NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

FKK Valalta, Istrie, Chorvatsko

Vložil Anonymní, 14. Červenec 2007 - 15:52
Aktualita: 

7. 5. 2014: Aktuální informace – slevy INF-FNI ve Valaltě.

Find more about Weather in Rovinj, RH
Click for weather forecast

Mapa, plánek, souřadnice: 
Video in english (in Deutsch hier):

Valalta GB from Josip Ruzic on Vimeo.GPS: 45.12232395235989, 13.63077163696289

FKK VALALTA – HOME page

VALALTA ****

Cesta Valalta-Lim bb, 52210 Rovinj – Istra – Croatia
Tel.: 00385 (0)52 804 800 email
SEA TEMPERATURE

Click for Pula Forecast

Přístupnost pláže: 
Placená s otvírací dobou (jindy nepřístupná).

Fotografie: Pláž:  

Bazény:

Přidejte své zážitky z Valalty na konec této strany!

Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Lodí

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Naturistické občerstvení.
WC na n-pláži.
Sprchy na n-pláži.
Půjčovna lodiček.
Dětské hřiště na pláži.
Naturistický kemp.
Parkoviště placené.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Lodičky.

Ubytování: 

Apartmány Istrie – prima ubytování v Chorvatsku


Velikost pláže: 
1km

Komplikace: 
Plavba lodí.

Terén pláže: 
Písek.
Štěrk.
Kamení.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Osídlení v doslechu.
Rušno.
Zvlněná krajina.

Vodní plocha: 
Venkovní bazén.
Dno štěrkové.
Dno kamenité.
Slabý proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 
Další info: 

Jedno z největších naturistických středisek na chorvatském pobřeží. Je nejsevernější součástí rovinjské aglomerace. Leží 7 km severně od Rovinje, při ústí Limského zálivu do moře (při jeho jižní straně) a na přilehlé pevnině. Jedno z velkých naturistických středisek – 70 ha, kapacita 4000 návštěvníků, jedno z nejlépe vybavených, jediné na Jadranu, které je označeno čtyřmi hvězdičkami. Větší část plochy kempu je rozdělena do 1333 parcel. Majitelé obytných vozů mohou je mít zde zaparkované i přes zimu. Ubytování ve vlastních stanech, v pronajatých obytných vozech, v bungalovech, apartmánech. Areál kempu je pokryt nižší vegetací, která je místy prostřídána stromy. Pláže: písek, oblázky, kameny, též skalnaté pobřeží. V kempu je soustava bazénů s mořskou vodou. Stravování: několik restaurací (mj. rybí restaurace a gril), pizzerie, snackbary. cafe-bar; supermarket, stánky s ovocem a zeleninou, různé obchody, kiosky s novinami a časopisy; kadeřnictví, kosmetický a masážní salón, fitnescentrum. I neobvyklé služby, jako např. program Vital pro aktivní dovolenou pod dohledem lékaře. Středisko má dokonce svůj vlastní pivovar. Mimořádně pestré jsou ve Valaltě možnosti sportování: potápěčská škola, tenisová škola, škola windsurfingu; hřiště na volejbal, badminton, plážový volejbal, lze hrát minigolf, stolní tenis. Půjčovny sportovního vybavení pro nejrůznější sporty. Součástí střediska je i malý přístav pro jachty a čluny, možno si najmout člun nebo jachtu. S odborníky je možné se věnovat i józe. Pořádají se různé hry, soutěže a zábavné pořady pro dospělé i pro děti (je tu školka), organizují se výlety. Možnost společenského vyžití jednak přímo ve Valaltě, jednak v Rovinji. Vzhledem k výhodné poloze Valalty je možno podnikat výlety autobusem i lodí do okolních přímořských letovisek (Limský záliv, Rovinj, Pula, Brijuni) i do zajímavých starobylých obcí v istrijském vnitrozemí (Dvograd, Žminj, Bale). Pravidelné autobusové spojení s městečkem Rovinj.


Nejbližší obce: 

Rovinj


Turistické cíle: 

Istrie


English / Deutsch: 
Aktualizováno: 
12. 5. 2014 Ivo Žurek

3.666665
 
-

Parkování ve Valaltě

Vložil zurek (bez ověření), 5. Červen 2008 - 19:22

Napsal Vlado:
Zdravím všetkých naturistov! O pár dní sa chystáme do Valalty, dostal som však informáciu, že vo Valalte sa nedá parkovať priamo pri stane ale iba vo vyhradených priestoroch. Je to pravda? Sú všetky parcely číslované, alebo sú tam aj nečíslované miesta s možnosťou pripojenia na elektriku? Prosím o skorú odpoveď.

