NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Čtení a prohlídka cestopisů a reportáží?

Vložil Roland Jitka, 1. Duben 2012 - 8:59
Čtu ćlánky celé, prohlídnu videa, foto.
68% (57 hlasů)
Čtu jen text.
5% (4 hlasy)
Čtu jen první odstavce.
1% (1 hlas)
Hlavně si prohlížím fota.
2% (2 hlasy)
Koukám hlavně na videa.
0% (0 hlasů)
Jen kouknu na fota a videa.
1% (1 hlas)
Celý článek jen zběžně, (něco si vyberu).
20% (17 hlasů)
Prohlížím jen Členské Fotogalerie.
1% (1 hlas)
Články nečtu a neprohlížím si nic.
1% (1 hlas)
Celkem hlasů: 84
3
 
-

Měli by hlasovat všichni.

Vložil Roland Jitka, 1. Duben 2012 - 12:23

Měli by hlasovat všichni. Podle výsledků ankety, budou vypadat články do budoucna. Takže vy sami rozhodujete o tom, co zde budete číst a co si budete prohlížet.

 
-

Já čtu několikrát

Vložil bledule (bez ověření), 1. Duben 2012 - 13:34

Pro anketu sděluji, že žiju ve shonu a mám tento postup při čtení cestopisů: napřed ze zvědavosti jen obsah a v rychlosti pár fotek, až potom, když mám více času, čtu stále podrobněji a ráda se vracím a vychutnávám si každé slovo, protože ta slova mají pro mne smysl a mají za cíl informovat – pak k tomu přihlížím třeba při výběru dovolené u moře. Vyhledám a vracím se stále znovu ke článkům, které jsem četla příliš rychle a nestačila si pustit videa.

 
-

nekoukám na videa

Vložil PetrK, 1. Duben 2012 - 13:47

Já vůbec nekoukám na videa. Většinou jsou stejně stažená z webu, nějaké anonymní cizí video mne nikdy nezajímalo.

Rád se podívám na fotky, které se týkají přímo popisované lokality. A rád se v cestopisu dočtu jak to vypadá na konkrétním n-místě. To je třeba jestli je v kempu čisto, teplá voda vždy/někdy, sprchy čisté/špinavé hodně/málo, občerstvení levné/drahé otevírací doba, chatky/stany jak vypadají apod. Kde všude se dá bez plavek (jen pláž, nebo i kemp, nebo i restaurace, kam je potřeba se obléknout). Kolik co zhruba stojí. A vůbec celkový (subjektivní) dojem.

Dál mne moc nezajímají popisy nenaturustických míst. Myslím, že cestopis by měl hlavně pojednávat o místech pro naháče. Např: Jak vypadá Split všichni víme, ale jak se dostat ke konkrétní pláži mne zajímá podstatně víc, včetně třeba rad co si vzít s sebou nebo naopak nebrat.

PetrK

 
-

Články a reportáže.

Vložil Linka, 1. Duben 2012 - 14:28
Obrázek uživatele Linka

Reportáže z aqua čtu jen tak zběžně, protože na mnohých jsem byla. Cestopisy čtu celé a pokud se chci podívat na konkretní místo, pustím si video. Fotky rozkliknu jen některé. Beru je spíše jako dekoraci, když to samé je na videu. Pokud jsou fotky samostatné a není tam video, rozkliknu obvykle všechny. Mapy jsou dobrou součástí článků. Obvykle si neumím představit přesně, kde se popisované nachází.

 
-

Videa v článcích

Vložil Pepper, 1. Duben 2012 - 20:41

Články čtu obvykle celé, ale videím moc času nevěnuju, obzvlášť když je jich moc.

 
-

videa

Vložil sailor, 1. Duben 2012 - 22:37
Obrázek uživatele sailor

Články čtu vždy až do konce a i fotky si prohlédnu všechny. Co se videa týče, pouštím si i videa a je pravdou, jak píše Petr, že jsou obvykle ztažená z YOUTUBE. Pro omluvu bych ale chtěl říci, že videa soukromá obvykle nemají takovou komplexní vypovídající hodnotu jako dobře zvolená videa z webu. Má videa jsou obvykle čistě subjektivního charakteru či spíše japonského formátu, ve smyslu: Já a moře, Já a děti, děti a moře, děti a já, děti v moři, já na prášky a pak obvykle monitorovaná procházka městem. Proto i v mých cestopisných článcích figurují videa obvykle ztažená, ovšem lépe popisující oblast. A to oblast celkově, nejen z hlediska naturistického, ale jako návod na vyžití obecné. Je samozřejmé, že naturista hledající nové naturistické kempy a lokality preferuje informace o konkrétních naturistických oblastech. Myslím ale, že většina lidí se ráda podívá i do okolí a tak i informace obecné spojené s osobními zkušenostmi mohou lidem přiblížit oblast kam se třeba už chystají a chtěli by se porozhlédnout po okolí. A k tomu určitě patří i dobře zvolené, možná obsahově nenáročné veřejné video. Ne každý ví jak to vypadá ve Splitu a ne každý byl v Bulharsku. Někdo jezdí do Itálie, někdo do Černé Hory a někdo pouze do Řecka. Někdo i na Hawai a někdo už 50let na Rujanu. Mimochodem až na tu vodu je i tam hezky. Málokdo byl ale všude. Právě proto si myslím, že cestopisné články mají svůj význam ve všech třech rozměrech společně, tedy text, fotky i videa.

