NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Fotografování na naturistických akcích

Vložil Anonymní, 11. Listopad 2008 - 11:35
Jsem aktivní naturista a přeji si zákaz fotografování.
10% (15 hlasů)
Přijímám fotografování jako nutné zlo za účelem propagace.
6% (8 hlasů)
Tuto záležitost neřeším, ani o to nestojím, je mi to jedno.
5% (7 hlasů)
Beru to jako běžnou součást akce.
21% (31 hlasů)
Přeji si, aby se fotografovalo - přeji si ale pravidla a omezeně
19% (27 hlasů)
Přeji si, aby se fotografovalo - přeji si pak fotky z akce pro účastníky
3% (5 hlasů)
Přeji si, aby se fotografovalo - nepovažuji to za žádný problém.
15% (22 hlasů)
Považuji za správné, aby fotografovali pouze řádně označení určení fotografové.
21% (30 hlasů)
Celkem hlasů: 145
5
 
-

Domnívám se, že nejsou

Vložil natur, 11. Listopad 2008 - 12:08
Obrázek uživatele natur

Domnívám se, že nejsou zcela přesně vymezeny kategorie. Není zahrnuta problematika oficiálního fotografa za účelem pořizování „kontrolovatelných“ snímků pro účely propagační nebo i předem dohodnuté soukromé. Předposlední varianta (fotky z akcí pro účastníky) je technicky na akcích typu Babylon nerealizovatelná, tam fotí dosud kdekdo, bez jakékoliv možnosti koordinace a kontroly. Hájek, NTSC

 
-

doplnění

Vložil Pohodička (bez ověření), 11. Listopad 2008 - 12:28

Pohodička – filozof a naturista MEDY Mám snahu vyhovět, abychom věděli, jak jsme na tom.

 
-

Zaškrtnul jsem

Vložil Shpalek (bez ověření), 11. Listopad 2008 - 13:14

„Přeji si, aby se fotografovalo – přeji si ale pravidla a omezeně“. Mám za to, že to nejlíp vystihuje ochranu fotografovaných i potřebu fotit. Jasně předem určit, kde a kdy lze fotit (např. 20:00–20:30 u toho a toho tobogánu), případně místo vyznačit. K tomu určit a označit jednoho či dva offi fotografy pro potřeby organizace. To by neměl být problém zajistit a vyhoví to skoro všem.

 
-

Anketa foto

Vložil misak, 11. Listopad 2008 - 14:42

Děkuji za anketu, jsem zvědavý na výsledky, uvítal bych na akcích oficiálního fotografa (sám si foťák neberu – nechci se starat o aparát, potažmo se řadit k „lovcům“, navíc profesionál udělá fotky určitě líp – jak pro zájemce, tak pro tyto stránky).

 
-

Národ ovcí

Vložil korek, 11. Listopad 2008 - 15:55
Obrázek uživatele korek

Diskuze na téma focení je nutná a důležitá. Focení kohokoliv není možné ani na Václaváku. Nedělá se to ani v létě na nuda, tak co se to rozmohlo za trapnou módu? Mě nejvíc zaráží ty pozdní nářky. Proč lidi nereagujete hned? Proč si to necháte líbit? Když někdo nepozná hranice slušnosti, musí mu s tím jiný pomoct. Určený označený fotograf, nebo raději fotografka, není špatný nápad. Spíš nutnost. Organizování takových akcí je jistě záslužná řehole a pak se vynoří všelijací singlové a rádoby profíci fotografové kteří k pohodě nepřispějí. Nestyďte se ozvat!

 
-

Proč fotky?

Vložil noxet (bez ověření), 11. Listopad 2008 - 16:11

Souhlasím s předchozím příspěvkem. Na nudistických plážích a kempech např. v Chorvatsku je zakázáno fotit a viděli jsem na vlastní oči jak zaměstnanci kempu Valalta slušně ale důrazně upozornili jednoho tatínka, který fotografoval na toboganu svého syna. Ostatně to byla spíš výjimka, jinak jsme nikoho ani neviděli, že by na pláži zkoušel fotit. Nechápu, proč by se u nás mělo tolerovat fotografování v bazénech. S partnerkou už do Babylonu nechodíme, jeden z důvodů jsou právě singl muži s fotoaparáty. Co se týče propagace hnutí: tolik fotek z naturistických akcí na serverech ve světě je spíše výjimka než pravidlo.

 
-

Focení

Vložil Petar, 11. Listopad 2008 - 17:14

13. června 2008 jsem v diskusi k focení na MISS Natura psal:

......Na jednu stranu vím, že fotky z minulého ročníku na mne nezapůsobily tak, abych se jal přemlouvat svou milou k účasti na ročníku dalším. Kvalita většiny z nich byla občas dost bědná, a tak vyzněly někdy trochu rozpačitě.

Na druhou stranu docházím k tomu, že nejlepší způsob jak se zbavit schizofrenie typu „co když mně nekdo uvidí někde na netu“ je, prostě nad takovou obavou mávnout rukou. Jestli přijímám nahotu jako přirozenou součást života, je problém nad mojí eventuelní fotkou, kterou nikomu nevnucuji na straně toho kdo se na ní dívá a dosazuje si do ní něco jiného. Docházím pocitu, že i při své poměrně exponované profesi jsem schopen si takový postoj ustát.

Pokud mám dojít k závěru – svému názoru ohledně focení na akci typu MISS, amatérům bych se snažil hlavně dostat do hlavy přístup „stojí ti ten záběr za to? Neztrapňuješ se sám a neznechucuješ holky?Tvým kompaktem s titěrným bleskem perlu nejspíš neulovíš“ , k tomu bych na akci pozval jednoho až dva profíky kteří by se postarali o fotky použitelné k propagaci akce na těchto stránkách a jinde aby nám fotky nedělaly medvědí službu.......

Pod to se i po půl roce podepisuju. Kdybych měl shrnout svůj subjektivní pohled pro dnešek, zeptám se co je důvodem takového počtu fotografů zrovna na naturistických akcích? Až budu chtít fotit pěknou babu, přemluvím svoji milou nebo jinou dívku či ženu, nebo si zaplatím modelku. Pak budu mít jistotu, že fotky budou podle mých představ. Chodit na natur akce fotit proto, že jsou tam nahé ženy je nesmysl.

Na druhou stranu, sám s sebou vláčím foťák skoro všude a focení považuju za svobodnou činnost a nejsem příznivcem žádných zákazů. Pokud jsem kdy byl na nuda akci, udělal jsem takových 3– 5 fotek, z nichž 95% zachycovalo mou ženu nebo rodinu. Snažím se, abych focením někoho neuvedl do nepříjemných rozpaků. Věřím proto, že focení a naturismus můžou žít v harmonii.

