dělá. My se svojí spokojeností mezi svými přáteli jistě tajit nebudeme.

 
-

bazén vs. welnes

Vložil PetrK, 7. Říjen 2009 - 17:37

My si tady asi trochu pletem pojmy. (Ostatně já jsem nikdy úplně přesně nepochopil co to vlastně ten welnes je…:-) Ale pokud je někde plavecký bazén a u toho je sauna, pára a vířivka. Pak se asi nedá očekávat, že se do plaveckého bazénu bude chodit bez plavek (i když to má celé ten záhadný název wellness…) Takže pokud je v Brně Modřicích plavecký bazén, tak tam těžko někdy bude výhradně bezplavkový provoz. A v Liberckém wellnessu není plavecký bazén…čili není problém z něj udělat bezplavkovou zónu.

Jinak velká gratulace do Brna a držím palce :-)

Petr

 
-

Plavecký bazén

Vložil abel (bez ověření), 7. Říjen 2009 - 21:57

Nerad bych si vysloužil reputaci hnidopicha, ale záleží na tom, co považujeme za plavecký bazén. V Modřicích to byl spíše bazének, odhadem tak 10 – 15 m na délku. Plavat se tam samozřejmě dalo, i když jen pár temp, i hloubku měl, tak asi 1 m. Ale řekl bych, že plavecký bazén začíná tak na délce 25 m. Tohle byl IMHO spíš relaxační bazén, protože kolem něj byla rozložena lehátka (a teplotu měl skoro jako ochlazovací bazén k sauně [Úsměv]) Souhlasím s tím, že pojem wellness není nijak definován, stejně jako fitness. Ale slovíčko fitness mi na rozdíl od wellness kontrola pravopisu nepodtrhla, takže už je to vžitý termín.

 
-

Bazény a bazénky

Vložil zurek (bez ověření), 7. Říjen 2009 - 23:08

V Babylonu je bazének cca. 4m v Modřicích 10m, prakticky pouze matematický rozdíl. Pro nás je o dost důležitější přístup provozovatele. Babylonský Wellness zahájil svůj provoz sdělením, že vstup v plavkách je zakázán. Zkušený provozovatel by toto udělal i v Modřicích. Návštěvníkům můžou nabídnout slušivá prostěradla a tím nastavit neměnný režim. Pokud dobře vidím, tak ze sauny do bazénu je to pár kroků. Ve Všestarech u Hradce Králové je to ze sauny do 17m bazénu po schodech o patro výš a stejně se tam všichni koupou bez plavek. Na vesnici, kde se údajně všichni stydí před všema… V Kristall Ludwigsfelde mají FKK stále a zkouší ho rozšířit i na 50m sportovní bazén, kde je FKK zatím jen o úplňku. Z takových podniků bysme si měli brát příklad. Dlouhosáhle řešit, jestli i/y, jestli má bazének 5 nebo 10 metrů… to nám jen odčerpává energii. V zásadě by mělo platit, že pokud vyjdu ze sauny a mám to 3 m do bazénu, tak by tam měl platit FKK-režim.

 
-

re: bazény a bazénky

Vložil PetrK, 7. Říjen 2009 - 23:17

Hmm, tak to pak vlastně nechápu proč se plavecký stadion Podolí v Praze nejmenuje welnes centrum? Páru a saunu tam mají taky a o patro výše pár bazénů (2×50m, 1×33m). Takže podle teorie „bazény a bazénky“ a příkladu ze Všestar by tam vlastně měl být jen bezplavkový provoz [Smích] [Smích]

Petr

 
-

Wellness nebo cokoli jiného

Vložil zurek (bez ověření), 8. Říjen 2009 - 7:44

Neřeším, jestli se areál jmenuje wellness, nebo „sportovní zařízení TJ Sokol Horní Dolní“. Ve výše uvedeném příspěvku jsem uvedl vzorové příklady, jak se reálně lze naturismus provozovat. Ve středu budu mít v Olomouci pár minut na to, abych řediteli aquaparku osvětlil krásy naturismu. Opět uvedu příklady, které jsou s jejich zařízením srovnatelné a možnosti, které udělají z jejich aquaparku atraktivní naturistický podnik.

