NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

SOLE-FELSEN-BAD Gmünd (České Velenice)

Vložil Anonymní, 11. Prosinec 2006 - 16:57

EKOLOGICKÝ AQUAPARK – SOLNÉ LÁZNĚ u Českých Velenic
Po celé Evropě známá skupina 12ti aquaparků pod názvem KRISTALL BÄDER se od 19.12.2006 rozroste o dalšího člena – SOLE-FELSEN-BAD v Gmündu u Českých Velenic. Celková plocha bude 930m2, která obsahuje: 9 bazénů, 1 tobogán 65m, 4 sauny o různé slanosti i neslanosti, pára, ledová jeskyně s párou, turecké lázně, protiproud. V bazénech s největší koncentrací soli bude navozen pocit jako při koupeli v Mrtvém moři. Pro běžné plavání zde bude k dispozici 25m bazén.


Celková architektura má navodit atmosféru skal, do nichž celý komplex posazen. Výhled z něho je na příhraniční rybník s ČR. Vnitřní vybavení koresponduje s okolní krajinou oblati Waldviertel – prameny ve skalách v saunách apod. Vedle skalní, ametsové sauny je zde ještě sauna křišťálová a achátová s různě vysokými teplotami.
Součástí komplexu je samozřejmě restaurace a služby spojené s wellness – masáže, aromateriapie apod.
Celý projekt vznikl díky iniciativě gmündské radnice, která na něm zainteresovala zmiňovanou skupinu Kristall Bäder.

Ekologický?
Celý komplex SOLE-FELSEN-BAD bude vytápěn energií z biomasy, získané z odpadů dřevní hmoty z okolních lesů. Provoz aquaparku bude tedy ohleduplný stran vypouštění kysličníku uhličitého a také s ohledem na vzrůstající ceny energií se tento krok jeví jako velmi perspektivní.
Výstavba areálu o 930m2 zahájila symbolickým napuštěním malého nafukovacího bazénku, kterého se ujali starosta Gmündu Otto Opelka a další zainteresované osoby. Tento akt se uskutečnil 28.10.2005. Dne 5.12.2006 byl zahájen zkušební provoz pro veřejnost.

Více podrobností v češtině zde. Od 5.12. do 18.12.2006 je zkušební provoz a v tomto termínu platí 50% sleva na vstupném. Od 19.12. pak běžný provoz. Celodenní vstupné bude 34,90 EUR, vč. 30minutové masáže.

SOLE FELSEN BAD
Albrechtser Straße 12, 3950 Gmünd, Rakousko
GPS: 48.75738, 14.99290


Zobrazit místo Sauny, Česká republika na větší mapě
0
 
-

Sole Felsen Bad - návštěva

Vložil pjot (bez ověření), 8. Leden 2007 - 19:38

V sobotu jsme navštívili Sole Felsen Bad v Gmündu. První pohled do haly nebyl vůbec dobrý – davy lidí pohybujících se kolem bazénů, nemožnost si pořádně zaplavat, nedalo se najít jediné volné lehátko (co také čekat v sobotu v půl druhé). Útočiště jsme našli v saunové části, kde bylo přece jenom méně lidí, větší klid a vlastně jsme saunovou část už téměř neopustili.

Bazénová část je textilní, hlavní bazén jen lehce slaný, nejatraktivnější je tam kruhový kanál s proudem. Další dva více slané bazény sice mají daleko k účinkům Mrtvého moře, ale příjemně se tam relaxuje (v tom venkovním). Sportovní bazén byl pro plavání takřka nepoužitelný vzhledem ke skákajícím dětem, rychleji tam plavali asi jen 3 zoufalci, takže jsem svůj tradiční záměr na svých 68 bazénů nechal raději na příští týden do pražského bazénu. Tobogán má určitě daleko k těm v Babylonu, spíše zajímal děti. Poslední zajímavá atrakce byla krátká vodní gymnastika v hlavním bazénu.