Takže jsem pro:

 1. Pozvání jednoho- dvou profíků (co kdyby to byly ženy?)
 2. Stanovení striktního pravidla – foť svoji rodinu a jinak jen po dohodě
 3. alternativně stanovení času pro focení s možností se uklidit do ústraní
 
-

národ ovcí?

Vložil Pohodička (bez ověření), 11. Listopad 2008 - 17:16

Pohodička – filozof a naturista MEDY Lidé jsou různí a někdy by si mohl zase třeba myslet, že národem ovcí jsme proto, že se bojíme fotit na Václaváku a nudaakci. Myslím si, že výsledky ankety pomohou organizátorům akcí v rozhodování, to je její hlavní důvod.

 
-

30 odpovědí

Vložil Pohodička (bez ověření), 11. Listopad 2008 - 21:01

Pohodička – filozof a naturista MEDY Prvních 30 odpovědí potvrzuje tezi, že s focením nebudou problémy, stačí určit jistá omezení, nejlépe časový úsek – a bude po problémech. [Úsměv]

 
-

....

Vložil guestji, 11. Listopad 2008 - 22:02

Fotit by dle mě měl pouze fotograf zvlášť určený a označený, jinak to není možné uhlídat při dnešních technických možnostech fotoaparátů a mobilních telefonů. Jestliže prezentace a vzpomínkové fotky, pak služby jednoho či dvou „akreditovaných“ fotografů postačí. Zájemci o n-akce by se měli smířit s tím, že stejně jako jinde v naturistických resortech, se prostě nefotí. Určitě nejsme sami, komu potencionální možnost zneužití fotografií vadí a máme zato, že to je spíše ke škodě n-akcí a množství návštěvníků. To už klidně můžete brát na zřetel i hlasy, co by uvítali „n-zóny“ kterým by jste jistě udělali radost mnohým jiným. Ale to už není o nesexualní interpretaci nahatého plavání, jak je všude prezentováno. Odpůrci focení nebudou mít důvod obav ze zneužití fotek, ostatní návštěvníci tam přeci za pořizováním fotek nejezdí a pro oživení vzpomínek jistě navštíví příští n-akci. PS: zvláště nahé fotky osob mladších 18 let by mohli v někom vzbuzovat dojem, že se tam mohou vyskytovat i lidé „nemocní“ Vím, že se pořadatel snaží nabudit dojem rodinné atmosféry, ale někdo se může zeptat, jestli je to normální vystavovat nahé fotky dětí na webu a tím lákat tyto nemocné jedince.

 
-

To je trapný

Vložil Kozak (bez ověření), 11. Listopad 2008 - 22:12

tahat do toho nemocné jedince.

 
-

nechápu....

Vložil mospika (bez ověření), 11. Listopad 2008 - 22:26

myslím že na netu najdete velké množství skutečně erotických a sexuálně zaměřených fotek, bohužel i dětí, nechápu proč by někdo využíval nebo zneužíval k těmto účelům fotky z natur akcí, které působí většinou spíš legračně..........nahota je přece přirozená, erotika je opravdu o něčem jiném......pokud na vás natur akce působí eroticky asi u vás není něco v pořádku [Úsměv]
takže podle vás každý kdo vyfotí nahé dítě je nemocný????…opravdu ty diskuse tady už jsou trochu přehnané

abychom brzy na naturakcích nechodili v osuškách abychom náhodou na někoho nepůsobili eroticky nebo nás někdo neokoukal

 
-

Kdo bude hlídat focení? Kdo zaplatí fotografa?

Vložil zurek (bez ověření), 11. Listopad 2008 - 22:30

Na MISS NATURA budou místa soutěží (před plavčíkárnou a na vypnutém vodotrysku) ohraničena textilním pásem. Na vodotrysku bude focení ztíženo vzdáleností z protějšího balkonu. Jinak si nedovedu představit kontrolu zákazu focení. Já budu non stop vytížený jinými úkoly. Plavčíci mají v popisu práce hlídat bezpečnost lidí. Policie tam asi nepřijde. Takže to bude na každém z nás, abysme fotografy umírnili do vymezených prostor. Vedení Babylonu – pořadatel akce zákaz focení nevydá. Už jsme to konzultovali. Osobně mi jde o to, aby fotografové-singlové nelezli soutěžícím za krk a fotili s dostatečným odstupem.
Kdo tedy zaplatí fotografa? Babylon zákaz focení nevydá. Kdo jiný zaplatí fotografa? To fakt nevím. Ti, kdo si nechají za 5 Kč udělat 1 fotku digitální? Poslat jim ji emailem za 5 Kč? Opravdu ryto jak blázen…

 
-

nechápu..

Vložil guestji, 11. Listopad 2008 - 22:43

nikdo neřekl, že to někdo zneužívá a každý kdo vyfotí nahé dítě je nemocný, to snad z toho mého názoru nevyplynulo… jen že tu taková možnost existuje a může je to přitáhnout a tím pádem odradit někoho, kdo váhá jestli se zůčastnit… z čeho usuzujete, že na mě natur akce působí eroticky? Nahota je přirozená, ale nechcete mi tvrdit, že 100% lidí si přišlo užít volnost pohybu ve vodě a různých atrakcí bez plavek a jak jsem řekl, pokud chcete mít památku na své dítě skotačící na n-akci proč nevyužít služeb oficiálního fotografa?? Diskuze jsou od toho, aby každý vyjádřil svůj názor a je na každém ať se rozhodne, zda jsou přehnané, či nikoli. Chodit v osuškách už by opravdu nebyla n akce, ale každému prostě není po chuti možnost zneužití fotografií s jeho osobou, a názor že kdo je pravý naturista, tak tomu to nevadí, také není dle mě správný, protože nestydět se za to že mu nahota nevadí je jedna věc ale bavící se kolegové či obchodí partneři nad vašimi nahatými fotkami je věc druhá.

 
-

rád bych uzavřel

Vložil Pohodička (bez ověření), 11. Listopad 2008 - 22:55

Pohodička – filozof a naturista MEDY Anketa reagovala na naši diskusi o focení na akcích. Ukazuje se, že se o žádný problém nejedná a že stačí, aby organizátor akce vydal určitou direktivu. Kromě toho si myslím, že zaběhnutá praxe nikomu problém nečinila. Výsledky anket jsou určeny jako pomůcka pro organizátory akcí.