 
-

pohoda

Vložil Pohodička (bez ověření), 8. Říjen 2009 - 8:19

Byla tam nádherná pohoda vytvořená paní vedoucí a prostředím. Velikost bazénu mi vyhovovala, ve větším bych se ztratil a kolem něj by to bylo všude daleko. Parádně teplá voda ve vířivce, chladnější vodu v bazénu bych odhadl na 27 st., příjemná relaxační hudba, příště zůstanu až do konce. Odešel jsem dříve, takže ani nevím, zda se podařilo přemluvit kamarádce stydlivou dvanáctku zabalenou do ručníku ke koupání? [Spiklenec]

 
-

Podařilo

Vložil abel (bez ověření), 8. Říjen 2009 - 12:00

[Úsměv]

 
-

dobrý

Vložil Pohodička (bez ověření), 8. Říjen 2009 - 17:30

Tedy oběma přeji, aby je to s náma bavilo a aby se jim naturismus také stal potěšením a životním stylem. [Spiklenec]

 
-

Skutečný N wellness

Vložil Milan M., 10. Říjen 2009 - 18:48
Obrázek uživatele Milan M.

Tak jsem právě na webu Modřického wellnesu viděl, že od 10.10. zahajují čistě bezplavkový provoz 3 večery v týdnu – úterý a čtvrtek od 18 do 21 a sobota od 19 do 22. A na každý první pátek v měsíci avizují N-párty – zřejmě tím myslí to, co proběhlo v pondělí 5.10., příští tedy bude 6.11.

No to je rychlý a moc příjemný pokrok, jenom doufám, že provozovateli nedojde brzy dech; držme mu palce, aby návštěvnost naháčů splnila jeho očekávání. Za nás dva mohu říct, že budeme schopni se tam vypravit tak 1–2× do měsíce. Sice bychom jistě rádi častěji, finančně ani časově si to však nemůžeme dovolit.

V každém případě děkujeme za možnost, která v Brně dosud chyběla a nyní se nám najednou otevírá více, než jsme vůbec čekali.

 
-

Hlavně aby nedošel dech návštěvníkům

Vložil M.Dr., 10. Říjen 2009 - 19:36

Provozovatel určitě očekává, že tímto krokem zvýší návštěvnost svého zařízení. Nu, uvidíme, držím palce [Tmavé brýle]

Ještě mě napadlo – jak se liší n-párty od ostatních bezplavkových hodin? Předpokládám, že nijak – prostě je to v obou případech provoz pro veřejnost s povinným koupáním bez plavek. [Zmatený]

 
-

doufám, že návštěvníkům dech nedojde:-)ba naopak:-)

Vložil wellness (bez ověření), 10. Říjen 2009 - 20:35

Přesto, že jsem teprve včera vyhlásila N-hodiny navíc, je tu už 6 hostů. Vím není to žádná sláva, ale lepší než nikdo!!! Zelinková

 
-

Přeji Vám úspěch

Vložil M.Dr., 10. Říjen 2009 - 23:26

Taky bych přišel, i s manželkou, kdyby to nebylo tak daleko, ale snad si někdy uděláme výlet do Brna…

A smím-li se zeptat, jen ze zvědavosti, kolik lidí chodilo v této době, když byl bazén plavkový?

 
-

Díky za přání

Vložil wellness (bez ověření), 11. Říjen 2009 - 15:17

Snad Vám to někdy vyjde a navštívíte nás také. No v sobotu večer moc stálých hostů nechodí. Myslím si, že jsme nikoho nevylekali a neodehnali, tím, že jsme přidali hodiny plavání pouze bez plavek:-)

 
-

Wellness Modřice u Brna – posezónní hodnocení

Vložil Rista (bez ověření), 19. Červenec 2010 - 3:32

Letošní saunová sezóna se již stala minulostí a je tedy vhodný čas zhodnotit, zda byl projekt bezplavkového provozu Wellness centra v Modřicích u Brna úspěšný či nikoliv. Nejen dle mého názoru – ANO, bezplavkový provoz se nadmíru osvědčil a Brno a okolí konečně dostalo podmínky k plnohodnotnému celoročnímu naturistickému vyžití. Tento provoz se nakonec ustálil na tři dny v týdnu, doplněné jednou měsíčně v pátek velmi oblíbenou N-párty s občerstvením. Celková atmosféra je zde přátelská až rodinná. Průměrná návštěvnost sledovaná na stránkách naturismus.cz svědčí o ustáleném počtu návštěvníků kolem 20 lidí (celková koncepce centra je dimenzovaná přibližně na 30 lidí – tato kapacita byla překročena jen výjimečně, takže panuje vlastně ideální stav). Dle reakcí a pochvalných komentářů zde na stránkách Naturisty, si tedy nové Wellness centrum Modřice vytvořilo velmi dobré základy do příštích sezón. Příjemná vedoucí slečna (brzy paní) Zelinková jistě bude dále s humorem, optimismem a dobrou náladou kompenzovat drobné jazykové komplikace u její zahraniční kolegyně. Takže nezbývá nic jiného, než si přát, abychom měli i v zimě stále kam zajít.. Napadají vás nějaké poznatky či připomínky? Teď je ideální čas k pokusu o zlepšení..