Saunová část je bezplavková, ve vlastních saunách jsem nezaznamenal ani jednu osobu v plavkách či pečlivě zabalenou do osušek. Jde o 4 prostorné sauny (1x venkovní), tureckou saunu a páru. Zásadní je možnost použití slaného, z větší části venkovního, 33°C teplého relaxačního bazénu s whirpooly a gejzírem, kde se dá docela dobře bez plavek zaplavat. Výborné je zúčastnit se některého z poctivých parních nárazů dle rozvrhu, např. v Salz Sauně třeba dostanete i hrst soli, kterou se můžete potřít. V saunové části je dostatek relaxačních lehátek a příjemný bar (velké pivo za EUR 2,70, ¼ vína za EUR 1,70), vodu a bagety jsme si přivezli z Česka, i když by se to asi nemělo.

Celodenní cena bez pití a masáží je EUR 18,90. Na českých stránkách je informace, že každý kdo má narozeniny, má volný vstup. Pozor – dle německé verze se toto týká pouze děti (pravděpodobně pouze do 6 let) ! Doporučuji zůstat na poslední 2 hodiny před zavřením, kdy se lidi postupně trousili domů a bylo nejklidněji.

Za celou dobu jsme v areálu neslyšeli češtinu ani jiný slovanský jazyk. Češi areál asi ještě neobjevili. Také jsme neviděli, že by někdo fotografoval nebo telefonoval, i když jsem žádný zákaz neviděl. Rakušáci možná žijí klidněji a více si to užívají.

Velmi dobré ubytování jsme si domluvili v moderně zařízeném Pensionu Kovář v Horní Stropnici 24 km od Gmündu, cena bez snídaně za osobu a noc Kč 300,- (včetně příslušenství na pokoji). V dosahu několika kilometrů je poutní místo Dobrá voda i starobylé město Weitra.

Závěrem – jako naturisté a milovníci sauny pojedeme určitě zase, kdybych byl ale milovník textilu nebo chtěl hodně plavat, asi bych spokojen nebyl.

 
-

Slané skály Gmund

Vložil Petr, 10. Únor 2007 - 23:12

Navštívili jsme už dvakrát tento akvapark, jednou ve všední den navečer od 18 hod do 22 hod a jednou s dětmi od 13 do 17 hod. Potvrzuji, že na jihu Čech není široko daleko zajímavější komplex k relaxaci a vodním radovánkám. Vše je připraveno s německou důkladností, i když jiným velkým akvaparkům nemůže nabídkou atrakcí konkurovat. Komplex je rozdělen do dvou částí, na svět koupání, kde si lze zaplavat a vyřádí se hlavně děti, a na klidnější svět sauny, určený k pravé relaxaci. Na vstupu do této části je nápis, „zóna bez textilu“. Pokud si dáte záležet, můžete postupně projít voňavou kůrou několika druhů saun, projít se po ještě nedobudované zahradě, zaplavat si ve venkovním bazénu, pohovět si jako „na peci“, ve výřivce, náročnější mohou vyzkoušet různé druhy masáží.

Jde o celkem fajn zařízení, které můžeme doporučit všem, kteří nepotřebují honit kilometry v bazénu. Jediná chybička může nastat, pokud si usmyslí několik set lidí najednou, že se do parku vypraví současně. :-)

Pro česká zařízení na jihu je to i cenově zajímavá konkurence. Dosud lidé z jihu jezdí organizovaně do Bad Fussingu.

 
-

SOLE-FELSEN -BAD

Vložil tonys, 5. Duben 2008 - 13:09

Dobrý den Rádi bychom se vypravily do saunového světa v Rakousku, ale máme menší problém, numíme Německy. Tak jsem se touto cestou chtěl pozeptat, jak to tam chodí. Například jestli se platí při vstupu, nebo až při odchodu, jestli se musí při příchodu říct že jdem do sauny, v které časti aquaparku se sauny nachází atd. moc děkuji