 
-

V podstatě je pouze a

Vložil natur, 11. Listopad 2008 - 23:00
Obrázek uživatele natur

V podstatě je pouze a jenom na organizátorovi akce, aby stanovil podmínky platné pro tu či onu akci. On je totiž ten, kdo nese „kůži na trh“. On bude příp. tím, kdo se bude zodpovídat za zneužití nějaké fotky, za porušení nějakého zákona. Stejně tak, jako za zveřejnění nějaké „nevhodné“ fotky, za její publikaci na veřejnosti bude zodpovědný ten, kdo ji vytiskl a distribuoval, kdo ji dovolil „vyvěsit“ na jím placené webové stránky. Proto jsem např. navrhoval, aby soutěžící podepisovali dohodu o souhlasu s uveřejněním fotek pro účely propagace naturismu. Ale pak s těmi fotografiemi muže nakládat pouze ten, komu tento souhlas byl dán. A tím určitě nejsou ty desítky bezejmenných, anonymních sběratelů pikantních záběrů. Může mi někdo říci, na co jim budou fotky zcela cizích, nahých naturistek, naturistů a naturistačat. Budou si je „vlepovat“ do rodinných alb? A na druhou stranu – jedu-li na naturistickou akci, pak tam jedu relaxovat a nikoliv „kličkovat“ před těmito sběrateli skalpů. Hájek, NTSC

 
-

Zcela souhlasím

Vložil guestji, 11. Listopad 2008 - 23:22

Zcela souhlasím s názorem pana Hájka, jinak většina lidí co nemusí plavky a rádi relaxují bez nich a nejsou zrovna „pravými naturisty“ zůstane raději v tom svém jak říkáte rákosí, kde v klidu bez nebezpečí bude relaxovat dál. A to jistě nechceme, pokud chceme zviditelnit i tu druhou, bezplavkovou relaxaci v aquaparku, kterou by jistě v zimních měsících navštívili ti „rákosníci“ :-))

 
-

Anketa a Jihlava

Vložil misak, 11. Listopad 2008 - 23:16
Krásně se to tu rozdvojilo, když čtu reakce zde a komentáře k Jihlavě.
Myslím, že v tomto případě by mělo platit (jako třeba u kouření) právo veta – pokud to někomu vadí, jakože ano, tak zákaz. Možná i proto, že se jedná většinou o ženy, které se nuda akcí zúčastňují ve výrazně menším počtu a fotící singlisté mohou být silným odrazujícím prvkem (a z partnerů to dělá další singlisty [Úsměv] ).
Oddělování prostoru pro fotografy je nesmysl, vymezený čas je nesmysl jen trochu menší. Pověřený fotograf žádnou vestu nepotřebuje – s profi foťákem tam nikdo jiný nepoleze, a pokud by někdo požadoval označení, stačí průkazka na krku nebo nějaký náramek (ostatně není řečeno, že fotograf musí být nahatý – hudebníci nebo plavčíci jsou taky oblečení.) A organizátoři by se navíc zbavili starostí o kvalitní propagační a dokumentární fotky, mají i tak práce nad hlavu.
Pokud by byl přizván fotograf, nemusel by tam nikdo s vlastním aparátem, podle mého by stačila nepřehlédnutelná cedule u vchodu, že fotoaparáty ani pro vlastní potřebu nejsou vítány. Slušní účastníci to dodrží a ti .. druzí .. si netroufnou. Myslím, že loňský Barrandov je důkazem. Ale proboha nenakládejte na organizátory novou zodpovědnost, nebo se dalších akcí nedočkáme! Babylon ani Ivo na nic takového nepřistoupí.
Otázka erotičnosti ukořistěných fotek .. hádal bych, že pro někoho to může mít půvab, protože to nejsou abstraktní nedosažitelné krasavice z netu. Ale jde spíš o to, že některým děvčatům to prostě není vhod, než o to, proč a k čemu to kdo fotí. (Mimochodem, jsem rád, že zatím máme takovou volnost, že nikdo nehlídá ty fotky dětí, ale na dnešní dobu je to opravdu skoro dost za hranicí, obávám se, že sem někdo z unie co nevidět hupne.)
A nechci zas zbytečně rýpat, ale v otázkách je trochu chaos, koncepci a formulace bych nechával na Jirkovi Rybkovi (je-li to možné), mívá to pěkně srovnané, takhle mi dalo trochu práce udělat si obrázek poměru – a + (momentálně 3–20–10)
 • zákaz fotografování
 • nutné zlo
  - – –
 • určení fotografové
 • fotky pro účastníky
 • pravidla a omezeně
  - – –
 • běžnou součást akce
 • nepovažuji to za problém
 • neřeším
(Jestlipak hlasovala aspoň jedna žena?)
 
-

Neproblematizujme to tolik...:-)

Vložil Andry (bez ověření), 12. Listopad 2008 - 0:32

Dovolím si souhlasit a projevit názor, že se to tu tak trochu zase zbytečně moc řeší, rozmazává a rozpatlává a dělá se problém z něčeho co problém ani tak moc není, jako už vícekrát…což je ostatně typická česká vlastnost a povaha, že ve všem máme problém…když jdu na n-akci do veřejných prostor jako je třeba aquapark, kde je se mnou 200 dalších lidí, musím přece předpokládat riziko, že mě někdo někde může vyfotit, ať už třeba jen nedopatřením aniž by chtěl…takže jsem s tím srovnaný a kdo není, tak tam přeci nepůjde ne…

 
-

Neproblematizujme to tolik.

Vložil Ludmila (bez ověření), 12. Listopad 2008 - 0:55

kdo nechce být vyfotografován, tak tam přeci nepůjde…ano,nepůjdu i když jsem chtěla [Šokovaný]

 
-

Tady je docela

Vložil vv, 12. Listopad 2008 - 1:08

Tady je docela veselo,někdo už si vytvořil i druhý nick,aby to hnal do extrémů,že LUDMILO:-)V nejlepším je třeba přestat,Ivoš už to nějak ošéfuje.

 
-

???

Vložil Ludmila (bez ověření), 12. Listopad 2008 - 1:10

Druhý nick?

 
-

Jak dlouho jsi tu

Vložil vv, 12. Listopad 2008 - 1:10

Jak dlouho jsi tu registrovaná?


