NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Troška nudismu v Hošticích

Vložil Anonymní, 6. Červenec 2009 - 17:51

Už od podzimu 2008 jsme pojali myšlenku obohatit aktivity JZD Hoštice o nuda pláž, která je ve filmu Slunce, seno, erotika. V sobotu 4. 7. 2009 došlo tedy k jejímu otevření. Jak už to v JZD bývá, ke slavnostnímu ceremoniálu se dostavilo množství koz, koziček, z blízkých Strakonic nějaké ty dudy, předseda v kovbojském klobouku a všemi velmi očekávaný Zdeněk Troška, pro kterého jsme měli pásku s nůžkami pro slavnostní otevření. Tak tedy všichni na koně, kozy, krávy a vyrážíme na NUDA JZD Hoštice!


Počasí v těchto dnech nevěstilo nic moc stálého a tak už od rána jsme vyhlíželi, co nás během dne potrefí. Příjezdová cesta k rybníku byla velmi promáčená, takže příjezd auty byl nemožný. Všechny atrakce jsme museli v rámci rozcvičky nanosit přes bahniska ručně. Modré nebe ale alespoň dočasně slibovalo jasno a příjemně teplo.
U vstupu k rybníku už od rána družstevníci pilně budovali bambusovou zástěnu a ceduli s nápisem NUDA pláž JZD Hoštice. My jsme se doplahočili s aquazorby, trampolinou a dalšími legráckami na hráz a tam jsme založili náš hlavní stan. Matky s dědky se hned pustili do malování transparentu – zdravice nudistů hoštickým. Naháči zabrali celou šíři hráze, takže nás bylo dobře 40–50 n-zakladatelů. Mnozí vyzkoušeli koupání v rybníku. Voda v něm je tak nějak v mezích jihočeských rybníků. Jelikož bylo očividně dusno a parno před bouřkou, tak bylo koupání příjemné.

Pomalu se blížilo poledne, transparent namalovaný, atmosféra houstla a Troška nikde. Nakonec se ale zpoza zástěny ozvalo veselé „Velebnosti, voni sou všichni nahatý!!!“ a to se už vynořil od ucha k uchu vysmátý Z. Troška, následovaný předsedou JZD a všudypřítomnými čumily z blízka i dálky. Přes napjatý celodenní program Velké veselice v Hošticích se nám Zdeněk Troška věnoval téměř hodinu. A tak došlo na historky z natáčení, jak to bylo s komparsem ve Slunce, seno, erotika, kdo může za to, že si lidi na sebe vymysleli studící plavky, jaký film zrovna dokončil a co právě začíná.
Hodinka uběhla jako nic a čím dál častější zvonění v režisérově kapse dávalo znát, že nás náš dočasný hrdina vbrzku opustí. Nicméně došlo ještě na autogramy, které Z. Troška rozdával na nastavená pozadí i popředí přítomných nudistek. Nakonec ještě společné foto, příslib, že až bude potřebovat zase nějaké n-komparsisty, tak už ví, kam se má obrátit.

To se ale už začalo opět zatahovat a dosud velmi přívětivá obloha začala hnát olověné mraky jako o závod. Za nesmírné podvečerní bouře jsme pak už jen vzpomínali na povedený den, který se hned tak nezapomíná. Nuda pláž JZD Hoštice je založena!
 

Večerní Veselá veselice v Hošticích byla poznamenaná odpolední průtrží, která se nevyhnula ani domu rodičů Z. Trošky. Ten se tedy místo radovánek ve družstvu musel věnovat čerpání vody ze sklepa. Jinak lidí bylo ale na veselici hodně, zpívala Petra Janů, Petr Spálený, pila se Troškova medovina, celý večer zakončil ohňostroj, který kupodivu nezvlhnul.


Nově založená nuda pláž v Hošticích je trvalou lokalitou s řádným označením. Je opticky oddělena od okolí a k nejbližšímu domu je to od ní asi 200m. Ubytování je možné v JZD Hoštice, nebo v okolí (na dohled).Proč jet do Hoštic?
Můžete na vlastní oči vidět škopkovic statek, náves, „nádraží“, kde se z vlaku vyskakuje za jízdy, skanzen JZD, Ranč Šimona Pláničky atd.
Od sousední Volyně se krajina zvedá k Šumavě, takže vás čeká mnoho pěkných kopečků, lesů, horských bystřin i řek. Asi 20km odsud se nachází v překrásném prostředí FKK kemp Mléčná dráha.
 

