NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Na skok ve Švédsku

Vložil Anonymní, 31. Květen 2011 - 7:59

Vzhledem k tomu, že máme tu čest organizovat jubilejní 40. Swimming Gala v Praze, jsem pro tentokrát musel vynechat oblíbenou Naturistickou party v Babylonu a musel se zúčastnit výročního meetingu evropských naturistických federací (EuNatCom) ve švédském naturistickém kempu Gustavsberg. Protože se jednalo o vůbec historicky první českou účast na takovémto srazu, tak se nejedanalo jen o detailní prezentaci námi připravované listopadové akce, ale i představení českých naturistů jako takových. V neposlední řadě jsem tuto návštěvu pojal jako sondáž, jak naše aktivity vhodně začlenit do evropských rozměrů.


INF-FNIINF-FNI INF-FNI vs. EuNatCom
Na začátek stručné vysvětlení, co je INF-FNI a EuNatCom. První z nich je celosvětová naturistická organizace, která sdružuje nejrůznější naturistické subjekty z celého světa. Pro našince je asi nejzajímavější roční známka, která nám přináší slevy v naturistických zařízeních. Současné sídlo INF-FNI je v Linci (A) a prezidentkou je nám z MISS NATURA 2009 dobře známá Sieglinde Ivo.
EuNatCom je aktivita INF-FNI a je určená pouze pro Evropu. Ohledně „vedení“ má pouze neplacenou funkci sekretáře, kterou v současnosti zastává Lucemburčan Jean Peters. Odtud také pochází mj. aktivita „Swimming Gala“, kterou letos organizujeme. EuNatCom se schází jednou ročně, kdy se všechny n-federace informují o svých uplynulých aktivitách, schvalují se projekty a vůbec se vyměňují informace a zkušenosti naturistů z celé Evropy.


FKK Camp Gustavsberg
Je klubovým zařízením, které odkoupila v r. 1983 skupina naturistů od místní obce (Nora). V současnosti má kolem 100 míst pro karavany, zvláštní pláž, zvláštní pláž pro psy, moderní sociální zařízení, velkou kuchyň, společenské místnosti, WiFi, saunu. Počasí je zde stejně jako v ČR. Od června do srpna se zde vystřídá kolem 12 000 n-kempařů z celé Evropy. Naturist Gustavsberg je švédským naturistickým stříbrem a pohostinnost místních naturistů byla mimořádná. Přes momentální nepříznivé počasí byl už teď tento kemp obsazen rekreanty.
Naturistické plavání v západním ŠvédskuNaturistické plavání v západním ŠvédskuTohoto srazu je účastnilo 66 zástupců ze 15 evropských n-federací – Francie, Itálie, Španělska, Portugalska, Německa, Rakouska, Lucemburska, Švýcarska, Holandska, Belgie, Švédska, Norska, Česka, Velké Británie a Irska. Témata příspěvků byla nejrůznější – od potírání sexuality na n-plážích, přes možnosti a zkušenosti společně vystavovat na veletrzích, uplatňování a vytváření nových zákonů ve prospěch naturistů, až po úsměvné „debaty“ o např. vzhledu členských legitimací…
Mým hlavním úkolem bylo informovat o pokračujících přípravách 40. Swimming Gala v Praze, dále pokusit se získat více účastníků, protože řada federací se dívá na pořádání takovéto akce ve východní Evropě pořád ještě s rezervou… Dále jsem informoval o naturismu v ČR, našich aktivitách, každá federace dostala od nás na památku náš kalendář 2011. V neposlední řadě jsem zjišťoval ochotu jednotlivých federací účastnit se přímo našich akcí v ČR – MISS NATURA apod.
Ohledně Swimming Gala jsem byl velmi mile překvapen, protože jsem na místě dostal veškerá data z minulého ročníku (Curych), zevrubné přednášky co a jak udělat, čemu se vyhnout atd. Nakonec se mi dostalo příslibu, že 2 z loňských švýcarských organizátorů přiletí do Prahy o 2 dny dříve a pomohou s přípravami závodů.
Ke kladům této snahy je dodatečné přihlášení 30 španělských naturistů, kteří se do Prahy dostaví. Zklamáním je neúčast Holanďanů, o které jsem se hodně snažil, ale marně :-(. Holandská n-federace je zdaleka nejpočetnější na celém světě a v současnosti má přes 70 000 členů. Osobně si myslím, že moje návštěva ve Švédsku byla úspěšná – na 100% se podařilo do detailu domluvit Swimming Gala, všichni účastníci dostali kalendář 2011, s většinou jsem osobně obsáhle mluvil o naturismu v ČR, možnostech turismu atd.Vnitřní výzdoba FKK Gustavsberg:
5