Žurek: Nemyslím, že by Ludmila byl nějaký vousáč se starší registrací [Smích] . Ludmila je normální vysočinská paní, které nejsou po chuti naturistické akce v našem podání. Nicméně v Jihlavě jsme vytvořili docela schopný rekord návštěvnosti a počítám, že napříště se k nám přidá aspoň jeden Jihlavák. [Úsměv]


JirkaRybka: S veřejným obviňováním lidí z toho, čemu se na webu říká „multinick“ bych rozhodně nespěchal. (Multinick = psaní jediného člověka pod více přezdívkami, tak trochu nefér způsob manipulace s diskusí.) Administrátor má jisté možnosti, jak tyto případy vyhledávat, a nevypadá to, že bychom tu někoho takového v poslední době měli. Je to ale celé hlavně o chování lidí – když se třeba několik sousedek střídá o stejný počítač nebo sdílejí stejné připojení k internetu, není to ještě multinick, když tentýž člověk píše jinak z práce a jinak z domova, je to zas multinick prakticky nezjistitelný, takže podobné obvinění nelze obvykle vyvrátit či potvrdit ani uvnitř systému, natož pak při pohledu zvenčí. Proto bych si podobná nařčení raději nechával pro sebe.

 
-

...

Vložil Ludmila (bez ověření), 12. Listopad 2008 - 1:14

chvíli,když jsem došla z práce tak jsem se sem podívala po debatě v práci… víte já jsem netušila,že noví tady nesmí psát..a kdyby to šlo bez tykání,také vám netykám…děkuji

 
-

Ale samozřejmě že sem

Vložil vv, 12. Listopad 2008 - 1:21

Ale samozřejmě že sem může psát i nově registrovaný,nicméně se nedivte,že mě to přijde komické,že se žena registruje zrovínka o půlnoci.Ni nic,přijďte,ono to s tím focením není tak zlé jak to tu vypadá.
Tolik příspěvků během 24h tu už dlouho nebylo:-)

 
-

Co je lepší

Vložil Rosik, 12. Listopad 2008 - 9:51
Obrázek uživatele Rosik

Tak nevím, ale připadá mi, že rozumné je vyjít vstříc těm, kteří s živelným fotografováním nesouhlasí, a to z jednoduchého důvodu. Mějme 500 naturistů, kteří se chtějí zúčastnit akce např. v Čestlicích. Když tam povolíte fotografování bez omezení, pak 200 z nich, těm kterým to není po vůli, prostě na tuto akci nepřijde a zbyde jen 300 naturistů, kterým to třeba až tak nevadí.

Na druhou stranu, když se fotografování zakáže nebo nějak omezí, pak těch 200 naturistů přijde a odradí to jen asi 10 singlů, kteří do aquaparku jdou jen za účelem lovu ženských fotografií.

To jsou jednoduché selské počty. Tak co je lepší?

 
-

No to jsou opravdu hodně

Vložil mospika (bez ověření), 12. Listopad 2008 - 10:08

No to jsou opravdu hodně jednoduché počty [Úsměv] hodně jednoduchého sedláka [Úsměv]. Hezky to napsal nick ANDRY, to je i můj názor…dělá se problém z něčeho co problémem vůbec není. Doposud to fungovalo a klidně bude fungovat dál úplně stejně…a pokud budeme uvažovat stylem co by …kdyby…tak to si klidně můžu říct, že by tam taky mohl být někdo kdo mě tam znásilní, přepadne, okrade ......a potom zůstat sedět doma na zadku u bedny. Nevymýšlejme katastrofické scénáře jak zrovna nás chce někdo zneužít, poškodit…dívejme se na svět optimisticky [Úsměv] A ještě k půvabu těch obyčejných ženských…co působí eroticky, to určitě ano, něco na tom je…ale pokud neznáte můžu vám poradit jiný server kde jich najdete spousty [Ďáblík]

 
-

jsme dobří

Vložil Pohodička (bez ověření), 12. Listopad 2008 - 10:40

Pohodička – filozof a naturista MEDY Náhodou jsme dobří, jen se někdy podívejte na politické diskuse, zcela vulgární a nic neřešící. My jsme zde vydrželi besedovat dlouho a docela slušně. Leč i my jsme poznamenáni dobou, která nám nedovoluje uzavřít žádnou dohodu, nedovoluje dojít k žádnému řešení a čím déle se diskutuje, tím se dohodě emotivněji vzdalujeme. Není to naše vina, je taková chaotická doba. Nakonec to opravdu rozhodne organizátor akce. Velmi potěšující je skutečnost, že z dosavadních 39 odpovědí na anketu nikdo nezvolil možnost první: „Jsem aktivní naturista a přeji si zákaz fotografování.“ [Úsměv]

 
-

Zakopaný pes bude v tom,

Vložil natur, 12. Listopad 2008 - 10:51
Obrázek uživatele natur

Zakopaný pes bude v tom, že ani Andry ani Aspika se do podobného problému nedostali. A asi nikdy nic neorganizovali. Já ano, před několika lety, po akci v Olomouci nastal malér. A to tam byl oficiální fotograf z ČTK (mezi naturisty nebylo v té době zvykem lozit s foťáky neustále v prostoru). Nebylo to příjemné, když fotku učitelky si čistě náhodou koupily v četce místní noviny. Nepříjemné pro onu dámu i pro mne jako organizátora akce. Na druhou stranu mám zkušenosti z civilizované Evropy, kam je v tom případě zahrnuto i Chorvatsko (kempy mají glejt INF) – tam jsem chtěl nafotit do katalogu pláž, bungalovy, vytáhl foťák – „a už mně hnali“. A to jsem byl na oficiální návštěvě areálu jako zástupce cestovky. Zkušenosti mám i s pořizováním propagačních naturistických fotek – smlouvy, placené modely, vše ošetřeno, to je základ. A když „civilisti“, tak bez obličejů, bez možnosti identifikace. Ale jak jsem již napsal, je to věc organizátora. Já osobně si při podobných akcích a pohybu v prostoru mimo vodu či saunu navléknu svůj „kilt“ nebo župan – rozhodně nevidím důvod, proč by kdejaký „oný“ měl mít, bez mého souhlasu, moje fotky mezi svými úlovky. Ale jsem přesvědčen o tom, že řada naturistů a zejména naturistek z důvodů focení nepřijede. Je pikantní, že na jedné straně zde běží anketa „oni na mne civí, a co já“ a na druhé straně se obhajuje živelné focení. Myslím si, že to civění je podstatně neškodnější než to focení. Hájek, NTSC

