NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Babylon Liberec: PRVNÍ XD THEATER V ČR ZAHÁJIL PROVOZ

Vložil Anonymní, 19. Únor 2009 - 15:33

Liberec, 19. února 2009 V zábavním a společenském komplexu CENTRUM BABYLON LIBEREC, byl slavnostně spuštěn XD Theater. Jedná se o první 4D simulátor svého druhu ve střední Evropě. Investice do virtuální reality nové generace vyšla na 7,5 milionu Kč. 

XD Theatrer byl spuštěn zároveň se zahájením mistrovství světa v klasickém lyžování. Je to částečně záměr, během MS očekáváme v komplexu vyšší počet hostů. Od koupě po vlastní výstavbu stačilo pouhých 14 dní. Využili jsme skutečnosti, že bylo zařízení prezentováno na výstavě v Londýně. Místo toho, aby se rozebralo a poslalo zpět za Atlantik, putovalo do České republiky.

XD Theater neboli 4D simulátor je jediný svého druhu v České republice. Náklady na pořízení byly 7,5 milionu korun. Zařízení z dílny firmy Trio Tech pochází z Kanady, vyrábí se pár desítek kilometrů od Montrealu. V USA a Kanadě jsou zařízení tohoto typu velice oblíbená. 

V simulátoru je celkem osm pohyblivých křesel. Cena každého je tak v přepočtu 900 000 korun. V nabídce je pět asi pětiminutových filmů, z nichž každý přijde na čtvrt milionu korun. Příští rok plánujeme obměnu filmů – nákup nových. Každý den běží tři filmy, které se následující den obmění tak, aby i lidé ubytovaní na hotelu Babylon při vícedenním pobytu mohli shlédnout filmy postupně. Předpokládaná denní návštěvnost jsou dvě stě lidí. Návratnost investice počítáme na čtyři roky. 

Ke sledování filmů ve 3D slouží polarizační brýle, které umožní sledovat obraz vysílaný ze dvou kamer tak, aby působil prostorově. Čtvrtou dimenzí je pohyb sedadel, foukání vzduchu a prostorový zvuk. Křesla dokáží vyvinout až 100 různých pohybů a 2G přetížení. Diváci se upnout do bezpečnostního pásu, kvůli nebezpečí vypadnutí z křesla. Při odpojení pásu pohyb křesla okamžitě ustane. Prostor se sedadly navíc monitoruje obsluha pomocí infračervené kamery. V případě jakéhokoliv problému produkci okamžitě zastaví. Sedadla, která nejsou obsazena se nepohybují – šetří tak energii.

Při zapojování XD se naši technici řádně zapotili. A to, i když měli k ruce zkušeného mechanika přímo z Kanady. Nejvíce práce jim dalo zredukovat napětí v našich zásuvkách na, v Americe používaných, 110 V a propojit naše zásuvky s Kanadskými. Aby se stihlo XD včas otevřít, prodloužily se směny. Těsně před otevřením se na XD pracovalo až do půlnoci.

Simulátor není doporučen gravidním ženám, kardiakům, osobám s vysokým krevním tlakem nebo v době čerstvé poúrazové rekonvalescence. XD Theater není přístupný pro děti do deseti let, dětem do 140 centimetrů výšky a podnapilým osobám. Do sedadel by neměli usednout ani lidé těžší než 160 kg.

Vstupné na jeden film stojí šedesát korun na dva filmy sto korun a na tři filmy sto dvacet korun. Rodinné vstupné pro 4 lidi přijde na 180 Kč. Provozní doba je denně od 10 do 20 hodin.

V nabídce je celkem pět různých filmů. Od ledového Výletu do Arktidy, přes oblast sci-fi – Cesta do středu země či průlet nad neobjevenou planetou Kosmická loď. Nechybí ani adrenalinový zážitek – XD Theater nabízí v této oblasti film Strašidelný důl. Na své si přijdou i menší diváci – Jett and Jinn je průlet nad ulicemi velkoměsta i pod nimi.

Na území Evropy jsou XD simulátory v celkem 6 městech ve Skotsku, Rusku, Španělsku a Turecku.

Miloš jak ho neznáte :-)Miloš jak ho neznáte :-)
4
 
-

Čtu dobře?

Vložil VestonickaVenuse, 21. Únor 2009 - 15:02
Obrázek uživatele VestonickaVenuse

V nabídce je pět asi pětiminutových filmů…


Žurek: A podívejte, jak z toho lidi šílej [Smích]

 
-

Nestojí to za ty peníze

Vložil abel (bez ověření), 21. Únor 2009 - 19:29

Viděl jsem to v USA v r. 1995, kde jsme na to jeli kamsi do indiánské rezervace a kasína ve státě Connecticut, vyplazili jsme za to tuším 50 USD a pokud se mně týče, tak jsem byl děsně zklamaný. Viděli jsme celkem 3 krátké dneska by se řeklo klipy: průlet stíhačky coloradským kaňonem, pak jakousi ponášku na hvězdné války, a ten třetí jsem už zapomněl, tuším taky cosi vesmírného. Každopádně nic, bez čeho by se nedalo být. V USA už se to okoukalo, tak to posílají dál. Rozhodně naturistické akce jsou zajímavější, tedy aspoň ta jedna, kterou jsem zažil v Jihlavě, a přinášejí trvalejší efekty, například pro zdraví tělesné i duševní.

