NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Zážitky z jižní Itálie

Vložil Anonymní, 21. Červenec 2014 - 11:44

Zážitky jednoho n-našince, který poprvé vyjel za FKK do jižní Itálie. Smíšené pocity z FKK vyvážily dojmy ze sopky Etny, historických památek a výborného FKK centra PIZZO GRECO.

Týden jsme byli v campu PIZZO GRECO, poté jsme jeli na pár dnů na Sicílii a vraceli se zpět po západním pobřeží Kalábrie postupně na sever.


Upřímně řečeno jsem byl překvapen již existencí Pizza Greca v Kalábrii. Na to, v jakém prostředí se toto zařízení nachází (Itálie vůbec, navíc úplný jih), zaslouží pochvalu, tam jsme byli spokojení – to vše myslím z toho pohledu, že se jedná o naturistické zařízení. Po týdnu jsme se přesunuli na Sicílii. To, že jsem na internetu našel až tolik FKK lokalit na Sicílii, jsem bral víceméně s rezervou a byl jsem spíše zvědavý, jak to skutečně dopadne. Dopadlo to ještě trochu hůř, než jsme čekali. Jak si možná vzpomenete, řed odjezdem jsem se Vám zmínil o záměru zajet na Sicílii a o nutnosti mít známku INF, pokud tam budou naturistická zařízení. Takže známky jsme si díky Vám pořídili, našli jsme na internetu mj. lokalitu Letojanni.
Správné místo jsme pomocí GPS našli, ubytovali se v campu a poptali se, jak je to s FKK. Recepční z kempu nám řekl, že je to hned vedle a je to tam tam „free“ (že tam se může jakkoliv). Prakticky je to ale „divoká“ pláž, kde je pár naháčů, z 99 % mužů, kteří se přibližují naprosto bez skrupulí, jakmile se objeví žena i jen nahoře bez a v doprovodu. Sednou si těsně vedle a člověk má dojem, že by ji i unesli. Byly tam i jiné ženy, ale převážně oblečené, na rozdíl od partnerů a svlékly se pouze, když zrovna bylo v okolí málo jiných mužů. Takže jsme tam dlouho nepobyli a po této zkušenosti jsme již nehledali (zde jsme už měli trochu jiný program), ale myslím si, že mentalita je zde taková, že pokud se nejedná vyloženě o zařízení typu Pizzo Greco (a to tam asi nebude), bude to vždycky stejné.

Takže na Sicílii vyjet na Etnu, když se nebojíte, podívat se třeba do Syrakus, do Taorminy – to vše je moc hezké a lze doporučit. Věřit italským informacím na webu, že v lokalitě je FKK a že na to potřebujete i INF známku, je zbytečné. Toto hledejme jinde.

Zobrazit místo ITALY na větší mapě

Máte také zajímavé zážitky z vašeho FKK cestování? Pošlete je pro zobrazení i ostatním naturistům na email: naturista@naturista.cz
0