NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

40. Swimming Gala INF-FNI Prague je za námi

Vložil Anonymní, 9. Listopad 2011 - 0:20

O víkendu 4.-6. 11. 2011 se uskutečnil 40. Swimming Gala, který se konal poprvé v historii ve státě bývalého východního bloku. Zúčastnilo se ho přes 200 naturistů z 9 zemí západní Evropy a České republiky. Veškeré sportovní dění se konalo v plaveckém bazénu Slavia Praha, kde bylo i ubytování ve stejnojmenném hotelu. V den vodního klání se konalo celkem 103 závodů + 6 štafet v klasických plaveckých disciplinách. Věkové kategorie byly od 10 do 70 let. Večer po závodech se konal společenský večer v restauraci nad bazénem s diskotékou. V neděli byla výkladová prohlídka centra Prahy, které se účastnila téměř stovka účastníků.


Prvním náznakem možnosti uspořádat Swimming Gala v Praze byla naše první schůzka s prezidentkou INF-FNI Sieglinde Ivo a tehdejším viceprezidentem Georgem Volakem, které jsme pozvali na MISS NATURA 2009.
Asi všichni pociťujeme, že sportovní aktivity naturistů u nás jsou na prachbídné úrovni a tak vznikla myšlenka podpořit naturistický sport i mimo tradiční západoevropské země. Jakmile na podzim 2010 padlo rozhodnutí o podpoře těchto závodů v Praze, tak jsme se pustili do příprav.

Naši počáteční bláhovou představu o tom, že zlatá stověžatá Praha přiláká rekordní počet naturistů, zchladili hned na počátku jedni ze 2 největších favoritů – Holanďani. Ti patří se svou federací čítající k 70 000 členům k největším na světě a jejich sportovci patří ve všech oblastech ke špičce.
Toto prvotní zklamání nás ale alespoň popohnalo k větší aktivitě a po osobní intervenci na srazu evropských n-federací ve Švédsku se začaly scházet přihlášky. Holanďané sice svoje zamítavé stanovisko už nezměnili, ale i tak se do Prahy sjelo přes 200 naturistů.

Bazén, ale jaký?
Při hledání bazénu pro tuto akci jsem obvolal snad všechny bazény v Praze a kromě Slavie mě úplně všude odmítli. Za Slavii jsme ale byli rádi, protože má obstojný bazén, ubytování a poměrně jednoduché spojení do centra.

Ondřej KočovskýOndřej Kočovský Následujícím oříškem byla organizace závodů. Bohužel z obeslaných naturistů se nenašel nikdo, kdo by by byl schopen za 1 den změřit a vůbec zorganizovat přes 100 rozplaveb po 6 drahách, zaznamenat výsledky a vložit je do výsledkové listiny.
Oslovil jsem tedy odborníky na plavání a po dohodě nám přislíbil pomoc Ondřej Kočovský, který je držitelem mezinárodní licence plaveckých rozhodčích Federation Internationale De Natation. Ten se na místě projevil jako velmi zdatný rozhodčí a vyřešil celou řadu sporných situací. S sebou přivedl svého pomocného rozhodčího a startéra. Z našich dobrovolníků mu asistovalo 6 naturistů na startu a 3 na obrátce.
Další velmi důležitou věcí byla časomíra. O tu jsme požádali ČSTV, který nám vyslal Mgr. Jana Vokatého, velmi zkušeného plaveckého praktika. Od toho přebíral neustále plynoucí tok výsledků rozený matematik Jirka Rybka.

S takovouto podporou jsme se tedy pustili do zatím námi neprobádané oblasti naturistického plavání.
Z naší strany se s nasazením veškerých sil do akce pustili: PetrK, Ája, Ivo Žurek a pomocníci Jirka Rybka, Jirka Böhm, Jan Dušek, Jan Finferle, „Italky“ Radka a Zdenička Smetanovy, Numír, Knihovník Pavel, Jirka Vacek a Žaneta, Milan Pultar, Roman z Lipnice, Pavla Vopálková, Jiřina Tichá, Boris Tichý, Nancy Volak a George Volak, pan Renner.
Těmto všem patří velký dík za jejich mimořádné nasazení v této pro nás dosud ojedinělé akci, která bude doufejme začátkem větších sportovních aktivit naturistů v ČR.