 
-

Články a čtenáři.

Vložil Roland Jitka, 2. Duben 2012 - 15:56

Vidím to stejně jako sailor, ale je to tím, že články také píši, takže člověk muže být svým pohledem zdegenerován. Protože mám pohled z obou stran. Situace a je dvojsečná, buď se třeba budou omezovat informace, jak v textu, tak i v dokumentárních videiích a fotkách. Pak bude článek rychle přečtený a rychle prohlídnutý, ale jeho informační hodnota bude nesporně menší. Pokud by byla jistota, že se článěk rozšíří o větší množství komentářů, tím zvyší informační hodnotu. To se zde ale nestavá. Věřte, že nejhorší pro autora je stav kdy nikdo nenapíše k jeho článku komentář. je to jako kdyby si dvoudenní práce všiml jeden dva lidi, co napíšou dvě věty komentáře. Bere to sílu a motivaci těm co uvažují něco napsat, kdy si řeknou pro dva komentáře to snad ani nemá cenu. Čtenáři a autoři článků jsou spojené nádoby. Překvapují mi lidé co v Chatu nebo po soukromých zprávách dokáží napsat romány, ale přidat komentář, nebo napsat krátký článek, je skoro neřešitelný problém. Přátelé jsou to stejná písmenka. V článku navíc někoho potěší.

 
-

Hezké cestopisy a články.

Vložil mikina (bez ověření), 2. Duben 2012 - 19:34

Nejsem tady dlouho, ale mohu říci, že jsem tady na stránce přečetl hodně článků. Mám rád cestopisy v jakékoliv formě a odkudkoliv. Dokonce i z míst kam vím, že se nemám finanční šanci se dostat. Zde nacházím články mnohdy z míst, které jsem také navštívil s rodinou. O to lépe se čtou. Prošel jsem hodně internotových stránek a cestopisy na naturistovi, mají velkou uroveň na to že je nepíšou spisovatelé a cestovatelé. Mají jiné zaměření, hlavně na FKK, což se pochopitelně tady předpokládá.

Mají ale něco navíc a to je nadšení pro věc. Nejsou to jen spousty holých faktů a informací, ale mají srdíčka a proto se velmi dobře čtou i několikrát. Můj názor je, že bych na článcích nic neměnil.

Jak zde bylo uvedeno, že třeba Split nikoho nezajímá, hlavně FKK, tak bych opáčil. Součástí dovolené je v prvé řadě cesta, místa kam jedeme nebo navštěvujeme, pláže a opalovací místa, zážitky, možnosti výletů z dané destinace, památky v okolí, a cesta zpět. To vše činí celou dovolenou. A to je úplný cestopis. Zde je nacházím a mají to srdíčko navíc, proto je rád čtu a prohlížím. Ukazuji je známým, kde jsme také byli, jen to nedokáži tak hezky popsat.

 
-

K anketě

Vložil Měsíček (bez ověření), 5. Duben 2012 - 10:12

Já bych si velice rád prohlédl vše. Videa i obrázky. Jenže mě načítání zahlcených stránek videama tolik zpomalí mé PC že si článek ani nepřečtu. S těma obrázkama je to také o ničem. Já jako naturista nemám potřebu se ani někde organizovat a platit za to ještě když je mně to na nic. Takže si ani ty pěkné a zajímavé obrázky neprohlédnu. Mrzí mě jak je dnešní společnost lačná po manonu a dává před ním přednost všemu ostatnímu. Znám mnoho webových stránek které jsou zcela zdarma a je na nich možné vše. Sledovat filmy, obrázky i psát svobodně zcela bez cenzury. Nic ve zlém. Tady to dost dobře, ale prostě nejde.

 
-

Cestopisy mám tady ze všeho

Vložil pat66 (bez ověření), 5. Duben 2012 - 13:57

Cestopisy mám tady ze všeho nejraději, jsou pro mě vždy vítanou inspirací pro plánování dovolené. Díky za ně! Bohužel v mém případě většinou zůstane jen u toho plánování :-(

 
-

Pro Měsíčka.

Vložil Linka, 5. Duben 2012 - 18:13
Obrázek uživatele Linka
Myslím, že tohle cílem ankety ani nebylo. Možná by to bylo jako vhodný přispěvek někam jinam, třeba sem.
Je ale zřejmé, že vše máš ve svých rukou. Rychlost tvého počítače, těžko Naturista ovlivní. Jestli chceš nebo nechceš být členen můžeš ovlivnit také jen ty. Jestli o částce za členství mluvíš jako o mamonu, tak to vypadá, že mluvíš o jiných penězích. Zde je také vše možné, alespoň já zde necítím žádná omezení. Je na každém co a jak zde chce sledovat a číst. Psát v mezích slušnosti zde může také každý a slušnost v textech funguje i na jiných webech. Hlídání uvedeného pak není cenzura, ale jen ochrana ostatních uživatelů.
Také nic ve zlém a vždy si tvé příspěvky ráda přečtu, jako i všech ostatních. Mějte se krásně a pište básně.
 
-

Anketa čtenosti článků.

Vložil Roland Jitka, 10. Duben 2012 - 20:05

Děkujeme všem za podporu ve psaní článků. Všem děkuji, kdo hlasovali i jak hlasovali. Je vidět, že naše redaktorská práce má smysl a čtete články celé.