NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Těžké rozhodování v MISS NATURA 2009

Vložil Anonymní, 15. Listopad 2009 - 20:46

Za rekordní účasti 9 dospělých naturistek a nespočtu dětských soutěžících se konal 14. 11. 2009 3. ročník soutěže MISS NATURA. Zvláště ve volných disciplinách předvedly všechny soutěžící mimořádné výkony, takže rozhodování o vítězkách bylo velmi nesnadné. AQUAPALACE Praha – dějiště této soutěže přivítal tentokrát 872 naháčů, což je sice o něco víc, než činil dosavadní rekord, ale i tato návštevnost stále nedosahuje předpokládaného čísla 1000.. Vedle stálých hostů našich akcí přijela poprvé do ČR prezidentka Mezinárodní naturistické federeace INF-FNI Sieglinde Ivo, která předala hlavní cenu – poukaz na zájezd do Řecka v hodnotě 15 000 Kč od CK VIAMARE.

Aquazorbing
Začátek večera byl tradičně ve znamení hektického registrování soutěžících, které svoji účast zvažovaly až do poslední chvíle. Hned od počátku tedy nastala improvizace se vším všudy, nestíhání plánovaných termínů, valící se houfy dětí na jejich soutěže. Nakonec se vše srovnalo u první discipliny – AQUAZORBINGU a soutěžící se mohly pustit do klání. Tato zahřívací, počáteční disciplina spočívala v plnění úkolů, které dostaly soutěžící v obálkách do aquazorbingové koule. Zjevně se bavily soutěžící i publikum, které se shromáždilo na okrajích plaveckého bazénu v Paláci relaxace. 

Volné discipliny
Po této „koulované rozcvičce“ pokračovaly v Paláci pokladů volné discipliny. Tréma byla znát skoro na všech soutěžících a také docházelo na poslední chvíli ke změnám hudby k tancování, k dalším improvizacím v pořadí jednotlivých čísel… Bylo vidět, že i ostřílené naturistky, které prošly regionálními koly mají z velkého prostoru v Aquapalace očividnou obavu. Ta se ale rozplynula hned při prvních taktech hudby a všechna vystoupení volných disciplin byla jedním slovem dokonalá.
 

Mohli jsme tak vidět 3 solo-tance na velmi známé světové hity, rodinné duo Jany a Báry z Děčína, které byly ve svižném tempu sportovních roztleskávaček. Barče k tomu ještě přidala mažoretkové solo s hůlkou. Velmi precizně připravené vystoupení „kouzelnice“ jsme viděli v podání Lemurky. Ta za vlastního moderování předváděla nejrůznější kouzla převážně s různě barevnými tekutinami.
Zazpívali dvojhlasně Batilion od Spiritual Kvintetu. Monika z Krnova zase přednesla zpaměti dlouhou povídku o přátelství.

Mýtus o neshodě dospívajících jinochů se svými rodiči-naturisty zbořila dvojice maminka s patnáctiletým synem, kteří všem skvěle zatancovali jive.
Jana z Pardubic, která byla sice teprve podruhé na naturistické akci, předvedla solový tanec přímo na profesionální úrovni.
Že i po čtyřicítce může žena na podiu zaperlit ukázala všem Blanka, když předvedla tanec s osuškou.
 

Starou pravdu, že oblečení může leckdy muže dráždit víc než nahota potvrdily Míša s Hankou, které vystřihly svoji taneční sestavu s průhlednými oranžovými šátky kolem boků. Právem sklidily velký aplaus.


Malování a závěrečný tanec
To se ale už většina soutěžících odebrala na balkon, kde byly připraveny barvy na tělo. Závěr večera totiž patřil přehlídce namalovaných, které do závěru soutěže doprovodilo trio bubeníků a milé naturistky rozproudilo k živelným kreacím v africkém stylu.
 


Nyní nastalo složité rozhodování o celkových vítězkách. Oproti loňsku, kdy volnou disciplinu předvedla pouze jedna naturistka, jsme letos byli svědky mimořádných vystoupení všech soutěžících. Nakonec se porota téměř jednohlasně shodla na vítězce MISS NATURA 2009 – Janě z Děčína.