Na právě proběhlém Swimming Gala se všichni na vlastní oči mohli přesvědčit, že závodění tady jde ruku v ruce s kamarádstvím, zábavou a neopakovatelnou sportovní atmosférou, jakou nezažije ani jeden vířivkář, natož sauňák.
Hlediště samozřejmě hlaholilo při centimetrových soubojích nejlepších favoritů. Na druhou stranu velmi hlasitého povzbuzování se těšili méně zdatní naturisti, kteří na své soupeře ztratili i celou délku bazénu, nevzdali se a se ctí doplavali do cíle. Jejich poslední metry byly pokaždé doprovázeny snad nejhlasitějším povzbuzováním. Ať se jednalo o nanejvýš vysportované Němce, temperamentní Francouze, nebo Italy.
Jako že nám v organizaci řada věcí silně zaskřípala, tak tato neopakovatelná atmosféra musela strhnout i toho nejzarytějšího pesimistu.
Pokud se vám nezobrazují fotogalerie, tak se přihlaste do našeho sportovního klubu naturistů, přispějete tak k potřebné osvětě naturismu u nás. Děkujeme.

Hlavními favority byli samozřejmě Němci, jejichž systém naturistického sportování je v zásadě jiný než v jiných zemích. Účast na mezinárodních soutěžích si musí zasloužit vítězstvím v národní kvalifikaci. Na Slavii jsme byli ale svědky i narušení jejich dokonale fungující mašinérie. Zvláště dvacetiletá Alice z Itálie se ve dvou nejexponovanějších disciplinách velmi viditelně prosadila mezi lesem stříbrných čepiček Němek.

Obávaný časový skluz se kupodivu nedostavil a dokonce byl ještě čas na doplnění štafetové startovací listiny, kterou v termínu dodali pouze někteří. Najednou se všem závodění zalíbilo a štafetová plachta s rozpisem se začala plnit ručně dopisovanými čtyřčlennými družstvy.
Možná málokdo ví, že na těchto Swimming Gala se kromě klasických štafet, polohových štafet, smíšených mužů se ženami atd., plave i rodinná štafeta, kde o společné vítězství usilují rodiče spolu se svými dětmi.

Nakonec ale opravdu startovací klakson zazněl naposledy a došlo k vyhlášení jednotlivých vítězů a rozdání stovek medailí + 9 pohárů. S potěšením můžeme konstatovat, že i 2 z 5 závodících Čechů vystoupili na stupně vítězů.V kategorii 45–49 nás reprezentovala Jana z Děčína,ve volném způsobu získala 1.místo a 2.místo ve znaku.Dále 3. místo vybojoval také Petr Šifta z Liberce.

Večer jsme se sešli na opravdu skvělé diskotéce v restauraci nad bazénem a mnozí z nás se rozešli až k ránu…
V neděli ráno byl sraz v 9.30 na společnou procházku nejzajímavějšími místy centra Prahy. Téměř stovka lidí se tedy odebrala pěšky z Václavského náměstí přes Příkopy k Prašné bráně, na Staroměstském orloji zrovna odbíjelo 11 hodin, přes Karlův most odbočkou na Pražské Jezulátko a po výšlapu na Pražský hrad jsme procházku ukončili v Katedrále Svatého Víta.
To už bylo taky 14 hodin a většina naturistů musela na letadlo nebo vlak.

Za možnost uspořádat jubilejní 40. Swimming Gala jsme rádi a doufáme, že to byl nadějný start začlenění ČR do evropských naturistických aktivit. AquapalaceAquapalace Děkuji všem kolegům i pomocníkům za opravdu skvělé pracovní nasazení a příště se budu těšit ahoj. Odměnou našim pomocníkům budou služby AQUAPALACE PRAHA, který tak podpořil tyto mezinárodní závody.


INF-FNIINF-FNI Zážitky ze 40. Swimming Gala od prezidentky INF-FNI Sieglinde Ivo:

Ich habe mich schon sehr gefreut, auf meine Reise nach Prag zu den 40. INF-EuNat Schwimmmeisterschaften, wusste ich doch von einem Besuch des Auqapalace in Prag, das Ivo solche Events mit Bravour erledigt. Beim Hotel angekommen waren wir erst einmal überrascht von der Größe des Sportareals. Von den 3 Mädchen an der Rezeption wurden wir freundlich begrüßt und bald konnten wir unser Zimmer beziehen. Die Zimmer sind einfach gehalten, aber sauber und zweckmäßig. Mit der Straßenbahn die keine 300 m vom Hotel weg fährt ging es dann gleich einmal in die Prager Innenstadt. Ein Besuch der Altstadt von Prag ist ein Muss und wirklich wunderschön. Im Laufe des Nachmittags kamen dann alle anderen Teilnehmer an, und trotz teilweise sehr später Anmeldungen konnten Schlussendlich alle so untergebracht werden, dass auch alle zufrieden waren. Der Samstag begann bereits um 07:00 mit Frühstück und ab 08:00 Uhr durften die ersten Schwimmer ins Bad um sich vorzubereiten. Pünktlich um 09:45 wurde das Schwimmen eröffnet und zügig wurde ein Bewerb nach dem andern gestartet. Ivo hatte ganz tolle Helfer an seiner Seite und bereits um 16:15 konnte mit der Preisverleihung begonnen werden. Nun, Naturisten lieben den Perfektionismus, wenn jedoch einmal etwas nicht so perfekt läuft, können sie damit aber hervorragend umgehen. Daher wurden kleine Fehler gerne verziehen und es ist der gesamten Mannschaft um Ivo Zurek Dank auszusprechen für diese Schwimmgala und vielleicht organisiert diese kleine Gruppe auch einmal ein Petanque Turnier der INF-EuNat.

