NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Aqualand Moravia - Aquapark Pasohlávky otevřen!

Vložil Anonymní, 1. Srpen 2013 - 12:22

1. 8. 2013 se otevřel zatím největší vodní zábavní areál na Moravě AQUALAND MORAVIA. Pouhých 33 km (20 min.) od sjezdu z D1 na Vídeň u Brna tak můžete ode dneška navštívit vodní zábavu pro 8000 lidí, která nabízí řadu unikátů. 2 vodní propasti, druhá s „video mappingem“, 12 bazénů o celkové ploše 3000 m2, 10 tobogánů a skluzavek, wellness se 16ti procedurami a k tomu všemu nádherný výhled na Pálavské vrchy.


Asi nejdůležitější bude popsat, kde se tento nový středobod jihomoravské turistické zábavy nachází.

Kontakt, GPS navigace, telefonKontakt, GPS navigace, telefon Ceník vstupného 2013Ceník vstupného 2013 AQUALAND MORAVIA – ceník, popis. (Aquapark Pasohlávky, Lázně Pasohlávky)

Pasohlávky 33km jižně od Brna směr Vídeň
Exit 194 z D1 na E461, R52 > Pohořelice, Mikulov, Wien.

GPS: 48.904949,16.575334

Zobrazit místo Sauny Jižní Morava na větší mapě

Bezkonkurenční venkovní areál
Zvláště díky obřím tobogánům ABYSS a BOOMERANGO si tento aquapark v Pasohlávkách najde bleskurychle spoustu příznivců.

Délka těchto tobogánů je 110 a 84 metrů a jezdí se na nich na 3místných raftech. Z dalších adrenalinových atrakcí vás čekají: U Wave, Kamikadze, Supercrater nebo Wild River.


Z dalších zajímavostí stojí za zmínku zajímavé odpočívací plochy ze dřeva. Takže pokud neradi ležíte na trávě, tak můžete ulehnout sem. Pěkné jsou také plovoucí „lekníny“, které vás povezou po celé ploše jednoho z bazénů. A bazény, chrliče, skluzavky, brouzdaliště… Však se podívejte sami:


Forum Romanum Wellness
tvoří samostatnou část Aqualandu Moravia. Základem římských lázní jsou Caldarium, Laconium a Tepidarium, kde probíhají jednotlivé regenerační a relaxační procedury.

Na ploše 2500 m2 mohou návštěvníci relaxovat celkem v 9 typech saun nebo využít až 14 parních, vodních a masážních procedur. Součástí areálu je rovněž kryokomora, ve které jsou zdraví prospěšné reakce organismu vyvolány extrémně nízkou teplotou. Je určena k provádění léčebných postupů formou systémové kryoterapie při teplotách –110 C až –140 C; její provozní teplota je –100 C až –160 C. Vyznavači relaxace jistě ocení solnou nebo aroma lázeň, balneo vany nebo ledovou studnu s ledovou tříští, která slouží k atraktivnímu ochlazování těla v rámci saunové procedury.

Pro relaxační bazény a wellness procedury je využívána voda z geotermálního vrtu 3G Mušov s vysokým obsahem minerálních látek dosahující teploty až 46 C, který vyvěrá z hloubky 1450 m pod zemí. Geotermální voda je vhodná k léčbě onemocnění pohybového aparátu, nemocí močového ústrojí, kožních a ženských nemocí.A jak bez plavek?
V takovémto kolosu bude jakákoli akce bez plavek náročným oříškem. Nicméně n-úspěchy v Aquapalace Praha a dalších dávají šanci, že dříve nebo spíš později se i tady s naturisty sejdeme. Kontaktoval jsem osobně jak ředitele Gerharda Waltera, tak marketingového ředitele Reného Kloose a přímo ve wellnessu jsem docela dlouze poreferoval o našich akcích, saunových ceremoniálech apod. Z prvního setkání jsem měl rozpačitý dojem, jestli vůbec chtějí mít stabilní bezplavkový provoz ve wellnessu…
Zatím samozřejmě budou řešit svoje záležitosti s provozem celého areálu. Vzpomínám si, že naše první Čestlice byly po 1/2 roce od otevření, první náš Slovácký večer naturistů po 3 letech od otevření (za průběžných urgencí, nabídek apod.). Takže uvidíme, jak se nám podaří uspět zde.
Momentálně i v samotném (jinde běžně bezplavkovém) wellnessu je situace taková, že z venkovních teras je vidět na veřejnost a pochybuju, že v současných zmatcích s otevřením někdo takovéto „prkotiny“ bude řešit.