MISS NATURA 2009 – Jana z Děčína
Ta jako jedna z mála absolvovala regionální kolo, byla jednou z nejlepších v aquazorbingu, volnou disciplinu zvládla bezvadně, k celkovému dojmu přispěla i vkusná orientální kresba v malování na tělo a v konečném tanci působila přirozeně a rytmicky. Svoje děti vede k naturismu, což je názorně vidět na její dcerce Barunce, která s ní vystupovala v soutěži.
 

Rozhodování o dalších už nebylo tak jednoznačné. Na poznámkových listech porotců vznikaly neustále nové a nové varianty pořadí, výsledek se jen těžce dostával na svět.
 

Jana z Pardubic
Nakonec získala 2. místo a titul 1. vice MISS NATURA 2009 Jana z Pardubic za svůj sympatický a přitom nováčkovský projev na poli naturismu. Vedle skvělého tance všem zcela nenuceně popovídala o svých krušných naturistických začátcích.


Lemurka
Třetí místo a titul 2. vice MISS NATURA 2009 získala sympatická Lemurka. Ta se přes svoje zaměstnání, které není naturismu příliš nakloněno, účastní mnoha našich akcí a vždy se aktivně zapojuje do všech soutěží. My můžeme jen doufat, že v dohledné době bude naturismus všeobecně v takovém světle, že se za něj nebudou muset stydět ani lidé ve veřejných funkcích.
 

Velký dík za pomoc s přípravou soutěže MISS NATURA 2009 patří:
ing. Radku Steinhaizlovi, generálnímu řediteli AQUAPALACE
Lence Bělákové CK VIAMARE
ing. Františku Hájkovi NATUR TRAVEL
Renatě Polišenské Hotel SLUNCE

Petrovi K za přípravu, organizaci celého večera, květiny, šerpy a další předměty pro soutěž.
NATURISTICKÉ PLAVÁNÍ PRAHA
ing. Zdenkovi Kohoutkovi Cyklodovolená
Sieglinde Ivo a George Volak Mezinárodní naturistická federace INF-FNI
Petrovi Hasičovi za fotografování soutěže.

VŠEM soutěžícím bez vyjímky gratulujeme ke skvělým výkonům a děkujeme za vytvoření bezvadné atmosféry, kterou jste nám všem vytvořily. Ctěné návštěvníky prosíme, aby napříště s sebou vzali všechny svoje známé, abychom návštěvnost zvedli na dostačující úroveň.


Autor fotografií: Petr FrančeAutor fotografií: Petr Franče
5
 
-

V Čestlicích opět hezky, ale návštěvnost?

Vložil michrom, 16. Listopad 2009 - 9:25
Obrázek uživatele michrom

V Čestlicích to bylo opět moc fajn, hodně jsem si tam odpočinul, odrelaxoval se, všechno bylo jak by mělo být a pořadatelům bych dal za 1*, skutečně, nikde žádná chybka k vytknutí. Jen jedna věc mě docela mrzí. Z množství lidí v saunovém světě po 18:00 a z účasti na, naturisty asi oblíbených, saunových rituálech, jsem si nejdříve říkal že tentokrát lidé přišli a i s návštěvností to bude v pořádku. Ovšem po 21:00, při soutěžících dívkách o miss Natura nebo při vyhlašování bych to odhadoval s návštěvností jen na asi tak lepší průměr. Při tom na soutěžících dívkách bylo vidět jak moc se snaží aby to byla zábava i pro přihlížející a ano, opravdu se jim to dařilo. Komentátor moderoval večer také dobře, vše běželo a opravdu jsem se bavil. Tak co už víc můžou pořadatelé udělat aby lidé přišli? Třeba ale ta návštěvnost s oficiálními čísly bude lepší a byl to jen můj klamný dojem. Každopádně, dříve jsem považoval svou účast v Čestlicích za dostatečnou podporu, ale teď už radši přemýšlím kterého kamaráda či kamarádku zlákat na příště. Tak zlákávejte raději také, abychom se tam uviděli příště a i také někdy příště.

 
-

Podzimné Čestlice

Vložil rene68, 16. Listopad 2009 - 9:26

Pripájame sa aj my, naturisti zo Slovenska a chceme aj touto formou poďakovať za príjemne strávený večer s bohatým a zábavným programom. Škoda len, že ten vytúžený čas, vyhradený pre pohyb bez textilu v celom areáli Aquapalace utečie tak rýchlo. Príjemne sme si oddýchli, zabávali sa spolu s priateľmi a nie je nám ľúto cestovania až z Bratislavy do Prahy. Radi sa zučastníme aj ďaľších n-akcií. S naturistickým pozdravom!!

