NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

V oddíle Naturista.cz - FKK lokality využívám

Vložil Anonymní, 20. Květen 2013 - 6:28
Titulní neinteraktivní mapu
38% (15 hlasů)
Maps.Google
30% (12 hlasů)
Mapy.cz
23% (9 hlasů)
Jinou mapu s FKK lokalitami
10% (4 hlasy)
Celkem hlasů: 40
0
 
-

Obě FKK mapy na jednom místě.

Vložil Roland Jitka, 20. Květen 2013 - 7:30

Ty mapy, jak ta původní tečkovaná, co dělal JirkaRybka, tak ta Google co dělá Ivoš, by měly být na jednom místě v „Lokalitách“ pod sebou. Už jsem to chtěl dávno udělat, ale ta stránka lokalit je redakčně nepřístupná (vlastní lokality ano, ale celá stránka ne).

Až budou pod sebou, tak se dají porovnat, aby byly identické alespoň na území ČR. Na tečkované zůstanou i příhraniční lokality v jiných státech a u google mapy se dají dát odkazově mapy sousedních států.

Nefunkční lokality by nezobrazovaly a mapy by byly přehlednější. Byl by to první krok k přehlednosti Naturista.cz. Takto pokračovat dál i s jinými stránkami. V Naturista.cz se orientují dostatečně už jen lidé, co uvedené stránky píšou.

Máme hodně obsahu a informací, ale díky nepřehlednosti (a neznalosti kde hledat) je obsah běžnému návštěvníkovi absolutně nedostupný.

 
-

V FKK lokalitách bude pouze 1 mapa

Vložil zurek (bez ověření), 20. Květen 2013 - 13:08

Obě FKK mapy tady už asi před 5ti lety na 1 straně byly, ale to byl maps.google ještě ve stavu, že běhal velmi pomalu a tím i naturistova strana lokalit se hrozně pomalu natahovala.

Jako základ zůstala ta archaická dnešní mapa a maps.google jsme dělali jen tak bokem. Dnes maps.google využívá celá zeměkoule a její možnosti jsou obdivuhodné. Pro příklad uvádím podobný projekt www.turistika.cz . Naturista.cz, aby vůbec ještě se aspoň pokusil držet krok s vývojem, tak bude muset taky kompletně a jednoznačně přejít na maps.google. Pak nebude potřeba řešit „problémy“ archaické mapy – neexistující lokality apod. Ikona pro neexistující n-lokalitu bude prostě vypadat jako plavky apod. a může tam klidně zůstat. To u archaické mapy nejde. Dále máme pak spoustu n-pláží po světě – ty samozřejmě do archaické neinteraktivní mapy taky nijak nedostaneme.

Jinak pro upřesnění – tuto archaickou n-mapu vytvořil Honza Bilak někdy před rokem 2006. On mi taky doporučil používat náš současný CMS Drupal. Jirka Rybka se pak následně angažoval v rozšíření této mapy pro sauny.

 
-

fkk lokality, nebo naturistické lokality?

Vložil PetrK, 28. Květen 2013 - 11:40

Naturista.cz nemá žádný oddíl „FKK lokality“, ale na titulce je oddíl „naturistické lokality“. Ať žije zmatení pojmů…aneb „naháčova naturistická nuda-Babylonská věž bez plavek“ :-D

Slunečný den přeje Petr

 
-

Co je a není lokalita hodná zaznamenání.

Vložil Roland Jitka, 29. Květen 2013 - 15:24

Je asi jedno při čtení, jestli se bavíme o FKK lokalitách, nebo o nudistických či naturistických lokalitách. Co by mě ale zajímalo je, co je bráno pojmem lokalita. Rybník s nudistickou, naturistickou nebo FKK pláží, nebo třeba pískovna, kde je naturismus běžný na pláccích kolem celé vodní plochy, ale nikdy člověk přesně neví, jestli zrovna na plácku, kde se opaloval nahý před týdnem a s ním deset naturistů nebude obsazen stanaři, rybáři (textiláky). V tomto případě se přesune o třicet metrů dál a je zase v pohodě naturisticko.

Lze toto brát jako naturistickou lokalitu, když počet naturistů kolem celé pískovny je sice daleko větší, než na kdekteré FKK pláži, ale na jednotlivých pláccích jsou jen dvojice, trojice, menší skupinky atd? Mnohdy jsou i smíšené?

Mluvím o velké vodní ploše sestávající ze dvou velkých vodou-zatopených jámách po těžbě písku, mezi Mostem a vesnicí Braňany u letiště. Pískovna Braňany.