Takže naháči :-) Užívejte si krásného léta na FKK Malá Laguna, své děti klidně vezměte do Aqualandu, ať se vydovádí na ABYSSu a jestli nám zhůry bude dáno a našemu neustálému snažení požehnáno, tak se tam před Vánoci sejdeme.


Víte, že:

  • o zprovoznění FKK v Aqualandu Moravia a o další desítky podobných akcí v ČR se stará neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 7000 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz

Termální voda
Pro relaxační bazény a wellness procedury je využívána voda z geotermálního vrtu 3G Mušov s vysokým obsahem minerálních látek dosahující teploty až 46 °C, který vyvěrá z hloubky 1450 m pod zemí. Geotermální voda je vhodná k léčbě onemocnění pohybového aparátu, nemocí močového ústrojí, kožních a ženských nemocí.

Inspirace Římem
Aqualand Moravia byl vybudován na místě někdejších římských lázní, nejstaršího lázeňského objektu na území České republiky, postaveného ve 2 st. n. l. za vlády císaře Marca Aurelia desátou římskou legií. Motiv římských lázní se prolíná celým areálem, ať už v názvech jednotlivých částí, výzdobou stěn v duchu Říma nebo v podobě maskotů aqualandu, sourozenců Aurelie a Marca.

O projektu Aqualand Moravia

Aqualand Moravia v Pasohlávkách je nejmodernější zábavní park s celoročním provozem na území České republiky. Investorem a provozovatelem je brněnská společnost ŽS Real, a.s. Projekt je spolufinancován Evropským fondem regionálního rozvoje prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihovýchod.

„Jihomoravský kraj považuje rozvoj cestovního ruchu a lázeňství za jednu ze svých rozvojových priorit. Z perspektivních lokalit zdrojů minerálních vod mají největší význam právě Pasohlávky – jak z hlediska lázeňského, tak i rekreačního využití. Jedním ze základních důvodů, proč vzniklo toto ojedinělé centrum, je snaha přitáhnout na jižní Moravu mnohem více turistů, nabídnout jim kvalitní zázemí a služby, aby jižní Morava nebyla pro ně jen jednodenním návštěvním cílem,” řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Výstavba areálu Aqualand Moravia započala před osmnácti měsíci, v únoru 2012.

Fotografie pro tento článek poskytly WELLNESS NOVINY 
5
 
-

Doplňující dotaz k Aqualand Moravia

Vložil Jarda2, 1. Srpen 2013 - 18:05

Z toho článku není úplně jasné, jaký je standardní provoz v té saunové části – plavky nebo bez plavek ?

 
-

Saunový svět Aqualand Moravia

Vložil zurek (bez ověření), 1. Srpen 2013 - 18:08

Radši se ani neptejte… Každý zaměstnanec mi řekl něco jiného. Teď se o všem rozhoduje a doufejme, že to vše bude jako v Laa, tzn. běžný standard rakousko-německý. Samozřejmě se o to snažíme.

 
-

Wellness Aqualand podle samolepek BEZ plavek (nad 140 cm)

Vložil wellnessnoviny (bez ověření), 2. Srpen 2013 - 9:55

Ano, podle samolepek na turniketech to je celé bez plavek a od 140 cm. Nevím jak budou řešit terasu, s velkým bazénem ve wellness části, jelikož je tam odevšad docela pěkně vidět. pár dní provozu ukáže.

