NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Na-turistický pochod Posázavím (3. ročník)

Vložil JirkaRybka, 24. Květen 2011 - 12:22
11.06.2011 11:15

Zveme všechny naturisty se vztahem k přírodě, kteří chtějí zažít v našem příjemném „stejnokroji“ překrásnou krajinu Posázaví, louku i lesy, hory a doly, lesní rybníček i zříceninu loveckého zámečku, svobodně bez plotů, na již třetí ročník naturistického pochodu Čerčany – Chocerady.

Před rokemPřed rokem RybníčekRybníček TrasaTrasa Čeká nás asi 17km příjemné chůze, z čehož nějakých 15km tvoří málo frekventované stezky v přírodě, které lze jít bez oděvu. Trasa je zakreslena na mapce (převzaté od Shpalka z minulého ročníku – díky za ni), zeleně jsou zvýrazněny „nahaté“ úseky. Trasa je sice volena tak, abychom pokud možno nepotkávali mnoho lidí, přesto se může stát že na nějakého turistu či houbaře cestou narazíme – zkušenosti z minulých ročníků ovšem ukazují, že v lese takové setkání obvykle vzbuzuje leda úsměvy. [Tmavé brýle] Může se také stát, že v případě nepříznivého počasí půjdeme větší část trasy oblečení – i tak jde o hezkou vycházku která za to stojí.

Cestou nepotkáme žádnou možnost občerstvení, proto je dobré si vzít minimálně láhev s vodou do batůžku. Osvěžit se lze koupelí v malém lesním rybníčku po cestě, případně v Sázavě na jezu v Choceradech, ale nejedná se o plnohodnotná koupací místa kde by se dal trávit čas v „plážovém“ stylu.

Na startu a možná i během cesty nás navštíví štáb České televize pod vedením režiséra Davida Vondráčka, který připravuje pořad o polistopadovém naturismu. Zajímat se budou o náš vztah k přírodě a naturismu, nikoliv o nějaké pochybné záběry, a soukromí ostatních účastníků bude dle přání respektováno.

Sraz: V sobotu 11.6.2011 v 11:15, u turistického rozcestníku před nádražím v Čerčanech (GPS: 49°51'5.527"N, 14°42'7.374"E). Dorazit lze jak autem (parkovat se dá před nádražím i v okolních ulicích), tak i vlakem (z Prahy Hl. n. odjezd v 10:20, příjezd do Čerčan v 11:13).

Návrat: Vlakem z Chocerad na místo startu (odjezdy každou hodinu), a odtud jak kdo přijel…

Co s sebou a na sebe: Doporučuji dobré boty, menší ruksak s občerstvením na cestu a místem na šaty, oblečení podle počasí – nejlíp volné kraťasy které lze případně navléct i přes boty, opalovací krém.

Zpráva o minulém ročníku tohoto pochodu
5
 
-

Protestní pochod

Vložil Radka (bez ověření), 26. Květen 2011 - 17:27

Protestuji proti ukazování holých tváří v přírodě. Pořádám protestní tanga pochod z Průhonic u Prahy do Velkých Popovic za účelem podívat se na pivovarské kozy. Pochodovat se bude v tangách nebo naostro. Sraz v sobotu 11.6. 2011 v 6:00 ráno. Kdo bude mít málo může trasu natáhnot a protnout pochod holých tvaří. Trasa platí i pro cyklisty tentokráte od 8:00 hod. Cyklisté pojedou naostro aby dohnali časovou ztrátu. Laně nebudou zrcátky oslńovat řídiče v silničním provozu. Pochodovat mohou všichni, kteří si optimální trasu sami vyhledají. Pochod neni organizován a nejedná se o ohlašenou sportovní a kulturní akci nebo ohlášené shromáždění. Osušky povoleny plavky zakázány.

Na protestní pochod zve Radka.

 
-

A jéje, už je tu zase

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 26. Květen 2011 - 20:05

Tebe jsme tady už dlouho nepotkali…

 
-

Účastník minulých pochodů

Vložil miki, 26. Květen 2011 - 21:06

Zdravím .Účastnil jsem se minulých 2 ročníků,bylo to příjemné,akorád letos se posunul termín o týden dříve a tak již mám zajištěnou jinou akci.Přeji proto lepší počasí a hojnější účast a snad zase příště. Miki

 
-

Pruhonice

Vložil martin nahac (bez ověření), 27. Květen 2011 - 8:55

Ahoj Radko velmi rad se zucastnim pochodu akorat nevim kde je sraz.Co se tyka me ja pujdu na ostro.tel.605142760. [Úsměv] [Úsměv]

