NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistická dovolená - Jižní Čechy

Vložil Anonymní, 6. Květen 2007 - 18:26

Nejhustší síť vodních ploch, cyklostezek, historických památek, selské baroko, Budvar, Samson, Rožmberkové… a skvostné naturistické lokality. To jsou Jižní Čechy. Tady začneme naše předsezónní putování za našimi nejlepšími n-místy. Ale teď už pozor! V okně se nám mihnula cedule s nápisem „Veselí nad Lužnicí“, vjíždíme do lesa, po pravé straně tušíme velkou vodní plochu – a to už každý zkušenější naturista stojí v pozoru, hrdě vypíná hruď a hlásí: „Příští stanice Vlkov – nejskvělejší nudi pláž jižních Čech!“. Tak tedy vystupme a nechejme se okouzlit ;-) 

VlkovVlkov VLKOVSKÁ PÍSKOVNA Kompletní informace pro naturisty
Nejklidnější místo je mezi dvěma písníky tam, kde je na naší mapě označena n-lokalita. Tady se můžeme dosytosti nabažit krásně čisté vody, přírody i slunce. Možná málokdo ví, že v těchto místech se nachází téměř hektarová poušť s ojedinělou florou. Sem i na další zajímavá místa nás zavede sedmikilometrová naučná stezka se 14 info tabulemi. Stezkou se dostaneme i na řadu dalších zajímavých míst, mj. i na pláž, kde se natáčel ne příliš pochvalně známý film Věry Chytilové Vyhnání z ráje. My se ale z ráje vyhnat nenecháme a užijeme si veselsko-vlkovských pískoven dosytosti. Počítám, že syti budeme přibližně za 2–3 dny. Co tedy potom? Máme štěstí, že do 30 minut autojízdy máme nepřeberné množství návštěv historických i přírodních památek. Tak tedy startujeme a vyrážíme!

HlubokáHluboká Červená LhotaČervená Lhota Zámek Hlubokou dosáhneme z Vlkova po 30km jízdy. Tato klasika českých zámků jistě nadchne každého, dětičky dostanou slíbenou zmrzlinku a další jim může slíbit třeba na Červené Lhotě mapa (29km). Další tipy na výlety do okolí nám dají Veselští. Našemu zájmu by neměl uniknout nádherný zámek v Bechyni To už za sebou máme ale hezkých pár dnů na jednom místě a jak nám velí život – život je změna a my, namlsáni Vlkovem, se porozhlížíme, kam vyrazit na dalších 4–5 dnů. Pojedeme více na jih a podle toho, jestli chceme být spíše v lázeňském městě, nebo na venkově, zvolíme Třeboň, popřípadě Suchdol nad Lužnicí.

Třeboň SvětTřeboň Svět TŘEBOŇ Kompletní informace pro naturisty
Zde bude hlavní stan každého naturisty na pláži u rybníka Svět, poblíž lázeňského komplexu AURORA. O ubytování není v tomto městě nikdy nouze, přinejhorším lze využít nedaleký kemp Třeboňský ráj. Můžeme se tedy opět oddat na-turistickým radovánkám. Po trmácení se autem minulého dne nám určitě přijde vhod nabídka Cykloturistika Třeboňsko. Z místních zajímavostí nám nesmí uniknout honosný třeboňský zámek, ani Schwarzenberská hrobka. Po nabažení se třeboňských skvostů vystrčíme růžky dále a vyrazíme na:

Hrad JHHrad JH JINDŘICHŮV HRADEC Kompletní informace pro naturisty
Toto město nás opět nadchne svojí historií, v noci se necháme postrašit bílou paní, ve dne se můžeme projet historickou mašinkou, zajít na nepřeberné množství akcí Jindřichohradeckého kulturního léta a samozřejmě si nenecháme uniknout místní naturistickou lokalitu Jindřiš:
Od té si nebudeme slibovat srdceryvné okouzlení jako ve Vlkově, nicméně po plahočení se po místních památkách zde nalezneme příjemný odpočinek v místních zásuvkách ;-). Jak pravili naši moravští n-cestovatelé: „Týý, co tamti v tém Jindřišu, só tam napáskovaní, jak v šuflatech!“. :-) Tímto bude zřejmě náš pohár zvědavosti o jindřichohradecku naplněn a my zamíříme do posledního místa naší jihočeské n-štace a tím bude:

Cep - mezi Majdalenou a SuchdolemCep – mezi Majdalenou a Suchdolem SUCHDOL nad LUŽNICÍ Kompletní informace pro naturisty
Oblast podobná veselsko-vlkovsku. Opět zde proto najdeme rozlehlé vodní plochy, krásnou přírodu, klid a nádherná naturistická místa. O ubytování všeho druhu není i zde nouze. Pro získání turistických informací zajdeme do místního informačního centra, nebo je získáme tady. Jistě neopomeneme navštívit blízký rakouský Waldviertel. Pokud bude nálada a čas, tak můžeme doporučit návštěvu dolnorakouského naturistického klubu Mostvirtel FKK Sportverein s bohatou spolkovou činností.

Myslím, že v tuto chvíli máme za sebou dobrých 14 dní opalování, koupání, koukání, zmrzlinování a spoustu dalších radovánek a přichází na řadu známé „Všude dobře, doma nejlíp.“ Takže až se opět dolopotíme domů, vypereme, pořádně se vyspíme ve své postýlce, vyděláme potřebný peníz na živobytí i cestování, tak vás opět pozvu na putování našimi skvělými naturistickými místy. Příště to budou:

VÝCHODNÍ ČECHY – kraj průzračných písníků, hlubokých borových lesů, teplíčka, národních obrozenců, bitvy u Hradce Králové… však poznáte sami ;-)
0
 
-

Vlkovská pískovna 2007

Vložil Petr, 11. Květen 2007 - 0:10

Pro vzdálenější návštěvníky je nejlepší přístup k pískovně ze silnice Veselí – Třeboň. Po levé straně lze parkovat. Zdá se, že konečně dostali místní rozum a nechali u pískovny prostor pro parkování vozů.

Jeli jsem kolem 1.5.2007 kolem 16 hod. Bylo pěkně, tak jsme neodolali a skutečně. U můstku přes Lužnici jsem napočítal kolem deseti naturistů. Voda měla tak 18–19C. Skočil jsem si dvakrát po hlavě do vody a krátce zaplaval. Byl to osvěžující zážitek :-) v jarním odpoledni.