 
-

kto tam vlastne fotil

Vložil vlado, 12. Listopad 2008 - 12:01

ja tu čítam, že každý je proti foteniu ale pokiaľ viem, tak 90% účastníkov (mimo súťažiacich) fotilo. Vrátane mňa. Ale ja nepotrebujem fotky cudzie, mne stačí na pamiatku zopár foto na ktorých bude vidno interiér (najlepšie bez ľudí), zopár fotiek mojej milovanej a keďže ona trvá aj na pár mojich fotkách, tak som na nich aj ja. Fotky dokonca nemusia byť ani nahaté. Ale nahaté fotky moje polovičky viac poteršia. Ale fotiť druhých? Nemám dôvod. Ktokoľvek mi lezie do záberu, okato klopím foťák a čakám… Za studených pochmúrnych zimných večerov oko každá takáto fotka poteší. A rovnako slušné fotky slúžia ako lákadlo pre ďaľších potenciálnych nuda-plavcov. Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť – kým priatelia (a priateľky) nevideli fotky, mysleli si svoje. Ale keď som ukázal zopár foto z Babylonu, Jaslovských Bohuníc či teraz Jihlavy, tak sa všetko uviedlo na správnu mieru. A neukazoval som žiadne cudzie foto, ak na nich aj niekto cudzí bol, tak po hlavu vo vode… Myslím, že oficiálny fotograf nie je najlepší nápad, pri takom množstve záujemcov o fotky by sme sa možno ani nedostali na radu. Kde je rada (fronta), tam sa netlačíme… A kde je záruka, že sa moje fotky nedostanú od oficiálneho fotografa k cudziemu? Myslím, že takú záruku nám nikto nedá. Takže lepšie by bolo naozaj vyhradiť 10–15 minút počas takejto akcie na možnosť legálne vytiahnuť foťák a fotiť. Kto nechce byť na takejto fotke, tak na tých pár minút vlezie do vody, alebo sa zahalí, alebo utiahne niekam do kúta… Tých pár minút by to takíto háklivejší ľudia vydržali, aspoň ja si to myslím. Koza celá, vlk-fotograf nažratý…

 
-

Hlasování

Vložil VestonickaVenuse, 12. Listopad 2008 - 13:43
Obrázek uživatele VestonickaVenuse

ukazuje jak to vidí většina. Nejsem jednoznačně proti focení,nevadí mi když mě vyfotí ve vodě,protože by tady měly být fotky areálů,kde se akce odehrávají. A to i s lidmi. Když se nechci nechat vyfotit,nepolezu do záběru fotografa. Může se stát,že tam někde v pozadí budu vidět při nějaké fotce zabírající větší prostor,ale rozeznat obličej lze těžko. Fotografujte si manželky,přítelkyně a toho kdo s tím souhlasí. Když budu chtít udělat své foto,požádám někoho z přítomných. Takže si stojím za tím,že fotografovat akci ano,stačí dva fotografové. Soukromá fota ať jsou jen soukromá,kde nebude nikdo jiný,než váš focený objekt.
Chybí tady fota z areálu v Jihlavě. Nám se tam líbilo,uveřejněné fotky jsou skvělé. Škoda,že tu není nějaká z venkovního vyhřívaného bazénu..venku skoro nula a ve vodičce mooooc prima. Vyzkoušely jsme všechno,krom sauny,tam už jsme se za celý večer ani jednou nevešly..jedině,že by nás přítomní vzali na klín,což vzhledem k mým proporcím by jim mohlo přivodit újmu na zdraví.
Určitě bychom se jely do Jihlavy podívat znova.
P.S. pro češtináře: jely,vyzkoušely atd…jsme ženy [Vyplazený jazyk]

 
-

čeština

Vložil misak, 12. Listopad 2008 - 14:14
[Smích] Vidím, že jste pilná čtenářka zdejších stránek. Doufám, že obavy o gramatiku jsem nezavinil já, trochu jsem se tu strefoval do nejhrubších prohřešků. Tak ještě dodržet konvenci mezery po interpunkci :-)
Ženy bez doprovodu na n-akci – prima zpráva, snad se to rozmůže. (Jen aby nám tu nevznikl problém podezřelých singlistek s foťákem [Smích]
.. proboha, já k tomu smajlíku snad ještě radši napíšu, že je to fór)
 
-

chi chi chi

Vložil VestonickaVenuse, 12. Listopad 2008 - 14:23
Obrázek uživatele VestonickaVenuse

Foťák sebou nenosíme,tak se nebojte,že bychom si vás muže fotily. A mezery v tomto případě nepoužívám,vypadá to pak na dlouhý článek a číst dlouhé články,to nudí i mě. Pán je vtipálek [Úsměv]
Je tu někde uvedený počet registrovaných žen a mužů? Třeba by pánové mohli dotlačit své manželky a přítelkyně ke psaní. Když to tady čtu,tak mi připadá,že nás tady moc není.

 
-

Nešťastné focení

Vložil PetrK, 12. Listopad 2008 - 14:44

Do aquaparků chodím i za textilního provozu…a světe div se NIKDO tam s foťákem není! Tak je, dle mého názoru, do jisté míry jasné proč asi fotografové (singl pánové) fotí na n-akcích…fotí pro vlastní „e-potěšení“. Jak už tady kdosi psal, reálná živá „dosažitelná“ žena se všemi svými přirozenými lidskými chybičkami je mnohdy zajímavější než naaranžovaná modelka [Spiklenec]

V Praze na Barrandově byl jediný oficiální fotograf, který fotil sem na web. V případě zájmu mohl udělat fotku komukoliv a přímo na místě ji i vyrobit. Kupodivu, zájem byl NULOVÝ (tak se mi té argumentaci o focení manželky nějak nechce věřit…). Zákaz focení byl anoncován dopředu a každý návštěvník obdržel při vstupu letáček (spolu se vstupenkou). Na letáčku byl přehledný program akce a upozornění na zákaz focení (a zároveň s prosbou pokud si nepřeje focení ať to dá jasně najevo fotografovi), aby si pak nemohl nikdo stěžovat, že to nevěděl. Pravidla byla jasná, přehledná, vylučující jakékoliv problémy… [Úsměv] Díky Jirko za fotky

V Čestlicích byl také zákaz fotografování. Viděl jsem tam fotit jediného člověka, tak sem mu domluvil a byl klid. Ano, je to potřeba řešit ihned na místě a ne s křížkem po funuse zde na webu!

V Babylonu je fakt škoda, že se provozovatel nechce odhodlat ke kroku zakázání focení [Smutný] Myslím, že by to celé akci prospělo.