 
-

Parkovani a žetony - Valalta

Vložil plysak (bez ověření), 9. Červen 2008 - 10:23

Zdravim, taky by mě zajímalo zda se může parkovat přímo u stanu v rámci přiděleného pitche a jak je to s žetony na teplou vodu? Stačí koupit jeden nebo to při každém sprchování spolkne nový žeton???

 
-

Dojmy z Valalty 2007

Vložil glide (bez ověření), 5. Srpen 2008 - 17:42

Pokusím se shrnout základní informace a dojmy podložené naší loňskou zkušeností (2 dospělí + malé dítě):

Valalta je velký a velmi dobře vybavený FKK kemp (pro cca 3–4.000 lidí)

  • má vlastní marínu (přístav i pro větší lodě), minimarket, lékaře, několik restaurací a barů, velkou písečnou plochu s dětským hříštěm a atrakcemi pro malé i větší děti, bazén, minigolf, tenisové kurty apod. Pokud máte apartmán získáte i vlastní číslované parkovací místo chráněné proti přímému slunečnímu svitu
  • pláže jsou čisté – většinou kamenité s betonovými platy, v jižní části kempu jsou i oblázkové, v zálivech jsou cca 50–100 m od břehu umístěné stabilní pontony na opalování (a skákání do vody :-)
  • pobřeží je členité se skalnatým výběžkem, molem, vlnolamem a větším zálivem – dlouhé cca 2 km (kolem vede prašná, místy asfalt. cesta)
  • nad kempem je hezké vyhlídkové místo s malou rozhlednou a nádherným výhledem na Valaltu a Limský záliv, vrchol kopce se nachází asi 80–100m nad úrovní moře
  • návštěvníci – většinou D, NL, I, SLO, A v menší míře CZ, SK, H, F, PL
  • zákaz vstupu pro naháče platí pro recepci, minimarket a některé restaurace
  • apartmány se doporučuje rezervovat už v zimních nebo jarních měsících (bývá obsazeno)
  • Výsledný dojem: Vynikající (ubytování, služby, moře). Mínusem můžem být jen vyšší cena, ale za kvalitní služby se platí všude.
 
-

vstup do kempu Valalta

Vložil Hanka (bez ověření), 13. Leden 2010 - 21:52

Dobrý den, v létě se chystáme do hotelu Valdaliso, měl by být poblíž komplexu Valalta. Zajímalo by nás, zda je možné se dostat do Valalty i když tam nebudeme přímo ubytovaní. Pokud ano, jaký vstup se platí ? Popř. pokud byste někdo věděl, jak daleko se Valalta od hotelu Valdaliso nachází a poradili byste nám nějakou nejkratší cestu, budeme rádi. Děkujeme !

 
-

Dobrý den Hanko. Vstup do

Vložil Jarek, 13. Leden 2010 - 22:25

Dobrý den Hanko. Vstup do Valalty je možný za cenu v roce 2008 10 EUR na celý den i když zde nejste ubytováni. Jinak se ještě platí parkoviště, ale nevím cenu. Já jsem tam byl ubytovaný ve svém stanu. Nevím jak daleko je hotel Valdaliso, ale to zjistíte na IT. Do Valalty- kempu se dá velmi klidně a dobře dojet i na kole, je to vcelku po rovince. Hodně úspěchu, já jsem tam byl spokojený. Je to sice nejdražší kemp, ale velice klidný a hezký, výborně udržovaný. Pozor na počasí, rychle se mění. Jarek

 
-

Placena plaz Valalta

Vložil thebeno, 3. Červenec 2010 - 1:57
Obrázek uživatele thebeno

Přístupnost pláže: Placená s otvírací dobou (jindy nepřístupná). co si pod tym mam predstavit? kolko stoji a platia aj ty co su tam ubytovany?

 
-

Valalta Valdaliso a vstupné na pláž 2010

Vložil Hanka (bez ověření), 10. Srpen 2010 - 23:16

Dobrý den, tak jsme to letos zkusili, naštěstí to bylo mnohem levnější, v přepočtu 70,– Kč na osobu a celý den. Parkoviště bylo zdarma. Jinak moc se nám líbilo, opravdu hezký kemp.