 
-

Zase focení

Vložil Banana001 (bez ověření), 16. Listopad 2009 - 20:16

Super akce, jediné, co mě na akci zase mrzelo, byla přemíra focení, v akvaparku se pohybovalo několik pánů- fotografů, co fotili dost divoce, přestože byl zákaz focení. Jestli byl někdo z nich oficiální fotograf, to se dalo těžko poznat. Celkem mě pak zarazila neurvalost několika jedinců, co nelenili a vytáhni své kompakty a mobily a z terasy nahoře fotili také, myslím, že moc dobré snímky stejně neudělali [Spiklenec]


Žurek: Pane Banane, vemte si čepici s kšiltem, na svoje n-ramena si namalujte hvězdičky, do ruky pendrek a hurá na fotografy. Máte k tomu svolení. Ve fóru moc fotografů nepochytáte. Stejně tak ostatní. Pokud se chcete přihlásit do n-domobrany, tak se hlaste. My jsme byli bohužel celý večer až přes půlnoc vytíženi soutěží.

 
-

Dekuji za duveru

Vložil Banana001 (bez ověření), 16. Listopad 2009 - 23:13

Dekuji za duveru [Tmavé brýle] Chapu, ze mate sve prace dost. Nicmene kdyz min. dva fotografove stoji v prvni rade publika, tak mi to prijde divne, jsou videt i na ilustracnich fotkach zde http://naturista.cz/…al/index.php?… . [Spiklenec] Pred casem se tady resily jiste problemy s focenim [Zmatený] Myslim, ze tohle by mel ohlidat hlavne provozovatel tj. AQ se soucinnosti organizatoru. Jak za takove situace probiha foceni dle pravidel? viz. http://naturista.cz/…ckych_akcich .


Žurek: Na akcích platí zákaz fotografování. Personál to taky hlídá, ale jeho hlavním úkolem je, aby byl v pořádku areál, aby se nikdo neutopil apod. Součinnost s organizátorem – sám jste viděl, jak jsme tam 3 lítali od začátku do konce jak hadr na holi. Proto jsem vyzval k vytvoření n-domobrany, která by se o dodržování zákazu starala. Na uvedené fotce je náš kamarád, který fotil pouze pod naším dohledem, když fotograf musel jít pryč. A fotil pouze soutěž MISS. Žádné brouzdání po AP a focení kdekoho. Dodržování zákazu focení ještě proberu s GŘ AP, protože je i v našem zájmu, aby Naturista.cz měl pouze svoje fotky a na svém webu. Když půjdete na koncert K. Gotta a začnete fotit, tak vás ihned vyvedou. To by mělo platit i na našich akcích.

 
-

příští generace

Vložil Pohodička (bez ověření), 17. Listopad 2009 - 10:16

Možné je všechno, svět se mění, možná se budou našim starostem příští generace smát. [Úsměv]

 
-

fotografové...

Vložil PetrK, 17. Listopad 2009 - 21:24

Já jsem opět jednoho pána osobně upozornil, že je v areálu zakázané focení…a fotoaparát schoval. Opravdu to řešit až zde je pozdě. Prosím, pokud uvidíte někoho s foťákem, řešte to na místě. Tady už nic nevyřešíme. Zároveň apeluji na Ivoše, aby výrazně označil oficiální fotografy naturista.cz. možná by bylo dobré, zde na webu, odhalit jejich identitu, (samozřejmě se svolením fotografů) aby bylo jasné kdo to je a případně si snadno vyžádat svoje fotky. Organizátoři opravdu nemohou být všude!!! V areálu bylo více než 800 lidí, a organizátoři jen 3. A měli jsem dost práce z organizací MISS.

A tak nějak zase po Česku, zde opět všichni jen hudrují, ale že by někdo ocenil nasazení Ivoše a jeho týmu (tedy i mne) k tomu se nikdo nemá…

