NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Chcete vytvořit trvalé fórum spolujízdy autem s nabídkami, na akce Naturista.cz?

Vložil Roland Jitka, 26. Duben 2012 - 11:08
Ano
72% (39 hlasů)
Ne
17% (9 hlasů)
Je mi to jedno.
11% (6 hlasů)
Celkem hlasů: 54
3
 
-

Výhody spolujízdy.

Vložil Roland Jitka, 26. Duben 2012 - 11:21

Systém by byl asi takový, že se třeba v postranním bločku vytvoří akce např. Babylon Liberec, nebo Praha Čestlice a vy, pokud máte místo v autě napíšete odkud jedete a kolik lidí můžete vzít. Stejným způsobem mohou přispívat i lidé co auto třeba nemají a chtějí svézt třeba i po trase. Dalo by se odkazově vytvářet třeba dvě akce po sobě jdoucí, jako samostatná fóra.

Vy jen zapíšete na kterou akci chcete jet, třeba jen jednu nebo druhou. Fórum by bylo aktualizováno, podle toho kdy, která akce skončí a příspěvky pak budou jako neaktuální smazány.

Pomůžete sami sobě, jak příspěvkem na pohonné hmoty a tím i zlevnění cesty, navíc umožníte lidem, kteří třeba vozidlo nevlastní, dostat se na vzdálenější akci. Získáte i nové přátele a s nižšími finančními náklady můžete všichni na akce častěji.
Naturisté pomáhají sami sobě.
 
-

Postranní bločky :-(

Vložil zurek (bez ověření), 26. Duben 2012 - 11:37

Je potřeba se napřed poradit s technickým adminem o možnostech, jak co provést. Postranních bločků už máme takový nadbytek, že v umísťování „nahoru“ přebíjí jeden druhého. Postranním bločkům tedy stop.

Máme ale chaty přímo ve článcích, jako např. hlavní strana Babylonu bez plavek. Tak se dají vložit i další. Podle mne ale pro takovéto stránky stačí 1 všeobecný chat. pokud se umírní blábolisti, tak je tam místa dost.

 
-

RE: Postranní bločky?

Vložil Roland Jitka, 26. Duben 2012 - 12:03

Bloček by byl dole, jak jsou naturistické kluby. Trochu jsem je zpřeházel, některé bloky zkrátil a jeden velký vyndal, případně právě pro tento účel. (Nebo jakýkoliv jiný.) Chaty na Babylonu a v Čestlicích jsem trošku zkrátil, protože se málo používají a hlavně tam obvykle nerozhodnutí spolujízdu nehledají. Protože ještě vůbec neví jestli pojedou.
Mým cílem bylo jen spolujízdy sloučit na jedno místo, protože některé jsou v chatech, některé v seznamce a některé jako komentáře v článku a jindy třeba v diskusích.

Takže i když by se třeba bloček vytvořil pro dobrou věc, pokud lidé v anketě rozhodnou o jeho potřebnosti, bude bločků stále stejně jako bylo minulý, týden. Teď je o jeden méně. Pokud lidé v anketě rozhodnou že nikoliv, pouze jeden ubyl. :-)

 
-

Spolujízda

Vložil JirkaRybka, 26. Duben 2012 - 12:40
Obrázek uživatele JirkaRybka

Tak já především nějak úplně nechápu, jak to Roland s tím bločkem myslel. Jednak spolujízda je jen jedním z mnoha témat na Naturistovi, jednak nevím zda měl na mysli (vlastně duplicitní) přehled novinek z nějakého určitého tématu fóra, nebo něco co by se muselo ručně aktualizovat (to bych nerad, s tím jsou celkově špatné zkušenosti – pracnost, velká zpoždění, a zapomenuté letité záznamy když to pak třeba usne).

Především ale připomínám, že se spolujízdou od samého začátku počítala jako s jednou z hlavních náplní naše Seznamka – máme tam na to celou sekci, novinky jsou samozřejmě v bločku na titulní stránce vpravo nahoře (i když, pravda, mezi i jinými inzeráty), a myslím že to vcelku funguje (aspoň já takhle párkrát spolujízdu dohromady dával). Právě proto byla tenkrát „seznamková“ část fóra omezena jen na jedno vlákno, které nicméně stále existuje (a nové příspěvky opět na titulní stránce jsou – vpravo dole), a teď poslední dobou ještě univerzální chat (přes celý spodek titulní stránky). Já myslím, že to už je míst až dost.

