NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Řecko, ostrov Rhodos, středisko Faliraki FKK pláž Mandomata

Vložil milgro, 13. Srpen 2013 - 8:35

Rád si prohlížím a čtu články na stránkách naturisla.cz. Již více krát jsem se setkal s tím, že naturisté chtějí dobrý tip na dovolenou. A tak tady je.
Na začátku prázdnin, koncem června roku 2012 jsme vyrazili na dovolenou na řecký ostrov Rhodos. Nejsme v Řecku poprvé, jezdíme do Řecka pravidelně každý rok od roku 2001 s dvěmi vyjímkami, jednou bulharský Sozopol, podruhé moravské Luhačovice a to popravdě, slušně řečeno nebylo ono.


Odlet z Ostravy, dvě a půl hodiny letu a přistáváme na letišti Diagoras na řeckém ostrově Rhodos. Tak tedy Rhodos. Po vystoupení z letadla první nadechnutí typicky teplého a mořem prosyceného vzduchu, potom pro kufry, do autobusu, dvacet minut cesty autobusem od letiště, ubytovat do apartmánu ve studiích ELPIDA ve Faliraki. Ideální vzdálenost pro ty, kteří stejně jako my nemají rádi dlouhé cestování autobusem do místa ubytování. Přijeli jsme večer, takže procházka, první dojmy, vybalit kufry a spát.

Ráno, probuzení v novém prostředí, budí se i cikády a v 8.00 hodin již opravdu „řvou jako krávy“. Ranní káva na balkoně a příjemné zjištění, že sluníčko bude na balkon svítit jen ráno. No a potom už jen vyrazit na pláž a užívat si nádherné chvíle na dovolené. Na pláž chodíme ráno kolem deváté. Kdo si rád užívá ranní pláž, dobře ví že ranní klid, šumění moře, moře jako stůl i když trochu chladivé, to je to nejkrásnější.

Zdejší pláž MANDOMATA je zcela určena pro naturisty, zde textilní nechodí, je dlouhá asi 500 metrů, z poloviny zaplněná deštníky. Ještě se nestalo, že na pláži je takzvaně „hlava na hlavě“. Lehátka a deštníky jsou zaplněné tak z 80-ti procent. Těch co deštníky nevyužívá je tak asi padesát. Naprostá pohoda, klid a relax, o které snad sní každý naturista. Pláž je místy písečná, místy oblázková, u břehu jsou plošné kameny. Vstupy do moře jsou pozvolné. Moře je naprosto čisé až průzračné a voda opravdu teplá. Na pláži sprchy, čisté a voňavé WC a uprostřed pláže krásná taverna se vším co hrdlo ráčí. Nádhera.

PříjezdPříjezd FKK označeníFKK označení

Faliraki je jedno z největších zábavních středisek na ostrově. Studia Elpida jsou na konci tohoto střediska a to je ta výhoda, že v noci máte klid a neslyšíte hudbu do noci probíhajících diskoték, ale z druhé strany 10 minut pěšky po pláži a jste v centru dění.

Dovolená samozřejmě není jen koupání a tak jsme se rozhodli pro půjčovnu aut a vyrazili do blízkého okolí. Rhodos má na délku asi 100 kilometrů a opravdu hodně nádherných míst, kde jezdí lidé z celého světa.

Taverna na plážiTaverna na pláži Zátoka A. QuinnaZátoka A. Quinna

Rhodos přístavRhodos přístav Městečko Lindos a jeho akropole Athény Lindoské. Lázně Kalithea. Hlavní město Rhodos. A mnoho dalších.

Dovolenou v této likalitě vřele doporučujeme. Letos jsme do Faliraki vyrazili v červenci, s kamarádem, ve čtyřech, do stejného střediska. A co myslíte? No jedním slovem NÁDHERA.

Rhodos - staré městoRhodos – staré město Faliraki přístavFaliraki přístav Lindos AkropoleLindos Akropole Z Akropole v LindosuZ Akropole v Lindosu

Click for Rhodos Forecast

FKK Rhodos, Faliraki, pláž Mandomata (Řecko)
GPS: 36.329721,28.211447
Linky a informace:
Cestopis o Faliraki 2006, FKK na Rodosu od Captain Barefoot, Faliraki Nudist.


Zobrazit místo Greece – Crete, Rhodes, Cyprus na větší mapěPro Naturista.cz upravil, mapu vytvořil a informace sestavil: Ivo Žurek

Víte, že:

  • za podpory neziskového projektu NATURISTA.CZ zde najdete stovky takovýchto tipů na vaši dovolenou?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 4700 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz

5