Díky Petr

 
-

Re: Fotografové

Vložil zurek (bez ověření), 17. Listopad 2009 - 22:43

Fotografové se průběžně střídali 3, protože 1 měl nemocné dítě, tak přišel pozdě, druhý musel zase ve druhé půli jít malovat manželku a třetí byl náš dlouholetý kamarád Bořík. Všichni jsou bez problému, známe se dlouhá léta a fotili výhradně dění na podiu. Petr Novotný, Petr z Děčína a Petr Franče. Napříště je ale opravdu označíme každého zvlášť visačkou.
Jedno uznání tady Petře bylo (v prvním komentáři). Jinak bych to ale odhadoval na typicky české myšlení: „Zase z toho rejžujou, co to dá, nahnali tam holky z ulice a dělaj, že dělaj MISS, všechno je domluvený dopředu, podplacený, mafiáni…“ Asi nemá cenu se tím zabývat.
Co mě ale opravdu mrzí a není první případ na Naturistovi, že se nenajde aspoň procento lidí, kteří by pogratulovali vítězce, vzdali hold všem přihlášeným soutěžícím a opravdu smekli před všemi výkony, které stály opravdu zato.
Diskutující na Naturistovi jsou prostě případi sami pro sebe a brát si inspiraci z nich, tak nedám dohromady slezinu ani o 5ti lidech.

 
-

Poděkování

Vložil Majkl (bez ověření), 17. Listopad 2009 - 23:27

Souhlasím s PetremK. Místo toho, aby se zde hodnotily výkony soutěžících a psaly zážitky z akce, tak se zase řeší fotografování. Já osobně žádný problém v tomto směru nezaznamenal. Vždy jsem viděl, jak se fotí pouze soutěžící MISS.

Rád bych tedy poděkoval všem organizátorům i soutěžícím za zprostředkování bezvadného zážitku. Všichni ukázali víc než stoprocentní nasazení a celý večer tak v pohodové atmosféře velmi rychle utekl. Už se těším na příští ročník [Spiklenec]

 
-

Čestlická Miss

Vložil JirkaRybka, 17. Listopad 2009 - 23:33
Obrázek uživatele JirkaRybka

Ono především to focení je trochu Off Topic; bude-li ta odbočka pokračovat, nezbude asi než ji odsunout do diskusního fóra. Bohužel komentování akce samotné se tím trochu přetrhlo [Zmatený]

Já jsem sice velkou část soutěže zmeškal, nebo viděl od talíře a z nevhodného úhlu oken restaurace v 1. patře (Čestlice toho nabízejí na tak krátký čas prostě příliš), ale i tak nešlo nevidět že výkony byly výborné, a soutěž vypadala jak měla [Úsměv] Ono se ale taky říká – hlasy spokojených neslyšíme ne proto, že by nebyli, ale protože nemají co dodat.

(P.S.: Psali jsme s Majklem tak nějak současně…)

 
-

miss v Čestlicích

Vložil sotek (bez ověření), 18. Listopad 2009 - 10:56

Mne už ty tahanice kolem focení unavují. Raději hodnotím záměr a úžasné poznání, že jsme jednou z mála zemí, kde to jde a kde má narurismus zelenou. Oproti minulým ročníkům byla nová miss pomalována s vkusem (až na to oko!). Podle mého názoru návštěvnost kolísá z důvodu poměrně vysokého vstupného (nevím jak je to na n.akcích, ale četl jsem propagační leták Čestlic i Babylonu a já bych si to nemohl dovolit. Když přičtu cestu a občerstvení…jinak ale klobouk dolů, škode, že jsem se ani letos nemohl zúčastnit. Pavel [Úsměv]


Žurek: Vítězství v letošním ročníku nezáviselo jen na namalovaném oku, ale na dalších věcech – regionální účast a vítězství, aquazorbing, volná disciplina, tanec. Napříště dáme i kategorii MISS NATURA sympatie a o té budou rozhodovat diváci.
Vstupné je jistě pro dost lidí v dnešní době limitující. Z mého hlediska to vidím trochu jinak. Babylon taky není nijak přeplněný na N-Party a vstupné je na něj opravdu mizivé. Chápu ale, pokud v dnešní době přijdu o práci, děti jsou na školách, manželka na podpoře… tak na nějaké n-radovánky není moc prostředků. Snad si tak doma napustit vanu. Doufám, že se brzo blýskne na lepší časy a příští rok nás bude na n-akcích zase víc.

