NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Válka s Mloky

Vložil eSHá, 12. Prosinec 2020 - 15:01

Zdá se, že tu šlo také o jisté pohnutky morální. Mezi papíry pana Povondry se našlo v mnoha jazycích Provolání, uveřejněné patrně ve všech novinách světa a podepsané samotnou vévodkyní of Huddersfield, kde bylo řečeno:

„Liga pro Ochranu Mloků se obrací zejména k vám, ženy, abyste v zájmu slušnosti a dobrých mravů přispěly prací svých rukou k veliké akci, jejímž cílem jest opatřit Mloky vhodným oděvem. Nejvhodnější k tomu účelu je sukénka dlouhá 40 cm, šířka v pase 60 cm, nejlépe se všitou gumičkou. Doporučuje se sukénka složená v záhybech (plisé), která dobře sluší a dovoluje větší volnost pohybu. Pro krajiny tropické postačí zástěrka opatřená tkanicí k zavázání v pase, zhotovená ze zcela prosté prací látky, popřípadě ze starších částí vašeho obleku. Pomůžete tím ubohým Mlokům, aby se při své práci v blízkosti lidí nemuseli ukazovat bez jakéhokoliv oděvu, což zajisté uráží jejich stud a dotýká se nemile každého slušného člověka, zejména pak každé ženy a matky.“

Podle všeho se tato akce nesetkala se žádoucím výsledkem; není známo, že by se kdy Mloci uvolili nosit sukénky nebo zástěrky; asi jim to pod vodou překáželo nebo to na nich nechtělo držet. Když pak byli Mloci odděleni od lidí prkennými ohradami, odpadly všem na obou stranách jakékoliv důvody ke studu nebo nemilým pocitům. Pokud se týče naší zmínky, že bylo třeba chránit Mloky před různým obtěžováním, měli jsme na mysli hlavně psy, kteří se nikdy s Mloky nesmířili a pronásledovali je zběsile i pod vodou, nedbajíce toho, že se jim zaněcovaly v tlamě sliznice, když pokousali prchajícího Mloka. Někdy se i Mloci bránili a nejeden vzácný pes byl ubit motykou nebo krumpáčem. Vůbec mezi psy a Mloky se vyvinulo trvalé, přímo smrtelné nepřátelství, které se nijak nezměnilo, naopak spíše zesílilo a prohloubilo zřízením ohrad mezi oběma. Ale to už tak bývá, a nejenom u psů. Mimochodem řečeno, těch dehtovaných plotů, táhnoucích se mnohdy na sta a sta kilometrů po mořském břehu, bylo využito k účelům výchovným; po celé délce byly pomalovány velkými nápisy a hesly vhodnými pro Mloky, jako například: Vaše práce – Váš úspěch. Važte si každé vteřiny! Den má toliko 86 400 vteřin! Každý má jen tolik ceny, kolik udělá práce. Jeden metr hráze můžete postavit za 57 minut! Kdo pracuje, slouží všem. Kdo nepracuje, ať nejí! A tak dále. Povážíme-li, že ty prkenné ohrady lemovaly na celém světě víc než tři sta tisíc kilometrů mořských břehů, dovedeme si představit, kolik nabádavých a obecně prospěšných hesel se na ně vešlo.

0
 
-

Aneb Válka s "Blbci" (nejen lidskou blbostí)

Vložil Sam De Bill, 18. Prosinec 2020 - 13:34

Zdravím všechny čtenáře, nejen P.T. ctěné „naháče“ v čele s Emeritním Naturistou (= čti Adminem)!!!

A ve shodě s jeho přáním a Návštěvním řádem tohoto jeho skvělého díla (vpravdě vlastního „dítětě“) a webu – poslední záchrany naší vesměs nepochopitelné a „utlačované“ menšiny, budu se snažit o co nejvíc pozitivní poselství, nejen kvůli nadcházejícímu času Vánoc a oslav příchodu Nového roku.

Tzn. my všichni, naturisté, nudisté i obyčejní naháči (sólo „uchylní“ muži) chceme pro všechny jen to nejlepší, hodně štěstí, stálé zdraví, pevné nervy, spoustu Lásky, radosti a nahatosti, po celý dlouhý nový rok 2021 – Ať je ve všem lepší než ten odcházející!!!

Opravdu nejsme jako ti zmiňovaní a „nešťastní“ Čapkovi mloci (ve skutečnosti jde o metaforu nacistů+fašistů), jaké známe z knihy, divadla, filmu atd. (já osobně např. ze skvělého komiksu, kresleného myslím dokonce p. Kájou Saudkem?!).

Nic víc, nebudu vás už déle zdržovat od vánočních a novoročních příprav, jen vám všem popřeji ještě jednou šťastné, veselé a hlavně hodně nahaté Vánoce i celý nový rok 2021!!! A jděte si mezí tím, při tom či potom jen tak na chvíli klidně ven zacvičit, zaběhat či zaskákat, vyválet ve sněhu či se ponořit do sudu, potoka či řeky, zaplavat si, ale hlavně vždy zcela volní-svobodní-nahatí, zbavení vší tíže, problémů a starostí a držte se!!!

Covid a jiné trable už brzy jistě pominou, ale dobrá nálada a nahota (i s mazlením se s milými lidmi) tu budou s námi napořád!!!

I Váš/Vaše „vše“

nahaté SdB-21 („voko bere“)

 
-

NÁLADA

Vložil georgejirka, 23. Prosinec 2020 - 10:00
Obrázek uživatele georgejirka

DOČETL JSEM DO KONCE [Tmavé brýle] A HNED MÁM LEPŠÍ OPTIMISTICKOU NÁLADU [Spiklenec] [Úsměv] [Smích]

 
-

Díky a jen tak dál ...

Vložil Sam De Bill, 23. Prosinec 2020 - 12:03

A kdo by měl zájem o pokec, nejen virtuální, posezení u čaje, grogu atd. popř. i masáž a (víc?! v rámci dospělé slušné domluvy) nečekejte a pište, zde i na mail .. Žijeme jen jednou a nic a nikdo nás nesmí zastavit, protože život je m.j. pohyb … Nenechme se ničím a nikým zpomalit natož otrávit, viry, bacily ani lidmi s úsměvem a dobrou náladou (cvičením, nahotou i mazlením se) se dá vše zvládnout lépe!!! Pomoc už je na cestě, stejně jako dříve z celého světa a tak i každý může a měl by pomáhat kolem sebe, podle svých schopností a možností Já např. hlavně úsměvy, milými slovy a je-li čas i zájem tak i tou masáží (při nejmenším ušních boltců či chodidel) … Nahotě a všemu milému zdar i v celém šťastném roce 2021 – SdB21

 
-

PF 2021

Vložil georgejirka, 1. Leden 2021 - 10:58
Obrázek uživatele georgejirka
PF 2021PF 2021PF 2021PF 2021 [Úsměv] [Spiklenec]