Tony


Žurek:
U pokladny dostanete určitě kartu s označením hodiny a minuty vstupu. Musíte říct, kdo jste – dospělý = Erwachsene, dítě = Kind, mn.č. Kindr. 1=ajnc, 2= cvaj, 3=draj, 4=fía, 5=fynf, 6=zexs, 7=zíbn, 8=acht, 9=nojn, 10=céén…víc vás asi nebude. Pokud ano, tak ten jedenáctý má vstup zdarma (11.=der Elfte, 11=elf). Při odchodu vám to ukáže, jak dlouho jste tam byli. Pokud nepřekročíte čas, tak kartu vrátíte a jdete domů. Je rozdíl, jestli jdete jen do bazénů, nebo i do saun. Všechny ceny najdete v češtině ZDE . Všude tam jsou přehledné cedule, takže se nemusíte obávat, že si odložíte, se záměrem vkročíte do sauny a kupodivu vylezete v Gmündu na náměstí [Zmatený] . Žádný strach, není to tam tak velké a většina atrakcí je značena piktogramy srozumitelnými i Marťanům.

 
-

dÍK

Vložil tonys, 5. Duben 2008 - 20:30

DĚKUJI ZA INFO. UŽ SE MOC TĚŠÍME

 
-

Prosím ještě o info, na

Vložil janamala (bez ověření), 14. Červenec 2008 - 14:33

Prosím ještě o info, na jakém principu fungují šatní skříňky, zda je např. potřeba mít nějaké mince. Také by mě zajímalo, zda je bazénová a saunová část nějak oddělena, nebo zda se dá volně přecházet z jedné do druhé (samozřejmě pokud mám zaplaceny obě části), rsp. pokud přecházím do té beztextilní části, jdu přes šatnu, nebo plavky odhazuji cestou? :) Díky za odpověď

 
-

Gmünd

Vložil koloman, 19. Červenec 2008 - 22:33

Při pobytu v Jižních Čechách jsme v uplynulém týdnu navštívili i gmündský Bad-komplex. A byli jsme za tuto možnost náležitě vděčni, neboť ke koupání v přírodě počasí zrovna nelákalo.

Celý areál (umístěný doslova v přírodě – na břehu rybníka Assangteich) na nás působil velmi dobře, především jsme ocenili, že do saunové (FKK) části mohou i děti – v dolnorakouském Laa an der Thaya je jim až do dovršení 14. roku vstup zapovězen, proto jsme ani my dospělí v lávských (Laa = česky Láva) saunách nebyli.

FKK část je rozsáhlá, vně i uvnitř, klidná a příjemná (většina podrobností byla uvedena už dříve). Ke vstupu (opakovanému) opravňuje papírový náramek na ruce , viditelně jej sice nikdo nekontroloval, ale o pobyt načerno bych se raději nepokoušel.

Po přechodu z textilní části jsme (abych odpověděl předešlé tazatelce) byli chvilečku na rozpacích, ale brzy jsme si všimli centrální sprchové enklávy, teprve tam jsme sundali plavky a umístili je pak na jeden z četných věšáků. Při odchodu naopak. (K celkové pohodě asi právě přispívá i to, že nikde není striktně nařízeno „Tady a teď musí textil pryč !“)

Snad jedinou drobnou výhradu bych měl k šatním skříňkám – v Laa se mně to zdálo modernější a jednodušší – čip přímo ke konkrétní skříňce (tady klasický klíč na náramku) a snad taky trochu víc prostoru. Ale to je jen maličkost.

A tak jediným negativním zážitkem bylo hledání akvaparku – pravděpodobně obvyklá cesta kolem vlakového nádraží v Gmündu je momentálně uzavřena, směrovky jsou tedy na nic, proto je nejlépe jakkoli se dostat na místní obchvat (spojnice větších měst Schrems a Weitra) a z něj to je k Assangteichu coby kamenem dohodil. Ale za tu chvilku hledání a dotazování to stálo.

P.S.: Jo a některé z pracovnic na recepci mluví plynně česky !

 
-

Narozeniny

Vložil Lord (bez ověření), 12. Září 2008 - 16:34

Tak jsem také navštívil o dovolené Gmünd a musím říct, že od prvního příspěvku se situace změnila a čeština je tam slyšet docela hodně. Možná tak 20% návštěvníků bylo podle mne z ČR. Jinak na přímý dotaz je potvrzeno, že v den narozenin je vstup do bázenů i saunových prostor na celý den zdarma pro KAŽDÉHO oslavence!