 
-

Lidi šílej...

Vložil VestonickaVenuse, 21. Únor 2009 - 20:07
Obrázek uživatele VestonickaVenuse

To si nemyslím, že by šíleli. Už vím o co jde. Asi před třemi lety jsme na Matějské vlezli do nějakého domečku na „kuří“ noze, kde bylo jen 8 míst. Připoutali jsme se a museli držet zábradlí před sedačkou. Pustili nám návštěvu dolu, asi toho strašidelného, protože jsem si připadala, že sedím v nějakém vozíku, který jede strašně rychle po uzoučkých kolejích ve starém dole. Domeček, ve kterém jsme seděli, se zřejmě na své kuří noze nakláněl, zároveň i sedadla se chvěla a nadskakovala, občas to vypadalo, jako bychom se měli v ostrých zatáčkách vyklopit. Ženské také šílely, možná i já :-) Nevím jak chlapi, ale slyšet bylo jen ženy [Úsměv] Občas odněkud padaly kusy starých železných podpěr nebo kusy kamene. Před námi se za jednou zatáčkou objevila železná vrata a za nimi bylo škvírami vidět oheň. Koleje mířily rovnou do těch vrat. Okolo nás byly slyšet zvuky, které připomínaly strašidelnou jízdu, před vraty bylo pak slyšet hukot a praskání ohně. Vrata se pootvírala a když už by se mělo do nich vjet, uhnuli jsem ostře jiným směrem. Za vyzkoušení to stálo, ale nadšená jsem z toho nijak nebyla. Takže to zas tak nové u nás není. Platilo se 30kč…no nekup to [Ďáblík]

 
-

XD

Vložil misak, 22. Únor 2009 - 12:02
Byl jsem v Hongkongu podobném kině, větším, cca pro 100 lidí, jen ještě nebylo 3D. Sedadla byla spojená po dvojicích, promítali něco o asteroidech – start bojového raketoplánu z mateřské lodi a let meteoritickým rojem. Bylo to dost sugestivní, ale nesměl jsem se podívat mimo plátno, bych si neuvědomil, že jsem v kině – sedadla celého sálu se naklápěla a zmítala „cestujícími“, to trochu rušilo. Tady by se stát nemělo. Cenu tam si nepamatuji, ale v tomhle novém XD je, myslím, stejná jako v té atrakci v hale Babylonu a tohle by mělo být lepší. Asi bych to zkusil.
 
-

čo má XD spoločné s naturizmom

Vložil vlado, 22. Únor 2009 - 12:27

okrem toho, že sa jedná o Babylon? To už budeme nafotení, resp. natočení na 3D počas našich natur-párty? Blíži sa, teda aj keď pri pohľade von to tak ani moc nevyzerá, konečne snáď jar… Nie, to som asi moc predbehol skutočnosť. Ale očakával by som skôr nejaké tie plány do budúcnosti, akcie vonku, dovolenky, atď. ale XD?


Žurek: Naturista.cz propaguje Naturistické party Babylon, ale i jiné jeho aktivity. Stejně tak CENTRUM BABYLON podporuje i jiné aktivity Naturista.cz než Naturistické party, za zož jsme mu vděčni. V našem kalendáři máte přehršel nejrůznějších n-akcí na zimu i na léto. Nebo že bysme si došli pro inspiraci k bratom Slovákom? [Zmatený]

 
-

XD pro někoho

Vložil misak, 22. Únor 2009 - 12:43
nemusí být přitažlivé, asi tu hledá něco jiného a umí si udělat dobře jenom nahatej, neberu mu to, ale druhý se jede do Babylonu pobavit i jinak a tak mu takováhle informace přijde vhod. Nevím, proč by tu nemohla být, já jsem rád, že jsem se něco dověděl, díky, Ivo.
 
-

Bratia slovaci

Vložil vlado, 22. Únor 2009 - 14:41

sú tu nežiadúci? U nás naturizmus nefunguje tak, ako by mal, to je pravda. Ale posledné príspevky na tomto webe zrovna nesviedčia o zdravom vývine naturizmu. Určite sa mýlim, určite ma presvedčíte o tom, ako sa mýlim. Takže prepáčte za príspevok, nabudúce sa už len zúčastníme natur-akcií, teda ak nám to bratom slovákom dovolíte…