 
-

Vysvětlivka, Bloček, Spolujízda a pohled nových.

Vložil Roland Jitka, 26. Duben 2012 - 13:18

Tak zkusím osvětlit mou myšlenku. Stále přemýšlíte jako stálí návštěvníci stránek a že máte již vytvořeny nějaké mechanismy známostí a kontaktů.

Na akce i třeba na nejmenší jede cca kolem 80–100 lidí, když to rozdělím na rodiny a známé a odečtu ty co dojedou autobusem nebo pěšky, tak mi pořád vychází kolem třiceti aut na jednu akci, sta účastníků. Což je ale minimálně třicet volných míst v autě, mnohdy i více. (Vezměme naproti tomu Čestlice, kde je lidí desetkrát více.)

Tak a teď se vžijte do role prvního účastníka akce, co vlastně řeší, mám auto a chci jet, jenže jsou to nějaké prostředky navíc na pohonné hmoty. Jiný našel jsem zde akci, které bych se rád zůčastnil, tam bych se třeba v šest nebo sedm večer třeba vlakem dostal, ale zpátky již nikoliv, protože je skoro půlnoc.

Oba tito potencionální návštěvníci, zdůrazňuji noví, jistě prohledají web kouknou na chat pod titulkou a sledují ho třeba týden dva (jestli se náhodou nenajde někdo, kdo chce, nebo jede stejným směrem a ještě okolo dotyčného), najdou jistě rychle určité možnosti v seznamce v záplavě jiných inzerátů, pak prohledají komentáře pod články upoutávky nebo článku zvající na tu akci, případně koukne do diskuse (co kdyby náhodou). Ještě zabrousí i na chaty např. aquaparků. (Na tyto chaty musí opakovaně, co kdyby druhý den někdo něco přidal kolem cesty jeho směrem).

Takže jestli to bude Bloček, upoutávka nebo odkaz či součást nějakého bločku, je úplně jedno. Přesto si myslím, že to může cestujicím naturistům pomoci.

Aktualizace je neskutečně jednoduchá, udělá se odkaz na fórum (Blog, nebo diskuse) a po skončení akce (kdy se už prostě nejde zůčastnit), se prostě smaže vše a napíše se jiný odkaz. (Dohromady práce na cca dvě minutky?)
 
-

seznamka

Vložil sailor, 26. Duben 2012 - 20:08
Obrázek uživatele sailor

Při každé akci v čestlicích kam jedu vlastním autem a to i na svíčkové saunování, které určitě pár z vás navštěvuje také, dávám do seznamky inzerát na spolujízdu, někdy i měsíc předem. Zatím jsem bohužel z Benešova, nabo Benešovska do auta nikoho nepřibíral pro nezájem. Možná i proto, že na akce Naturista jezdím už na 18tou hodinu. Možná by bloček který bude více na očích opravdu pomohl, minimálně k bližšímu seznámení případných spolucestujících a nebo, jak bylo řečeno, nových, prvních návštěvníků. Jestli ne, může se ta myšlenka zas opustit. Každopádně podobný koncept za úvahu stojí. Moje, někdy dvě a někdy čtyři volná místa, jsou stále k mání.

 
-

Spolujízda na nuda sejšny (aktualizováno)

Vložil zurek (bez ověření), 26. Duben 2012 - 21:55
Spolujízda do BabylonuSpolujízda do Babylonu Spolujízda do AquapalaceSpolujízda do Aquapalace Tento obrázek bude na každé straně toho kterého aquaparku odkazovat na seznamku spolujízdy do toho kterého místa.

Díky za pomoc Ivošovi a Romanovi, už jsem to zakomponoval do stránek aquaparků Aquapalace Praha Čestlice a Babylon Liberec. Roland
 
-

spolujízda

Vložil sailor, 27. Duben 2012 - 18:32
Obrázek uživatele sailor

Díky vám všem. Myslím že se našlo společné řešení a to je super.

 
-

spolujazda

Vložil romanius83, 27. Duben 2012 - 22:40
Obrázek uživatele romanius83

chcem povzbudiť všetkých, ktorí hľadajú alebo ponúkajú odvoz… my sme sa už viackrát s niekým dohodli (bez ohľadu na vek alebo čokoľvek iné…) a išli sme spoločne do Aquapalace Praha (Čestlice) alebo do ValMez-u. Niekedy sa rozhodujeme len na poslednú chvíľu, tak by bolo fajn keby to eventuálny záujemci častejšie sledovali ;)