 
-

Pochod a "pochod"

Vložil JirkaRybka, 27. Květen 2011 - 11:06
Obrázek uživatele JirkaRybka

Tak já se nechci nikoho dotknout, ale po všech těch zkušenostech z minula přinejmenším pochybuji že se v Průhonicích něco uskuteční. Tenhle nick už údernými hesly vykreslil nejednu svéráznou akci, ale očividně to nemyslí vážně, protože se nikdy nic z toho nekonalo. Taky je zajímavé, jak se toto najednou objevilo na stejný termín, jako (už tak dost narychlo vyhlášený) pochod Čerčanský – který má aspoň pár let tradice, a osobně ručím za to, že skutečně proběhne – a jako komentář pod jinou akcí, místo pozvánky samostatné. Ať si to každý přebere po svém.

 
-

On si prostě nedá pokoj....

Vložil Danxm (bez ověření), 30. Květen 2011 - 22:24

Tady se zas někdo probudil,a zjistil,že už dlouho nebyl středem pozornosti.....když je huba větší,než vlastní soudnost,tak škoda slov. [Radši mlčet]

 
-

Dotaz

Vložil stylover (bez ověření), 1. Červenec 2011 - 10:36

Krásný den,chtěl jsem se jen zeptat ,jestli jste se s někým potkali na cestě a jaké byli reakce? Sám si také k večeru vyjdu do lesa jen tak ,jednou mě překvapil cyklista,jel proti mě,nemohl jsem nic udělat prostě jít dál,projel kolem mě a stále se otáčel div ,že neskončil na stromě,bylo mu tak 25 let. Myslím si ,že je to normální reakce asi bych reagoval stejně. Ale je pravda ,že je něco jiného jít sám a něco jiného, když je větší skupina. A větší skupinky asi nikdy nebudou,protože naše země má sice mnoho turistů,ale ne turistů-naturistů. Přiznám se ,že je to fantastický pocit procházet nahý přírodou,je to jiný než se jen koupat a slunit na pláži. Ale ten fantastický pocit snižuje prostě obava,že mě někdo potká a jak bude reagovat! Mějte se moc krásně . [Spiklenec]

 
-

Odpověď na dotaz k pochodu

Vložil JirkaRybka, 1. Červenec 2011 - 11:37
Obrázek uživatele JirkaRybka

Skupina na rozdíl od jednotlivce nebudí podezření ze sexuálně-úchylné motivace, a trochu omezuje i možnou nervozitu některých účastníků (když je „mezi svými“), takže to je výhoda. Když už k setkání na cestě dojde, je opravdu nejlepší z toho nedělat vědu a jít si dál svou cestou, chovat se jako bych byl oblečený, on totiž nějaký poplašený úprk působí nesrovnatelně víc divně a budí právě ta různá pochybná podezření.

Koho jsme u Čerčan potkali – byly tam tuším 2 trochu dříve narozené houbařky, ale jen opodál v lese, měly vtipné komentáře, pak čtveřice cyklistů kteří nereagovali vůbec, a ještě na silničním úseku a v závěru trasy nás tuším předjelo pár aut (1 řidič nás zdravil, jinak nevím, do vozu není moc vidět). Součástí zážitku z těchto pochodů je i to, jak si člověk cestou zvykne, a ke konci si už vůbec nepřipadá divně. Jedná se o málo frekventovanou trasu (což je záměrná volba), a v osídlených místech jsme se samozřejmě oblékli.

 
-

odpověď 2 na dotaz

Vložil Měsíček (bez ověření), 1. Červenec 2011 - 14:42

Jsi můj člověk člověče [Úsměv] Stylovere. Akorát že já provozuji nahatou turistiku i cykloturistiku ve dne. Chodím po horách v místech kde je pravděpodobnost potkání jiného člověka mizivá. Když jsem jel nahý na kole párkrát jsem lidi potkal. Jen se tak potutelně, potažmo pobaveně, ale v pohodě, pousmály když jsme se míjely a klídek. Když jsem se ptal nahý na polní cestě na cestu dál dělníků co dělali pod mostem za tím lesem na poli brali to také s humorem, že jsem nahý a nic neřešili. Fakt mám zkušenost, že když jsem v klidu i okolí je také tak. A často i PŘÍJEMNĚ reaguje. Prchat a zkovávat se před zraky druhých mě vždy připadalo podivínské a zbabělé. To raději jít nebo se i koupat v kožichu než být divný že bych měl pochybnosti o mých vlastních činech.