Mit freundlichen Grüßen
Sieglinde Ivo
INF-FNI Präsidentin, www.inf-fni.org, www.naturismus.at

Překlad:
"Před letošním Swimming Gala jsem se už velmi těšila do Prahy na 40. SG – Plavecké mistrovství INF-EuNat. Věděla jsem už od své návštěvy v Aquapalace Praha 2009, že Ivo s jeho týmem tuto akci bravurně zvládne.
Při příjezdu ke sportovnímu areálu Slavia jsme byli překvapeni rozsáhlostí těchto sportovišť. Na recepci hotelu Slavia jsme byli přátelsky obslouženi. Pokoje byly jednoduše vybaveny, ale všude byl pořádek a čistota. S ani ne 300 m vzdálenou tramvají jsme se dostali velmi brzy do centra Prahy. Návštěvu historického centra si určitě nemůže nikdo nechat ujít a i když jsme zde byli poněkolikáté, tak musíme jedině konstatovat, že je skutečně nádherné. Během poledne, odpoledne i večera se sjížděli účastníci a ubytování proběhlo bez větších komplikací.
Sobota začala už v 7 hod. snídaní a rozplavbami v bazénu. Přesně v 9.45 byly podle programu zahájeny závody. Pak už následoval jeden závod za druhým. Ivo měl zcela dokonalé pomocníky na své straně a už v 16.15 hod. mohlo začít vyhlašování výsledků. Naturisté mají rádi dokonalost a když se něco zvrtne, tak umí věcem dát opět správný směr. Proto byly drobné chyby v organizaci odpuštěny a organizačnímu týmu českých naturistů patří dík a výhledově bude možné tomuto týmu svěřit mezinárodní turnaj v pétanque, který se koná každoročně v jednom evropském naturistickém centru.

S přátelskými pozdravy
Sieglinde Ivo
INF-FNI Präsidentin, www.inf-fni.org, www.naturismus.at
Trocha spánku po 3 probdělých nocích nezaškodíTrocha spánku po 3 probdělých nocích nezaškodíStručný výtah z výsledků: Česká republika získala 3 medaile, po jedné od každého kovu. Zlato vybojovala Jana Mašková ve volném stylu, stříbro opět Jana Mašková ve znaku, bronz pak Petr Šifta (prsa).

Země Zlato (1. místo) Stříbro (2. místo) Bronz (3. místo)
Belgie 5 (jednotlivci) 0 1 (jednotlivci)
Česká republika 1 (jednotlivci) 1 (jednotlivci) 1 (jednotlivci)
Francie 12 (jednotlivci) 5 (jednotlivci) + 1 štafeta (4 závodníci) 5 (jednotlivci) + 1 štafeta (4 závodníci)
Itálie 1 (jednotlivci) 15 (jednotlivci) + 2 štafety (8 závodníků) 12 (jednotlivci)
Německo 60 (jednotlivci) + 5 štafet (19 závodníků) 44 (jednotlivci) 16 (jednotlivci)
Nizozemí 6 (jednotlivci) 1 (jednotlivci) 2 (jednotlivci)
Španělsko 1 (jednotlivci) 3 (jednotlivci) 2 (jednotlivci)
Švédsko 0 0 1 (jednotlivci)
Švýcarsko 0 1 (jednotlivci) 1 (jednotlivci) + 1 štafeta (3 závodníci)
Velká Británie 8 (jednotlivci) 13 (jednotlivci) + 1 štafeta (3 závodníci) 12 (jednotlivci) + 1 štafeta (4 závodníci)
4
 
-

Plavecké závody

Vložil Roland Jitka, 9. Listopad 2011 - 0:43

Moc hezky udělaný článek, hezká fotogalerie a zajimavá akce. Ivošovi a organizátorům akce díky za propagaci naturistického dění v České republice. Podle fotek a textu je vidět, že jste udělali veliký kus práce. Máte všichni můj obdiv. [Hvězda] [Hvězda] [Hvězda] [Hvězda] [Hvězda]

 
-

Smekám

Vložil ivojan, 9. Listopad 2011 - 11:31

a gratuluji k úspěšné organizaci. Ivoš má můj hluboký obdiv.