 
-

Zkušenost Aqualand Moravia

Vložil Prchal, 2. Srpen 2013 - 21:30
Obrázek uživatele Prchal

Navštívil jsem ho hned první den a zkušenost s Forum Romanum je taková, že nikdo nám nezakazoval pohybovat se nazí i po terase. Všichni tam byli bez plavek – většinou zahalení pouze do prostěradla. Neměl jsem žádný problém opalovat se na lehátku na terase nahý i bez přikrytí. Doufám, že to tak i zůstane i do budoucna. Možná bych samozřejmně jen pro textiláky pohybující se kolem Aqualandu nechal připevnit na zábradlí nějakou zástěnu, ať si zbytečně nestěžují, že viděli lidskou přirozenost. Zdarma dostanete prostěradlo. Byly tam i dámy, co obalené v prostěradle vlezly i do whirlpoolu [Je mi zle] Zarazila mě ale informace, že každé opakované projitím turniketem se platí další 100Kč!! Že je to proto, aby si lidé nepůjčovali čipy a na jeden čip (třeba rodina) jich nechodilo více. Takže to není jako v Čestlicích, že si můžete neustále chodit sem a tam mezi aquaparkem a saunovým světem. Proto je dobré si naplánovat čas, kdy budete v Aqualandu a kdy budete v Forum Romanum. Na letáčku je napsáno, že ve Forum Romanum můžete být nejdéle 3 hodiny, ale za mě to nikdo nekontroloval.

Doprava bez auta byla katastrofa! Bus, který měl v 7:19h. podle IDOSu jet z Brna přímo Pasohlávky,,přehrada, tak nejel, odbočil doprava na Pasohlávky,,rozc.Ivaň! Bylo by dobré, do budoucna zřídit pravidelnější aspoň dopravu mezi Vranovice,,žel.st. a Pasohlávky,,přehrada. Zpět jsem již nespoléhal na jízdní řády a vzal jsem si od Aqualandu do Vranovic na vlak taxi (200Kč).

 
-

Upřesnění autobusu do Pasohlávek

Vložil abel (bez ověření), 2. Srpen 2013 - 22:05

Autobus č. 105, který jede na trase Brno-Mikulov, zastavuje na tom rozcestí Ivaň, a pak v Pasohlávkách u kostela, k Akvaparku nejede zatíim žádný, pokud vím. Kdybyste vystoupil u toho kostela, tak se k Akvaparku dostanete za půl hodiny pěší chůze, směrem k autokempu Merkur. Popravdě řečeno, za ty peníze mě tam nedostane nikdo, zlatý ATC Merkur! Dneska tam bylo naprosto skvěle:)

 
-

Doprava do Pasohlávek ještě jednou

Vložil abel (bez ověření), 3. Srpen 2013 - 8:32

Na stránkách Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) jsem našel tohle http://www.idsjmk.cz/#… . Takže bez auta se přímo k akvaparku zatím nedostane nikdo.

 
-

Dva busy v jeden čas a každý jinam

Vložil Eiffel (bez ověření), 3. Srpen 2013 - 8:42

Autobus, který zastavuje na zastávce Pasohlávky, přehrada je linka soukromého dopravce, mimo IDS JmK, 741010 Brno, ABB-Mikulov, u parku s odjezdem ze Zvonařky v 7:19. V 7:20 potom odtud odjíždí zmiňovaná 105 Brno-Mikulov, která k přehradě nejede. Takže když si člověk nedá pozor, může klidně sednout na bus, který ho k přehradě nedoveze.

A co se týká ceny. I kdyby tam bylo vstupné 50,– Kč, tak v plavkách mě tam nikdo nedostane. Je zajímavé, jak po ČR rostou vodní světy jako houby po dešti, ale zatím se nenašel žádný investor, který by u nás provozoval celoročně naturistický vodní svět. Nabízí se proto otázka jestli je u nás tak málo naturistů, že se to nevyplatí a nebo naturisti málo za svoje zájmy lobbují?

 
-

Přehlídnutí?

Vložil Prchal, 3. Srpen 2013 - 22:56
Obrázek uživatele Prchal

Pochybuji o tom, že bych ten správný autobus který jede k Pasohlávky,,přehrada přehlídl. Nečekal jsem tam na něj sám. Jedině, že by jel z jiného nástupiště. Jak málo by stačilo, kdyby na stránkách IDOSu uváděli číslo stanoviště od kterého ten správný autobus odjíždí:-( Příště to zkusím od toho ABB, ať vím, ke kterému nástupišti na AN Brno přijede.