Na akcích jako je Lipnice, kde je „uzavřená“ komunita lidí (řekl bych taková větší rodina), která se za týden velmi dobře pozná to funguje úplně jinak než na anonymní akci typu Babylon. Na Lipnici by si prostě nikdo nedovolil to co v Babylonu…lehat si cizí ženě mezi nohy s foťákem…to by byl ze společné dovolené okamžitě vykázán bez náhrady! To se přece mezi přáteli nedělá…

Jinak mně osobně focení nevadí, ať si mne fotí kdo chce jak chce. Před mým okolím (práce, rodina, přátelé) neskrývám, že jsem naturista. Nevím proč bych to měl tajit. Ale chápu ostatní, že jim to nemusí být příjemné.

Petr

 
-

Je vidět, že kolega PetrK

Vložil natur, 12. Listopad 2008 - 15:08
Obrázek uživatele natur

Je vidět, že kolega PetrK už také něco skutečného pro naturisty udělal a zorganizoval – tak by to asi mělo ideálně vypadat. Ono se velice dobře agituje a diskutuje z pozice „neznámého vojína“, horší je už být v pozici toho, kdo je vidět, kdo je pod akcí „podepsán“. Hájek

 
-

Krabičkáři

Vložil Petar, 12. Listopad 2008 - 15:56

Konvenuje mi postoj Vlada a Venuše. Vnitřní jasno v tom co se sluší fotit a co ne a taky pohodový přístup k focení vůbec. Jak jsem psal, sám se považuju za fotografa ale představa jak se někde tetelím s grupou krabičkářů a přestrkávám abych ulovil plný film tuctových informativních fotek? Díky, nechci. Zákaz focení by mi byl nepříjemný protože nemám zákazy rád ale pokud bychom došli k tomu, že věc není možné vyřešit jinak, je to asi menší zlo než znechucovat holky.

Obecně k prezentaci – otevřenost v publikování fotek na naturistovi je sympatická. Lidi kteří k uveřejnění svých fotek dají souhlas jsou vlastně v roli takového kanonfutru – vrhneme do světa tolik fotek nahých civilů, až to jednou bude přijímano normálně. Ty fotky stojí obecně už jen za ten osvobozující pocit lidí na nich, že si svou nahotu na netu jsou schopni ustát. Takový postoj považuji za poctivý a důležitý pro osobní zdraví.

Nemůžu ale než opakovat své pochyby v tom směru, že tahle propagace by šla dělat mnohem lépe. Představa člověka, který na natur akci nikdy nebyl se myslím smrskne na pocit z nějakého trochu srandovního klubu amatérských čmáralů. Přesně jako Venuše si myslím, že daleko zajímavější a pro pocit a představu důležitější by bylo ukázat sešeřelou atmosféru modrého bazénu s několika plavci, abstrakci těla tříštícího vodu při dopadu z tobogánu..... než z bezprostřední blízkosti širokým ohniskem zdeformovaná, bleskem krutě modelovaná, změtí rukou nohou zadků zarámovaná popiska.

Malování na tělo je přece jen malý a nepovinný doplněk akcí, ve kterých jde přece prvořadě o to, dopřát si svobodu i v té větší půli roku kdy je zima a tma.

 
-

Už se na to

Vložil Kozak (bez ověření), 12. Listopad 2008 - 15:42

vybodněte.Jak říká Ivoš-kdo zaplatí fotografa a kdo bude hlídat.Ze zkušenosti i z jiných akcí vím,že když má foťák jeden a slíbí fotky ostatním poslat,tak to špatně dopadne.Foťák si klidně vemu a pokud někdo nechce být focen,tak ho fotit nebudu,jako vždycky.Nikdy s tím nebyl problém.Kdybyste vy „důležití“věnovali tady proplkaný čas na vymýšlení nějaké akcičky,bylo by všem naturistům lépe.Howg!!


PetrK: dovolím si ocitovat sám sebe (o pár příspěvků výše):
V Praze na Barrandově byl jediný oficiální fotograf, který fotil sem na web. V případě zájmu mohl udělat fotku komukoliv a přímo na místě ji i vyrobit. Kupodivu, zájem byl NULOVÝ (tak se mi té argumentaci o focení manželky nějak nechce věřit…). Zákaz focení byl anoncován dopředu a každý návštěvník obdržel při vstupu letáček (spolu se vstupenkou). Na letáčku byl přehledný program akce a upozornění na zákaz focení (a zároveň s prosbou pokud si nepřeje focení ať to dá jasně najevo fotografovi), aby si pak nemohl nikdo stěžovat, že to nevěděl. Pravidla byla jasná, přehledná, vylučující jakékoliv problémy…

Jak je vidět, zařídit to šlo. Jen stačí trochu chtít. Akci jsem jen pro úplnost organizoval já [Tmavé brýle] Samozřejmně fotograf byl nadšený naturista a celou akci nafotil zdarma (tedy vlastně za vstupné zdarma:) Není potřeba hned všechno platit, naturisté ochotní přiložit ruku k dílu, se najdou v každém oboru.

 
-

Jen malá otázečka pane

Vložil natur, 12. Listopad 2008 - 16:03
Obrázek uživatele natur

Jen malá otázečka pane kolego – jakou akcičku jste vymyslel a hlavně zrealizoval vy? Tedy – když si odmyslím ten sběr fotek. Howg?

 
-

a máme jasno

Vložil Pohodička (bez ověření), 12. Listopad 2008 - 16:43

Pohodička – filozof a naturista MEDY Obě poslední ankety, o cizích pohledech a o fotografování, ukázaly toleranci naturistů i její meze. Určitě né fotografování od anonymních obtěžujících fotografů z kritické blízkosti. Na akcích natur a jeho Naturtravel se nefotí, tedy si to zapamatujme – na ostatních akcích se fotí podle dispozic organizátorů, přičemž co se nám nelíbí, řešíme na místě a očekáváme vstřícný přístup. S focením pro potřeby prezentace a propagace akce musíme počítat.