Žurek: Hluboce děkuji [Tmavé brýle] a připojuji rovnocenné kolegy.

 
-

Výsledky Swimming Gala

Vložil JirkaRybka, 10. Listopad 2011 - 17:37
Obrázek uživatele JirkaRybka

Takže výsledková listina je konečně na světě (trochu to trvalo, ale je toho prostě moc).

Připojuji se k poděkování za zajímavý zážitek a zkušenost, chválím atmosféru závodů, a smekám před těmi, kteří na této akci na rozdíl ode mne pracovali už dlouho dopředu. Řada věcí se sice dělala tak trochu za pochodu a nevyhnuli jsme se drobným chybičkám (později opraveným), ale samotný fakt že jsme takto velkou akci dovedli ke zdárnému konci, považuji za velký úspěch.

Pro ty, kdo nechtějí číst dosti rozsáhlé tabulky výsledků jen vypíchnu, že ČR získala 3 medaile, od každého kovu jednu. Blahopřeji naší nejúspěšnější reprezentantce Janě Maškové ke zlatu a stříbru, a Petru Šiftovi k bronzu (zároveň mu patří omluva za zaškobrtnutí s výsledky). Nejúspěšnější výpravou jsou podle očekávání Němci, kteří prolétli vítězně skoro všemi kategoriemi a různých medailí si tak odnesli výrazně přes stovku.

Je jen škoda, že se nezúčastnilo více tuzemských borců, kteří by naši medailovou sbírku dále rozšířili. Vím o několika lidech, kteří by bývali tu šanci měli, ale nakonec se z různých důvodů nepřihlásili. Jistě je takových u nás daleko víc, tak snad někdy příště bude v tuzemsku větší ohlas.


P.S.: Bohužel výsledkovou listinu bylo nutno z veřejně přístupné stránky odstranit na žádost kteréhosi závodníka ze zahraničí. Nikdo z nás nečekal, že se přihlásí na závody a přitom budou trvat na tom aby jejich jméno nikde nefigurovalo, nicméně stalo se… Jiný kraj, jiný mrav. Takže bohužel. Doplnil jsem sem do článku aspoň přehled počtů medailí.

 
-

gala se moc povedlo

Vložil SPORT, 10. Listopad 2011 - 21:29

Byl to doopravdy mimořádný zážitek. Něco takového se v České republice ještě nekonalo. Vládla tam příjemná atmosféra a vedle přirozené sportovní rivality se hlavně všichni výborně bavili. Blahopřání patří všem vítězům a poděkování všem organizátorům. Lze si jen postesknout, že nebylo více účastníků z České republiky. Tak snad někdy příště!

 
-

Swimming Gala 2012

Vložil SPORT, 29. Únor 2012 - 18:23

Je už známo, kdy a kde bude letošní mezinárodní Swimming Gala? Slyšel jsem, že by mělo být někde ve Francii, ale kde přesně a kdy? Za odpověď budu vděčen.

 
-

Mezinárodní plavecké gala bude tentokrát v Montlucon

Vložil SPORT, 17. Říjen 2012 - 19:36

Na stránkách Mezinárodní naturistické federace je zpráva, že International Swimming Gala se bude tentokrát konat v Montlucon ve střední Francii ve dnech 2.-4. listopadu 2012. Informace, která se objevila v Seznamce, že se klání tentokrát bude konat v Paříži, je tedy chybná. Jsou zváni nejen plavci, ale i příznivci naturismu.

 
-

Swimming gala - vzpomínka

Vložil PetrK, 4. Leden 2013 - 17:58

Malá vzpomínka na Swimming gala. Video není z Prahy :)


Nudists swimming gala by VictorVoodoo
 
-

oficiální reportáž z francouzského swimming gala

Vložil SPORT, 5. Leden 2013 - 18:15

Oficiální reportáž ze swimming gala, které se konalo v listopadu ve Francii, lze najít na této stránce: http://www.naturisme-tv.com/…_invites.php?… Bohuzel je to celé jenom francouzsky, ale ostatní reportáže na této pěkné stránce jsou i s anglickými titulky.