 
-

Nový přímý autobus Brno - Aqualand Moravia

Vložil zurek (bez ověření), 14. Srpen 2013 - 8:40

Od 10. 8. je zřízena nová přímá linka č. 105 Brno (Zvonařka) – Aqualand Moravia (ke stažení). Tou samou linkou je možno jet i z Mikulova. Jezdí každé 2 hodiny a jízda z Brna trvá 41 minut. Ceny jsou velmi různé, viz PDF.

 
-

Jak v Aqualand Moravia ?

Vložil Jarda2, 13. Listopad 2014 - 18:29

Koukám že už uteklo docela dost vody od posledních zpráv z této lokality a chtěl bych se proto zeptat lidí kteří tam chodí : jak to tam v reálu vypadá s plavkovostí nebo bezplavkovostí saunové části ? Už to celkem dost dlouho funguje a asi už se to vyprofilovalo do nějakého režimu. Jaký tedy je ?

 
-

Moravia

Vložil mino, 12. Listopad 2014 - 23:39

Ahoj. Moravia je v saunovej casti uplne super. Je to komplet bez plaviek. Vsetci to tam dodrziavaju bez problemov :-) Pri vstupe na to striktne upozornuju. Cez vikendy sa tam snazia robit aj ceremoniale.

 
-

Aqualand

Vložil adal, 14. Listopad 2014 - 18:58

Forum Romanum je důsledně bezplavkové. Venkovní termální bazén s vířivkami nemá chybu. Momentálně jsou na slevovém portálu slevy. Vytisknete wouchery a platíte až na místě. Pokud je nevyužijete, nevadí. Je to do celého areálu, takže si na své přijdou i milovníci tobogánů (v plavkách) Vyzkoušené to zatím nemám, ale nic neplatím. Odkaz zde http://www.slevyzdarma.cz/…rum-romanum/?…

 
-

Forum Romanum - zlepšení

Vložil exner (bez ověření), 1. Prosinec 2014 - 0:15

Dneska jsem po třech měsících navštívil Aqualand Moravia. Forum romanum je opravdu striktně bezplavkový, nicméně s dodržováním pravidel mají návštěvníci dost problém. Rozdíl od minula – všichni návštěvníci jsou proškolování po příchodu, jak se v areálu chovat. Mám ale pocit, že návštěvníkům, jdoucím přímo z bazénu se tohoto proškolování nedostává. Ale nechci křivdit. „Sauňačky“, dámy si tak samy říkají :-), pravidelně kontrolují dodržování pravidel saunování. A musím přiznat, že jim nezávidím. Polovina návštěvníků leze do páry v prostěradle, přestože byli proškoleni, přestože je tam jednoznačný mnohojazyčný nápis – bez plavek, bez bot, bez prostěradla. Osprchovat si sedačku – kdo by to dělal? A po sobě? No to vůbec, to ani ti, kteří si ji osprchovali před usednutím! Je třeba podotknout, že hadice jsou extrémně krátké a trefit se v temném zapařeném prostoru na místo, kde člověk seděl, znamená obhodit studenou vodou všechny kolem. V sauně si část návštěvníků, sedí jen tak na pryčnách…pot se z nich jenom leje na sedačky. Co tři minuty vchází slečna či paní „sauňačka“ a nabádá návštěvníky, aby si sedli tak jak mají. Prostěradlo pod celé tělo. Někteří poslechnou, jiní dělají, že nerozumí, další se hádají, že jinde se to tak nemusí. Za dvě minuty se část osazenstva stejně vymění a nově příchozí se opět chovají necivilizovaně. Divím se, že to děvčata nezabalí. Dneska tam bylo opravdu narváno a podle vyjádření jednoho ze zaměstnanců – překročen limit. Pánové a dámy, kteří tam chodíte a víte, jak se v sauně a v páře chovat, pomozme jim. Polovina návštěvníku se chová vzorně, ale v drtivé většině mlčí a nepomohou. Několikrát jsem nabádal k pořádku a musím přiznat, že když v sauně zařve chlap, chovejte se jako civilizovaní lidé v okolních zemích, ne jako barbaři a nedělejte Čechům ostudu (Moravanům, Slezanům… ty jsem nejmenoval, za což se jim omlouvám, jsa sám Slezan :-) ), tak to funguje. Ti co neměli v úmyslu uposlechnout, raději opustili saunu. Jinak Forum Romanum super. A až se naučíme chovat jak se patří, tak bude dokonalé.