GPS FKK Hoštice: 49.20592048513168, 13.932329714298248

Zobrazit místo NATURISMUS na větší mapě
4.75
 
-

Nesmrtelné Hoštice

Vložil rox (bez ověření), 7. Červenec 2009 - 17:38

Tak tahle událost musela být moc fajn. Zvláště při vzpomínce na film Slunce, seno.. a nudisty ve filmu v Hošticích.

 
-

Můj názor na nudapláž Hoštice

Vložil sporad (bez ověření), 8. Červenec 2009 - 13:04

To že nudapláž k Hošticím patří bych si taky myslel dokud bych neviděl jak to na místě vypadá. Představa to byla pěkná ale na místě docela zklamání. Myslím že to docela vystihuje jedna odposlechnuta věta ve vesnici od kolemjdoucích kolem směrovky k nudápláži kdy pán své paní říká „nudapláž 2,5km, tak to bych teda nešel“ a taky na otevření nudapláže z řad obyčejných „diváků“ bylo asi tak max.10 lidí. Smysl by to mělo kdyby byl rybník v těsné blízkosti Hoštic, ale toto už bylo dost z ruky a ze stovek (tisíců?) návštěvníků slavností tam prakticky nešel nikdo, přestože většina lidí tam byla auty. I když si odmyslím bažiny, které tam jindy nemusí být tak moc lákavé místo ke koupání to není. Voda příšerně studená, vstup do vody hrozný, dokonce i sám pan Žurek svým dětem říkal aby na dno nestoupaly aby se nepořezaly. Prostě to na mne působilo trochu násilným dojmem, udělat to aby se to udělalo i když to za moc stát nebude. Nechtělo se mi moc kritizovat, aby pan Žurek hned nebyl dotčenej že znevažuji práci těch co něco dělají, ale přestože třeba úmysl akce byl dobrý tak si myslím že do budoucna nemá cenu lidi lákat k návštěvě nové naturistické lokality s výbornými možnostmi koupání.

 
-

nesouhlas

Vložil amorek (bez ověření), 11. Červenec 2009 - 13:41

nesouhlasim s radoby nudistou sporadem.ta akce se musela brat trochu jako recese a trochu jako zpestreni oslav v hosticich. samozrejme znam tisice lepsich lokalit na koupani u nas. voda nebyla priserne studena sam nejsem kdovijaky otuzilec a koupal jsem se ctyrikrat po 5minutach. a nevim proc by tam zval obleceny cumily. pro opravdoveho nudistu neni 2.5km zadny problem. byl jsem tam od patku do nedele,spal ve stodole na jecmeni,bylo to super,dobry kul. program,prasatko i kuratka..jel jsem tam pes 300km vlakem a zpatky se stavil na lhote,domu jsem prijel v pondeli vecer,byl to supr prodlouzeny vikend, diky pane zurek a preji vse dobre…a mluvil jsem s TROSKOU hec


Žurek: Akce v Hošticích podle mě dopadla podle očekávání, vzhledem k počasí nad očekávání dobře. Nuda pláž je založena a jak se k její úpravě postaví předseda JZD, to už je jen na něm. Může to klidně zapadnout do propadliště dějin. Nicméně jsme se Zdeňkem Troškou založili nuda pláž. To se ještě nikdy nikomu nepodařilo a asi už nepodaří.
Jinak tento víkend jsme avizovali jako Hoštice + Mléčná dráha. Na MD jsme prožili krásné n-chvíle, připravuju k tomu speciální článek. Většina naháčů tam s námi byla a myslím, že má nezapomenutelné zážitky – n-zápasy v bahně apod. [Smích]

 
-

dožínky v Hošticích

Vložil volynak, 25. Červenec 2009 - 19:59

JZD Hoštice u Volyně pořádá 21.8. 2009 opět velkou akci – dožínkovou slavnost. Nestálo by za to znovu sem vyrazit a oživit zdejší, nedávno založenou a nyní opuštěnou, nudapláž? Více na www.sluncesenojzd.eu

 
-

tak vám řeknu že jsem těžce

Vložil max27, 29. Červenec 2009 - 17:34

tak vám řeknu že jsem těžce zklamán… „Hoštickou“ nuda pláž jsem navštívil a rozhodně to není nic extra. když nebudu počítat bažinu přez kterou se k ní musíte probojovat, tak hejna komárů a hovad určitě zkazí chuť na cokoliv. Navíc jaké bylo moje překvapení, když na nudapláži bylo jen několik značně starších babiček a banda malých dětí ale všichni v plavkách… naháč ani jeden, takže mi přišlo velice nevhodné se svlékat a raději jsem odešel… tím pádem nemůžu ani říct nic o té zelehohnědé vodě, ke které jsem už ani neměl náladu jít… takže myslím že by bylo lepší ceduli „nuda pláž“ raději přemístit a přepsat třeba na „bahení lázně“…