Vstup na pláž stojí pro letošní rok (2010) 25 kuna na osobu a den. Toto platí pro neubytované.

 
-

Ceny Valalta

Vložil Leila (bez ověření), 30. Červen 2011 - 11:58

Dobrý den, nemáte někdo prosím zkušenosti s tím, jak se pohybují ceny apartmánů ve Valaltě? Zda vyjde lépe objednat ubytování a polopenzi přes oficiální web předem, či přímo až na místě. A nebo zda je to nastejno. :) Děkuji za odpověď.

 
-

Valalta ceník

Vložil Jarda72, 18. Červenec 2011 - 18:47

Neporadil vam nekdo, jak je to s cenami?Ten cenik je nejakej neprehlednej :o) .

 
-

wifi Valalta?

Vložil guestji, 4. Červenec 2014 - 9:07

Zdravím, nevite někdo, na kolik vychází denní přístup do wifi ve Valaltě? Pokud už to neudělali free. Děkuji

 
-

Wifi Valalta aktuální ceny

Vložil zurek (bez ověření), 4. Červenec 2014 - 18:09
Online informuje delegát CK INTERMEDIAL, který je nyní přímo ve Valaltě: wifi ve Valaltě:
1 hod 36hrk , 3 h.60 hrk a 24 h 85 HRK
 
-

díky za ceny wifi

Vložil guestji, 4. Červenec 2014 - 19:46

Díky za aktuální info…

 
-

Valalta v sezóně 2014

Vložil Dubi2540 (bez ověření), 7. Červenec 2014 - 18:39

Letos jsme byli v kempu Valalta. Naprosto jsme byli s přítelkyní nadšeni. Byli jsme nejprve přímo v kempu a chtěli si zajistit ubytování. Bohužel však nebylo pro nás volné. Ceny jsou dražší (kvalita se musí zaplatit), ale je možné se ubytovat mimo kemp a dojíždět do kempu. My jsme byli ubytováni hned vedle, asi 2 km. Při příjezdu zaparkujete auto na zastřešeném parkovišti zdarma a při vstupu zaplatíte 50 kun na osobu (cca 185 Kč ). Po vstupu můžete využívat vše jako ostatní ubytováni v kempu. Park je nádherný, po celém parku jezdí pánové na skůtrech (security) a jakýkoliv dotaz nebo problém s nimi můžete vyřešit. Snad všechno je v kempu nové – krásné chodníky, opravné budovy, krásná zeleň, stylový bazén, tobogán pro děti (je to rodinný kemp) a udržované pláže, kde jsou dřevěné slunečníky a zdarma robustní lehátka. Je zde zakázáno rezervovat nebo hlídat někomu lehátka, takže vždy si místo najdete i v sezóně, protože jsou po celém kempu. Jak se ptali v diskusích, tak s nahotou si problém nedělejte, záleží to čistě na Vás. V kempu můžete chodit oblečení nebo nazí. Avšak na pláži je zákaz oblečení, ale i tak Vám nikdo hlavu neutrhne, když budete mít spálená záda a necháte si tričko. My jsme se svlékli někdy až na pláži, hned po vstupu nebo někde po cestě. Strach z textiláků na pláži rozhodně mít nemusíte, protože tam opravdu žádného nenajdete. Atmosféra je zde úžasná. Každý je milý a přátelský. Bohužel jsem se nepodíval na ceny v obchodě a v restauracích, takže pokud někdo má zkušenost, tak zde může dopsat. Jinak veškeré informace jsou zde: VALALTA. Ještě k plážím – většina je písečných a někde oblázkové. Kemp je celý oplocen, takže se nemá šanci tam nikdo dostat. Ze zvědavosti jsme byli i nedaleko v kempu Koversada. Je levnější, není špatný, ale na Valaltu to nemá. Myslím možnostmi, prostředním a plážemi. Ale určitě se tam dá strávit příjemná dovolená.:-) Ať už se rozhodnete jakkoliv, přeji příjemnou dovolenou a napište pak své zkušenosti.

 
-

potápěčská škola ve Valaltě

Vložil fiba, 12. Listopad 2014 - 15:56
Obrázek uživatele fiba

Zdravím, má někdo tušení, jak je to s potápěčskou školou ve Valaltě? Jde mi hlavně o komunikaci. Já mluvím anglicky, manželka německy. Chorvatsky ani jeden a česky asi nebudou mluvit oni :o( Díky za každé info