 
-

Omyl – na akcích natur

Vložil natur, 12. Listopad 2008 - 17:06
Obrázek uživatele natur

Omyl – na akcích natur (Natur Travel) neplatí striktní zákaz fotografování. Pokud se jedná o akci komorního charakteru, kde se v podstatě většina přítomných osobně zná k tomu není v podstatě důvod a určité působení techniky je v daných mezích možné. Ale poklud vím, tak se snímky maximálně rozšiřují mezi účastníky (stejně jako u kolegy PetrK na Lipnici), nikdy jsem je neviděl na netu. Pokud se však jedná o akci s anonymními účastníky, obvykle většího rozsahu, pak zákaz samozřejmě ano. To je záležitost zcela nekontrolovatelná. Mně osobně je jedno, zda se bude či nebude fotografovat – já si poradím nebo nepřijedu. Ale z vlastní zkušenosti vím, co může nastat a snažím se chránit ty, kteří jsou ochotni věnovat čas a energii pro zajištění naturistických akcí – bylo by přece škoda, aby měli problémy a naturismus měl zase o několik nadšenců méně. Pokud jde o propagaci, jak jsem již uvedl – vždy smlouva, dohoda, za jakým účelem, … Paradoxem je, že díky tomu např. nemáme jedinou fotografii z pobytu Vícemiss Natura 2007 na jachtě Silva. Je skutečně vždy záležitostí organizátora, aby posoudil rizika, dopady, situaci a rozhodl. Hájek, NTSC


Žurek: A jaký perfektní mohl být článek z pobytu vide MISS na Silvě… Petr Vlk mi ale řekl, že nebyly žádné fotky, tak nebude psát ani článek… a je hotovo

 
-

děkuji

Vložil Pohodička (bez ověření), 12. Listopad 2008 - 17:10

Pohodička – filozof a naturista MEDY Děkuji za příspěvek, jsem rád, že jsme na toto téma diskutovali. Určitě to bylo ve prospěch naturismu a pro naši pohodu.

 
-

Povolit pouze fotografování svojí rodiny a přátel!

Vložil zdenekfm (bez ověření), 12. Listopad 2008 - 19:09

Já si myslím, že každý by si měl fotit pouze svoji rodinu a přátelé. Do Babylonu i jinde jezdím občas už čtyři roky. Fotoaparát jsem s sebou měl 2×, větší potřebu jsem neměl. Jednou jsem fotil dítko mojí kamarádky, podruhé jsme se fotili s mojí přítelkyní na trychtýři, to jsme ale měli při páteční prodloužené naturistické hodince prakticky celý akvapark pro sebe. Každým rokem si z dovolené dovezu pár natur fotek, při focení však vždy dbám na to, abych zachytil jen mi blízké osoby!
Zavedl bych obdobný standart. Zakázal hromadné fotografování při malování na tělo. Pověřil jednoho amatérského fotografa z nás pro zachycení atmosféry za souhlasu fotografovaných a hotovo. Fotografů by ubylo a snadno se pak dá rozeznat, zda jsem rodinný fotograf nebo fotograf lovec. Těm bych pak máchal foťáky v bazénu.

 
-

re: focení rodiny a přátel

Vložil PetrK, 12. Listopad 2008 - 20:59

Mám dvě otázky:
1/Co to je páteční prodloužená naturistická hodinka v Babylonu? Ona je nějaká novinka v Babylonu, kterou jsem nezaznamenal? [Smích]
2/Jak prakticky zjistit, v davu úplně cizích lidí, kteří se neznají navzájem:
Kdo je fotograf lovec a kdo si fotí rodinku?
Kdo bude arbitrem, který rozhodne sporné případy?
Kdo to vlastně bude hlídat a vést nekonečné debaty s lovci?
N-akce pořádají živý lidé, kteří nechtějí celé tři hodiny mít na starosti jen vysvětlování pravidel slušnosti lovcům. Organizátoři z řad naturistů na těchto akcích nevydělávají a chtějí si tak třeba užít vodních radovánek nebo svojí rodinu, která je zpravidla také přítomna… Aquapark má dost starostí s hlídáním toho, aby se někdo neutopil…

Petr

 
-

Uvedomujete si vôbec,

Vložil vlado, 12. Listopad 2008 - 21:31

Uvedomujete si vôbec, koľkých ľudí ste touto bla-bla debatou odradili od návštevy natur-akcií?! Kto si prečíta tieto príspevky, tak musí konštatovať, že natur-plávanie je akcia úchylov zameraná na získavaní fotiek do pochybných zbierok! Spamätajte sa, preboha! Veď zmysel našich akcií úplne potierate! Opakujem už po niekoľkýkrát – kto nechte byť fotený, tak sa určite vyhýba ľuďom s fotákom v ruke. Kto ide na akciu „maľovanie na telo“, tak ráta s tým, že ho fotiť budú. Je to každému jasné? Áno, aj ja som za obmedzenie fotenia, už som sa tu vyjadril, ale stále a stále a stále sa opakujete, ako Vám to všetkým vadí, ale zaujímavé je, že každému to síce vadí, ale napriek tomu si „cvakne“. Možno pár jedincov nie, tí potom kričia úplne najviac, ale napriektomu z toho nerobte vedu. Nechtete byť fotení, nemotajte sa pred objektívmi nahí. Kým nevypukla akcia „maľovanie na telo“, tak foťáky čučali v skrinkách, je tak? A Vám, ktorí ste zarytí odporcovia fotenia – čo máte proti tomu, keď si chcem vyfotiť rodinu? Priateľov, ktorí s tým súhlasia? Že ma nemôžete skontrolovať? Môžete. Stačí požiadať, a ukážem Vám, čo som nafotil. Rád si prečítam, čo sa tu píše, ale už ma to začína unavovať, pripomína to boj proti veterným mlynom… Tláchání, jenom tláchání… Ak je to v možnostiach organizátorov, urobme tú 10–15-minútovku na fotenie a bude pokoj. Pohodičko, čo takto anketa?

 
-

Vlado neboj

Vložil Pohodička (bez ověření), 12. Listopad 2008 - 22:03

Pohodička – filozof a naturista MEDY Fotit se bude, lidé se na to těší – anketa už byla a protože už se opakujeme, je mezi staršími, dal jsem novou, protože už je toto téma únavné. [Spiklenec]

 
-

Anketa

Vložil vv, 12. Listopad 2008 - 22:27

Zatrhnu tu odpověď,která v anketě zatím chybí,účastníme se s manželkou,ale ne pravidelně,ale podle okolností.

 
-

Vlado, máš pravdu

Vložil M.Dr., 12. Listopad 2008 - 23:16

zatiaľ sme boli s mojou manželkou (okrem príležitostných návštev nudapláží) dvakrát v J. Bohuniciach, veľmi sa nám tam páčilo aj to, že som tam nevidel jediný fotoaparát. My sme totiž zase odporcovia nahých fotiek, ani neviem prečo, ale je to skrátka tak.

Uvažoval som (zatiaľ teoreticky) aj o prípadnej návšteve Jihlavy, ale neviem, ako by som manželku nahovoril, keď to naozaj tak vyzerá, že je na takýchto akciách množstvo ľudí, ktorí len lovia pikantné zábery a podľa tu uverejnených fotiek celá akcia vyzerá ako keby sa tam nerobilo nič iné, len maľovalo a maľovalo, do čoho tiež nie sme nadšení.