 
-

Tak trocha chvály i ode mne

Vložil asmara, 18. Listopad 2009 - 12:21
Obrázek uživatele asmara

Za prvé tleskám organizátorům, že i v tom malém počtu to všechno zmákli jako profíci [Úsměv] a hlavně smekám před dámami, co se účastnily. Bylo poznat, že je skutečně žádný naháneč neukecal k účasti na místě, ale dlouho svoje vystoupení připravovaly. Moje favoritky byly první vícemiss Jana, která předvedla dokonalou taneční kreaci a malá Barča, coby mažoretka (taky její mamka nakonec zaslouženě zvítězila) [Spiklenec] Jinak jsem toho z volby shlédla mnohem méně než bych chtěla, dítko mi stále prudilo za zády, kdy se vrátíme na tobogán [Vyplazený jazyk]

 
-

Diky moc

Vložil MaLer (bez ověření), 18. Listopad 2009 - 13:21

Ad cena: proti bezne cene za splouchani v AP je ta n-cena doslova smesna – 300 Kc za skoro 6 hodin. Neni co resit, jindy nez na n-akce do Cestlic nepojedu :). Fotografove – cedulky na krk, kdo nema oficialni cedulku, dostane na budku. Miss – moje favoritka byla Lemurka, ale pravda, videli jsme jen zaverecny tanecek. Odrovnal me dort pro ty dve holcicky :). Jeste presvedcit pritulku, aby se nebala na toboganu a bude to super ;).

 
-

Čestlice Pekne

Vložil khaktus (bez ověření), 18. Listopad 2009 - 14:28

Aj po piaty krat sa oplatilo prist az zo Slovenska… a stalo to za to. Aj ked by som mozno prijal este dlhsiu dobu akcie (2 hodiny na vyblaznenie a 2 hodiny sauny), samozrejme som rad ze je aj to co je.

Co sa tyka fotografovania… zasa si dovolim malu kontroverziu. [Úsměv] Ak suhlasite s tym, aby vas videlo 800 ludi v Aquaparku, ublizi, ak vas uvidi dodatocne niekto na pocitaci? Ak si raz uvedomim „vidiet moju nahotu neboli“, tak to plati nazivo ci v PC. Jasne, rozculil by som sa, keby moje foto niekto pouzil na pornografickej web stranke, alebo na komercne ucely, ale je mi jedno, ze ma ma niekto v domacej zbierke (ako spomienka na prijemnu akciu, nikto si nebude predsa fotit prazdny tobogan, sklenenu tabulku, alebo kus umelej palmy), alebo aj keby som sa zjavil napriklad na blogu o naturizme vo svete. Takisto je jedno ci vas odfotia z blizka (na poziadanie), alebo len hromadne ako pozadie… Vsetko je vec dohody. No ak sa raz fotografovanie zakaze, tak sa zakaze, treba o tom ale informovat (napriklad pri pokladni). Ustrazi sa to ale asi tazko… Bud budeme mat velku ucast, alebo sukromnu akciu. [Vyplazený jazyk]

Skoda posledneho vecera je, ze popri absolutne chladnej bylinkovej komore, sauny suche i parne boli velmi studene, co priznali i organizatori ceremonialov (napr. medovy ceremonial v malej finskej saune), naviac rozpisy ceremonialov pri bare a na stenach saun boli dvojznacne (a tak sa niektore konali inde nez boli ohlasene). Preco sa ceremonial nemohol konat vo velkej bolo vysvetlene tym, ze „drevene lavice v malej saune su uz znicene – vo velkej este nie“, takze pouzit velku nebolo vedenim povolene. Hmmmm…

Viem ze s takym davom je to v saunach vobec tazke, ale pre poucenie ludi, je treba spravit aspon malu osvetu:
*Do sauny si neberte gumove slapky a pod. – tie sa nechavaju za dverami!
*V suchej saune sa sada na plachtu alebo rucnik!!
*Sauna ma dvere ktore treba zavriet!!!
(Mnohi totiz len otvoria dvere, nakuknu, „prevetraju“ a ani poriadne nezavru, na drzo odidu!!!!)
*Ak vchadzame ako jdnotlivec ci skupinka, najprv si odlozime slapky (pred parou aj rucnik) a az potom otvorime dvere, hromadne vbehneme dnu a hned ich zavrieme!!!!!