 
-

ještě přidávám mail, který jsem poslal vedení akvaparku

Vložil exner (bez ověření), 1. Prosinec 2014 - 1:08

Dobrý den. Jsem poměrně z daleka, ale často projíždím Brnem a pokud nejsem v časovém pressu, rád si udělám zajížďku do Vašeho Aqualandu. Zejména do Forum Romanum. Dneska jsem opětovně navštívil Aqualand Moravia. Musím vyslovit pochvalu zaměstnancům Forum Romanum, kteří velmi intenzivně dohlížejí na dodržování pravidel. Nicméně mám několik připomínek. Všiml jsem si, že již jsou opravdu všichni noví návštěvníci proškolování po příchodu, jak se v areálu chovat. Mám ale pocit, a to je moje první připomínka – že návštěvníkům, jdoucím přímo z bazénu se tohoto proškolování nedostává. Ale nechci křivdit. „Sauňačky“, dámy si tak myslím samy říkají :-), pravidelně kontrolují dodržování pravidel saunování. A musím přiznat, že jim nezávidím. Polovina návštěvníků leze do páry v prostěradle, přestože byli proškoleni, přestože je tam jednoznačný mnohojazyčný nápis – bez plavek, bez bot, bez prostěradla, nejspíše by stálo za to, ony nápisy zviditelnit. A uvést je i při vstupu – do šaten a do sprch. Z jiných center vím, že se vyplatí grafická znázornění – moje další připomínka. Osprchovat si sedačku – kdo by to dělal? A po sobě? No to vůbec, to ani ti, kteří si ji osprchovali před usednutím! Ovšem a to je moje další připomínka – Je třeba podotknout, že hadice jsou extrémně krátké a trefit se v temném zapařeném prostoru na místo, kde člověk seděl, znamená obhodit studenou vodou všechny kolem. Zaměstnanci opravdu trpělivě obíhají jednotlivé procedury a snaží se vysvětlovat. Co tři minuty vchází slečna či paní „sauňačka“ do sauny a nabádá návštěvníky, aby si sedli tak, jak mají. Prostěradlo pod celé tělo. Někteří poslechnou, jiní dělají, že nerozumí, další se hádají, že jinde se to tak nemusí. Za dvě minuty se část osazenstva stejně vymění a nově příchozí se opět chovají necivilizovaně. Divím se, že to děvčata nezabalí. Chtělo by to dát jim pravomoc u návštěvníků, kteří je neposlechnou a nesednou si na prostěradla tak, jak mají – nechat je vyvést, třeba i ochrankou. Ti slušní to ocení. A hlavně by stálo za to, zvednout počet zaměstnanců. Dneska tam bylo opravdu narváno a při takové návštěvnosti, chcete-li se kulturou saunování vyrovnat nedalekým Laa, tak je třeba posílit personál. Ještě si dovolím dovětek: Těžko můžete očekávat nějaké správné chování od návštěvníků vašeho wellness, když na vašich webových stránkách jsou fotky z parních lázní a saun, kde figuranti absolutně, ani v jednom případě, nedodržuji, vámi po návštěvnících vyžadovaná, pravidla! Jako subjekt jsem napsal „dotaz“ – on můj mail není vlastně dotaz, jen taková drobná připomínka, která snad i vám pomůže, pokud ji rovnou nesmažete, k dalšímu zlepšování vašich služeb. Z vlastní zkušenosti vím, že nic nepomůže ke zlepšení služeb víc, než zpětná vazba od klienta. Hodně úspěchů do vaší další práce. S pozdravem…

 
-

Recenze Aqualand Moravia

Vložil M.Dr., 11. Prosinec 2014 - 13:00

Velmi kladná recenze na AqL Moravia na jednom slovenském webu: http://www.milujemewellness.sk/…and-moravia/