My by sme si chceli jednoducho len zaplávať bez plaviek, to je všetko.


Žurek: Ježiši marja pane [Zmatený] Naturistický helouvín byl v AQUAPARKU VODNÍ RÁJ . Aquapark znamená to, že tam jsou bazény, vířivky, sauna, pára, tobogán atd. Do aquaparku se chodí proto, aby si tam člověk zaplaval. Netušil jsem, že tuto skutečnost budeme muset na Naturistovi přednášet. Ach jo, natúúúúúristi… Na infostraně N-Helouvínu jste si mohli prohlédnout fotogalerii Vodního ráje. Nebo ještě pořád nevíte, co se dělá v aquaparku? [Zmatený]


Nejsem natúúúúúrista, jsem jen příležitostný nudista [Spiklenec]

 
-

To, že se tu „tlachá“

Vložil guestji, 12. Listopad 2008 - 22:38

To, že se tu „tlachá“ je snad na diskuzním a informačním serveru pouze žádoucí. Množství příspěvků k tomuto tématu je snad dostačujícím důvodem k zamyslení se, že to je ožehavé téma, kterému je potřeba se věnovat a pořadatelům akcím to může pomoci k prosazení většinového názoru. Aby byla dána jasná pravidla a každý věděl, co může očekávat.
Diskutující se prostě rozdělili na dva tábory. Anketa měla znít dle mě jednoduše: Vadí mi fotografování na naturistické párty /nevadí mi fotografování na naturistické párty. Snad by se zúčastnil větší počet osob než jen slabých 50, což nelze brát jako dostatečný počet k udělání si objektivního závěru.


Žurek: Návštěvnost N-Helouvínu byla nad očekávání. Tyto akce pořádáme už roky, takže lidi věděli, do čeho jdou. Já osobně ve focení moc velký problém nevidím, spíš v jeho usměrnění. Řadu let se bavím se stovkami lidí a zatím nikdo neměl problém se svými fotkami na Naturistovi (až na pár jednotlivých kuriozních případů…). Kdo se opravdu stydí, nemusí se focení účastnit. Správně tady bylo řečeno, že „fotky jsou jen z malování“. Tzn. stydlivky vynechají malování na tělo a budou mít od fotografů pokoj. Budou si plavat, jezdit na tobogánu atd. Si připadám, jako bych to tady vysvětlovat prvňáčkům. Už mi přijde prodlužování tohoto tématu za dost únavné.

 
-

jj únavné a pořád

Vložil mospika (bez ověření), 12. Listopad 2008 - 23:24

jj únavné a pořád dokola…

 
-

Focení-tlachání o ničem?

Vložil VestonickaVenuse, 18. Listopad 2008 - 19:19
Obrázek uživatele VestonickaVenuse

Pokud se to netýká vás, je to únavné.
Hlasovala jsem v anketě pro focení omezeně a s pravidly… v dřívějším příspěvku jsem psala, že bych do záběru nelezla a vadilo by mi, kdyby mě někdo fotil bez mého souhlasu.
Na Jihlavském Helouvínu, jsme byly vyfoceny bez našeho vědomí a foto bylo zveřejněno v Jihlavském deníku. Byla jsem na to upozorněna jedním člověkem, který řekl, že je to zveřejněno i na naturista.cz. Hned jsem psala p. Žurkovi, že si nepřeji, aby byla moje fotografie tady vystavena, požádala jsem ho o rozmazání fotky nebo odstranění. Pan Žurek mi vyhověl, za to mu ještě jednou děkuji.
Protože telefon do J.deníku byl nefunkční, na e-mail s mým dotazem, kdo dovoli p. Plíhalovi (fotograf onoho snímku) aby nás vyfotografoval, nikdo neodpověděl. Proto jsem psala do Jihlavského deníku a odpověď vám předkládám :
------------ Původní zpráva ------------

Od: Nygrýn Jiří <Jiri.Nygryn@denik.cz> Předmět: RE: Exodus: Připomínky k obsahu (Jihlavský deník)

Datum: 18.11.2008 10:29:48

Dobrý den,

Paní M, nejdříve bych chtěl upozornit na drobnou nepřesnost: píšete do redakce Jihlavského deníku, nikoliv Jihlavských listů.

K samotné akce: pořádal ji provozovatel bazénu, tedy SMJ. Ty také dovolily přístup novinářům na první hodinu akce, včetně fotografování. Proto předpokládám, že na to byli upozorněni i účastníci, protože bez podpory médií – což pořadatel velmi dobře ví – by mu na takovou akci mnoho lidí nepřišlo…

A protože šlo o veřejně přístupnou akci, na kterou nás pozval organizátor, zveřejnili jsme v novinách informace i fotografie, které jsme při ní získali.

S pozdravem

Mgr. Jiří Nygrýn šéfredaktor Deníků Vysočina a jižní Čechy


Skoro 100% lidí, kteří na akce chodí, jsou ti, kteří se o nich dozví na naturista.cz. Že by byl pozván fotograf a mohl si fotit co chce, o tom se nikde nepsalo, nikdo nás neupozornil. Když jsme viděly, že se tam motají fotografové, odešly jsme i od malování na tělo a sedly si úplně mimo záběry fotografů. Naše fotka byla pořízena z protější strany bazénu, přiblížena detailně a zveřejněna. Nelíbí se mi to, proto budu podnikat další kroky k vyřešení.
Pokud si organizátor pozve na takovou akci fotografa, pak by sám měl dbát na to, aby ten se choval v mezích slušnosti. Není mou povinností běhat za každým fotografem a upozorňovat ho, že nechci být vyfocena, pro tohle asi na tyto akce nechodím.


Žurek: Já bohužel věřím v profesionálnost novinářů i fotografů. Když jsem viděl tuto zmíněnou fotku, tak se moje mínění silně otřáslo. Holt je potřeba každý den si před spaním 100× zopakovat: „Vodit novináře za ručičku, kontrolovat každý jejich krok“. Ta fotka nejen, že nebyla odsouhlasená. Ona byla nereprezentativní Naturistického helouvínu [Smutný] . Na co a za koho všechno musí organizátor akce myslet [Zmatený] . Svého času v HK jsme měli předem určenou čtvrthodinu a místo na mělčině, kde se fotilo. Časem se to tak zaběhlo, že fotografové už sami věděli, co dělat. Tady v Jihlavě jsme se chovali poněkud podle „královéhradeckých“ zvyků a ouvej. Uveřejnění této fotky mě mrzí a slibuju, že si napříště ke stávajícím povinnostem naložím ještě starost o novináře.