 
-

Vítej v realitě Strakonicka/Volyňska

Vložil nahatej, 30. Červenec 2009 - 12:26

Už před lety jsem tam těžkou fyzickou práci na chalupě v létě, kdy se člověk silně potí, mohl dělat jen naplácaný repelentem. A slušná voda ke koupání už tam desítky let je jen na koupalištích (Strakonice, snad ještě pořád retro-plovárna ve Volyni) a snad pořád částečně v řekách. V rybnících, na které nostalgicky ze svého mládí vzpomínal můj otec, jsem byl naposledy snad před 40 lety. Je to zemědělský kraj, tedy hmyz, a čištění vodních ploch, sloužících navíc i rybářům, už se pořádně či vůbec nedělá desítky let. (Nevím ale, co za vodu za hoštická šaškárna je.)

 
-

Re Volyňsko:-)

Vložil vv, 30. Červenec 2009 - 19:15

Náhodou došlo na retro koupáku ve Volyni k významné změně,po 40ti letech se zde netočí jen Nektar,ale i Svijany:-)Jinak vše při starém:-)

 
-

Volyně

Vložil nahatej, 31. Červenec 2009 - 9:45

Úžasné. Už by skoro měli uvažovat o nějakém statutu chráněné památky.

 
-

Volyňské koupaliště

Vložil volynak, 3. Srpen 2009 - 19:56

Ano, volyňské koupaliště bylo přesně před rokem skutečně vyhlášeno kulturní památkou. Lze o tom „vygooglovat“ množství informací…

 
-

Festival v Hošticích

Vložil volynak, 3. Srpen 2009 - 20:00

V Hošticích u Volyně se v sobotu 22.8. koná další ročník hudebního festivalu Stodola Michala Tučného. Více na www.kyno.cz. Najde se mezi účastníky nějaký vyznavač nudismu, který zavítá také na zdejší, nedávno s velkou slávou založenou, nudapláž? Ovšem nečekejte zde nějaké zázemí nebo vykachlíčkovaný bazén (jak si někdo stěžuje výše), celou hoštickou parádu je nutno brát s rezervou a spíše jako recesi.

 
-

bohužel

Vložil max27, 4. Srpen 2009 - 0:15

musím vás zklamat, ale ve Volyni na koupališti si opravdu Svijany už nikdy nedáte. V součastné době nabízí provozovatel pouze Starakonický Nektar…

 
-

jasně

Vložil max27, 4. Srpen 2009 - 0:16

ale já měl tím blátem na mysli spíše tu louku před nudapláží. ve vodě bych ho i čekal…

 
-

názor

Vložil Pohodička (bez ověření), 5. Srpen 2009 - 8:35

Berte to tak, že Hoštice u Volyně v rámci tradice spojené s filmy Slunce, seno, … prostě nudapláž mít musí – jaká je, to je vedlejší a jistě se může zlepšit – hlavně, že JE! [Spiklenec]

 
-

Památeční koupaliště

Vložil nahatej, 5. Srpen 2009 - 15:35

Volyňák: no to mě těší! Budu si asi muset udělat retro-výlet. Vzpomínek je kupa. A plavat mě tam kdysi učil legendární Vozka …

 
-

Re: názor (na Hoštice)

Vložil volynak, 5. Srpen 2009 - 19:46

Pláž sice je, ale není téměř využívána. Byl jsem tam od jejího založení dvakrát, pokaždé nahatý sám. Pár místních textiláků, kteří se tam přišli vykoupat na mě koukalo dost nevraživě. Chápu, že tam nikdo nebude jezdit pravidelně z kdovíjaké dálky a z místních jsem vyznavačem nudismu asi jenom já. Proto se snažím nalákat tam svými příspěvky.

 
-

Přijede ještě někdo Hoštic?

Vložil volynak, 19. Srpen 2009 - 20:15

Jak jsem už informoval před časem, konají se o tomto víkendu v Hošticích u Volyně dvě akce – Dožínky JZD Hoštice a festival Stodola Michala Tučného. Pokud se někdo chystáte, nezapomeňte navštívit také zdejší nově založenou nudapláž. Bude-li hezky, tak se tam potkáme. [Spiklenec]

 
-

Hoštice letos

Vložil volynak, 6. Červenec 2010 - 9:43

Tak v Hošticích proběhla o svátečním víkendu opět Veselice JZD, tak jsem zavítal i na loni založenou nudapláž. Bylo tam však pusto (4.7.), pouze dvě holky v plavkách, po nudistech ani památky [Smutný] . Jinak tráva je tam posečená a ani loni bažinatá louka, je letos OK. Zavítá tam ještě někdy někdo?