Tesim sa nabuduce [Tmavé brýle]

 
-

NENÍ ČLOVĚK TEN, ABY SE ZAVDĚČIL LIDEM VŠEM

Vložil VestonickaVenuse, 19. Listopad 2009 - 16:08
Obrázek uživatele VestonickaVenuse

Čestlice se mi opět líbily. Jezdíme vždy od 18h, protože je volněji ve vířivkách i saunách. Cena je úplně ideální. Ve třech (jak nejčastěji jezdíme) bych do Čestlic na 6h v textilním provozu nešla. To znám podstatně levnější aquaparky, kde mě to i s cestou vyjde mnohem levněji. Chápu ty, kteří by museli jet z velké dálky a zúčastňovat se každé akce by se jim prodražilo.
Volby MISS jsem se zúčastnila poprvé a mojí favoritkou byla právě p. Jana, která soutěž vyhrála. Odpočívali jsme na lehátkách kde se pak malovalo na tělo a už tam jsem si říkala, že malba na jejím těle je nejhezčí (i když, jak tady bylo řečeno, oko bych nezamalovala). Už vystoupení s dcerou bylo pěkné. Z dětských soutěží to byla práve Zuzka Formánková a její zpěv spolu s bratrem.
Myslím, že uznání patří všem, kdo se přihlásili do soutěže, všichni se snažili. Vyhrát může ale jen jeden. Opakovat poděkování organizátorům akce a vedení Aquaparku, jakož i jeho zaměstnancům, je jako nošení dříví do lesa. Pro ně všechny je titulek mého příspěvku.

 
-

Miss Natura 2009

Vložil Deepstyk (bez ověření), 19. Listopad 2009 - 18:46

Ahoj přijeli jsme do Čestlic z Moravy.Byli jsme poprvé na takové naturistické akci.Moc se nám tam líbilo,vše bylo dobře z organizované.Můžeme všem co váhají a ještě nebyli na naturistické akci jen doporučit.Zde jde vidět,že i malý tým dokáže zorganizovat obrovskou super akci.

 
-

Přídám také chválu ! Se ženou

Vložil mirek.d (bez ověření), 19. Listopad 2009 - 22:07

Přídám také chválu ! Se ženou jsme jeli na tuto akci poprvé jakožto začátečníci a měli jsme přeci jen trochu obavy,ale jak jsme zjistili tak zbytečné. Byla to supr akce a moc se nám to líbilo . Už se moc těšíme na další [Úsměv]

 
-

Čestlice

Vložil masercentrum, 20. Listopad 2009 - 23:14

Zdravím,také si dovolím jeden názor na Čestlice,je pravda,že všichni organizátoři si zaslouží obrovský dík. Jen si dovolím mít názor k návštěvnosti,myslím,že nyní tam bylo lidí dost,v saunách to bylo narvané,u tobogánů fronty,tak si nedovedu představit kdyby tam bylo 1000nahačů,myslím že 800lidí je dost a dost. A ještě jedna maličkost,která trochu kazí celkový dojem,ve sprchách tekla studená voda,opravdu studená,takže většina lidí se raději ani nesprchovala,ale to je spíše info pro vedení bazénu. Takže ještě jednou díky za vše a snad od Plzně bude příště opět plné auto. S pozdravem Václav

 
-

Miss Natura Posun oproti loňsku

Vložil Petar, 23. Listopad 2009 - 15:49

S mírným časovým odstupem mi to nedá, chystali jsme se, ale zas to nevyšlo a tak jen ke článku_ MISS udělala od loňské pionýrské improvizace ohromný krok. Účast by stačila k zaplnění stupňů vítězů tak dvou až tří soutěží. Velká gratulace Ivošovi a ostatním.

 
-

tanec

Vložil cudlas (bez ověření), 7. Prosinec 2009 - 19:38

Škoda, že se akcí už nezůčastňuje skupina netradičních tanců, myslím tím skupinu Sueneé. [Zmatený]

 
-

Ivošovi

Vložil fiba, 8. Prosinec 2009 - 17:14
Obrázek uživatele fiba

Napsal jsi:" Co mě ale opravdu mrzí a není první případ na Naturistovi, že se nenajde aspoň procento lidí, kteří by pogratulovali vítězce, vzdali hold všem přihlášeným soutěžícím a opravdu smekli před všemi výkony, které stály opravdu zato. Diskutující na Naturistovi jsou prostě případi sami pro sebe a brát si inspiraci z nich, tak nedám dohromady slezinu ani o 5ti lidech. "

Někteří jsme přáli osobně. Pro mě je to o stupeň výše, než se rozepisovat tady. Jinak samozřejmě holky mají můj obdiv za tu vervu, s jakou do toho šly.


Žurek: Tady šlo o to, že komentáře ke článku o MISS se netýkaly vůbec MISS. Nic víc.